Izrada karata iz Tabletop Simulatora

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Izrada karata iz Tabletop Simulatora

Post Postao/la dlakar »

Nedavno sam pronašao tutorijal kako izraditi kartice iz TTS-a. Jako me zainteresirala tema pa sam odlučio kupiti igru i isprobati kako to funkcionira.

Prvo što trebate je kupiti Tabletop Simulator preko Steam-a. Igra košta 19,99 Eura. Nakon toga je potrebno učitati modove za društvene igre. Pretraživanjem sam vrlo brzo našao skupinu modova na engleskom (oko 3000 igara). Dovoljno je otići na stranicu i stisnuti na "Subscribe" igre koja vas zanima. Pokretanjem TTS-a, mod će se učitati u vašu igru. LINK stranice sa modovima.

Sada je potrebno skinuti program TTS Mod Beckup. LINK za preuzimanje. Pokretanjem programa, izlistat će se svi modovi koje ste ubacili u igru. Odaberete igru koju želite i preuzmite datoteke.
Za primjer sam uzeo igru A Few Acres of Snow. Datoteke se preuzimaju u gore označeni folder.

slika

Na red dolazi izrada pojedinačnih karata. Ja to radim pomoću photoshopa. Učitajte iz foldera gdje su spremljene datoteke sliku koju želite i odaberite "Slice tool"

slika

Desnim klikom miša odaberite opciju "Divide Slices". Otvoriti će se prozor gdje upisujete kolko želite rezova vodoravno i okomito. U ovom slučaju je 7 vodoravno i 10 okomito

slika

Stisnite "File-Export-Save for web". U ovom prozoru odlučujete o formatu i kvaliteti slike

slika

Nakon što stisnite "save", treba paziti da ste postavili opciju "All Slices"

slika

Na ovaj način ste dobili pojedinačne karte sa slike. Ako ih želite sve učitati kao zasebne layere, potrebno je otići na "File-Scripts-Load Files Into Stack"

slika

Karte je potrebno pripremiti za printanje. Ovaj primjer baš i nije savršen pošto karte imaju nejednak obrub(bleed) oko slike. Trebat će još dodatna obrada. Ja ih slažem u veličin 88x63 mm, 9 komada po stranici.
Kvaliteta scanova varira od igre do igre. Ono što sam isprobo je ok. Nije savršeno ali definitivno upotrebljivo. Photoshop je za mene poprilično nov, sam prčkam po njemu i puno stvari radim na teži način. Ako netko od prisutnih zna bolji način, neka slobodno kaže. Stojim na raspolaganju oko podjele datoteka...naravno, ako su dostupne.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 6):
kockicamadcow1982sadistikostokaneuromancerStips
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Izrada karata iz Tabletop Simulatora

Post Postao/la sadistiko »

Joj što je dobro kad netko dođe s nečim skroz novim što mi nikad nije palo na pamet :-)
Evo meni sljedećeg projekta koji će biti samo podrprt s ovom opcijom. Container, pošto i sama igra izgleda "staro", a i ovdje u TTS-u su sve stvari izbjedjele, već sam pronašao na netu zamjenske komponente. Uvijek sam htio nabaviti tu igru, ali nema je ko za lijek
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
dlakar
slika
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Izrada karata iz Tabletop Simulatora

Post Postao/la miljenko »

Container ti izlazi second edition skoro, pa se ja nebi zaletavao 😉

https://boardgamegeek.com/thread/179505 ... int-thread
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Izrada karata iz Tabletop Simulatora

Post Postao/la neuromancer »

Svaka čast!!! :bravo

Ovo je svjetlosnim godinama ispred bilo čega što sam ja uspio savladati (printscreen sa vassala, copy i crop u paint i copy u word da namjestim veličinu karte) :facepalm

Još jednom :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post:
dlakar
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Izrada karata iz Tabletop Simulatora

Post Postao/la dlakar »

neuromancer je napisao/la: 01 stu 2017, 13:32 Svaka čast!!! :bravo

Ovo je svjetlosnim godinama ispred bilo čega što sam ja uspio savladati (printscreen sa vassala, copy i crop u paint i copy u word da namjestim veličinu karte) :facepalm

