Magnum Opus

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

Odgovori
zemljopis
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Magnum Opus

Post Postao/la zemljopis »

Pozdrav svima!

Nova sam na forumu, mada povremeno pogledam šta ima novo na stranici i super mi je da nešto takvo uopće postoji!

Napravila sam igru, zove se Magnum Opus. Tema je alkemija, svi igrači su alkemičari koji zajednički kroz proces Magnum Opus stvaraju Kamen Mudraca, ali samo najbolji alkemičar će ga moći i koristiti.

Igra se s kartama, a postoji i ploča na koju se postavljaju žetoni. Kad je ploča ispunjena, Kamen Mudraca je stvoren i igra je gotova. Igrač s najvećim brojem bodova je (naravno:) pobjednik. Igra teče tako da se slažu alkemijske formule pomoću simbola na kartama. Formule se slažu na stolu tako da ih svi igrači mogu vidjeti. Kad se formula složi izvodi se njeno značenje, koje je uvijek povoljno za igrača koji ju je složio, a nepovoljno za jednog ili sve ostale igrače. Nakon izvođenja formule stavljaju se žetoni na ploču po određenom pravilu.

To bi ukratko bilo to! Zapravo pišem jer bi voljela ako je nekoliko vas raspoloženo napraviti testno igranje. Ovaj vikend ću je testirati sa svojom ekipom, ali bilo bi super da je testiram s još iskusnijim igračima kao što ste vi:) I sve sugestije i komentari bi bili dobrodošli!
Ovi su korisnici zahvalili autoru zemljopis za post (ukupno 2):
sadistikoValsim
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Magnum Opus

Post Postao/la grof »

Dakle, mi kao udruga svim svojim redovnim članovima pružamo osim ostalih pogodnosti i usluge ovakvih testnih igranja uz sve moguće ssavjete i sugestije.

Stoga ti predlažem da se učlaniš kod nas u udrugu i sa prototipom dođeš u naše igraonice na testna igranja kada god ti paše. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
zemljopis
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Magnum Opus

Post Postao/la zemljopis »

Može! Učlanim se
Hvala!
Ovi su korisnici zahvalili autoru zemljopis za post:
grof
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4964
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3581 put
 pohvaljen: 3675 puta
Kontakt:

Re: Magnum Opus

Post Postao/la sadistiko »

Koliko igrača može igrati i koliko otprilike traje igra?
Dođi u subotu u Petrinju na Dan Društvenih Igara, tu imaš pregršt igrača željnih igranja. Mogu ti rezervirati jedan stol.
Ovaj puta će na DDI-u biti i testiranje mojih parnjača, pa bi bilo još ljepše kad bi bila još koja hrvatska igra u povojima na testiranju.
slika
zemljopis
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Magnum Opus

Post Postao/la zemljopis »

Hvala ti na lijepom pozivu, ali ne mogu ovaj vikend.
Igra je za 2-5 igrača, moglo bi i više ali mislim da bi igra bila prespora, pogotovo u prvih par igranja. Za 6 ili 8 igrača moglo se igrati u parovima. Zamišljeno je da traje 40min do sat vremena, a to će dosta ovisiti koliko se igrači premišljaju i koliko su brzi.
Želim vam dobar provod u subotu!
zemljopis
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Magnum Opus

Post Postao/la zemljopis »

Evo samo da podijelim s vama da smo imali prvo testno igranje i to u baš dobroj ekipi, troje odraslih i dva dečka od 10 i 12 godina. I naravno, odmah se vidjelo šta funkcionira a šta treba mijenjati, s tim da sam najbolje sugestije imala baš od djece:)
Planiram još jedno igranje sa svojom uobičajenom ekipom i modificiranim pravilima pa onda dolazim do vas. Nešto razmišljam i o promjeni teme, ali to nije bitno za mehaniku igre.
I voljela bi zaigrati ovu trku parnjača koji put!
Ovi su korisnici zahvalili autoru zemljopis za post:
Igor
Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”