pitanje

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

Odgovori
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

pitanje

Post Postao/la docich »

kako sam zaludjen sa board gameovima poceo sam i ja ih smisljat. jedna igra je pri kraju pa bi imao pitanje za vas iskusne. ima li neka sablona kako pisati rulebook neka osnovna pravila pri pisanju (sablona).

i jos me zanima ima li neki program koji se moze iskoristiti za izradu karata, tipa dimenzije mtg pa da je gotova forma ja samo dodam naziv, sliku i tekst a onda je spremno za print
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: pitanje

Post Postao/la neuromancer »

Ovo ti je alat za izradu karata tipa "Magic" http://magicseteditor.sourceforge.net/

A što se tiče točne veličine ja sve home made karte printam kao slike iz worda (lako mi je za naštimati pravu dimenziju). Budući da je to jedno od najprimitivnijih rješenja, sigurno će se uskoro netko javiti sa boljim savjetom.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: pitanje

Post Postao/la sadistiko »

Ja nažalost nemam jednostavno rješenje. Pošto sam oduvijek radio sa programima za pripremu za tisak, za sve što radim koristim Adobe set (Illustrator/Photoshop/Indesign) i s njima mogu što god poželim, ali nije za preporučiti onima koji nisu nikad radili sa sličnim programima. Mada jednom kad znaš osnove kako se radi u programu možeš raditi što god poželiš.
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: pitanje

Post Postao/la dlakar »

Ja koristim photoshop...skini ga i malo se potrudi, brzo ces skuzit osnove. Vecinu karata sta si radim su dimenzija 63x88 i to devet komada na stranci...ako ne patis na milimetarsku preciznost. Ako patis...onda u dva reda po cetiri...mogu ti poslat neke svoje fajlove pa ces lako preko njih stavljat svoje slike...tako ces i najbrze naucit kako se radi
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: pitanje

Post Postao/la miljenko »

docich je napisao/la:kako sam zaludjen sa board gameovima poceo sam i ja ih smisljat. jedna igra je pri kraju pa bi imao pitanje za vas iskusne. ima li neka sablona kako pisati rulebook neka osnovna pravila pri pisanju (sablona).

i jos me zanima ima li neki program koji se moze iskoristiti za izradu karata, tipa dimenzije mtg pa da je gotova forma ja samo dodam naziv, sliku i tekst a onda je spremno za print
Ja na tvom mjestu rulebook ne bi počeo pisati dok detaljno sve ne playtestaš... Vjeruj mi, u hodu češ htjeti brdo toga izmijeniti, ostavi si to za sami kraj... Kao šablonu si uzmi neku sličnu igru za koju smatraš da ima dobar rulebook. Inače pisanje rulebookova je znanost za sebe, i uopče nije jednostavno... Pogledaj npr. jedan FFG koji je godinama bio poznao po katastrofalnim rulebookovima :roll: .

Što se tiče izrade karata, guglanjem sam dobio hrpu template-a, ali su svi za ID ili PS...
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: pitanje

Post Postao/la docich »

hva svima na sugestijama.

@neuromancer pogledat cu taj program za magic hvala

@sadistiko nazalost nisam jos imao prilike radit u photoshopu i slicnim programima. do sad mi nije trebalo :)

@dlakar bio bih ti zahvalan za template za 9 karata po stranici. posaljem ti pm sa mailom

@miljenko vec sam istestirao dosta i mislim da vise ne bi trebalo bit vecih mjenjanja pravila a zelio bi pocet sa blind testiranjem (citao sam na netu da je to pozeljno). a i cekam neki event pa bi testirao sa ljudima s kopjima inace ne igram
Avatar
ThaneBobo
Reactions:
Postovi: 26
Pridružen/a: 17 pro 2016, 18:41
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: pitanje

Post Postao/la ThaneBobo »

Inače, sve ove fileove od Photoshopa i Illustratora možeš otvoriti u besplatnim programima. Recimo u Gimpu možeš otvoriti Photoshopov PSD file bez problema.
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: pitanje

Post Postao/la stoka »

znade li ko možda neki program za izradu mapi?
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: pitanje

Post Postao/la Stips »

Bio sam čitao kak su za modeliranje mogućeg sranja s Rusima u Baltičkim zemljama prebacili preko mape tih zemalja prozirnu foliju koja je na sebi imala isprintan hex grid.

Pa bih rekao: photoshop - jedan layer mapa, layer iznad hex grid.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post (ukupno 3):
Nuuqsadistikostoka
Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”