Foamcore insert

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2299 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la Valsim »

@Sadistiko: This is apsolute masterpiece :bravo .

Trebao bi početi radionice držati iz izrade ovakvih stvarčica :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4963
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la sadistiko »

Ma otvoriću trgovinu foam core inserta :-)
Materijal sam kupio u Zagrebu u Eurokontu

http://www.eurokont-m.hr/

ali je tamo cijena duplo skuplja od ovoga što sam sad našao. Cijena 5mm crne ploče 700x1000 je 60kn, bijela 3mm (meni sada omiljena jer je puno lakše za raditi i štediš i novce i prostor u kutiji) 700 x 1000 je 32kn. S time da su ovo cijene bez PDV-a.

http://www.crescat.hr/pjenaste-beskisel ... am-boards/

ovo su stvarno niske cijene, pa mi je malo sumnjivo jel se radi o istoj stvari. Npr. 3mm ploča iste dimenzije dođe samo 20kn bez PDV-a.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Arty
slika
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la buraz »

Počni to raditi za novce, sigurno će se naći ljudi koji bi to htjeli na svojim igrama primjeniti :-)
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la Nuuq »

Odlicno izgleda fakat. Bravo. Ako otvoriš store, imas kupca za nekoliko :)

Live long and prosper.
slika
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la Satarash »

Odlično! Svaka čast! :bravo :bravo
JobotBobica
Reactions:
Postovi: 148
Pridružen/a: 31 srp 2013, 19:51
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Foamcore insert

Post Postao/la JobotBobica »

sadistiko je napisao/la:Ma otvoriću trgovinu foam core inserta :-)
Materijal sam kupio u Zagrebu u Eurokontu

http://www.eurokont-m.hr/

ali je tamo cijena duplo skuplja od ovoga što sam sad našao. Cijena 5mm crne ploče 700x1000 je 60kn, bijela 3mm (meni sada omiljena jer je puno lakše za raditi i štediš i novce i prostor u kutiji) 700 x 1000 je 32kn. S time da su ovo cijene bez PDV-a.

http://www.crescat.hr/pjenaste-beskisel ... am-boards/

ovo su stvarno niske cijene, pa mi je malo sumnjivo jel se radi o istoj stvari. Npr. 3mm ploča iste dimenzije dođe samo 20kn bez PDV-a.
Ja sam bio gore na Novj vesi u Crescatu, i koliko se sjećam oni imaju na veleprodaju. Ali su normalni ljudi i rekli su mi da nije bad kupiti na malo, samo im treba javiti (ako dolaziš u dućan). Normalne su ploče, ostali imaju previsoke cijene.
Ovi su korisnici zahvalili autoru JobotBobica za post:
sadistiko
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la Antomon »

Malo podižem temu.

U okolice Rijeke stvarno imam problema nać kapa-ploče, za sada sve trgovine koje sam pitao ne drže/prestali su držati. Kako sam ovih dana po Pevecu/Bauhausu, usput sam naišao na izolaciju za laminat. Ona je obično izrađena od XPS-a (Ekstrudirani polistiren), paketi su vrlo prihvatljive cijene dobije se desetak ploča 5mm debljine, 6-7 m2 dođe oko 80-90kn. Da li se ovakav materijal može koristiti kod izrade board game insertova ? Kapa ploče su isto taj ekstrudirani polistiren ali je on presvučen podlogom, obično papirom 150 grama. Ovaj materijal za podlogu za laminate isto je presvučen, ali puno tanjim slojem za kojeg neznam da li može štetiti komponentama. Ima li netko iskustva ?
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la kockica »

Evo da i ja malo dignem temu. Kako se i sam mučim sa spremanjem stvari u kutije, pogotovo još kada nabacim ekspanzije, i sve fakat postane nepregledno, proučio sam ovu temu i baš su mi pomogli komentari ovdje.

Bio danas u Crescatu i kupio ploče (bijele, ali ne patim od toga) i fakat su superpovoljne cijene u odnosu na druge trgovine koje sam škicao. Skinuo i SketchUp i sad kad me zatrpa najavljeni snijeg, imat ću dovoljno vremena da u samoći počnem raditi svoje prve inserte. Ne bi trebalo biti kompliciranije od bušenja zubi :lol:
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la Antomon »

Čisto da dodam, što se tiče podloga za laminate, iako je nazivno isti materijal, materijal nije bezkiselinski kao kod Kapa ploča pa se ne može iskoristiti za inserte. Dugoročno bi se oštetile komponente.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la kockica »

Dakle da se malo i ja pohvalim. Odradio sam inserte za Carcassonne i Tzolkin. Iz Crescata sam uzeo pjenaste ploče što me ukupno koštalo 70 kn. Vrlo su ljubazni tamo, jedina je caka kako su veleprodaja, moraš naručiti od njih, da ti naprave ponudu i da uplatiš, a onda dođeš po robu.

Kao iz vica, što dijete što je tona, ja sam uzeo ravno 3 pjenaste ploče 700x1000 mm, debljine 3 mm (htio sam i deblje, ali nisu imali, no srećom ovo mi se pokazalo puno boljim. Mislio sam da ću dosta toga isfušati dok se učim ali na kraju sam za Tzolkin i Carcassone potrošio veći dio ploče a da sam vrlo malo toga bacio, tako da ću imati i za druge stvari.

Što me podsjetilo... ANTOMON! Brijem da si iz Rijeke, pa bih krajem mjeseca doputovao u svoj rodni grad da djeca vide malo dječjeg karnevala te ti mogu dofurati ploču, koštalo bi te nabavna cijena 20 kn plus mint bomboni za dostavu :)

Prvi rad je bilo na Carcassonneu. Samo da spomenem da se tu nakupilo raznih ekspanzija (neke će mi tek doći):

Inns & Cathedrals
Traders & Builders
The Princess & the Dragon
The Tower (bez tornja za držanje pločica, suvišno mi je)
Abbey & Mayor
Count, King & Robber
Bridges, Castles, and Bazaars
Hills & Sheep
The Flying Machines
The Ferries
The Gold Mines
The Messengers
Mage & Witch
The Robbers
Corn Circles II
The Plague
The River
The River II
Halb so wild II
Cult, Siege and Creativity

To je postalo problematično držati, pa sam po svom receptu složio 2 inserta, jedan za glavnu kutiju u kojoj držim sve pločice, te drugi koji stane u manju kutiju od ekspanzije, i tamo držim razne figurice i žetone u kutijicama u dva kata.

Bilo je dosta dijelova koje je trebalo izrezati, a da nije bilo savjeta o pribadačama, mislim da bih se rasplakao od lijepljenja. Inače koristio sam obično UHU ljepilo, imao sam neko posebno, ali tako je loše da sam odustao od nj. Nije skroz estetski ugodno, ali nisam picajzla, bitno da vrši svoju funkciju :) Jedino sam se zeznuo sa insertom za manju kutijicu jer sam krivo izračunao dimenzije kutije, pa sam morao spojiti dva para kutijica umjesto da su odvojene, kako bi sve stalo.

Uglavnom, rezultat je ovaj (neke pregradice su prazne jer još nisu stigle pločice)

slika
Zadnja izmjena: kockica, dana/u 16 sij 2016, 20:05, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
Dedasadistiko
Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”