Dune board game

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Odgovori
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3581 put
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la sadistiko »

Ovo super izgleda, al sad ću ispast picajzla.
Svaku pripremu za tisak radim u Indesignu jer je ovo sa PS-om patnja. Toliko layera, ali dobro, ovo se sad lako tranformira u Indesign.
Ja još neću kretati sa svojim radom. Čekam da šef Neuromancer objavi što sve od te silne količine fileka uopće treba. Planiram raditi verziju za 10 igrača. Kad je bal nek jebal.
Ja ću sve elemente koji su inače bili od kartona ili drveta raditi s 3d printerom. Diskove planiram raditi tako da se može zalijepiti papir unutar diska da bude što ljepše. Ako nekog zanima izrada prek mene, nek mi se javi. Dogovorit ćemo izgled i cijenu.
Danas sam prešao na Preludij, al još me čeka nekih 8 knjiga nakon toga tako da mi se ne žuri. Želim sve znati, pa ću onda moći i sam odlučiti ako želim neke stvari dodati ili odbaciti pošto ima hrpetina podverzija i same Ilya verzije.
slika
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la neuromancer »

dlakar je napisao/la: 22 svi 2017, 17:26 Ipak sam odlučio ne picajzlit i poslušat iskusnije pa sam napravio i verziju sa 9 karata. Kako radite zadnju stranu? Obostrani print, samoljepljivi papir ili lijepite sami? Ja sam do sad koristio samolijepljivi foto papir, al me zanimju vasa iskustva.

Sad me još muče tokeni...htio bih drvene ali mi se čini preskupo.
Neuromancer, znam da si trenutno odustao, ali u kojem si smjeru išao?
Evo ovako - ja obično sve karte printam na najdebljem dostupnom papiru jedonstrano i sleevam u protektore s poleđinom u boji (primjerice churchill sam napravio u plavim, crvenim i zelenim protektorima US/USSR/UK + crni za konferencije) Time se izbjegne printanje poleđina i pojednostavnjuje cijela stvar. 8-)
Međutim to za DUNE nije opcija - trebaju se vidjeti poleđine, tako da po meni poleđine isprintaj na debeli papir i iskidaj a onda lice karte na samoljepivi papir (onaj što je cijeli papir kao jedna naljepnica) i ljepi na karte. Kad sve staviš u prozirne sleevove onda nema veze ako je i isprintano na inkjetu i mogu trajati koiko hoćeš.


Tokeni (print na samoljepivi papir) bi bil super okrugli ali se postavlja pitanje kako ih točno isjeći okruglo (to još nisam savladao) međutim mogu se napraviti i kvadratni što je puno jednostavnije.
Ja sam išao u dobrom smjeru :) imao sam s kolegom Sadistikom neki dogovor da mi on "isprinta" 3D diskove za leadere i trupe i to u house bojama da se ne moram gnjaviti sa bojanjem, (i to za razumnu cijenu) ali nažalost to je zamrlo kad sam krenuo opet u nauke i ostao bez slobodnog vremena :evil:
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la neuromancer »

sadistiko je napisao/la: 22 svi 2017, 22:02 Ovo super izgleda, al sad ću ispast picajzla.
Svaku pripremu za tisak radim u Indesignu jer je ovo sa PS-om patnja. Toliko layera, ali dobro, ovo se sad lako tranformira u Indesign.
Ja još neću kretati sa svojim radom. Čekam da šef Neuromancer objavi što sve od te silne količine fileka uopće treba. Planiram raditi verziju za 10 igrača. Kad je bal nek jebal.
Ja ću sve elemente koji su inače bili od kartona ili drveta raditi s 3d printerom. Diskove planiram raditi tako da se može zalijepiti papir unutar diska da bude što ljepše. Ako nekog zanima izrada prek mene, nek mi se javi. Dogovorit ćemo izgled i cijenu.
Danas sam prešao na Preludij, al još me čeka nekih 8 knjiga nakon toga tako da mi se ne žuri. Želim sve znati, pa ću onda moći i sam odlučiti ako želim neke stvari dodati ili odbaciti pošto ima hrpetina podverzija i same Ilya verzije.

