DIY bg stol

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

madcow1982
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 12 ruj 2017, 13:50
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 77 puta

DIY bg stol

Post Postao/la madcow1982 »

Postovanje,vidim da je netko upravo otvorio slicnu temu....Uskoro krecem u izradu stola za bg-ing,pa me zanima da li je netko vec nesto prije pokusao,neki savjet,bilo sto korisno...Kako mi nije strano raditi sa alatima za obradu drva a i samo drvo volim obradjivati okusati cu se u tako necemu jer ove stolove sto sam vidio na internetu kao prvo mislim da su preskupi a kao drugo za cijenu koja je meni prihvatljiva su i ne kvalitetni...kalkulacijom sam dosao do zakljucka da mogu barem upola cijene napraviti nesto sto ce mi samom najbolje odgovarati...imam u vidu sesterokutni stol ( fi 150) sa race trackom-mislim da sam se ispravno izrazio,malo drveta za ukras,zelena coja da odmara oci za duza igranja,sklopive noge da kad nije game day/night da se sklopi i lijepo pospremi bez zauzimanja puno prostora...eto toliko,uskoro se javim sa novostima,lp
Ovi su korisnici zahvalili autoru madcow1982 za post (ukupno 4):
kockicaGordansadistikoBurt Macklin
Why so serious
madcow1982
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 12 ruj 2017, 13:50
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 77 puta

Re: DIY bg stol

Post Postao/la madcow1982 »

Evo mali update...bilo se u trgovini cak se nesto i napravilo,poslikalo...malo po malo se krece...
dakle ovako,zamisao je da se napravi kao sto sam rekao seterokutni stol fi 150cm vanjske mjere dok su unutarnje,tj od samog igraceg dijela stola 100/110cm.
Za materijale sto cu koristiti ( s time da je ovo low cost stol-koliko igram i za to sto ce meni koristiti ja se nadam i vise nego dovoljno): zelenu coju (nisam nasao u karlovcu vec samo crnu i sivu no kako sam bas zagrizao za zelenu podlogu nasao sam drugo rjesenje i to puno jeftinije) pa sam kupio zelenu tkaninu 140/130 cm -70kn, spuzvu 5mm za postavljanje laminata 150/110-13kn, gornja povrsina stola ce biti od 4mm sperploce 150/150-70kn, donja strana stola ce biti od osb ploca 3komada 200/67/15 35kn po komadu, to sve povezati sa staflama 8/5cm koje imam doma-dakle to me nista ne kosta, nasao na njuski skaj po 40 kn duzni no kako se od frenda stari bavi preprodajom koze za tu istu cijenu cu dobiti pravu kozu,spuzva-jos je nisam kupio kao ni noge stola i obrub koji jos nisam smislio...mislim da se vec iz ovoga da zakljuciti da ce ovo stvarno biti budget stol a zavrsnu ideju cemo vidjeti nadam se vrlo uskoro...
od alata sto sam do sad koristio i sto cu koristiti je ubodna pila,rucni cirkular,klamarica, ljepilo za drvo,stolarske stege,sersfciger,serafi,klamarice,cekic,brusni papir,olovka,ravnalo,drvena letvica,igla,konac...
mislim da je to manje vise to...(kako ce projekt napredovati tako cu updateati postove i vrsiti izmjene ako mi nece oduzimati previse vremena sto se iskreno nadam da nece jer ovim svojim projektom kako sebi zelim pruziti zadovoljstvo tako se nadam dati ideju i nekome drugome te da sve skupa nakraju zavrsi na zadovoljstvo svih umjesanih).
evo par slika sada,nemojte se ljutiti ako je nesto preko reda jer iskreno nisam bas da sam do sada bio po forumima i moje smalazenje na njima je tek na levelu upoznavanja.



slika

slika -spuzva koja ce biti ispod tkanine a na sperploci.


