Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Forum za predstavjanje i raspravu o igrama u razvoju
Pravila foruma
Ovdje predstavite svoju igru po sistemu svaka igra svoja tema. Ime teme = ime igre.
U prvom postu opišite igru, stavite fotke i sl. kako bi se o istoj moglo raspravljati.
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1256
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3368 puta
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Post Postao/la dado »

UPDATE:
Nakon 2 godine neuspješnog pitchanja Ankhitekata izdavačima (samo 1 je tražio prototip) odlučio sam ponovno posjetiti igru i napraviti promjene.

Tako je nastala Builder Bees, tile laying igra gradnje košnica za 2 igrača, 10+ godina, trajanja 30 min.

Tematski, kraljica matica nam je dala zadatak da izgradimo nove košnice, a to ćemo raditi stavljanjem pločica na vlastite player boardove i spajanjem što većih skupina istih vrsta meda (cvijet naranče, cvijet trešnje, borovnice i djeteline - kaže google da postoji med od djeteline i ja mu vjerujem :D ). Dodatne bodove ćemo skupiti ispunjavanjem kraljičinih dekreta, a pobjednik igre je igrač koji skupi najviše bodova.
Što se tiče kompleksnosti, igra je na razini Patchworka i Kingdomina.

Dropbox link na pravila: https://www.dropbox.com/sh/ngwn4rp29zl6 ... 6jKpa?dl=0
-samo 2 stranice su pa ako imate volje i vremena pročitati bio bih zahvalan za feedback

Slike prototipa: (zanemarite loš print)
slika

slika

Tabletop Simulator link: https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 2971642472
slika



==================================================================================================================

Pozdrav. :)

Ankhitects je tile laying igra gradnje piramida za 2 igrača, 10+ godina, trajanja 15-20 minuta.

Tematski, igrači su arhitekti u starom Egiptu koji su dobili zadatak napraviti nacrte za izgradnju faraonove piramide. To će pokušati napraviti stavljanjem polyomino pločica na vlastite player boardove ne bi li spojili što veće skupine istih elemenata (zrak, voda, vatra i zlato). Pobjeđuje igrač koji na kraju igre skupi najviše bodova. (šokantno, znam :D)

Nažalost, prototipove nemam da šaljem okolo za playtesting ali ako netko ima volje i vremena isprintati i isprobati igru (ili barem pročitati pravila) biti ću mu/joj jako zahvalan.

Pravila, player boardovi i pločice:
https://www.dropbox.com/sh/lbkjtimv6mll ... UJKia?dl=0

Za sva pitanja stojim na raspolaganju i prihvaćam svaku kritiku tako da se nemojte ustručavati kritizirati. ;)

Slike prototipa:

slika

slika

slika
Zadnja izmjena: dado, dana/u 05 svi 2023, 13:56, ukupno mijenjano 2 puta.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
sadistiko
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1256
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3368 puta
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Re: Ankhitects - tražim playtestere i feedback

Post Postao/la dado »

Dižem temu iz pepela. još uvijek se traže playtesteri i feedback.
Dodano nekoliko slika prototipa u 1. post. ;)
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1256
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3368 puta
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Re: Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Post Postao/la dado »

UPDATE:
Nakon 2 godine neuspješnog pitchanja Ankhitekata izdavačima (samo 1 je tražio prototip) odlučio sam ponovno posjetiti igru i napraviti promjene.

Tako je nastala Builder Bees, tile laying igra gradnje košnica za 2 igrača, 10+ godina, trajanja 30 min.

Tematski, kraljica matica nam je dala zadatak da izgradimo nove košnice, a to ćemo raditi stavljanjem pločica na vlastite player boardove i spajanjem što većih skupina istih vrsta meda (cvijet naranče, cvijet trešnje, borovnice i djeteline - kaže google da postoji med od djeteline i ja mu vjerujem :D ). Dodatne bodove ćemo skupiti ispunjavanjem kraljičinih dekreta, a pobjednik igre je igrač koji skupi najviše bodova.
Što se tiče kompleksnosti, igra je na razini Patchworka i Kingdomina.

Dropbox link na pravila: https://www.dropbox.com/sh/ngwn4rp29zl6 ... 6jKpa?dl=0
-samo 2 stranice su pa ako imate volje i vremena pročitati bio bih zahvalan za feedback

Slike prototipa: (zanemarite loš print)
slika

slika

Tabletop Simulator link: https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 2971642472
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 7):
edvinusKillaMago de Umagotanelornjuri006sadistikogrof
slika
Avatar
edvinus
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 13 ruj 2022, 23:53
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 231 put
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Post Postao/la edvinus »

Hej, bi li stavio i PnP datoteke za izradu prototipa?
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1256
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3368 puta
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Re: Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Post Postao/la dado »

edvinus je napisao/la: 05 svi 2023, 18:10 Hej, bi li stavio i PnP datoteke za izradu prototipa?
Uploadano u Dropbox:
https://www.dropbox.com/s/yh69i4a8jt63q ... s.pdf?dl=0

Cijenim trud :thumbs , rezanje ovih pločica je smrt. :D
Kod izrade pločica obrati pažnju da ti se zrcale odnosno da je s obje strane ista ikona npr. borovnica.
Ako nisam nešto zeznuo A1 lijepiš sa A2, a B1 sa B2.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
edvinus
slika
Avatar
edvinus
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 13 ruj 2022, 23:53
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 231 put
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Post Postao/la edvinus »

Nisam još odigrao, ali evo nekog prvog feedbacka na pravila.

