1. kvartalna anketa

Klub MC, Ulica kraljice Jelene 8 - Zagreb
Discord server, Facebook MC grupa
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3542
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1534 puta
Kontakt:

Re:

Post Postao/la Shich »

Deni je napisao/la:Uff! Tezak izbor za izabrati jedan naslov -.-'

Mislim da vam je isplativije provjerene naslove nabavljati nego nove (samo zato jer su novi) i riskirati manjak interesa
Postoje nove i "nove" igre. Za neke igre je odmah u početku jasno da su hit materijal tipa Scythe i Dead of Winter dok druge putuju sporo i izvan radara, sve dok odjednom ne skužiš da su uletile u npr. top 30 na bggu. Nemamo baš tako velik proračun da si možemo priuštiti kupnju na slijepo.

Kod novih je veći problem kad izdavač puno toga zezne u prvom izdanju (npr. Robinson Crusoe) što može utjecati na igrivost. Sad me ne bi bilo strah nabaviti ga za igraonu unatoč ogromnim pravilima i kompleksnosti jer je sve sređeno.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Anketa

Post Postao/la smurfORnot »

Robinson je igra koja usprkos svim predispozicijama da mi se svidi, me se nije nešto pretjerano dojmila. Zato sam je se i rješio, makar sam utrošio masu vremena i naucio sva pravila kak spada.

A za nove hitove, definitivno se slažem. Radije njih nego 'provjerene stare'. Naravno, pricekat da igra izađe i budu recenzije, kako od recenzenata, tako i od ekipe , vidjet da li postoje neke značajnije kritike itd.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
Shich
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Anketa

Post Postao/la Nuuq »

Ja nisam uradio anketu jer nikada nisam bio u MC l, i teško da ću ikada, ali od onih ponuđenih igara za mnoge bi rekao da (Concordia, Marco Polo,...) ali za samo jednu definitivno NE!
X-WING.
Teško da ćete nabaviti toliko stvari za igra bude zanimljiva ikako (base game + FA base game + 4-5 drugih brodova), a opet je samo 2 igrača.
Ako bi ja birao, a ne biram, Rebellion all the way!!!

Live long and prosper.
slika
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 554
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: Anketa

Post Postao/la frle »

Ne slažem se. Jedan X-Wing Core set bi bio super za imati kako bi se mogao demonstrirati ljudima u MCu na mjestu i ne bi ovisilo o nekolicini igrača da budu voljni ju nositi svaki put i probati naći ljude da ju probaju. Pošto postoji Star Wars X-Wing scena u Zagrebu. Ovako bi semožda nekog potaknulo da dodje igrati sa drugim X Wing igračima i probati druge brodove što bi im pokazalo detaljnije igru.
Jedan core set je odličan za imati da bilo tko može doći uzeti ga i probati, jer su pravila relativno jednostavna i nema kompliciranih pilota. A onda zna gdje se treba javiti ako želi još više probati.
I X-Wing nije isključivo igra za dva igrača. Može se igrati da svaki igrač kontrolira jednu letjelicu kao pilot. Tako da ima opcija.
+ MC je dobio lijepe svemirske playmatove pa se trebaju iskoristiti ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru frle za post (ukupno 3):
Shichgrofmado
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Anketa

Post Postao/la mado »

Mislim da bi igraonica trebala imati s vremenom sve LCG-ove (samo core setove), pa da ih se može isprobati i vidjeti jel se isplati igračima dublje ući u taj svijet. Mislim tu na sve igre tog tipa, od X-Winga i Star Trek Attack Winga, Armade, Android Netrunnera, LOTR-a, Arkham Horror i svih ostalih LCG-ova FFG-a, Marvel Dice Masters i SW: Destinyja, do Summoner Warsa, Ashes i sličnih kartaških igara koji su svojim manjim proširenjima skoro pa LCG-ovi.
Recimo napraviti anketu, pa svaka 2-3 mj. kupiti najtraženiju igru tog tipa.
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 554
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: Anketa

Post Postao/la frle »

mado je napisao/la:Mislim da bi igraonica trebala imati s vremenom sve LCG-ove (samo core setove), pa da ih se može isprobati i vidjeti jel se isplati igračima dublje ući u taj svijet. Mislim tu na sve igre tog tipa, od X-Winga i Star Trek Attack Winga, Armade, Android Netrunnera, LOTR-a, Arkham Horror i svih ostalih LCG-ova FFG-a, Marvel Dice Masters i SW: Destinyja, do Summoner Warsa, Ashes i sličnih kartaških igara koji su svojim manjim proširenjima skoro pa LCG-ovi.
Recimo napraviti anketu, pa svaka 2-3 mj. kupiti najtraženiju igru tog tipa.
Slažem se u potpunosti :)
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Anketa

Post Postao/la Nuuq »

E da, da se proba, da. Ja sam više mislio na to da se ne nabavlja da bi se igralo tamo, jer, stvarno, preskupo je.
Inače, odlična igra :)

Live long and prosper.
slika
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3542
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1534 puta
Kontakt:

Re: Anketa

Post Postao/la Shich »

mado je napisao/la:Mislim da bi igraonica trebala imati s vremenom sve LCG-ove (samo core setove), pa da ih se može isprobati i vidjeti jel se isplati igračima dublje ući u taj svijet. Mislim tu na sve igre tog tipa, od X-Winga i Star Trek Attack Winga, Armade, Android Netrunnera, LOTR-a, Arkham Horror i svih ostalih LCG-ova FFG-a, Marvel Dice Masters i SW: Destinyja, do Summoner Warsa, Ashes i sličnih kartaških igara koji su svojim manjim proširenjima skoro pa LCG-ovi.
Recimo napraviti anketu, pa svaka 2-3 mj. kupiti najtraženiju igru tog tipa.
Slažem se, to bi bilo super.
Odgovori

Natrag na “Klub MC - Zagreb”