Foamcore insert

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la Noghri »

Ma ima tu blize, ali sigurno je francuska proizvodnja, compliments of Maria Antoaneta :-)

https://www.mall.hr/rezaci-i-falcerice- ... za%20papir

Budem vidio onda, mozda solo odradim neku narudzbu 😀
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la kovacu »

Netko je bio tu pisao da je sredio kupovinu samo manje kolicine foamcorea od ovih tu u ZG.
Kad sam ih ja bio kontaktirao rekli su da vise tog nema nego samo mos preko one web narudzbe, a tamo su mal vece kolicine ak bi to samo jedna osoba koristila (osim ak pravis brdo inserta).
Mos provjerit ponovo s njima i vidit dal se moze ponovo uzet 1 ploca il tak nest.

Ak si u ZG mozda bi bilo dobro da odes direktno do njih i vidis s njima uzivo jer su ovak na prvu dobar dojam ostavili (u komunikaciji s njima) pa mozda uzivo mos dogovorit kupovinu manje kolicine koja je tebi potrebna.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post:
Noghri
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la kovacu »

Sto ne volim kad kupis igru, otpakiras content i onda imas brdo free prostora u kutiji i ak imas karte sve ti se razlije kad spakiras i slucajno malo protreses (gledam tebe Summoner wars 2nd edition). The crew je jedan primjer.

Mogli su to sve zapakirat u duplo manju kutiju sam da su smanjili velicinu pravila i mission booka.

Evo neki mini insert em da lijepo bude u kutiji poslozeno em da imamo laksi pristup kartama za misije i da nam se na stolu ne razlije deck od 90 karata.


slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la Papaver »

kovacu je napisao/la: 07 stu 2021, 16:30 Sto ne volim kad kupis igru, otpakiras content i onda imas brdo free prostora u kutiji i ak imas karte sve ti se razlije kad spakiras i slucajno malo protreses (gledam tebe Summoner wars 2nd edition). The crew je jedan primjer.

Mogli su to sve zapakirat u duplo manju kutiju sam da su smanjili velicinu pravila i mission booka.

Evo neki mini insert em da lijepo bude u kutiji poslozeno em da imamo laksi pristup kartama za misije i da nam se na stolu ne razlije deck od 90 karata.


slika
Tri riječi: zip lock vrećice. :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 2):
DarkDefenderkockica
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la kovacu »

Vrecice ce ti opet plesat po praznoj kutiji.
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la Papaver »

Pa vrećice i služe tomu da plešu po kutiji, a komponente i karte u njima da se ne "razlijevaju" okolo. ;)
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Jedine kutije dosad koje su toliko kompaktne da se ništa ne mrda (u mojoj kolekciji, naravno, svjestan sam da ima još brdo drugih) su iz West Kingdom trilogije. Paladins of the West Kingdom. Toliko uska da jedva sve i stane unutra. JEDVA. Za nju recimo nemam Folded Space insert jer s insertom ne stanu player boardovi i poklopac je masno podignut.

No da... Noćna mora vrećica su Arkham Horror i Eldritch Horror, recimo. Tokeni i karte na sve strane, lijen sam uopće išta raditi po tom pitanju, samo stuffam u vrećice da obuzdam Kaos. Ali opet, u duhu je igre pa je valjda prihvatljivo :P
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la dlakar »

Ma općenito mi nije jasno zašto ne rade te igre sa odgovarajućim insertima. Dobro, vjerujem da se tu neki nebi složili sa mnom i da bi im tako propao biznis, ali užasno živciraju igre sa puno komponenata i kupljenom praznom kutijom, ili još gore, apsolutno nefunkcionalnim inserom. @kovacu , tebi je očito hobi i zadovoljstvo raditi inserte, tako da to podržavam u svakom smislu, ali realno za crew to nije potrebno. Tih par tokena i stotinjak karata se lako postave i pospreme pa makar da je sve nabacano unutra. 2-3 zip lock vrećice riješavaju taj "problem". Btw, nisam probao tu novu verziju. Sa starom sam prezadovoljan. Mislim kako je savršena za predstavljanje nečeg modernog zadrtim igračima bele.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 2):
Papaverkockica
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Radije dobijem komponente nabacane unutra a la Fantasy Flight Games i sve iz Arkham Filesa nego da mi se ubaci crappy insert, iskreno :) Doslovno treba potrošiti malo vremena više da se dizajnira insert, a količina potrošene plastike za ukalupiti to je ista ili zanemarivo veća možda. Npr On Mars ima fantastičan insert s jednom sićušnom manom koju sam riješio (dio sa resursima je u jednom komadu s ostatkom cijelog ogromnog inserta, to sam precvikao da mogu izvaditi taj dio s resursima van da ne moram donijeti cijeli faking insert na stol), ali ako zanemarimo tu sitnicu ostatak je fantastičan.

Ja se divim ovom čoeku koji tako marljivo pravi te inserte, lijen sam ko ćuskija da sam probam nešto slično. :)
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la kovacu »

@dlakar
Neki dan sam saznao da ima i na Board Game Areni igra pa baci oko tamo i probaj ako zelis.

Mi smo igrali jucer i ove nove misije su klasa iznad od prethodne verzije
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post:
dlakar
Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”