Video rezencije društvenih igra na Balkanu?

Ovaj podforum namijenjen je autorima video recenzija, opisa i pravila igara

Moderator/ica: danijel2008

RoxxorArmor
Reactions:
Postovi: 10
Pridružen/a: 29 stu 2016, 13:47
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Video rezencije društvenih igra na Balkanu?

Post Postao/la RoxxorArmor »

Pozdrav ekipo.
Evo ja sam krzo hobi napravio jedan mali video uradak - odnosno videorecenziju Shoguna.
Zanima me vaše mišljenje o rececenziji. Zanima me dali ima interesa za takvo nešto na naši prostorima?
Ja recimo redovito gledam Shut up and sit down i uzivam.
Naravno ne usporedujem svoj video s njihovim.
Evo link:
https://www.youtube.com/watch?v=LdQej6BjUb0
Ovi su korisnici zahvalili autoru RoxxorArmor za post (ukupno 10):
ShichKilladadomiljenkoAntomonneuromancerstokaValsimVatanendrwlad
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Video rezencije društvenih igra na Balkanu?

Post Postao/la Antomon »

Ovisi što želiš postići sa svojim videima.
Ako želiš raditi videe prvenstveno radi nekog svog gušta, onda nastavi i uživaj u tome.
Ako želiš zaraditi (na neki način), onda imaš jako usku publiku i bolje ne trošiti vrijeme na to. Osim ako se ne želiš nadati review kopiji koje igre.

Dicetower, sigurno napoznatiji youtube kanal za boardgaming, ima svega 145k pretplatinika dok kudikamo debilniji kanali imaju višemiljunski broj pretplatnika.

Video je super inače, isplatilo se pogledati. Bez zajebancije. Moje sugestije (stvarno sa namjerom da vam pomognem ako ste ozbiljni a ne da zajebavam):

- napravi svoju grafiku kada pokazuješ podatke o igri, nemoj koristiti BGG screenshot
- koristite stativ za kameru/fiksirajte kameru kada god je to moguće, kako bi dobili stabilnu sliku
- pazite na izvore osvjetljenja, izvor svijetla uvijek neka je iza/iznad vas, jeftini homemade sjenilo/difuzor čine čuda (meko svjetlo)
- zagasite TV drugi put
- replayability = ponovna igrivost
- koristite uvijek istu orentaciju slike za videu (izbjegavajte crne trake sa obje strane videa)

Prvenstveno poradite na tehnikama snimanja videa, ostalo ste na jako dobrom putu, sretno.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
RoxxorArmor
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Post Postao/la Deni »

Puno toga bi se moglo popraviti s tehnicke strane, ali nerealno je ocekivati da odmah sve to imas na prvom videu ;)
Meni je fora tvoj pristup i stil, a smeta me sto opisi i komentari ugl zavrsavaju sa subjektivnin misljenjem, bez argumentacije.

U svakom slucaju hrabro dalje ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post:
RoxxorArmor
slika
RoxxorArmor
Reactions:
Postovi: 10
Pridružen/a: 29 stu 2016, 13:47
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re:

Post Postao/la RoxxorArmor »

Deni je napisao/la:Puno toga bi se moglo popraviti s tehnicke strane, ali nerealno je ocekivati da odmah sve to imas na prvom videu ;)
Meni je fora tvoj pristup i stil, a smeta me sto opisi i komentari ugl zavrsavaju sa subjektivnin misljenjem, bez argumentacije.

U svakom slucaju hrabro dalje ;)
Hvala.. Slazem, se morao bi vise argumentirati..ali mi je bilo uzasno tesko ugurati sve to u neku relativnu kratku recenziju..U svakom slucaju poradit ću na tome na sljedećoj..
RoxxorArmor
Reactions:
Postovi: 10
Pridružen/a: 29 stu 2016, 13:47
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Video rezencije društvenih igra na Balkanu?

