Sub terra

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

Odgovori
madcow1982
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 12 ruj 2017, 13:50
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 77 puta

Sub terra

Post Postao/la madcow1982 »

Evo nakon dugo vremena ponovno pisem post tu na forumu, dijete, posao, obaveze... No s ovim novim razvojem dogadaja oko corone uhvatilo se vremena i za hobi, napokon.
Uglavnom zapela mi za oko Sub terra, sto zbog teme, sto zbog naizgled jednostavnosti izrade. 4sata slobodnog vremena i nova igra je spremna za playtest.
Igrace ploce, tokeni, standees i dijelovi mape printani na 130g samoljepivom foto papiru, zaljepljeni na 1.7mm ljepenci i izrezani.
Karte printane na istom papiru, sprijeda i straga, zaljepljene na obican fotokopirni 80g papir, lamelirane i izrezane, dodana kockica D6, a horori-nasao nesto na stranici printable heroes te ih napravio da nisu obicni crni tokeni na mapi i eto rezultata na slikama.
Navecer i odigrao jednu partiju sa zenom, ona igrala sa climberom i geologistom, a ja s bodyguardom i medicom. Na kraju samo je medic uspio pronaci izlaz i spasio se a ostali su zavrsili neslavno. U pocetku se igra cini malo razvodnjenom, otkrij plocicu, pomakni se, otkrij plocicu ali kasnije kad se igra malo razvije i ima vise losih stvari na mapi sto te moze zadesiti i onesposobiti igra postaje zanimljiva. Jako brzo se igra i to je definitivno plus, pogotovo kod coop igara u kojima se ponekad zna dogoditi da se pojedini igraci zagube u svojim taktikama i razmisljanjima. Nadam se da ce se u vise igraca i nakon jos par odigranih partija igra pokazati kao dobar izbor za pnp kolekciju svakoga tko se bavi izradom igara i zapravo i igra igre koje izradi a ne samo da prijede na izradu druge dok ova stoji samo na displeju na nekom kalaxu. To bi bio mali osvrt od mene na izradu i nakon toga jednu odigranu partiju. U prilogu i par slikica same igre.
Cuvajte se i pazite i igrajte igre. Pozz

slika

slika


slika


slika


slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru madcow1982 za post (ukupno 3):
dadodlakarsadistiko
Why so serious
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Sub terra

Post Postao/la dlakar »

Super. Kako si napravio postolje za likove? Ne čini mi se da su kupovni
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: Sub terra

Post Postao/la T0mo »

dlakar je napisao/la: 18 ožu 2020, 22:54 Super. Kako si napravio postolje za likove? Ne čini mi se da su kupovni
Metalne kvačice za papir?
slika
madcow1982
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 12 ruj 2017, 13:50
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 77 puta

Re: Sub terra

Post Postao/la madcow1982 »

Da kvačice za papir, imala žena neke na cvjetiće pa sam ih uzeo i pofarbao markerom dok ne kupim malo veće, ove su 2cm i malo su nestabilne na ovu veličinu standees-a.
Why so serious
Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”