Life of a Board Gamer

Ovaj podforum namijenjen je autorima video recenzija, opisa i pravila igara

Moderator/ica: danijel2008

Avatar
danijel2008
Reactions:
Postovi: 205
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:51
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 191 put
Kontakt:

Re: Life of a Board Gamer

Post Postao/la danijel2008 »

Piše lijepo u opisu kanala da se radi o lošem engelskom :D :D

Daleko od toga da bi bilo fluidnije i bolje na HR ali ovo mi je svojevvrsni trening da ne zaboravim engleski. Primjetio sam da kako ga manje koristim u zadnje vrijeme da hrđam. A ne želim. Pa eto ugodno s korisnim.

U svakom slučaju hvala na pohvalama, pokudama, slobodno izjasnite što bi mjenjali...zato je i nastao ovaj dio. Da se svi koji snimamo poboljšamo na obostranu korist ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru danijel2008 za post:
sadistiko
slika

Moj YouTube kanal - Life of a Board Gamer
Moj Instagram profil - Life of a Board Gamer
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Life of a Board Gamer

Post Postao/la DarkDefender »

Ja nemam problem s engleskim (pa ni s losim engleskim :)). Nekako razmisljam da ljudi koji imaju problem s engleskim nece pratiti neki kanal na youtubeu. I prije nego krenem s kritikama, samo da kazem da podrzavam ovakve akcije i da je meni dobro sve osim teme (ali to je subjektivno).

Moj problem s temom :). Kad gledam neki review board gamea, najgore mi je kad mi reviewer pocme opisivati sto se nalazi u kutiji. To me ne zanima iz vise razloga:
1. Ako gledam neki review, vjerojatno jos ne znam igru. Ako ne znam igru, ne znaci mi puno sto sve ima unutra, zelim viditi kako se te stvari koriste i kako se igra igra.
2. Ako gledam review, vidjet cu sve te komponente za vrijeme reviewa. Ne treba mi da ih jos posebno vidim jednu po jednu ili na hrpi.

Po meni, jedina korisna informacija o sadrzaju kutije je kvaliteta komponenti jer se to na videu ne vidi. Ono cega bi ja volio vise viditi je review u stilu gameplaya. Nesto ko sto rade tabletop ili rahdo. Da vidim malo kakve se taktike rade, koliko se brzo igra moze pohvatati i koliko djeluje zabavno kad ju netko igra.
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post (ukupno 4):
sadistikogrofdanijel2008kockica
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Life of a Board Gamer

Post Postao/la sadistiko »

Odlična konstruktivna kritika!
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
DarkDefender
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Life of a Board Gamer

Post Postao/la Nuuq »

Slažem se. Primjer. Moja gaming group su pristali da gledaju videa za igre koje ih želim učiti samo ako je gameplay video. Ništa ne razumiju kada se obkasnjavaju pravila.
Po meni:
How to play: Pravila
Gameplay: Par turnova, i to prvi, sredina, zadnji i final scoring
Review = Final thoughts: Kakva je igra i tako to.
Meni je problem, ne kod tebe, nego generalno, sto se to sve mjesa u jedno. Zato mi je kod Rahdo koncept najbolji, ali sam ga prestao gledati jer od 20mi videa, korisno je 5. Bar meni. Ono njegovo možda cu ovo možda cu ono me nervira jako. Jos kad pogrijesi pa ne montira nego to sve ostavi pa 'live' vraca, to me bas slomi.

Live long and prosper.

slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Life of a Board Gamer

Post Postao/la DarkDefender »

Istina, imam isto misljenje za rahda. Zato i mislim da bi tu moglo biti jos prostora za nekoga.
Avatar
danijel2008
Reactions:
Postovi: 205
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:51
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 191 put
Kontakt:

Re: Life of a Board Gamer

Post Postao/la danijel2008 »

Nažalost ne može se svima ugoditi. Ja recimo, osobno, volim kad se posveti više vremena komponentama iz razloga što mi nije strano kupiti igru na nekom drugom jeziku (osim engleskog) pa me zanima koja razina prerade treba da bi igra funkcionirala. Zato sam se odlucio ili vise prema tome stilu. Dosta je lagano za napraviti video, a kada mi taj ruski engleski malo udje u uho i bude fluidniji mozda i napravim nekakav full review igre, gameplay i sve.

Što se tiče objašnjavanja pravil, točnije izrade videa koji za svrhu ima nekoga naučiti igrati, svakako ću razmisliti da ukomponiram i svojevrsne primjere igranja. Mislim čak da ću početi snimati i nekakve gameplay videe. Moguće već sutra ako se planovi ne izjalove ;)
slika

Moj YouTube kanal - Life of a Board Gamer
Moj Instagram profil - Life of a Board Gamer
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Life of a Board Gamer

Post Postao/la Nuuq »

Mislim, ovako. Dice tower i Blood rage, npr.
Njihov review je besmislen jer je baljenje po minijaturama i Ericu Langu. To je ok, ali meni neupotrebljivo.
Njihov live play, imaju dva, i oba igraju pogresno i to toliko da je veca steta to pogledati nego korist (ko zna, npr, draftaju svih 8 karata).
Cak i sada rade unboxing videa koja nemaju smisla jer mi pokazuje sta je dobio, a ne vidim sta je unutra.
Dice tower raste, a proporcionalno, ja ga manje gledam, jer nemam sta gledati.
Tako da je to sve, u suštini, nista.
Ono sto hoću reci, odabrati put i tim se baviti. Naravno, ako neko ima kapacitet da uradi sve, odlično. Mislim da je fokus kljucna rijec.

Live long and prosper.

Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
Killa
slika
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Life of a Board Gamer

Post Postao/la docich »

meni je od Danijela koncept interesantan. mozda malo previse vremena ide na komponente ali sve skupa mi je zabavan.
radho mi je predug i tu se potpuno slazem sa Nuuqom. jedan od optimalnijih mi je drive thru i starlit citadels.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Life of a Board Gamer

Post Postao/la sadistiko »

https://boardgamegeek.com/video/36780/k ... play-video

Ako ćemo spominjati ideale, onda je po meni definitivno najbolji Watch it played.
Čovjek je organiziran, kratak, jasno govori, nema grešaka, u svakom slučaju po meni najbolji od svih. Ako vas zanima u što kraćem vremenu naučiti kako se igra neka igra, ili barem upoznati se s igrom.
Ispočetka je krenuo s jednim konceptom koji izgleda nije prošao, a koji se meni jako svidio, i bilo je i grešaka u objašnjavanju kako se igra, ali je koncept bio takav da su filmići bili max 10 minuta pa je već u sljedećem ispravljeno ako su ljudi primjetili da nešto ne štima.
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Life of a Board Gamer

Post Postao/la Nuuq »

Ma sta se tice pravila Gaming Rules je genijalan, posebno sto ima animacije. Mada znam da je to puno para. I naravno to je oficijelno od publishera. Rodney radi genijalan posao. Ako učim igru a on je napravio video, ne citam pravila.

Live long and prosper.

slika
Odgovori

Natrag na “Kutak za autore video sadržaja”