Izdavanje igre na trziste i ostale stvari...

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

Odgovori
Nihs
Reactions:
Postovi: 49
Pridružen/a: 10 pro 2012, 01:24
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 34 puta

Izdavanje igre na trziste i ostale stvari...

Post Postao/la Nihs »

Pozdrav.
Zanima me kako stvari stoje kod nas što se tiče izdavanja igri, da li uopće postoje aktivni izdavači ili je sve to klimavo...
I općenito procedura oko cijelog tog postupka...bilo sta sto znate ili vam je na pameti :D hvala!
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Izdavanje igre na trziste i ostale stvari...

Post Postao/la sadistiko »

Ako malo pročitaš temu Trka Parnjača budeš vidio kako se ljepo gubi entuzijazam u rvackoj.
Nakon stvarno puno uloženog truda u ispitivanje gdje i po koliko bi se mogla izdati igra u RH (malo složeniji board game s puno elemenata). Nažalost ispalo je da cijena za papirnati dio (ploča, karte, upute i ostalo + drveni dijelovi ili plastični dijelovi) se penje preko 260 000 kn za 1000 komada igre, s time da ti nitko neće raditi ispod toga broja.
Iz Kine se ne usudim naručivati za tako velike svote, a jedini način kako nešto izdati je kicktarter i onda ili izrada u RH po skupljoj cijeni ili Kina ali samo provjerena tvornica. Jer i najvećima se dešavaju kiksevi, recimo Eclipse nova ekspanzija nije ispala kako treba radi želje da se izda na vrijeme.
Ekipa koja je radila na Machina Arcana je dobar primjer da se može (mada nije samo ekipa iz RH, ima ih odasvud), Osvoji Jadran isto tako je izdana potpuno u RH. Jedino mi nije jasno odkud toliko para za takvu igru + stalne reklame na RTL-u. To mora biti dobro pogurano da bi se moglo toliko reklamirati.
Inače, ja još nisam odustao, dorađujem igru i kad budem spreman pokušat ću još pokrenuti kickstarter, ako tada ne uspije onda ode moj san da ću ikad izdati igru :nee
slika
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Izdavanje igre na trziste i ostale stvari...

Post Postao/la joezg »

Htio bih dodati samo na prethodni post da se može igra proizvesti i u Europi u tvornici LudoPact. Postoji i nekoliko renomiranih kineskih tvornica kao sto je npr. Panda publishing. Problem je u oba slučaja što treba naručivati veću količinu, ali je cijena sigurno dramatično manja nego navedena za printanje u hrvatskoj.
Nihs
Reactions:
Postovi: 49
Pridružen/a: 10 pro 2012, 01:24
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Izdavanje igre na trziste i ostale stvari...

Post Postao/la Nihs »

Sto se tice -osvoji jadran- to ni meni nije jasno, bila je reportaza kako odlazi na vanjska trzista igra, a sama igra mi djeluje kao modificirani covjece ne ljuti se...
Ugl. Nisam znao da je tolko lose stanje, vise manje se onda svodi na trazenje sponzora..
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Izdavanje igre na trziste i ostale stvari...

Post Postao/la sadistiko »

Nažalost da.
Volio bih se čuti sa ekipom iz Machina Arkane da vidim koji im je bio put do slave :-) i što je sve potrebno da se složi Kickstarter iako nisi iz US-a. Koju tvornicu su odabrali itd.
slika
Lowrend
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Izdavanje igre na trziste i ostale stvari...

Post Postao/la Lowrend »

Ja sam u pregovorima s jednom našom tiskarom, i izgleda da je moguće od 400 komada... s time što se oko cijene još pregovaram :)
Nihs
Reactions:
Postovi: 49
Pridružen/a: 10 pro 2012, 01:24
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Izdavanje igre na trziste i ostale stvari...

Post Postao/la Nihs »

Je li bi bio voljan podijeliti info, ako je takvo sto moguce :zamisljen
Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Izdavanje igre na trziste i ostale stvari...

Post Postao/la icarusST »

najbolje probat na kickstarteru ako je ozbiljan projekt
Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”