FEED 'EM ALL - board game

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: FEED 'EM ALL - board game

Post Postao/la Mago de Umago »

dado je napisao/la: 30 sij 2021, 16:22 Javljam se za playtestanje. ;)
E to mi je motivacija da zapnem. :D
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: FEED 'EM ALL - board game

Post Postao/la Mago de Umago »

Zna li netko koliko su cca u % skuplji boardovi s utorima (ne znam kako bi drugacije nazvao ove sto koristi Barrage)?
slika
Officer Barbrady
Reactions:
Postovi: 80
Pridružen/a: 03 pro 2019, 17:24
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: FEED 'EM ALL - board game

Post Postao/la Officer Barbrady »

Mago de Umago je napisao/la: 02 vel 2021, 12:06 Zna li netko koliko su cca u % skuplji boardovi s utorima (ne znam kako bi drugacije nazvao ove sto koristi Barrage)?
Recessed/Double layer game boards
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: FEED 'EM ALL - board game

Post Postao/la Mago de Umago »

Officer Barbrady je napisao/la: 02 vel 2021, 12:36
Mago de Umago je napisao/la: 02 vel 2021, 12:06 Zna li netko koliko su cca u % skuplji boardovi s utorima (ne znam kako bi drugacije nazvao ove sto koristi Barrage)?
Recessed/Double layer game boards
Thanx!

E sad me zanima koliko to u proizvodnji ispadne skuplje od flat boarda?

Odnosno, ako uzmemo npr neku igru za 4 igraca - znaci 4 boarda. I recimo da igra sa flat boardovima dode 40€. Koliko je realno da cijena skoci zbog double layer boardova.
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: FEED 'EM ALL - board game

Post Postao/la dado »

Ja se tek zadnjih godinu dana malo više bavim boardgame dizajnom pa uzmi moje savjete sa velikom dozom soli. :D

Ne znam u kojoj si fazi sa dizajnom igre ali ako nije spremna za pokazivanje izdavaču nemaš šta razmišljati o double layer boardovima (rekao bih čak niti tad). Mislim lijepo je razmišljati o završnom izgledu i funkcijama igre ali ako je igra tek u početnoj fazi daleko smo od cilja. U konačnici, ako ćeš tražiti izdavača i ako odluče izdati igru, oni će se baviti komponentama (naravno, idealno u dogovoru s tobom).

Ak smijem pitati u kojoj si fazi s igrom? Jel tek ideja na papiru ili si uzeo komponente iz drugih igara i probao odigrati par krugova da vidiš jel mehanike funkcioniraju ili si već odmaknuo toliko da je igra igrana 20, 30 puta i sviđa ti se kak funkcionira pa bi sad htio da to malo ljepše izgleda za playtesting?
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: FEED 'EM ALL - board game

Post Postao/la Mago de Umago »

A ova moja jos nije isprobana, trebam dovrsiti kartice namirnica i klijenata. Pravila su definirana,ali treba vidjeti kad se krene igrati kako to funkcionira. Nadam se da cu do vikenda konacno zavrsiti i baciti prvu igru.

A ovo za board sam pitao vise manje nevezano za moju igru, samo nisam htio otvarati novu temu. Cisto me zanimalo zasto neki to ne rade po defaultu ako nije puno skuplje.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
dado
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: FEED 'EM ALL - board game

Post Postao/la dado »

Ako igra još nije ni isprobana moj prijateljski savjet je da se ne zamaraš puno izgledom kartica ili ploče. Uzmi komponente iz drugih igara, na male listiće papira ručno ispiši što već treba pisat...
Ako napraviš da to lijepo izgleda em ćeš potratiti vrijeme koje si mogao utrošiti na testiranje em će ti biti teško izbaciti neki element iz igre (a vjeruj mi, nešto ćeš morati izbaciti osim ako naravno nisi nekakav genije za boardgame dizajn pa pogodiš isprve :D).
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: FEED 'EM ALL - board game

Post Postao/la Mago de Umago »

Ma jasno. Ponavljam: ne zamaram se nego palo mi na pamet. Naravno da ce prva verzija "na šporko".
slika
Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”