Post Postao/la RoxxorArmor »

Antomon je napisao/la:Ovisi što želiš postići sa svojim videima.
Ako želiš raditi videe prvenstveno radi nekog svog gušta, onda nastavi i uživaj u tome.
Ako želiš zaraditi (na neki način), onda imaš jako usku publiku i bolje ne trošiti vrijeme na to. Osim ako se ne želiš nadati review kopiji koje igre.

Dicetower, sigurno napoznatiji youtube kanal za boardgaming, ima svega 145k pretplatinika dok kudikamo debilniji kanali imaju višemiljunski broj pretplatnika.

Video je super inače, isplatilo se pogledati. Bez zajebancije. Moje sugestije (stvarno sa namjerom da vam pomognem ako ste ozbiljni a ne da zajebavam):

- napravi svoju grafiku kada pokazuješ podatke o igri, nemoj koristiti BGG screenshot
- koristite stativ za kameru/fiksirajte kameru kada god je to moguće, kako bi dobili stabilnu sliku
- pazite na izvore osvjetljenja, izvor svijetla uvijek neka je iza/iznad vas, jeftini homemade sjenilo/difuzor čine čuda (meko svjetlo)
- zagasite TV drugi put
- replayability = ponovna igrivost
- koristite uvijek istu orentaciju slike za videu (izbjegavajte crne trake sa obje strane videa)

Prvenstveno poradite na tehnikama snimanja videa, ostalo ste na jako dobrom putu, sretno.
Slažem se sa svim gore navedenim.
- dosta sam antitalentiran u photoshopu,, ali zagnjavit ću frenda za grafiku
- razmisljam o nabavci nekog stalka (to je skroz jeftina investicija)
- za svjetlo sam isto primjetio, a imam cak ok lampe gore, samo ih mroam drgiacije usmjeriti i vise stajati na pogodnoj poziciji za osvjetljenje ( a ne da je lampa iza mene)
- tv - will do
- ponovno igrivost mi i dalje zvuči malo bleh..mislim da ću se držati replayability-a
- ovo mi je najveca greska, definitivno wide snimanje standar treba imat..

Još ima puno posla i na autio - strani tehničkih detalja, moram si nabaviti neki mali bluetooth mikrofon da to sredim

Najveći problem je na kraju dana vrieme..jer i za ovakav amatareski rad treba uzasno puno vremena uloziti..
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Video rezencije društvenih igra na Balkanu?

Post Postao/la Antomon »

Svijetlo u pojedinim dijelovima videa je bilo čisto ok, samo mi je zapelo za oko u jednom dijelu kada ti je sijalo direktno u kameru.
Ne moraš sada neku ludu grafiku, ja sam najobičnije grafike znao slagati u MS Wordu.

Znam da je vrijeme najveći problem, ali vidim da imaš volje, pa nemoj odustat :)
Vatanen
Reactions:
Postovi: 414
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 252 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Video rezencije društvenih igra na Balkanu?

Post Postao/la Vatanen »

Ja recimo uopće nemam problem s tehničkom stranom priče - svi danas poznati recenzenti počeli su tehnički skromno, a neki se ni do danas ne miču s jedne kamere ili kamerom iz ruke mašu da ti ide na povraćanje (o nekakvim kolor korekcijama, kontinuirano nezagorenim slikama i pravilu rampe da ne pričamo). Dakle whatever. Humor nije moja šalica čaja, kako bi rekli stari Hrvati u Google Translateu, ali ni to mi ne smeta, osjeća se utjecaj SU&SD-a, naravno na hrvatski, a ne britanski način.