Ovo prvo neću ni komentirat - to je sve neki techno-babble za mene (ilitiga spanish village) :twisted:

Igra za 10 igrača (tzv Grand Dune version) će zahtjevati prilično improvizacije jer tih fileova nema (čak ni u Ilye) budući da neke firme rade PnP za dobru lovu i to su povukli. (ali ja sam kao svaki pravi balkanski improvizator nešto uspio izvući iz njihovih reklamnih screenshotova i slika sa BGG-a :twisted: i tu leži moj najveći problem, ali još radim na tome - cropam sa slika i lijepim u paintu preko postojećih karata :facepalm.

Sve ostalo potrebno imam i to u više verzija (iskreno Verzija Scott mi se sve više sviđa)

To za 3D sam objasnio kolegi u prošlom postu, još se mi dogovorimo negdje 2020 kad počnem sa izradom :oops:

Svaka čast kad si od neki dan stigao još 4 knjige pročitati :bravo sad si negdje napola puta - možeš onda i originalni serijal pročitati (on ima "samo" 6 knjiga)
A to da želiš sve znati - nemoj to sam i ja htio i zapeo u beskonačni loop fileova, verzija, patcheva itd... (uvijek sam govorio da je najveće prokletstvo za čovjeka kad mu daš mogućnost izbora szbunjen )

Čim spremim CD - šaljem
(pridodaću i 2-3 verzije Dune Expressa :twisted: )
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la dlakar »

Sto se tice okruglih tokena, meni je jedino na pamet palo da nabavim "lohajzlin" od 15 i 25 mm. Lijepo zaljepit papir na karton i udrit cekicem. Gledo sam na ebayu al su dosta skupi...nekad sam u firmi busio gumu s njime...to je dosta ostro i rezalo bi bez problema. Engleski naziv wad punch...trebalo mi 100 godina da to nadjem kak se zove..:)
Ovo sa 3d printanjem definitivno zvuci primamljivo, javim se na PM kad krenem u realizaciju pa da vidim kolko bi kostalo.

Edit: evo našo neke jeftinije verzije na ebayu pod "Round Hollow Punch Set"
15 mm po 5 $
25 mm po 12 $
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3581 put
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la sadistiko »

Ja sam si kupio tzv. Compass cutter:



http://www.ebay.com/itm/Plastic-Compass ... SwWxNYoU-O

Nije baš idealan ako ima jako puno za rezati (jer dobiješ žuljeve od vrtenja) ali je bar jeftin.
Vjerojatno postoje i neki bolji (čitaj skuplji) ali pošto nikad nisam radio s time nisam htio potrošiti puno para jer nisam bio siguran koliko je to dobra stvar. Npr, za izrezat obični papir je ok, ali kad treba prerezat ljepenku 1,5 do 2 mm onda je već patnja.
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la dlakar »

A joj, ja sam kupio slican takav...onaj zuti...:)
Nikako nisam bio zadovoljan s tim. Ti si ljepenku rezo s time? Svaka cast! Ja sam se s papirom mucio.
Zato sam si mislio da bi ovo za ljepenku bilo dobro rijesenje. Narucit cu prvo samo od 15 mm za probu, pa javim iskustva.

http://www.ebay.com/itm/252226235183
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3581 put
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la sadistiko »

Ajde, javi. To bi trebalo biti bolje.
slika
Avatar
Gewicht
Reactions:
Postovi: 20
Pridružen/a: 21 pro 2016, 17:33
Lokacija: Donji Miholjac
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 23 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la Gewicht »

Ako nekog zanima, meni se ispostavilo ovako najpovoljnije i najjednostavnije raditi karte. Kako sam se i s MTGom bavio, i imam viska tih sleevova, koristio sam tu velicinu pa po A4 stanu samo 4 karte:

https://www.dropbox.com/s/4r76py0gegc2r ... t.pdf?dl=0
Znaci, jedna karta, obje strane, preklopljeno na pola i sleevano u prozirni sleeve...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gewicht za post:
dlakar
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la dlakar »

a sto se tiče isplativosti...to je tu negdje. Ovako 4 karte po stranici, a na moju pripremu 9 karata na dvije strane...znači 4 i pol po strani. Tvoj način je definitivno jednostavniji. Meni je taj format 90x65 prevelik...svejedno hvala na ideji...a i neda mi se radit treća priprema..:)
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3581 put
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la sadistiko »

slika
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”