FEED 'EM ALL - board game

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

FEED 'EM ALL - board game

Post Postao/la Mago de Umago »

Kao sto pise ovdje imam u WIP fazi par board gameova. Nemam iskustva u tome,ali od nekud se mora poceti. :D

Trenutno su 3 igre na papiru i jos jedna tek kao ideja, a ova je recimo u najvisoj fazi pa cu krenuti s njom.

Ime ce za sada biti FEED 'EM ALL i kao sto se da naslutiti tema ce biti hrana, odnosno nekakav fast food i cilj igre ce uglavnom biti prodati sto vise hrane, zaraditi sto vise para (VP) i jos dodatnih VP na druge nacine. Bit ce to lagana obiteljska igra, ali s malo vise opcija.

Pravila su vise manje definirana (sto se tice ove prve verzije), nekakav player's board je isto bio skiciran, ali neke stvar sam izmijenio, cugu sam izbacio, tako da ce ovih dana ici novi board.

Cilj ovog topica je prije svega da se malo motiviram (nekako sam inertan u zadnje vrijeme), a i da nadem pokoji savjet i nadam se playtestere dobrovoljce.

Pa za pocetak par nekih dilema koje imam:

1) Buduci da ce se rukovati sa 7 razlicitih namirnica (kako stvari za sada stoje) mislio sam izbjeci figure i uvesti shemu kao sto Gaia Project ima s resursima. Mislim da ce biti i urednije, a i preglednije.

Sto mislite o tome?

2) Kartice - bit ce dosta kartica, zapravo 4 razlicite vrste. U pocetku su trebale biti 3 razlicite velicine, ali mislim da je to pametnije svesti na max 2 velicine. Konkretno jedne bi bile velicine geniesa iz Five Tribes, a druge bi bile nesto kao ptice u Wingspanu ili kartice u Brassu. Tako sam ja to zamislio.

Kakva je praksa s time? Da li bi bilo najpametnije sve svesti na 1 velicinu pa da na kraju korisnik ima i najmanje problema oko sleavanja ili su 2 velicine prihvatljive?

Odmah da se zahvalim svima na bilo kakvom komentaru. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 2):
dadoNaed
slika
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: FEED 'EM ALL - board game

Post Postao/la docich »

Jel planiras ti izdat igru ili radis samo prototip. Za prototip za playtestanje je to nebitno a za zavrsi dizajn ako ti radis gledaj na troskova ako igru prodas onda ce publisheri to odredit

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: FEED 'EM ALL - board game

Post Postao/la DarkDefender »

Ovo za velicinu kartica, po meni, ovisi o njihovoj namjeni. Ako ces u ruci istovremeno drzati kartice razlicitih velicina, to nije dobro. Ako se koriste na razlicitim mjestima (npr. neki deck na stolu iz kojeg povremeno flipas kartu), onda mislim da nemas nikakvih problema s razlicitom velicinom kartica. Mozda je cak i bonus to sto ih je lakse sortirati kad zavrsis igrati.

Evi ti jedan primjer di je razlicita velicina i dobra i losa. Mysterium. Kartice koje duh drzi u ruci su vece od ostalih i to je dobro jer su jedine koje se drza u ruci, a lijepe su pa je bolje da su malo vece. Osim toga imas kartice ljudi, lokacija i oruzja i kartice oruzja su iz nekog razloga manje od ostalih i to mi svaki put smeta. Ne znam zasto. Vjerojatno jer se koriste na jednak nacin kao kartice ljudi i lokacija.
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: FEED 'EM ALL - board game

Post Postao/la Mago de Umago »

Pa ja bi htio izdati tu igru jednog dana. Za prototip ce naravno biti sve iste velicine buduci da igram MTG pa imam puno protectora kod kuce i to cu koristiti.

Nece postojati kartice koje se drze u ruci. Ove kao u Five Tribes geniesi bi bili klijenti i njih nakon posluzivanja stavljas sastrane. Ostale bi bile namirnice koje se nakon kupovine odmah stavljaju u discard pile jer se namirnice ounacavaju kao u Gaia Projectu. Upgrejdovi za tu nasu kucicu za pec hamburgere ce isto stajati sastrane dok ih se ne kupi,a onda idu na nasu plocu. I zadnje su iste kao namirnice, samo malo drugaciji sistem, ali ista shema - kupi i ide u discard.

Mislio sam i da sve budu standardne velicine (63x88), ali mislim da je za namirnice cisto nepotrebna tako velika karta.
slika
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: FEED 'EM ALL - board game

Post Postao/la docich »

Mislim da ti je onda rano za mislit o dim karta. Imas jos jako puno posla. A kroz playtestanje ce ti bit lakse donest odluku

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: FEED 'EM ALL - board game

Post Postao/la Mago de Umago »

docich je napisao/la: 26 sij 2021, 13:19 Mislim da ti je onda rano za mislit o dim karta. Imas jos jako puno posla. A kroz playtestanje ce ti bit lakse donest odluku

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
Ma jasno. To je bilo nesto vise ovako usput.
slika
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: FEED 'EM ALL - board game

Post Postao/la docich »

Ja isto radim igre pa ako ti sta treba pitaj

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: FEED 'EM ALL - board game

Post Postao/la Mago de Umago »

docich je napisao/la: 26 sij 2021, 13:41 Ja isto radim igre pa ako ti sta treba pitaj

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
Svakako, tenx! ;)
slika
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: FEED 'EM ALL - board game

Post Postao/la docich »

Np

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: FEED 'EM ALL - board game

Post Postao/la dado »

Javljam se za playtestanje. ;)
slika
Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”