Osnovna razlika između gledljivijih stranih recenzenata i ovoga za mene je samo jedna - scenarij (ili barem koncept, ne mora biti od riječi do riječi čitanje). U rijetkim slučajevima poneki recenzent, kao profesor književnosti Marco Arnaudo ili jedinstveni luđak Enrico Viglino, zna strukturirano izlagati i bez scenarija, a i neki vrlo iskusni recenzenti poput tri debeljka (općinska savjetnika) mogu to ponekad u međusobnom razgovoru izvesti s manje pripreme, ali u već dobrano izvježbanim okvirima. No u osnovi, bez temeljite pripreme nema ni dobrog izlaganja. Sljedeće je onda, premda bi meni na nekom hipotetskom hrvatskom kanalu bilo također vrlo bitno, imati i primjereniju dikciju, intonaciju... općenito govor (pri čemu nipošto nisam a priori protiv dijalekta) - dok god se to izvodi tako da se direktno pred kamerom smišlja što će se reći i pronalazi prave riječi (a velim nije se dosegla razina iskustva da to može zvučati smisleno) mislim da smo u domeni čisto osobne zanimacije (tu montaža malo pomaže, ali ne u potpunosti). Naravno, sve je to OK i sve pohvale za inicijativu i naravno da treba hrvatskih kanala što više i samo naprijed... Ali ako se obraća široj publici treba barem nastojati jasno i razgovjetno govoriti (velim, ne mora biti standard i ne mora se birati svaka riječ i dapače neka se psuje na sve strane, ali s nekim sistemom).

Ponovno čisto osobno - internet je preplavljen objašnjenjima pravila i mehanika igara. Ono za čim osjećam glad su pokušaji dubljih analiza i specifičnih mišljenja, bilo da je riječ o kontekstualizacijama pojedinih igara u dizajnerski ili izdavački opus, u povijest (pod)žanra, komparacijama s neočekivanim parnjacima (može i u drugim medijima), ili o osobnom mišljenju ako se ono bar u nečemu razlikuje od stajališta većine i ima neko realno uporište. U osnovi, kada je riječ o paratekstu igara pun mi je kufer preporučne literature i više bih volio onu koja obogaćuje iskustvo igranja otvaranjem nekih novih perspektiva na pojedinu igru, a koje su meni promakle.
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Video rezencije društvenih igra na Balkanu?

Post Postao/la DarkDefender »

Komentari na tehnicku izvedbu stoje, ali uvijek se mozemo referencirati na rahda koji nema apsolutno nikakvu produkciju i uspio je tako (samo upali kameru i prica bez ikakvog scenarija). Tako da se slazem s komentarima da cu tehnicke stvari nesto sto mozes vremenom rjesavati.

Po meni je bitniji nacin prezentacije. Mislim da ti treba malo vise emocija, ekspresija lica i tijela i promjena intonacije. Pogotovo zato sto stojis ispred kamere i pricas. Da kamera gleda igru, a ne tebe, i da je sve popraceno nekom dodatnom grafikom na ekranu, nastup bez emocija moze biti dobar (npr. Plinketovi reviewi Star Warsa), ali mislim da bi tebi ovdje dobro doslo vise emocija. Ne moras biti vesel ili nesto, samo snaznije sto god zelis postici.
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Video rezencije društvenih igra na Balkanu?

Post Postao/la Igor »

Samo malo da se opustiš i bit će to dobro,neki recenzenti nisu poznavali ljudski govor kada su počinjali ...

Ovi su korisnici zahvalili autoru Igor za post:
Vatanen
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Avatar
presvjetli006
Reactions:
Postovi: 9
Pridružen/a: 15 tra 2013, 17:10
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 17 puta
Kontakt:

Re: Video rezencije društvenih igra na Balkanu?

Post Postao/la presvjetli006 »

Podrška svima koji su kreativni :thumbs

...a kako mi radimo za ovo naše područje možeš pogledat ovdje :) :

https://www.youtube.com/channel/UC6-ryj ... tCw/videos

p.s.- radi štogod samo da je tehnički ispravno i naravno HD
Ovi su korisnici zahvalili autoru presvjetli006 za post:
RoxxorArmor
slika slika slika slika
IGRE S POLICE
Odgovori

Natrag na “Kutak za autore video sadržaja”