Još jednom :thumbs

Pa sad....stvar je u tome sto sam se kasno poceo baviti ovime. Tako da je prvo s cim sam se susreo bio photoshop. Trebo si me vidjet prije 2 godine. Radio sam ekspanziju za Kingsburg na nasem jeziku. Za jednu stranu mi je trebalo tjedan dana. Danas bih to napravio u sat vremena. I sto je najbolje, svaki put skuzim neki kraci put kojim se mogu sluziti... Kako starim, tako i raste otpor prema novom... Tako da vjerujem da cu na photoshopu ostat do kraja zivota :)
Još ću postavit template za 9 karata po stranici. Tako da ce netko tko nema nikakvog znanja u photoshopu, lako moci izraditi karte pomocu dva,tri poteza koja se ponavljaju.
A sto se tvog rada tice, ti si za mene apsolutni car improvizacije. Tvojoj domišljatosti nema kraja.
Nadam se da ce ti ovo pomoci ako se odlucis prebacit na photoshop....i barem windows 7.. ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 2):
sadistikoneuromancer
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Izrada karata iz Tabletop Simulatora

Post Postao/la sadistiko »

@miljenko, što se tiče Container-a bojim se da ne budem to čekao, ta nova verzija kako piše bude bila dosta skupa, a ovo mi je praktički đabe.
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Izrada karata iz Tabletop Simulatora

Post Postao/la Stips »

Glede Vassala, kad skineš modul:
1. promijeni mu ekstenziju iz .vmod u .zip
2. odzipaj
3. odi u taj folder
u folderu images već imaš pocropane slike. Od modula do modula ovisi kolika je rezolucija, zna ih biti skroz ok.

Premda ovo prek Tabletop Simulatora je zbilja super, dlakar živi u 3017. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post (ukupno 3):
sadistikodlakarneuromancer
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Izrada karata iz Tabletop Simulatora

Post Postao/la dlakar »

Mislim da je tutorijal prilicno jasan i da nebi trebalo biti problema ako se netko odluci raditi na ovaj nacin. Jedina prepreka je ulog od 150 kn za kupnju TTS-a. Mislim da ovo funkcionira i sa crackanom verzijom. Nazalost nisam imo vremena dovrsiti tutorijal kako doci do zavrsne pripreme. Prvom prilikom cu napravit i to. A sto se tice ovih 150 kn, moram naglasit kako se ja izradom bavim prvenstveno zato sto to volim i to mi je oblik relaksacije. Vec sam potrosio puno novaca na materijale, opremu...apetiti rastu i svaku novu igru zelim dignuti na bolju razinu. Kad bi se bacila racunica, mislim da mi se vise isplatilo kupovat igre. Ajde kartaske igre i ratne se isplate...ako netko gleda racunicu, treba dobro promisliti koju igru izraditi a koju kupiti.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Izrada karata iz Tabletop Simulatora

Post Postao/la sadistiko »

Ma da, sigurno je isplativije kupiti neku igru koja ima hrpu komponenata, jer su kockice, diskovi, a pogotovo minijature preskupe da bi ih se isplatilo sam nabavljati.
Što se tiče TTS-a, ja sam svog kupio na akciji za Božić, kad su cijene na Steamu stvarno pristupačne pa se isplati pričekati tu priliku.
slika
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Izrada karata iz Tabletop Simulatora

Post Postao/la neuromancer »

dlakar je napisao/la: 01 stu 2017, 14:49 A sto se tvog rada tice, ti si za mene apsolutni car improvizacije. Tvojoj domišljatosti nema kraja.
Nadam se da ce ti ovo pomoci ako se odlucis prebacit na photoshop....i barem windows 7.. ;)
Hvala - drago mi je da nekada mogu nekome pomoći s idejama. 8-)
Sa dostupnosti resursa sam malo hendikepiran pa se moram svakako snalaziti. Inače imam svašta na pameti ali nemam vremena da to izvedem. Nadam se za koju godinu da ću imati vremena pa ću preć na Win 7 i nove tehnologije szbunjen

@ Stipsonov - Hvala ako ovo s Vassalom radi uštedio si mi gomilu vremena :bravo
Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”