Naljepnice na kartice

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

Odgovori
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Naljepnice na kartice

Post Postao/la kockica »

trebalo bi mi kroz ovaj tjedan stići ekspanzija za Clash of Cultures, Civilizations na francuskom jeziku. Naravno, kako baš ne hablam francuski, ideja je da se na kartice nalijepi tekst na engleskom, pa sve kartice presvučem zaštitom.

E sad, pitanje je izvedbe. Ima li netko savjet kako i čime to napraviti? Naravno, po mogućnosti da radim sa lako dostupnim materijalima.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Naljepnice na kartice

Post Postao/la Stips »

Nikako lijepiti!

Izreži papire na nešto sitnije dimenzije kartica i sleevaj u bolje sleevove - napetost između sleeva i kartice bi trebala držati papirić na sredini, da ne viri preko ruba. Tako ja imam u Julius Caesaru, bilo mi mutavo imatu u vojno političkoj igri Merkura, Marsa itd pa sam od prve partije igrao sa re-themed karticama sa bgg (familiar ground, turncoat, epidemics itd). Nisu nalijepljene, samo su izrezane nešto manje (tipa 3 mm uže i niže) i lijepo stoje nasred ekvivalentne kartice, ne proviruju preko ruba, nimalo se ne razlikuju od ostalih kartica, i ne moraš ih tetošiti zato kaj nisu nalijepljene, fiksne su isto kao i da jesu.
Zadnja izmjena: Stips, dana/u 27 ožu 2017, 14:39, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post:
kockica
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Naljepnice na kartice

Post Postao/la Stips »

Najobičniji 80 gramski papir, uredski vulgaris, btw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Naljepnice na kartice

Post Postao/la sadistiko »

Ja sam isto to radio na dvije igre, ali nisam zadovoljan jer ako se radi o debljem špilu karata onda se osjeti to podebljanje, a pošto je na jedno i drugoj igri tekst pri dnu kartice tako su karte pri dnu deblje nego pri vrhu. Još u Emiri to i nije toliko problem, ali u Agricoli gdje ima jako puno karata takav špil nije moguće staviti na stol a da se on ne sruši.
Iz tog razloga sam u TI3 sve karte printao u full color i cijele karte koje sam stavljao u sleevove uz original, pa oni koji nisu baš sretni sa hrvatskim prijevodom uvijek mogu izvući origigi kartu van i pročitati tekst
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Naljepnice na kartice

Post Postao/la kockica »

Imao sam neku sliku u glavi da to ekipa radi naljepnice, a ne da baš da uzme ljepilo i lijepi papiriće na kartice. Probat ću onda sa papirićima koje drže premium sleevovi. Nije mi problem da eventualno kup podijelim primjerice na dva dijela ako baš bude padalo.

Btw, baš mi stigla dostava prije pol sata :hepihepi
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Naljepnice na kartice

Post Postao/la kockica »

Evo, samo da spomenem, imam Mayday premium sleevove i kad sam na kartice stavio izrezane papiriće sa tekstom, i više puta promiješao, baš lijepo drži, bez potrebe za ikakvim ljepljenjem.

Iznenadilo me koliko zapravo ima malo posla oko adaptacije francuske verzije, jer treba samo isprintati tekst na engleskom (postoji A4 i A5 format, ja sam, naravno, koristio manji), nešto rezanja, a tek neke papiriće ubacim u kartice jer za većinu je dovoljno imati samo šalabahter sa strane. Većina tog šalabhtera se odnosi prije svega na osobitosti za svaku pojedinu civilizaciju pa ih većina stoji spremljena u kutiji za vrijeme igre, tako da svaki igrač zapravo dobije jedan listić. Na svega par stvari sam morao posebno pripremiti tekst za kartice jer mi je izvorno bilo preširoko, ali sve jednostavno riješivo uz copy/paste i pripremu teksta kak vam paše..

Jedina mana je što se na poleđini kartica Objective kuži francuska verzija (Objectif).

Sve u svemu, ukupno možda pola sata posla, pa onima koji nemaju ekspanziju, toplo preporučam da nabave francusku verziju dok se još može povoljno. Slonovi su zakon ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
dgalesic2000
Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”