Foamcore insert

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la sadistiko »

bome si se potrudio, izgleda kao manji grad :-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
kockica
slika
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Foamcore insert

Post Postao/la gogo666 »

Baš :D

Radio sam bez plana. Skalpel u ruke, slozim komponente, iscrtam olovkom i rezem.
Trebalo mi je cca 7 dana, navecer sat-dva
slika
Avatar
Vintijakna
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 04 sij 2019, 20:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 92 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la Vintijakna »

Prije svega, thx za ovaj topic - bez ovih tekstova, objasnjenja i radova nebi ulazio u ovu pustolovinu; pa eto, da podjelim sa vama svoja iskustva.

Za vas iz Zagreba: apsolutno sve sto mi je trebalo sam pronasao u Ilici 45 (odmah do medvedgradske pivnice) - Hobby Art Shop Prosvjeta: crni Kapa Line, metalno ravnalo, ljepilo, čavliće, skalpel...

Nikada nisam radio nista slicno, uzasno sam šlampav i imam dvije lijeve ruke :). Trebalo mi je cca tjedan dana da sve srežem i sastavim, a buduci da sam manijakalan perfekcionist nisam zadovoljan zavrsnim radom, no svi oko mene kažu da je dobro ispalo?

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vintijakna za post (ukupno 8):
Antomonjuri006Bojan1983irethvedrinkosismisBJ_Speedysadistiko
Freakzoid
Reactions:
Postovi: 29
Pridružen/a: 30 pro 2018, 01:08
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 30 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la Freakzoid »

Hvala za informaciju za Ilicu 45. Imaju svašta. Imaju 2 tipa crnih foamcore ploča, 1m x 0.7m obje (5mm debljina). Prva je jako slična onima iz Crescata, sa nekakvim papirnatim završetkom, ova druga ima neki čudan skoro plastificirani osjećaj. Ne znam koliko se lagano, ili teško, reže. Ali mi se čini da je podložan grebanju, ostaju tragovi ako malo potegnete po ploči. Obje koštaju 101 kn.

E sad, u Crescatu je ploča 1.4m x 1m malo manje od 100 kn. Tako da su njihove ploče isplativije. Pa tko voli neki izvoli...
Freakzoid
Reactions:
Postovi: 29
Pridružen/a: 30 pro 2018, 01:08
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 30 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la Freakzoid »

Inspiriran svim vašim prekrasnim izradama, htio sam podijeliti sa vama jedan svoj. Međutim, nikako da shvatim kako da mi forum prikaže sliku. :facepalm :facepalm
Ako mi netko to može objasniti bio bih zahvalan.

Inače igra je RISING SUN, full kickstarter pledge, koji sam dobio pred par mjeseci.
U međuvremenu, link je na bgg forum gdje sam već prezentirao taj insert.
Rising sun instert, bgg forum <--CLICK HERE
Ovi su korisnici zahvalili autoru Freakzoid za post (ukupno 4):
irethjuri006sadistikokockica
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la kovacu »

Ajmo dic temu iz mrtvih.
Hocu napravit svoje custom inserte. Gdje je najpovoljnije i najbolje uzet ove foamcore/pjenaste ploce? I dalje u Crescat?
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la kovacu »

Iako je netko napisao da se mogu (il da je kupio) u Crescat po jedna-dvije ploce umjesto 8/4 koje nude u pakiranju, sad su mi odgovorili da nije moguce. Proslijedili me na https://www.prosvjeta.hr/ gdje su te ploce prakticki duplo skuplje.

Ak netko zeli i da je iz ZG, mozemo grupno uzet pa razdijelit taj jedan od paketa. Men onak treba 1-2 ploce

AJ0016-P8 Pjenasta beskiselinska ploča 3 762 x 1016 8 ploča 189,90kn (Cijene u tablici su bez PDV-a)
AJ0014-P4 Pjenasta beskiselinska ploča 3 1016 x 1524 4 ploče 179,90kn (Cijene u tablici su bez PDV-a)
Avatar
wm_lsmm
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 13 stu 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 59 puta
 pohvaljen: 184 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la wm_lsmm »

kovacu je napisao/la: 29 sij 2021, 10:10 Iako je netko napisao da se mogu (il da je kupio) u Crescat po jedna-dvije ploce umjesto 8/4 koje nude u pakiranju, sad su mi odgovorili da nije moguce. Proslijedili me na https://www.prosvjeta.hr/ gdje su te ploce prakticki duplo skuplje.

Ak netko zeli i da je iz ZG, mozemo grupno uzet pa razdijelit taj jedan od paketa. Men onak treba 1-2 ploce

AJ0016-P8 Pjenasta beskiselinska ploča 3 762 x 1016 8 ploča 189,90kn (Cijene u tablici su bez PDV-a)
AJ0014-P4 Pjenasta beskiselinska ploča 3 1016 x 1524 4 ploče 179,90kn (Cijene u tablici su bez PDV-a)
A to su bijele?
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Foamcore insert

Post Postao/la kovacu »

Tak je na slici, ne pise koje boje nude. Poslo sam im upit
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Foamcore insert

Post Postao/la Stips »

Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”