Tražim savjet - izrada metalnih novčića

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

Odgovori
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Tražim savjet - izrada metalnih novčića

Post Postao/la Antomon »

Za jednu PnP igru mi treba 50+ zlatnika/novčića. Imam ideju da iskoristim kovanice od 10 lipa pošto mi nije bitna brojčana vrijednosti na kovanici.

Kovanice od 10 lipa su napravljeni od mjedi, savjeta za čišćenje sam našao dosta, treba bi ideja kako zaštiti novčiće da se ne hvata patina/prljavština na njih kada ih očistim i da ruke ne smrde nakon što igraš sa njime. Primjetio sam da mnogi board game novčići ne smrde, znače koriste nekakvu zaštitu. (Smrad ne dolazi od samih novčića, nego reakcija metala sa uljima na našim prstima).

Prepostavljam da je riječ o nekakvom bezbojnom laku ili sl. nešto, ali sam tanak sa znanjem u tom polju :oops: .
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Tražim savjet - izrada metalnih novčića

Post Postao/la sadistiko »

ne vjerujem da je u pitanju nikakva zaštita jer je, vjerujem, gotovo nemoguće metal zaštititi lakom, pogotovo novac koji se tare jedan od drugi cijelo vrijeme i za igranja igre i kad se sprema. Prije će biti da se radi o nekom drugom "boljem" metalu. Nisu za đabe novci za razne igre skupi ko kuga.
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Tražim savjet - izrada metalnih novčića

Post Postao/la dlakar »

Stavit na prugu i čekat da vlak pređe preko njih. :)
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Tražim savjet - izrada metalnih novčića

Post Postao/la Antomon »

sadistiko je napisao/la: 03 svi 2018, 13:41 ne vjerujem da je u pitanju nikakva zaštita jer je, vjerujem, gotovo nemoguće metal zaštititi lakom, pogotovo novac koji se tare jedan od drugi cijelo vrijeme i za igranja igre i kad se sprema. Prije će biti da se radi o nekom drugom "boljem" metalu. Nisu za đabe novci za razne igre skupi ko kuga.
Zato me baš i zanima, da znam u kojem smjeru ići. Prva ideja mi je bila prozirni lak, ali mislim da će se on nakon nekoga vremena početi ljuštiti i, što sam kažeš, novac se sam po sebi tare. Razmišljao sam i o prozirnim epoxy smolama, ali je pitanje na tu količinu da li je bolje kupiti gotove novčiće neke.

Našao sam nekoliko Youtube kanala kamo se ljudi bave restauracijom starog namještaja, tamo ujedino bude bakrenih\mjedenih drški koje su stalno izložene ljudskim dodirima, a vidim da ekipa ponekad ne želi prirodnu patinu/oksidaciju nego želi zadržati sjaj ulaštenog metala.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Tražim savjet - izrada metalnih novčića

Post Postao/la sadistiko »

...i šta rade u tim slučajevima? To bi možda pomoglo?
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Tražim savjet - izrada metalnih novčića

Post Postao/la Antomon »

sadistiko je napisao/la: 03 svi 2018, 16:15 ...i šta rade u tim slučajevima? To bi možda pomoglo?
Nisam još uhvatio vremena, rekli su oni par svojih marki proizvoda, ali nisam išao istraživati koji bi bio ekvivalent na našem tržištu. Kada istestiram metode, svakako javim.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
sadistiko
Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”