Izrada mape i player matova

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

Odgovori
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Izrada mape i player matova

Post Postao/la dlakar »

U prijašnim postovima sam već opisivo kako izrađujem mape pa neću detaljno opisivati korake. Pri izradi mape koristim ljepenku debljine 2 mm a za player matove debljine 1 mm. Na nju lijepim samoljepljivi foto papir (135-170g).
Novost koju sam uveo je samoljepljiva tapeta kojom obložim ljepenku prije lijepljena foto papira.
Samoljepljivu tapetu sam kupio u Pevecu. Ima ih u raznim bojama i dimenzijama (širine od 45 i 90 mm). Za izradu sam odabrao mat crnu. Metar tapete košta: 45 mm 13,99 kn, a 90 mm 26,99kn.

Prvo odrežite odgovarajuću veličine ljepenke i nakon toga odrežite komad tapete tako da prelazi sve rubove ljepenke bar za 1 cm.
Zatim dvije stranice tapete odrezite pod kutmm od 90° a druge dvije stranice pod kutom od 45°.

Ja nisam baš bio precizan al i dalje je ok ispalo. Trebalo bi izgledat ovako:

slika

Nakon toga prvo preklopite stranice gdje je kut od 90° a nakon toga stranice od 45°.


slika

Tako ste dobili lijepi kut. Ako budete precizni, bit će ljepši nego moj. Sada na to ide foto papir.


slika

slika

slika

Na isti način se radi i mapa. Spojiti sve djelove ljepenke i onda zaljepiti tapetu prije foto papira.



slika

slika



slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 10):
dadoblacxahrimadcow1982logOSneuromancersadistikoStipskockicaThaneBobo
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”