Board game stolovi

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

velebni
Reactions:
Postovi: 17
Pridružen/a: 06 kol 2019, 13:35
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 11 puta
Kontakt:

Re: Board game stolovi

Post Postao/la velebni »

slika
Evo ak nekog zanima kak bi teoretski zgledal 6-player sidereal confluence na okruglom stolu promjera 150cm.
Ovi su korisnici zahvalili autoru velebni za post:
juri006
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Board game stolovi

Post Postao/la kovacu »

Za board game komponente taman, nema lufta za neke dodatne stvari. Pitanje je samo dali se 6 ljudi guzva oko stola
velebni
Reactions:
Postovi: 17
Pridružen/a: 06 kol 2019, 13:35
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 11 puta
Kontakt:

Re: Board game stolovi

Post Postao/la velebni »

Na mojem stolu uvijek samo komponente, sve ostalo je na stolićima sa strane. Gužva nije, vidiš di su ovi uspravni papirići, tam je za sjest.
Ovo je stol inače:
https://www.skerjanc.com/hr/catering-op ... -verdi-150
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Board game stolovi

Post Postao/la kovacu »

velebni je napisao/la: 13 ožu 2021, 13:34 Na mojem stolu uvijek samo komponente, sve ostalo je na stolićima sa strane. Gužva nije, vidiš di su ovi uspravni papirići, tam je za sjest.
Ovo je stol inače:
https://www.skerjanc.com/hr/catering-op ... -verdi-150
Predobro. Moze se i preklopit i stavit sa strane ak ti ne treba
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Board game stolovi

Post Postao/la sadistiko »

velebni je napisao/la: 13 ožu 2021, 13:34 Na mojem stolu uvijek samo komponente, sve ostalo je na stolićima sa strane. Gužva nije, vidiš di su ovi uspravni papirići, tam je za sjest.
Ovo je stol inače:
https://www.skerjanc.com/hr/catering-op ... -verdi-150
Koliko si platio poštarinu?
slika
velebni
Reactions:
Postovi: 17
Pridružen/a: 06 kol 2019, 13:35
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 11 puta
Kontakt:

Re: Board game stolovi

Post Postao/la velebni »

sadistiko je napisao/la: 14 ožu 2021, 08:25
velebni je napisao/la: 13 ožu 2021, 13:34 Na mojem stolu uvijek samo komponente, sve ostalo je na stolićima sa strane. Gužva nije, vidiš di su ovi uspravni papirići, tam je za sjest.
Ovo je stol inače:
https://www.skerjanc.com/hr/catering-op ... -verdi-150
Koliko si platio poštarinu?
Nismo detaljno išli u poštarinu pošto živim blizu i imam frenda s kombijem, prek telefona mi je rekla oko 200kn okvirno za zagreb.
Ovi su korisnici zahvalili autoru velebni za post:
sadistiko
slika
NemanMan
Reactions:
Postovi: 7
Pridružen/a: 03 lip 2021, 11:42
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: Board game stolovi

Post Postao/la NemanMan »

Pozdrav svim board game funovima :)

Ima sada već godina i pol kako sam se zarazio društvenim igrama. S vremenom sam kroz online istraživanje pravila za igre i gledanja videa naletio na nekoliko proizvođača stolova. Kao što i sami znate ti stolovi u glavnom nisu baš jeftini, a nisu jeftini jer su u glavnom izrađeni od masiva (punog drveta). Ja se osobno bavim stolarijom već duži niz godina, od iverala do masiva pa preko kombinacija sa staklom i metalom. Moj interes je trenutno da počnem raditi stolove za igranje po željama kupca (po mjeri). Materijal bi bio iverala 25mm debljine. Ujedno bi napravio neki osnovni model, pa da se modularno mogu dodavati rasvjeta, utičnice, posudice za dijelove koji se koriste u igrama, držači čaša itd. Radio bi stolove koji su upušteni u sredini (da imaju kao kadicu) kako bi se nakon igranja moglo nastaviti igrati ako igra nije završena, a opet da se stol kasnije može koristiti kao klasični stol za blagovaonu.
Ne želim ići u serijsku proizvodnju jer mislim da nema tako velike potražnje.

Ako ima zainteresiranih slobodno se javite pa da vam ostvarim želje :)

Čujemo se i sve vas lijepo pozdravljam.
Ovi su korisnici zahvalili autoru NemanMan za post (ukupno 12):
Bojan1983Mago de UmagosmurfORnotCrazyBunnyGuydlakarNoghriMinsc1610frastarcgrofsadistiko i još 2 korisnika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Board game stolovi

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Pa gdje si bio prije koji mjesec jbmu strinu :) ugl ako nam se izjalovi ovaj neki stol koji smo kao dali izraditi (nije boardgame stol obični je...), čut ćemo se. ;)

Ugl, zvat ću ga početkom rujna kad se vrati s godišnjeg, ako kaže da nije ni počeo i ne mora počinjati... Ono što smo mi tražili je očito bilo kao komplicirano pa je odugovlačio...
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
NemanMan
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Board game stolovi

Post Postao/la grof »

Ova fora da se stol može koristiti i kao gejmerski i kao blagovaonski me dosta zanima. Bilo bi super, ako imaš kakav prototip, pa da nabaciš fotke ili neke nacrte, skice, kako bi to izgledalo i funkcioniralo.
Vjerujem da nas sve posebno zanimaju nekakve okvirne dimenzije i naravno neki raspon očekivanih cijena za modele od iverala.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 3):
kovacutanelornNemanMan
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
NemanMan
Reactions:
Postovi: 7
Pridružen/a: 03 lip 2021, 11:42
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: Board game stolovi

Post Postao/la NemanMan »

Imam 3D vizual, ali ga jos moram provuci kroz scathup jer mi je tada ljepsi vizual :) . U glavnom kroz vise premjeravanja i stavljanja vise igara na stol (vecih igara, tipa Scythe), s time da nisam stavio neke jos vece igre.U gl. sam dosao do zakljucka da stol mora biti minimalno sirok i to u zoni igranja( kadici) oko jednog metra. Tako da sam dosao do zakljucka da je zapravo najupitniji dio sirina stola koja u tim dimenzijama ne pase svim ljudima i zauzima puno mjesta. Sljedeca stavka je broj igraca(gdje dolazi u pitanje duzina stola), uzmimo u obzir da je klasicni broj igraca 4. Tada stol mora biti dugacak 1.6-2m barem. Kada sam sve to stavio na hrpu sam skuzio da je bolje prilagoditi se igracima i igrama koje igraju. Nemaju svi 20m2 na raspolaganju za neki ozboljniji stol i ne igraju svi igre koje zauzimaju puno prostora. To su neka usputna zapazanja i posaljem par vizuala sljedeci tjedan i malo bolje opisane detalje stola. Ostala je cijena koja moze varirati zbog vise faktora (dekori iveala, rasvjeta, noge stola koje mogu utjecati na cijenu, struja...itd). Bez obzira na sve faktore posaljem neku pribliznu cijenu kada sve stavim na papir i to u nekoj najpovljnijoj varijanti ( bulk verzija u bijeloj boji, neke klasicne noge stola). U glavnom vise detalja sljedeci tjedan. Nis cujemo se i uzivajte u ostaku veceri i vikenda. See ya mucacos :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru NemanMan za post (ukupno 3):
groftanelorndendarii42
Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”