Komponente za izradu igara

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Komponente za izradu igara

Post Postao/la dlakar »

Uskoro se vraćam izradi igara pa sam malo istraživao na netu i naišao na neke zanimljivosti.
Evo par linkova koji su me zainteresirali:

Transparentne kockice 8mm u više boja:
https://www.aliexpress.com/item/32972175189.html

Drvene kockice 10mm u više boja:
https://www.aliexpress.com/item/33025686249.html

Drveni diskovi 25mm u više boja:
https://www.aliexpress.com/item/32856898106.html

Drveni cilindri 10mm x 5mm:
https://www.aliexpress.com/item/32918142717.html

Drveni blokovi 20mm x 10mm x 5mm
https://www.aliexpress.com/item/3305197 ... 2e0e0wDRXF
Zadnja izmjena: dlakar, dana/u 17 ruj 2019, 14:54, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 4):
Bojan1983NoghriChMarinsadistiko
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Komponente za izradu igara

Post Postao/la Bojan1983 »

Evo podrska svakome ko naleti na nesto ovako zanimljivo da ostavi link...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bojan1983 za post (ukupno 2):
dlakarNoghri
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Komponente za izradu igara

Post Postao/la dlakar »

Bilo bi dobro da imamo takve stvari na jednom mjestu. Našo sam još par linkova pa ću i njih dodati kad budem u mogućnosti. Svakako šaljite linkove pa mogu editirati svoj post. Tako bi sve bilo odmah na početku i nebi morali puno tražiti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
Bojan1983
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Komponente za izradu igara

Post Postao/la dlakar »

Naručio sam transparentne kockice 8mm i dosta sam zadovoljan kvalitetom. Malo su manje u usporedbi za pandemic kockicama (dakle nekih 7mm) i boja je više matirana. Na nekim ima oštećenja rezanja na jednom čošku kocke ali to je zanemarivo. Sve u svemu, omjer uloženog i dobivenog je jako dobar.


Usporedba kocki sa pandemicom. Desne su original
slika

Slika pošiljke:
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
Bojan1983
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Komponente za izradu igara

Post Postao/la kovacu »

Da ne otvaram novu temu.
Dali ima negdje u ZG za kupit ona folija koju mozete zalijepint na neku povrsinu i onda na njoj pisat sa markerom i brisat naravno ?
Trebam nekih 15 x 50 cm velicine.

Mislim da sam negdje vidio u trgovini, al google mi bas i ne pomaze.
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Komponente za izradu igara

Post Postao/la realuka »

Avatar
Chupka
Reactions:
Postovi: 40
Pridružen/a: 09 sij 2019, 23:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 66 puta

Re: Komponente za izradu igara

Post Postao/la Chupka »

kovacu je napisao/la: 12 tra 2021, 15:23 Da ne otvaram novu temu.
Dali ima negdje u ZG za kupit ona folija koju mozete zalijepint na neku povrsinu i onda na njoj pisat sa markerom i brisat naravno ?
Trebam nekih 15 x 50 cm velicine.

Mislim da sam negdje vidio u trgovini, al google mi bas i ne pomaze.
Ovo je i meni trebalo pred nekoliko godina pa sam proucila sto ima kod nas i evo mojih preporuka:

1) Samoljepljiva folija iz Mullera (odjel školski pribor) - dimenzija 40x500 cm, cijena oko 22 kn. Odlicna folija, kvalitetna i malo deblja, laka za koristenje bez nakupljanja mjehurica zraka kad se plastificira. Za sada mi je oko 5/6 godina na nekim custom kartama, bez da su se rubovi poceli odljepljivati (s time da ja zaobljujem rubove), što nije slučaj s manjim površinama tipa tokeni - za njih je ljepilo preslabo. Provjereno se može na njoj koristiti markere za bijelu ploču i brišu se vrlo lako suhom spužvicom/maramicom/prstom/čime god :lol: Ali vjerujem da to ovisi i o markerima koji se koriste - za sada sam koristila one jeftine iz offertissime i kvalitetnije (edding 360), oba se brišu savršeno „praškasto“ i ne ostavljaju mrlje na foliji. Nisam nikad testirala dulje stajanje markera na kartama/pločama, ali vjerujem da ne bi bilo problema – uvijek se može malo s mokrom krpicom sve očistit.

2) Samoljepljiva folija iz (Inter)spara – dimenzije točne ne znam, ali mislim da je bila oko 50x300 cm i cijena oko 16 kn. Dakle malo šira od Mullerove, što je pogodno za plastificiranje vecih mapa. Nju znaju imat samo u jesen kad počne asortman školskog pribora, ali ako im ostane na zalihama bude kasnije na akciji još i povoljnija. Moguće da je ima negdje i cijele godine, al rečeno mi je samo u većim Intersparovima. Ova folija je malo tanja i nekako sjajnija (osjećaj je „niže kvalitete“), zeznutija za plastificiranje od Mullerove, jače je ljepilo pa kad se plastificira mora se bit pažljiv jer nema natrag odljepljivanja bez deranja papira/skidanja boje. Nju tek kraće koristim pa je još uvijek na „probnom roku“, al za sada se pokazala pogodnom za korištenje markera za bijelu ploču kao i folija iz Mullera.

3) Samoljepljiva folija iz Narodnih novina – dimenzija 40x300 cm, cijena oko 22 kn. Navodno je slična ovoj iz Mullera, prijatelj je s njom plastificirao D&D terene po kojima je označavao markerom, kaže da je dobra. Nisam je osobno isprobala jer mi je isplativija bila ova iz Mullera tako da ne mogu preporučiti iz prve ruke.

Općenito, mislim da bi ti mogla funkcionirati bilo koja samoljepljiva folija, dokle god koristis markere za bijelu ploču. Možda čak i s običnim flomasterima/markerima, ali to je već život na rubu :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Chupka za post (ukupno 2):
kovacuStips
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Komponente za izradu igara

Post Postao/la dlakar »

Tako je, bilo koja prozirna samoljepljiva folija za knjige funkcionira. Imaš u svakoj knjižari ili centru sa školskim priborom
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Komponente za izradu igara

Post Postao/la kockica »

Za kakvu vam je namjenu takva folija?
Avatar
Chupka
Reactions:
Postovi: 40
Pridružen/a: 09 sij 2019, 23:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 66 puta

Re: Komponente za izradu igara

Post Postao/la Chupka »

Meni je za svašta ovo poslužilo. Počelo mi je s rpg mapama po kojima smo igrali, a onda i za OOP igre koje bih isprintala i plastificirala da budu trajnije, što se pokazalo jako dobrim kroz godine korištenja. Nedavno sam to koristila za Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island custom scenarije koje sam skinula s bgg-a, a zadnje za što mi je ovo poslužilo bilo je za igre Cartographers i Welcome to.., tako da ne bacamo igraće papire, nego samo pobrišemo i spremno je sve za ponovnu upotrebu. Meni je ovo diglo razinu svega custome made na viši estetski nivo :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru Chupka za post (ukupno 4):
kockicasadistikoTeehee(R)Stips
Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”