Ideja za igru

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

Odgovori
ivoronline
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Ideja za igru

Post Postao/la ivoronline »

Fantasticno, imate podforum za izradu igara.
To sam si oduvijek zelio.
Uglavnom u nastavku je ideja za igru pa se nadam da ce se netko zaintereisirati da probamo nesto zajedno napraviti.
Vidim da je netko vec postao nesto slicno sto pre lijepo izgleda http://igranje.hr/forum/viewtopic.php?f=13&t=48.
Samo sto bi ovo sto predlazem trebalo biti vise industrijski i jeftino bar sto se tice osnovnog paketa.

Bok svima.

Zanima me da li bi netko od vas bio zainteresiran da se prikljuci izradi drustvene igre i svojim dosadasnjim iskustvom u izradi modela, poznavanju pravila drugih igara, izradom ilustracija ili jednostavno idejama doprinese realizaciji projekta.

Dakle ideja je napraviti pristupacan set za igranje koji bi djeci omogucio da budu kreativna (kreiranje scene) te da se nakon toga na toj sceni mogu igrati figuricama. Po potrebi mozemo ubaciti i karte.

1.
Igra bi se sastojala od plocica koje bi se medjusobno spajale kako bi se kreirao krajolik. Dakle svaka plocica predstavaljala bi neku vrstu terena (voda, pjesak, kamen, zemlja). Pitanje je od kakvog bi se materijala radile (karton, plastika), kojeg bi bile oblika (hex, kvadratici) i kako bi se spajale (puzzle istog oblika, ili bi se stavljale na neku za to predvidjenu podlogu sa utorima).

2.
Svaka plocica u sredini bi imala utor za postavljanje vertikalnih elemenata (drvo, kamen, segment zida) kako bi se njihovim dodavanjem dobila trodimenzionalnost scene. A dodatno bi sami ti elementi utjecali i na mehaniku igre (definiraju gdje se borci mogu kretati i kojom brzinom, ili bi se elementi mogli koristiti za resurse za izradu jedinica).

3.
Po tako kreiranoj sceni kretali bi se borci po pravilima slicnim RTS-u (trebalo bi definirati jedno ili vise pravila ovisno o uzrastu).

Dakle poanta je prebaciti digitalni RTS u fizicki svijet. Ja sam zapoceo rad na projektu u smislu da sam dao izraditi stancu za izradu puzzle elemenata. Ali to jos nije testirano jer sam se bio fokusirao na izradu igre Zemlja kaosa. Kako je ta igra sada gotova mislio sam se ponovo vratiti radu na ovom projektu za koji bi volio okupiti tim kako bi povecao vjerojatnost realizacije.
Avatar
i-one
Reactions:
Postovi: 18
Pridružen/a: 23 stu 2011, 12:58
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 12 puta
Kontakt:

Re: Ideja za igru

Post Postao/la i-one »

Igore mislim da je ideja super, i po onome što sam vidio ima potencijala. Javi ako mogu kako pomoć. Trenutno u pipelinu imamo razvoj 2 igre ali svakako sam ti na raspolaganju. U subotu navečer imamo betatesting u prostorijama STEPA (step.hr) pa ako želiš možeš svratiti.
http://robodice.wordpress.com/

slika

By faith we understand that the worlds have been framed by the word of God, so that what is seen hath not been made out of things which appear.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4961
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Ideja za igru

Post Postao/la sadistiko »

Nakon što sam pažljivo pročitao post, ideja mi se sviđa. Pošto trenutno radim na svojoj igri (beta stanje) ne bih se obećao pa da ne ispadnem šu##ak ako me nešto spriječi baš kad zatreba, ali možda bih mogao pomoći oko neke pripreme za alfa/beta izdanje.
Ja inače sad sve radim s kaširanom ljepenkom koju sam kaširam. Ljepenku kupujem u IGEPA gdje je jako jeftina i prodaje se na komad (barem meni kao firmi).
Također rado bih sudjelovao oko razvijanja mehanike i sl.
Što se tiče okomitih elemenata igre mislim da bi to u konačnici obavezno moralo biti plastično jer sumnjam da bi karton izdržao beskonačno stavljanje i vađenje iz utora.
slika
Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”