Filc na kuhinjskom stolu

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

Odgovori
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Filc na kuhinjskom stolu

Post Postao/la Antomon »

Čisto da pokažem kako sam trenutno riješio podlogu za igranje na kuhinjskom stolu koji nam ujedino služi kao stol za igranje.

Prije nekoliko mjeseci sam kupio komad neoprena misleći da ću tako riješiti problem podloge za igranje, no međutim goli neopren nije dobra podloga za svu vrstu društevnih igara. Za bacanje kockica i minijature je super jer podloga super upija bacanje kockica i ima dobar grip/nije skliska, jako je loša za kartaške igre jer karte ne mogu kliziti po njoj.

Gledajući preporuke na internetu, materijali koji su bili preporučeni su bili filc, čoja i mikrofibra. Odlučio sam se filc jer je bio najjeftiniji u dućanu a ionako eksperimentiram.

Očišćeni stol:

slika

Korišteni materijali i osnovna ideja:

slika

Moj kuhinjski stol ima spušteni rub debljine oko 3-4 mm i dubine oko 3-4 cm, tako da praktički imam obruč oko stola. Ideja je da kvačicama za papir pravokutni komad filca uhvatim za rub stola i tako dobijem nategnutu podlogu za igranje. Dimenzija stola su 135 x 95 cm.

Materijali:
Neopren podloga dimenzija približno koliki je stol, podloga nije potrebna ali pošto mi je ostala od prije odlučio sam je iskorisiti. Cijena podloge je bila za 2 metra kvadratna 250 kn sa dostavom (2 x 1 m).
Filc tkanina dimenzija 160 x 120 cm, cijena 76 kn (cijena filca je bila 60 kn po metru, sve druge tkanine su bile skuplje, čoja 160 kn, mikrofibra 220 kn)
Kutija kvačica za papir, 12 kom, 20 kn za kutiju, uzeo sam najveće koje su imali u Narodnim Novinama. Ove kvačice su jako zgodne jer se metalni krakovi daju izvaditi nakon što uhvatite što morate uhvatiti

Slike procesa i završni look:


slika

slika

slika

slika

slika

slika

Eto, možda sam nekome pomogao sa nekom idejom. Ako imate pitanja, rado ću vam odgovoriti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post (ukupno 6):
Bojan1983dadokockicasadistikodlakarneuromancer
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Filc na kuhinjskom stolu

Post Postao/la sadistiko »

Mogao si ubaciti gdje si naručio neopren.
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Filc na kuhinjskom stolu

Post Postao/la Antomon »

Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”