BattleBoard za minijature

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

Odgovori
drwlad
Reactions:
Postovi: 66
Pridružen/a: 30 ruj 2014, 11:43
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 15 puta

BattleBoard za minijature

Post Postao/la drwlad »

Bok svima,
Evo ja napravio battleboard za igranje D&D-a pa da podjelim tu ideju sa vama.

Battleboard je vrlo povoljan a jako zgodan za igranje sa minijaturama, jer se može flomasterom nacrtati bilo što na boardu(putevi, kuće, pećine, klanci itd..) a samo se kuhinjskim papirom obriše i idemo dalje.

Potrebno:

1) Prozirni plexiglas dimenzija 40x40 moj, može i veći, ovisno o dimenzijama stola na kojem se igra. 3 + mm debiljna je u redu. (Firma u kojoj sam ja nabavio je http://www.prozirni-namjestaj.hr/ iz sv.Ivan Zelina)
2) Običan marker - tanji bolje za crtanje poprečnih linija ~14 kn
3) Samoljepljivi podlošci - kn/kom u dućanima sa alatima/širokom upotrebom
4) markeri za whiteboard, više boja je preporuka, 8-10 kuna komad

Prvo se sa jedne strane iscrta mreža, veličina ovisi sa kojim figuricama igrate. D&D miniatures standard je 25 mm za medium sized creatures. Neki boardgameovi imaju figurice sa većim postoljem, neka s manjim pa vidite šta imate.
slika

Onda se na rubne kvadrate zaljepi 4 samoljepiva podloška i ploča je gotova!
slika

slika
budem nabacio još koju fotku sa narednih igranja.

Ovo je vrlo jednostavno za napraviti a donosi veliku fleksibilnost i iznimno poboljšava setting za miniature, neke od ideja su da se može isprintati bilo kakva mapa i podmetnuti ispod boarda, a grid je iznad toga i instant je spremno tipa paluba broda, throne room, menza ili bilo šta drugo. samo isprintate na nekoliko a4 papira što vam se svidi i spremni se za legendarnu bitku na gridu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru drwlad za post (ukupno 2):
burazValsim
slika
Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”