Dune board game

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la dlakar »

To je Ilya verzija. Sve sam skinuo i svi linkovi rade. Nesto je stekalo kod tokena, al je drugi put odradilo.
Jedino sto nije napravljena priprema za printanje
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la neuromancer »

Istina tu je sve što treba za osnovnu igru sa šest igrača, to su sve materijali koji su svojedobno bili dostupni na BGG, te su misteriozno nestali. To sam uspio prikupiti još kad su bili dostupni, tako da to nije problem za napraviti

Međutim, postoji verzija tzv. "Grand Dune" za 10 igrača, odn. još 4 frakcije su u igri (IX, Tleilaxu, Landsraad i Smugglers). Problem je nabaviti materijale za te dodatne, jer su njihovi linkovi isto nevaljali (zato sam mislio da će na 4sharedu biti toga). Ja sam našao nekakve fragmente od svakoga ponešto pa ću od njih provat nešto improvizirati (naravno da opet ostane u okvirima "Ilya dizajna")

E da, postoji i Ordos frakcija (upravo su im na BGG danas objavili neki update) ali to uopće neželim uzimati za ozbiljno i gubiti vrijeme na izradu iste, budući da su oni najobičnija Westwoodova izmišljotina iz igrice koja nema veze sa Duneom. Naime u skoro dvadesetak Dune knjiga (od pravog Herberta i od Herberta Jr.) nema nigdje ništa vrijedno spomena koliko se ja mogu sjetiti da sam pročitao. Svakako postoji i mogućnost da sam ih u tim metrima knjiga i previdio, pa su možda i spomenuti u kakvom nabrajanju Minor House-a, ali kad bi tako išli onda bi trebalo izraditi stotine frakcija. Po meni je i ovih deset sasvim dovoljno budući da postoje i još Mercenary koji su skoro pa 11 frakcija, budući da imaju unite i leadere.
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la neuromancer »

Evo da ne otvaram stotinu tema, prije nego krenem na izradu "pravog" Dune izradio sam testnu verziju Dune Express za trening.
Sad ću malo vidjeti što treba poboljšati i doraditi. Plan je da u konačnici se board i player cards isprintaju na laserskom printeru i board nalijepi na šperploču ili slično, a player cards, se plastificiraju, nabave blank dice i zalijepe naljepnice na njih itd.
Također bi trebalo pridodati i ostale frakcije iz "originalne Dune" (IX, Landsraad, Smugglers i Tleilaxu), te za njih napraviti dodatne kartice.

slika

Ovo su sve komponente potrebne za igru

slika

Ovo su turn i duel board, 12 kocaka sa naljepnicama putem kojih se odvija sama igra (nešto kao one "action dice" iz LoTR), a ovdje se zovu: faction, treachery, duel, spice, location,storm i tactical dice, Defense tokeni (Snooper, Thumper, Truthtrance, Shield,), Narančasti spice tokeni, te par markera (storm, shai-hulud, atomic)

slika

Main board (24x24 cm) i uniti (preuzeti iz RISK 2110) trebalo bi biti 6 boja ali igra i tako nije predviđena za 6 igrača (ispred su leader i fort markeri, a u pozadini su tzv. Sardaukar uniti od Corrina koji se trebaju razlikovati od običnih). Bijele zastavice (5) na tabli sluze da vi se pratilo koliko koji igrač ima osvojenih teritorija.

slika

Ovo su player cardovi sa specijalnim abilityima za svakoga. Iznad Atreidesa je njihov Kw.Had. Marker, a ispod svih je 1st player marker.

slika

Najbolje od svega je što složeno zauzima vrlo malo mjesta

BTW color shema i znakovlje na kockama, player i duel cardovima su prerađeni da odgovaraju "pravome" Duneu budući da je u materijalima za izradu Dune expressa sve izmjenjeno (iako ih je radio Ilya).
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post (ukupno 3):
sadistikokockicamadcow1982
drwlad
Reactions:
Postovi: 66
Pridružen/a: 30 ruj 2014, 11:43
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Dune board game

Post Postao/la drwlad »

Ja sam igrao kod grufnara dune (znam da je i on napravio sam igru), premda je imao neku drugu po meni puno ljepšu mapu.
Nije baš nešto aktivan na forumu ali ga možeš wispat za detalje.

Btw, igra je odlična (igrali nekoliko puta u 6 igrača)
slika
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la neuromancer »

Da to je mislim ta sto sam vidio prije dosta godina
Ovo moje na slikama je radna verzija tzv. Dune express pnp (pravu verziju sam postao na zasebni topic)
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3582 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la sadistiko »

Evo malo o Dini:
https://arstechnica.com/gaming/2017/05/ ... ard-games/
Kako sam baš u procesu čitanja, prve tri knjige koje je Herbertov sin pisao, nakon što pročitam sve knjige iz ovog serijala bacam se i ja na izradu ove igre.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
neuromancer
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la dlakar »

Koju češ verziju radit? Meni je ilya77 verzija najljepša i imam ju isto u planu izradit, ali nema gotove verzije za print.
Počeo sam radit pripremu za kartice ali nakon rođenja djeteta nisam imo vremena to završit. Igra mi se čini odlična...samo ovi moji mamlazi popizde na sve što traje iznad 3 sata....tako da ću uložit ogroman trud za jednu odigranu partiju..:)
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3582 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la sadistiko »

Pa nisam još na sigurno, ali nek od verzija Ilya77 ili nešto još naknadno dorađeno.
Ali cilj mi je prvo pročitati sve knjige. Trenutno sam tek na trećoj :-) tak da imam vremena se pripremiti :-D
slika
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la neuromancer »

sadistiko je napisao/la: 19 svi 2017, 07:40 Evo malo o Dini:
https://arstechnica.com/gaming/2017/05/ ... ard-games/
Kako sam baš u procesu čitanja, prve tri knjige koje je Herbertov sin pisao, nakon što pročitam sve knjige iz ovog serijala bacam se i ja na izradu ove igre.
Upravo pročitah članak-sa BGG linka 8-) nazalost DUNE (pravi) će ostati nedosanjani san za mene jos neko vrijeme :(

Sretno s čitanjem - ima ti ukupno 15 knjiga koje su mu sin i njegov amigo napisali (ukljucujuci Herbertovu biografiju) s tim da ne garantiram da neće još koju izdati za vrijeme dok ih svih ne pročitaš :evil:
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3582 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la sadistiko »

Pošto si trenutno ti neuromanceru kao neki najiskusniji PnP-ovac sada tu na forumu imaš li ti možda fileove za Photoshop ili neki drugi otvoreni format da se mogu uređivati karte i ostalo?
Kad budem radio svoju verziju sve ću prevesti na hrvatski, a najlakše bi mi bilo kad bi imao samo template fileke da ne moram puno prčkat po izgledu karata.
Vidim na BGG-u da se priča o nekim GIMP filekima, pa reko možda imaš ti štogod
slika
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”