slika

slika -izrezane vanjska i unutarnja ploca


slika

slika -osb ploce


slika

slika -zelena tkanina te jedna slika kao ce to izgledati slojevito-tkanina,spuzva,sperploca,no tu jos fali osb ploca koja ide na dno..e da i vazna napomena je ta da zelim koristiti cim manje serafa te cim vise ljepila za drvo koje se pokazalo kao izvrsna komponenta za spajanje kako drvo za drvo tako i spuzve,koristite wurth-ovo ako nadjete jer mi se pokazalo najbolje do sada,za one koji misle koristiti neostick ili metapren-nemojte jer je vrlo abrazivno i spali kako stiropor tako i spuzvu...


slika - evo jedne slike koja pokazuje razliku izmedju rezanja cirkularom i ubodnom pilom,naime vanski dio sperploce sam poceo izrezivati ubodnom pilom no kako radim sa tankim sperom tako je pilica cupala dosta rubove ( za ovaj dio to nije problem jer cu to prebrusiti i omotati u kozu i drveni obrub) no nakon toga sam unutarnji dio izrezao rucnim cirkularom-opet napomena da uzmete list koji ima vise zuba(60 u mojem slucaju) i tu se vidi puno veca preciznost i lijep rez jer mi je to za unutarnju stranu i najpotrebnije...


slika

slika

slika -ove 3slike pokazuju ideju na koji nacin napraviti veliku kruznicu kada nemate veliki sestar,s time da su ovo samo slike i improvizacija u stvarnosti treba malo obratiti pozornost na tocnost te isto tako i olovku fiksirati na datom dijelu a ne provizorno je drzati rukom...


slika - i zadnja slika za danas kojom sam oznacio kod rezidbe unutarnjeg dijela stola koja strana pripada kojem dijelu jer ja nisam profesionalac i imam hobi alate a ne fiksne profi te kod takve/moje izvedbe mogu biti odstupanja od par mm pa da vam sve sjedne na svoje mjesto dobro je sve oznaciti da kasnije imate manje problema i oduzimanja vremena,ovdje sam ja to prikazao nekim kvazi trokutima no meni dovoljno za raspoznavanje koja strana gdje pripada...
toliko za sada,lp
Ovi su korisnici zahvalili autoru madcow1982 za post (ukupno 8):
dadodlakarGordankockicasadistikoBojan1983DarkDefenderBurt Macklin
Why so serious
madcow1982
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 12 ruj 2017, 13:50
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 77 puta

Re: DIY bg stol-update

Post Postao/la madcow1982 »

evo me opet sa malim updatom...i pokojom slikicom...uhvatilo se nesto malo slobodnog vremena pa sam to iskoristio za rad i ovaj update...

slika

slika

slika - polijepio osb ploce po spoju i krenuo u izrezivanje


slika

slika - prva greska u koracima no nista strasno,naime nisam trebao odmah lijepiti ovu spuzvu no nije ispao veliki problem jer sam je bez velike muke i imalo kidanja uspio skinuti,samo sto mi je to oduzelo nesto vremena jer sam ju nakon spajanja ploce i osb-a morao ponovno zaljepiti,mogao sam i bez toga ali... izgleda da sam bio dobio malo vlaznu sperplocu te se u ovih par dana posusila i malo uvila tako da nisam htio previse riskirati samo sa ljepilom vec sam uz ljepilo stavio i dosta serafa koji su naravno predugi no ima se alat i za to,tko nema vibracijsku moze slobodno i s brusilicom


