Life of a Board Gamer

Ovaj podforum namijenjen je autorima video recenzija, opisa i pravila igara

Moderator/ica: danijel2008

Avatar
danijel2008
Reactions:
Postovi: 205
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:51
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 191 put
Kontakt:

Re: Life of a Board Gamer

Post Postao/la danijel2008 »

Svatko traži nešto u review-u neke igre. Radio bi ja vrlo rado osvrte na igre sa kompletnim objasnjenjima pravila i primjerima gameplay-a ali trenutačno mislim da bi odradio jako polovičan posao. Razmišljam o tome, isprobavam kakav koncept bi bio najbolji a da ne zatrujem sa nepotrebnim i da to odradim u što kraćem vremenu.

Odlučio sam se na ovakav stil čisto iz razloga koje sam naveo par postova iznad. Ali kao što sam isto već rekao, teško je ugoditi svima. Ja osobno volim pogledati Dice Tower review neke igre zato jer su kratki, on the point, i manje više vidim sve što me interesira. Ali i dalje smatram da Shut Up and Sit Down rade to puno bolje...ali meni je predugo sjediti i gledati video 17 minuta. Barem taj u kojem radi review neke igre. Gameplay ili Top 10 ili nešto tog tipa je druga priča.

Sve u svemu, bitno je da pokrećemo malo stvari i unosimo živosti na našim prostorima. I ako tako nastavimo vjerujem da će porasti i količina i kvaliteta sadržaja i da će svatko naći nešto što mu paše.
slika

Moj YouTube kanal - Life of a Board Gamer
Moj Instagram profil - Life of a Board Gamer
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: RE: Re: Life of a Board Gamer

Post Postao/la Nuuq »

danijel2008 je napisao/la:Svatko traži nešto u review-u neke igre. Radio bi ja vrlo rado osvrte na igre sa kompletnim objasnjenjima pravila i primjerima gameplay-a ali trenutačno mislim da bi odradio jako polovičan posao. Razmišljam o tome, isprobavam kakav koncept bi bio najbolji a da ne zatrujem sa nepotrebnim i da to odradim u što kraćem vremenu.

Odlučio sam se na ovakav stil čisto iz razloga koje sam naveo par postova iznad. Ali kao što sam isto već rekao, teško je ugoditi svima. Ja osobno volim pogledati Dice Tower review neke igre zato jer su kratki, on the point, i manje više vidim sve što me interesira. Ali i dalje smatram da Shut Up and Sit Down rade to puno bolje...ali meni je predugo sjediti i gledati video 17 minuta. Barem taj u kojem radi review neke igre. Gameplay ili Top 10 ili nešto tog tipa je druga priča.

Sve u svemu, bitno je da pokrećemo malo stvari i unosimo živosti na našim prostorima. I ako tako nastavimo vjerujem da će porasti i količina i kvaliteta sadržaja i da će svatko naći nešto što mu paše.
So se mene tiče, nemoj pogrešno shvatiti. Sve tvoje gledam i dobro mi je, pa i kada ne igra ne zanima, ja više govorim ako ćemo još nešto pokretati.

Live long and prosper.

slika
Avatar
danijel2008
Reactions:
Postovi: 205
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:51
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 191 put
Kontakt:

Re: Life of a Board Gamer

Post Postao/la danijel2008 »

Ma nema pogrešnog shvaćanja ovdje. Pričamo. Komeniramo. Argumentiramo....sve 5. :)
slika

Moj YouTube kanal - Life of a Board Gamer
Moj Instagram profil - Life of a Board Gamer
Avatar
danijel2008
Reactions:
Postovi: 205
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:51
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 191 put
Kontakt:

Re: Life of a Board Gamer

Post Postao/la danijel2008 »

Oke. Stavio sam video "gameplay"-a što smo igrali ja i lega. Zanima me mišljenje o videima tog tipa? Jeli predugačak za to što je? Jeli vam više interesantno gledati ruke kako igraju igru ili su vam ljudi zanimljiviji? Općenito...pucajte iz svih oružja :D :D
slika

Moj YouTube kanal - Life of a Board Gamer
Moj Instagram profil - Life of a Board Gamer
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Life of a Board Gamer

Post Postao/la dlakar »

Evo malo sam pogledao...nisam imao strpljenja od početka do kraja.
Mislim da nije u skladu s onim što su ti ljudi predlagali. Ti si doslovno napravio gameplay, bez ikakvih objašnjenja pravila, sa videom na kojem se ne vidi niti jedna kartica i podosta lošim zvukom. Za nekog tko ne poznaje koncept deck building igara, nebi baš puno shvatio što se događa. U meni ovaj video stvara osjećaj tko da sam zakasnio na igranje pa ste počeli bez mene....i sad čekam da završite.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
danijel2008
Reactions:
Postovi: 205
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:51
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 191 put
Kontakt:

Re: Life of a Board Gamer

Post Postao/la danijel2008 »

dlakar je napisao/la: 15 ožu 2017, 10:04 Evo malo sam pogledao...nisam imao strpljenja od početka do kraja.
Mislim da nije u skladu s onim što su ti ljudi predlagali. Ti si doslovno napravio gameplay, bez ikakvih objašnjenja pravila, sa videom na kojem se ne vidi niti jedna kartica i podosta lošim zvukom. Za nekog tko ne poznaje koncept deck building igara, nebi baš puno shvatio što se događa. U meni ovaj video stvara osjećaj tko da sam zakasnio na igranje pa ste počeli bez mene....i sad čekam da završite.
Ideja/svrha vide je bila snimiti samo gameplay i naše dojmove nakon igre. Znači za nekoga tko je već istraživao igru, možda pročitao rulebook i sada ga zanima gameplay, kako ide igra, kojom brzinom i eventualno mišljenje igrača. Uglavnom stvari koje ne možeš pročitati iz rulebook-a.

Da je predugačak samatram i ja. Ne volim dugačke videe osim ako su neki Top 10 i tome slično. Bilo mi je glupo rezati video samo radi dužine, ljudi uvijek mogu preskočiti na kraj kada vide gameplay, čisto da znaju kako je završilo (ako ih baš interesira) te čuti mišljenja.

Raditi video gdje objašnjavam pravila me trenutačno "strah". Ako promašim slučajno jedno pravilo, razapet će te me :D :D Raditi video gdje nekoga pokušavaš naučiti igru zahtjeva ajme koncentracije koje ja mislim da nemam trenutačno ;) Ali svakako ću se okušati i u tom segmentu. Trenutačno se bavim mišlju da imam striktno HR kanal za te stvari. Da ne miješam HR i ENG na istom mjestu.
slika

Moj YouTube kanal - Life of a Board Gamer
Moj Instagram profil - Life of a Board Gamer
Avatar
danijel2008
Reactions:
Postovi: 205
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:51
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 191 put
Kontakt:

Re: Life of a Board Gamer

Post Postao/la danijel2008 »

Eto malo slušam kritike i pohvale. Dosta ljudi je izrazilo žaljenje što nema objašnjenja pravila igara prije samo igranja igre (pričam o ovim gameplay videima koje sam zadnje radio). Ja sam u glavi imao ideju da gledatelj već zna pravila jer je igru istraživao i sada ga zanima, nakon pročitanih pravila, kako to točno izgleda u praksi, sami tijek igre, interakcija ili što već traži od videa :)

Pošto bi video sa objašnjavanjem bio predugačak (i ovako nisam zadovoljan, dosta su dugački i mislim da gledatelj nema koncentracije toliko sjediti za ekranom) odlučio sam da ću se okušati u pravljenju videa koji su orijentirani setup-u igre i objašnjavanju pravila, a tek onda izbaciti gameplay video.Zanima me vaše mišljenje oko toga.

Također me zanima mišljenje dali je problem u tome što je kamera statična? Dali bi trebao mijenjati kutove snimanja. Problem je što radim samo sa jednom kamerom i promjena kuta snimanja bi značila i promjena zvuka. A zvuk, kakav god da je (a mislim da nije loš trenutačno ali radim na tome da ga poboljšam) ako nije konzistentan uvelike narušava gledljivost videa.
slika

Moj YouTube kanal - Life of a Board Gamer
Moj Instagram profil - Life of a Board Gamer
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Life of a Board Gamer

Post Postao/la sadistiko »

Ma gle, ja sam nekad znao pogledati i video od 3 sata ako je zanimljivo, ako je sve jasno i dobro snimljeno.
Ja sam istog mišljenja da uz gameplay ako ništa drugo bi trebalo biti vrlo kratki opis igre, možda ne u detalje pravila pošto se to da uz gameplay rasporediti da nije previše informacija od jednom.
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Life of a Board Gamer

Post Postao/la Nuuq »

Pogledaj onog gray elephant. On je to, i odličan je

Live long and prosper.

slika
Avatar
danijel2008
Reactions:
Postovi: 205
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:51
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 191 put
Kontakt:

Re: Life of a Board Gamer

Post Postao/la danijel2008 »

Nuuq je napisao/la: 20 ožu 2017, 13:02 Pogledaj onog gray elephant. On je to, i odličan je

Live long and prosper.
Pogledao malo. Ne svidja mi se to sa kamerom u ruci. Nikako.

Uglavnom. Treći video je UP. Nadalje (znači od epizode 4) ću probati prethodno snimiti objašnjenje pravila. Pa ćemo vidjeti kako će to ići.

A u suradnji sa gospodom iz GameTrayz-a uskoro će biti i review koji nije o igri :zvizdi
Ovi su korisnici zahvalili autoru danijel2008 za post:
Karo
slika

Moj YouTube kanal - Life of a Board Gamer
Moj Instagram profil - Life of a Board Gamer
Odgovori

Natrag na “Kutak za autore video sadržaja”