Pravila su po meni odlično i jasno napisana, i vizualno pregledna. Posebno mi se sviđa pravilo za prvog igrača. Igra mi se čini jako zanimljiva, i tema mi je fora.

Ulovio sam i par tipfelera - treba separately umjesto seperately, i adjacent umjesto adjecent.

Kako me pločice oblikom podsjećaju na Ark Novu, odmah mi je u glavi ideja da ih treba početi slagati od ruba i da nova pločica mora dodirivati prethodne. Pretpostavljam da nije tako, jer bi inače naveo u pravilima, ali bi onda bilo dobro napomenuti da se pločice mogu staviti bilo gdje i da se ne moraju dodirivati, jer će igrači Ark Nove (a možda i Sagrade) automatski misliti da se mora slagati tako.

Pločice su dvostrane koliko sam skužio, a smije li ih se prilikom stavljanja na ploču okretati na drugu stranu? Bilo bi dobro i to eksplicitno napisati u pravilima.
Ovi su korisnici zahvalili autoru edvinus za post (ukupno 4):
dadosadistikodgalesic2000miljenko
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1256
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3368 puta
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Re: Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Post Postao/la dado »

edvinus je napisao/la: 06 svi 2023, 14:42 Ulovio sam i par tipfelera - treba separately umjesto seperately, i adjacent umjesto adjecent.
Ispravljeno, thanks. :thumbs

edvinus je napisao/la: 06 svi 2023, 14:42 Kako me pločice oblikom podsjećaju na Ark Novu, odmah mi je u glavi ideja da ih treba početi slagati od ruba i da nova pločica mora dodirivati prethodne. Pretpostavljam da nije tako, jer bi inače naveo u pravilima, ali bi onda bilo dobro napomenuti da se pločice mogu staviti bilo gdje i da se ne moraju dodirivati, jer će igrači Ark Nove (a možda i Sagrade) automatski misliti da se mora slagati tako.

Pločice su dvostrane koliko sam skužio, a smije li ih se prilikom stavljanja na ploču okretati na drugu stranu? Bilo bi dobro i to eksplicitno napisati u pravilima.
Da, sve si dobro detektirao.
Pločice se ne moraju dodirivati i smije ih se staviti bilo kamo. Stavio sam tako da bude malo fleksibilnije ali naravno sve je to podložno promjenama.
Također, smiju se okrenuti na drugu stranu. Pretpostavio sam da je to očito jer su dvostrane ali u pravu si, budem to sve naveo u pravilima.
Hvala na feedbacku. :)

EDIT: evo stavio sam ovako:
HONEYCOMB TILES PLACEMENT RULES
- the chosen tile must fit on the grid on your player board, cannot be misaligned from the grid, overlap another tile or be off the
grid.
- tiles may be freely rotated and turned to the other side before placement
- placed tiles don't have to be adjacent to another tile or the edge of the grid
- you are allowed to place a tile over the Queen Bee symbol printed on your grid.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
edvinus
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Post Postao/la grof »

Uhh, ovo dobro djeluje i ono što je najbitnije, ne djeluje skupo u tisku. Dalo bi se to povoljno kod nas odraditi sve mi se čini.
Morati ću probati. Zainteresirao si me. :)
Pretpostavljam da bi hexići bili od debelog kartona?
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Post Postao/la grof »

Pročitao pravila. Sve je jasno i jednostavno. Fora igra za 2 igrača. Za npr 4 igrača bi trebalo više tileova, ali vjerujem da bi igra funkcionirala i za 4. Ne? (nekako si mislim da bi igra za 2-4 igrača imala širu publiku, a baš mi se čini da ne bi bila razlika u igrivosti između 2,3 ili 4 igrača)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
dado
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1256
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3368 puta
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Re: Builder Bees (ex Ankhitects) - tražim playtestere i feedback (dostupno na TTS-u)

Post Postao/la dado »

grof je napisao/la: 08 svi 2023, 13:24 Pretpostavljam da bi hexići bili od debelog kartona?
San snova bi bio da su Azulovske ili drvene ali klasična debljina kartona bi bila i više nego dovoljna. :D

Krajem tjedna će ići mala revizija pravila i izmijenjeni bodovi na pločicama za bodovanje.
Jučer smo odigrali nekoliko partija sa varijantom da prva pločica mora ići u sredinu i da se svaka sljedeća mora vezati na već postavljenu pločicu i mislim da mi se ta varijanta više sviđa.
Bodove na end game pločicama za bodovanje će definitivno trebati povisiti jer trenutno mi se čini da imaju premali utjecaj na završne bodove.
A jučer sam dobio ideju i za solo varijantu. :)
Uglavnom, mislim da je kostur igre ok ali ima tu još dosta posla oko balansiranja.

grof je napisao/la: 08 svi 2023, 13:59 Pročitao pravila. Sve je jasno i jednostavno. Fora igra za 2 igrača. Za npr 4 igrača bi trebalo više tileova, ali vjerujem da bi igra funkcionirala i za 4. Ne? (nekako si mislim da bi igra za 2-4 igrača imala širu publiku, a baš mi se čini da ne bi bila razlika u igrivosti između 2,3 ili 4 igrača)
Da, za 3 i 4 bi trebalo više tileova.
Ne znam, pretpostavljam da bi funkcioniralo, trebalo bi probati. Trenutno mi je lakše testirati u 2.
Ako jednog dana netko od izdavača zagrize i kaže da bi oni radije da je igra za 2-4 prilagodit ćemo. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
grof
slika
Odgovori

Natrag na “Igre u razvoju”