slika

slika

slika -alati su super ali ruka je ruka


slika - ponovno sve na svome mjestu


slika

slika - isprobavanje unutarnjeg i vanjskog dijela...
e da odustao sam od koze od frenda jer je predebela i precvrsta i iako vjerujem da bi i sam to dobro napravio ne da mi se na tako nesto gubiti puno vremena a vjerujem da bi ga izgubio tako da sam se vratio na skaj,on je meksi i da se lakse sivati...
eto toliko za sada...i prije kraja moram jos jednu misao podijeliti sa vama a to je da je vec sada sama sredina stola dosta teska,jos kada rub bude ukomponiran biti ce to sve dosta tesko tako da sam poceo razmisljati ne o nekim laganim sklopivim nogarima vec o necemu ozbiljnijem i robusnijem sto ce se isto dati skidati,no treba dobra ideja neka kako to sve uklopiti jedno s drugime...do sljedeceg puta,lp
Ovi su korisnici zahvalili autoru madcow1982 za post (ukupno 6):
dadokockicadlakarsadistikoStipsGordan
Why so serious
madcow1982
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 12 ruj 2017, 13:50
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 77 puta

Re: DIY bg stol-update br 2.

Post Postao/la madcow1982 »

Evo nakon 2 tjedna obaveza uspio sam opet malo uhvatiti vremena te napraviti jos par stvari te nadam se uskoro ovaj mali projekt privesti kraju...gdje sam ono bio stao? aha dakle ovako,u medjuvremenu nisam imao ni fotic ( a kako sam prije dvije godine odustao od smartphona,jer sam vec dva puta bacio po 500 eura na te gluposti) nisam neke stvari imao cime poslikati.
Spuzvu koju sam nabavio bila je u jednom komadu i 8cm visine i da bi ju skroz iskoristio morao sam ju rezati na kocke tj na 8*8cm... Odmah vam kazem da po mome misljenju to je previse,da sam imao izbora isao bih na max 5cm visine,no kada se zaigra vidjeti cemo kako ce ta visina nakraju ispasti,dobra ili losa. Nadalje sto se tice spuzve,kod rezanja su nastali dosta veliki problemi, misljenja sam da je to zato sto je tako visoka te sam pokusavao s vise nacina i niti jedan se nije pokazao dobar,probao sa skarama,ne valja,probao sa daskom ju stisnuti pa rezati skalperom,ne valja,probao cak i sa skroz tankom sajbom na flekserici,ne valja,na kraju sam je nekako izrezao ali to nisu bili cisti rezovi no sta je tu je,zaljepio ju i to je sada to.Daskice na koje sam ju lijepio su velicine 8cm kao i spuzva,doma sam imao jelove daske 1cm debljine,izrezao ih cirkularom i to sam sve serafima zaserafio za vanjski dio stola.
Kod stavljanja tkanine na sredinu stola, to je sve proslo glatko i super izgleda,sam osjecaj pod prstima je tanak jer je i tkanina tanka,naravno to bi bilo drugacije da sam koristio coju,cak i filc ali bitno mi je da kada sam isprobao bacati kockice po tom dijelu one fino mekano odskacu,nema lupanja i svih drugih nepodopstina koje nam se s njima dogadjaju,isto tako je i s kartama,bacao ih na sve strane,svim mogucim nacinima ali one fino slete na stol,ne bjeze,lijepo se vuku,dizu sa stola,super,s time dijelom sam stvarno zadovoljan ( u medjuvremenu se i fotic pojavio )...
slika

slika - dvije slikice sredine stola,malo su odrezane zbog velicine file-a.

Idemo dalje,koza,kako sam i rekao kupio sam skaj,2 duzna metra,140cm sirine 80kn,i vise nego dovoljno,ostalo mi cca 1/3.,mozda i vise.Majka ima doma masinu pa smo se dali u krojenje,isto tako nije lako da vam kazem.Ima tu svasta na sta treba misliti,dobru viziju prostora trebate imati,3d i sve te stvari sta idu s time,kako se sta preklapa itd... Eto i super stvar je ta sta je skaj tanak i mekan te smo ga mogli lako sivati,nismo morali niti druge,deblje igle kupovati vec smo koristili sve to sto je vec bilo na masini i nekako se skrojilo... Otisao kod tasta pa kompresor i klamaricu i moglo se poceti...

