Dune board game

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Odgovori
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la kockica »

A jel tko osim mene jos pogledao ovo:

http://m.imdb.com/title/tt1935156/
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
sadistikoneuromancer
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4966
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3589 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la sadistiko »

Eto, nisi više jedini :-)
Moram priznati da mi se neki djelovi njegovih ideja ne sviđaju, ali svakako bi pogledao film.
Na kraju krajeva, meni je onaj od Flincha sasvim ok i kultni film. Pogledao sam ga 2-3 puta do sad.
slika
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la neuromancer »

kockica je napisao/la: 29 svi 2017, 13:40 A jel tko osim mene jos pogledao ovo:

http://m.imdb.com/title/tt1935156/
Dakako da jesam kao i svaki pravi DUNE poklonik :bravo još prije nekoliko godina

inače je poznat kao najbolji film koji nije nikada snimljen - iskreno mislim da bi bio svjetlosnim godinama ispred Lyncha. Ako ništa drugo radi muzike koju je trebala raditi Magma i koja bi se sigurno bolje uklopila u temu od postojeceg soudtracka by Toto :nee

A što se tiče novih pokušaja i remakeova mišljenja sam da bi trebao cijeli serijal filmova (tipa star wars) da obuhvati originalni serijal. A ukoliko bi radili samo prvi dio odn. Dune trebao bi trajati bar 3,5 sata da se to sve obavi kako treba 8-)

Postojale su i dvije mini serije koje su malo dublje zasle u originalni serijal ali me se osobno nisu nesto dojmile (produkcija im je onako u stilu čeških d&d produkcija što poprilično degradira jedno ovakvo monumentalno djelo)

Kad bi se odlucili snimiti i ostalo sto je u Dune serijalu a napisano je poslje autorove smrti tada bi to bila jedna serija i to sa poprilcno nastavaka - naime tu ima nekih 15-ak knjiga (a vjerujem da broj nije konacan) :twisted:

Btw ja sam gledao i Lynchov film (što produzenu što obicnu verziju jedno 5-6 puta) i on za mene ima kultni status, a DVD produżene verzije ima počasno mjesto u kolekciji (uz 6 knjiga originalnog serijala i 13 prequela/sequela/additiona) :geek:
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post:
sadistiko
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4966
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3589 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la sadistiko »

Ako izađe kakav novi uradak nadam se da neće biti kao sa Star Wars serijalom. Nekako su mi ti filmovi izgubili dušu. Prepuno raznih efekata, ali radnja nikakva.
Slična stvar sa Gospodarem prstenova. Prva tri filma su mi super, ali ovi Hobiti su čista akcija + efekti i to u prekomjernim količinama.
A to je upravo to što ameri forsiraju, koliko sam skužio, to je pokopalo i ovaj nikad napravljeni Dune.
slika
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la neuromancer »

A nazalost to je realnost. Iskreno i ja bi da to bude neka europska produkcija ali sumnjam da ce se to ostvariti. Tko zna mozda se i amerima "zalomi" dobar film. 8-)
To što si rekao za Tolkiena stoji ali je to posljedica nesrazmjera "materijala" koji za prvu trilogiju filmova iznosi isto toliko knjiga (mrvicu previše), a za drugu trilogiju filmova iznosi jednu knjigu (zbilja premalo). Tako se vrijeme (radnja) filmova moralo popuniti - čime drugo nego akcijom :twisted:
Svakako kod Dune serijala s "materijalom" ne bi bio problem. Dapače trebalo bi i skraćivati buduci da knjiga ima napetek.
Najveći problem Dunea po memi predstavlja kako sve to skupa objasniti prosječnom gledatelju odn. onima koji nisu upoznati s Dune universeom i tako film/seriju učiniti atraktivnim za široke narodne mase. Ako se to ne napravi onda opet imamo "kultni" film razumljiv samo Dune geekovima :geek:

(Ista stvar kao i sa Dune boardgameom a omasovljenje je pokušano sa Rexom :twisted: )
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la kockica »

Pa bila je mini serija:

http://www.imdb.com/title/tt0142032/

S time da išli dalje sa radnjom od Lynchovog filma (koji mi je prije bio dobar, ali s današnje perspektive dosta zastario). Serija mi je onak, solidna.
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la neuromancer »

Je pa i napisao sam da su bile dvije miniserije koje su prosirile radnju.
Dune - to je ova što si dao link i Children of Dune http://www.imdb.com/title/tt0287839/
One obraduju samo prvu polovicu originalnog dune serijala, dakle ostaju još tri knjige za pokriti originalni serijal. 8-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post:
kockica
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la kockica »

Sorry, u prvom čitanju sam bio pospan :)
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4966
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3589 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la sadistiko »

Momci, a ova verzija?
https://boardgamegeek.com/thread/531160 ... ld-project
Čini mi se baš zgodna
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la dlakar »

Scotova verzija je cak i pristupacnija, ima gotovih pdf fileova...meni je nekak ilya dizajn bolji...mada i ovo izgleda super
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”