Love Letter: Re-theme (One Punch Man)

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

Odgovori
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Love Letter: Re-theme (One Punch Man)

Post Postao/la kovacu »

Uzeo prije koji tjedan na humble bundle Love letter i jako mi se svidjela igra, ali mi je tema totalno bezveze i odbojna. Kao udvaras se princezi, mos mislit.

I reko ovo je taman prilika da napravim retheme igre prvi put. Vidio sam da brdo ljudi radi retheme ove igre pa reko mogu i ja. Pogledo sluzbene retheme verzije i razmisljo sam koja bi tema mogla biti, neki fantasy il tak nest i onda me pogodilo. Reko One Punch Man bi sjeo ovdje ko budali samar.

Likovi iz serije se fantasticno uklapaju u abilitije od karata kao i same vrijednosti powera.

Uhvatio photoshop i krenio dizajnirat izgled karte. Dva dana gledao po netu izgled tcg karata u razlicitim igrama te skicirao template kako bi dobio ideju kakav raspored elemenata napravit na samim kartama.

Kad sam napravio neki osnovni template onda sam morao odluciti koje likove/heroje iz OPM (One Punch Mana) cu ubacit za svaku kartu iz Love Letter te za svakog lika pronasao nekoliko prikladnih slika koje mogu koristit na karti.

Kad sam odredio likove i slike, onda sam svaku sliku ubacio u template u photoshop koji sam napravio da vidim dali se uklapa u dizajn. Neke slike sam morao fotoshopirat kako bi popunile sav prostor namjenjen slici na karti.

Svaki dan sam malo mijenjao osnovni template dok nisam dosao do tocke di sam bio full zadovoljan osnovnim izgledom (border, boje, pozadinske slike itd).

Onda sam se igrao sa fontovima na pojedinom elementu karte te gledao koji font i koju velicinu uzet.

Kad je sve bilo gotovo napravio test print cisto da vidim kak to uzivo izgleda te kad sam vidio uzivo print odlucio neke elemente (font, velicinu fonta, border od efekta itd) malo smanjit.

Na kraju isprintao u boji. U hoby shopu kupio malo deblji papir koji mi je kao base karte. Nakon toga sve izrezao u mjerama standardnih tcg karata i ubacio u sleevove.

Takodjer sam osim osnovnih karata napravio i reference karte kao i card back.

I ovako je na kraju ispao finalan proizvod:

slika slika slika slika



Moram priznat da mi je super zabavno bilo ovo radit i da sam prezadovoljan konacnim rezultatom. Dosta sati je oslo na ovo, al isplatilo se.
Zadnja izmjena: kovacu, dana/u 28 lis 2021, 09:37, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post (ukupno 11):
priroda15logOSLourdinM0byrealukaSatarashdendarii42dlakarZorzymadcow1982 i još jedan korisnik
Avatar
Vihor
Reactions:
Postovi: 39
Pridružen/a: 28 sij 2021, 01:12
Ima zahvala: 110 puta
 pohvaljen: 80 puta

Re: Love Letter: Re-theme (One Punch Man)

Post Postao/la Vihor »

Stvarno fenomenalno odrađeno, svaka čast!

Sad će gušt igranja biti ogroman - em zbog zanimljive teme, em zbog uloženog truda.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vihor za post:
kovacu
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Love Letter: Re-theme (One Punch Man)

Post Postao/la kovacu »

Budem jos napravio box za karte.
Potencijalno ubacim i pravila i tokene unutra isto.

A za to budem pratio ovaj guide. Netko je bio linkao na forumu ovo i probao sam napravit i super ispalo, al za ovu igru cu napravit i ovaj custom box cover, a ne samo oblijepit izolirkom :).

Tokene cu otic vamo kupit: LINK
Avatar
wm_lsmm
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 13 stu 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 59 puta
 pohvaljen: 184 puta
Kontakt:

Re: Love Letter: Re-theme (One Punch Man)

Post Postao/la wm_lsmm »

:thumbs :thumbs :thumbs :bravo Odlično je!
slika
madcow1982
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 12 ruj 2017, 13:50
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 77 puta

Re: Love Letter: Re-theme (One Punch Man)

Post Postao/la madcow1982 »

Svaka čast, hoče bit fileovi možda postani na bggu ili tako nešto?
Why so serious
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Love Letter: Re-theme (One Punch Man)

Post Postao/la kovacu »

madcow1982 je napisao/la: 30 lis 2021, 20:58 Svaka čast, hoče bit fileovi možda postani na bggu ili tako nešto?
Ne i to iz 2 razloga.
Prvi je sto sam previse vremena i truda potrosio na ovo, a drugo i najbitnije iz postovanja prema dizajnerima i publisherima igre.

Cak je publisher povodom toga otvorio temu na bgg gdje je naveo da mu se svidjaju sve te retheme verzije al nebi htio da ljudi dijele iste za printanje.
Link: https://boardgamegeek.com/thread/901018/about-re-themes
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post:
madcow1982
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Love Letter: Re-theme (One Punch Man)

Post Postao/la kovacu »

Uhvatio ponovo neki dan pa napravio tematska pravila tak da mi lijepo sve stane u box i da ne moram gledat ista na pdfu prek moba.
Odabro ovaj folded nacin za pravila jer se lijepo sklope i na kraju budu velicine obicne karte.

U photoshopu napravio dizajn za pozadinu i border te stavio popis pravila na svaku stranicu.
Poredo sve u word, isprinto, izrezo, polijepio tak da imam 5 karata na svakoj strani i onda plastificiro sa onom folijom iz Mullera.









Jos mi samo ostalo da na box ubacim neki art i onda ce to bit to.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post (ukupno 9):
sim4dendarii42ChupkaBojan1983tanelorndlakarAntomonrealukaTvrdi
Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”