slika - klamarica u akciji


slika - unutarnji dio koji se zaklamao,poceo sam sa sredine i tako kretao prema krajevima,s time da ova klamarica ima otvor uvucen prema unutrasnjosti pistolja te nisam mogao klamati uz sami rub vec cca 3-5mm unutra tako da sam misljenja da je bolja rucna,ne kompresorska jer mi se cini da ona baca klame na samom vrhu te bi time cini mi se dobio tih 3-5mm uz sami rub no za sada je ok


slika - evo amatera krojaca u akciji,mala razlika u sivanju i gubite koji mm i to se odmah vidi ( lijeva strana lijepo poklamana i nategnuta,desna koja je dosla kasnije na red i odmah se vidi da se nije sve u milimetar tocno skrojilo )


slika

slika

slika - par slika rubova koji su sivani i kako su ispali


slika

slika - i za kraj dvije slike trenutnog stanja,na njima je vidljivo da su vanjske strane ispale ok,bar sam ja zadovoljan s njima dok se unutrasnjost vidi da je ponegdje malo naborana, kazem to je zbog amaterizma u sivanju no sta se moze ne mozemo svi znati sve,kaj ne...
Za kraj jos unutra idu ukrasne daske koje cu napraviti mislim od hrasta te se nadam da ce se dio tih nabora malo zapeti kak se kaze kada njih jos postavim...Zelja mi je i njih izrezati na bar jednom dijelu te ugraditi kakve posudice za drzanje figurica,tokena i takvih stvari, jedino sta jos nigdje nisam pronasao zadovoljavajuce velicine ,obisao Ofertissimu,kik,pevec i sta je sve znam sta jos ali nigdje nema prave velicine nekih posudica,sirina daske ce biti 10cm a pronaci nesto uze a duze je za sada tesko...eto ako tko ima kakav prijedlog slobodno pisite...lp
Ovi su korisnici zahvalili autoru madcow1982 za post (ukupno 4):
kockicasadistikoStipsdlakar
Why so serious
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: DIY bg stol

Post Postao/la sadistiko »

svaka čast, bit će užitak igrat na takvom stolu!
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
madcow1982
slika
madcow1982
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 12 ruj 2017, 13:50
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 77 puta

Re: DIY bg stol

Post Postao/la madcow1982 »

sadistiko je napisao/la: 25 lis 2017, 10:28 svaka čast, bit će užitak igrat na takvom stolu!
Hvala,nadam se da hoce,kada zavrsim otvoren sam za igre kod mene doma da ga se posteno isproba posto mi zena sada trudna a i drugi par s kojim smo inace igrali imaju sada obaveza s malom bebom tako da sam trenutno ostao sam a svi znamo da to nije najsretnije rjesenje za igre
Why so serious
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: DIY bg stol

Post Postao/la Gordan »

kad te uhvati želja, možeš i meni napravit jedan :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post (ukupno 2):
dlakarmadcow1982
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: DIY bg stol

Post Postao/la dlakar »

Ili da ti da ovaj a sebi napravi bolji. Sad ima prakse, sigurno bi nešto promjenio :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
madcow1982
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
madcow1982
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 12 ruj 2017, 13:50
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 77 puta

Re: DIY bg stol

Post Postao/la madcow1982 »

dlakar je napisao/la: 25 lis 2017, 11:30 Ili da ti da ovaj a sebi napravi bolji. Sad ima prakse, sigurno bi nešto promjenio :)
Pa iskreno da ga sada idem opet raditi ne bi radio ovakav,tj sesterokutan, vec bi napravio samo table top za blagavaonski stol posto imam veliki stol 220*85 a sad vidim da ima dosta igara koje istina trenutno ne posjedujem a htio bi, koje traze i vise mjesta od ovog sesterokuta,no prvo da ovaj zavrsim pa cemo za dalje vidjeti sta i kako :)
Why so serious
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: DIY bg stol

Post Postao/la sadistiko »

ma lako ga prodaš ;-)
samo staviš po "povoljnoj" cijeni na aukcije tu na forumu (hahahahaha)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
miljenko
slika
Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”