O igranju u Klubu MC

Klub MC, Ulica kraljice Jelene 8 - Zagreb
Discord server, Facebook MC grupa
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la mljeko »

Ovog tjedna smo se također igrali. Bilo je malog nedostatka komunikacije između voditelja pa je u petak bilo kašnjenja s otvaranjem, za to pardon (najljepša riječ za oprosti).

Eh sad, kako je bilo? Jako dobro. Magic Maze je naišao na velik uspjeh unatoč visokoj razini koncentracije i napetosti. Mene je također ugodno iznenadio, iako još nisam imao prilike zaigrati teže scenarije. :wink wink nudge nudge:

Betrayal at House on the Hill se sad već igra skoro svaki tjedan, posve razumljivo. Kad sam ja prošli put igrao, bio sam smanjen na veličinu miša te letio u avionu igračci. Koga ne bi interesiralo takvo iskustvo. Eto prilike naći izgubljenu čarapu.

Igrali smo još svašta, kao Memoir '44, Russian Railroads, Hive, Great Western Trail, Trans Europa, Viral, Game of Thrones, Kingdomino, Isle of Skye, Sheriff of Nottingham, Exploding Kittens, Quadropolis, Burgundy, Bang The Dice Game, Avalon, Lords of Waterdeep, itd.

Ali najbitnija je atmosfera. Meni sad već dom izvan doma. Nije samo dobra igra (ponekad i loša, de gustibus non est disputandum), već i društvo pa i sam prostor. Čovjek može i doma gledati film, ali ipak je poseban doživljaj otići u kino. Tako i s igraonicom.

Do sljedećeg puta. ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post (ukupno 3):
DeniShichmiki0102
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la grof »

mljeko je napisao/la: 17 ruj 2017, 17:20 Čovjek može i doma gledati film, ali ipak je poseban doživljaj otići u kino. Tako i s igraonicom.
Ovaj citat ide na fejs u Meeple's Corner grupu. Zaslužio je! :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la mljeko »

Ovaj tjedan smo zašli malo dublje. Dokaz da te i igra može natjerati na razmišljanje. Radi se o Villageu. Prvi put da je netko imao zadrške oko igranja zbog depresivne tematike, ali nagovorili smo ga. Ipak, dok sam objašnjavao pravila, pokazalo se da nije samo on osjećao nelagodu. U igri najme vodiš srednjovjekovnu obitelj seljana kroz više generacija, gdje stariji članovi umiru. To je i mehanički popraćeno, jer kad ti umre član, gubiš radnika u worker placement igri. Boli. Ušli smo zbog toga dublje u igru, kockice resursa nisu bile samo to, već konkretne vještine koje su naši ljudi trebali, bunili smo se da nema dovoljno zabave za seljane, da samo rade po cijele dane, nismo htjeli plaćati Crkvi novce kao da je stvarna. Osobni pogledi o životu, su izašli na vidjelo. Pale su i teške riječi, da te igra tlači kao Agricola. Sve u svemu, jedno od boljih igranja uopće.

Zatim smo se u istoj ekipi odlučili za Container, da predahnemo, ali nije bilo tako. Ideja je bila da je to igra koja te uopće ne tlači, gdje igrači sami određuju kako će igra izgledati. To je možda istina, ali mi smo spontano našli načina da se sami tlačimo. Cijelu igru smo imali vrlo malo i sve manje novca. U ekonomskoj igri to je znak depresije. Drugi su usprkos tome cijelo vrijeme pokušavali igrati dobro, ali ne i ja. Često, pogotovo kad učim novu igru, znam namjerno igrati nešto krivo. Eksperimentiram. Tako nisam odolio da ne odem u dubine kredita. Nisam ništa imao. Sam sam uzdržavao jednu banku plaćajući kamate, bilo je zabavno. Naš učitelj me upozorio na kraju da sam glumio Grčku te da sam ostale vukao dolje zajedno sa sobom. Igru smo završili kad su svi ostali bez novaca i nitko više nije imao što za igrati. Depresivno, ali divno iskustvo.

Da se ne bi ljudi veselije naravi uplašili, igrali smo i puno zabavnih igara i bilo je smijeha itd., kao i obično. Igrali smo Deception u jedanaest igrača npr., gdje smo spojili dva stola. Možete si to zamisliti. Htio sam međutim dati uvid i u jedno manje uobičajeno, ali ne manje zadovoljavajuće iskustvo.

Neke od igara koje smo igrali: Cash 'n Guns, Airlines Europe, Village, For Sale, Castles of Mad King Ludwig, Magic Maze, Blood Rage, Container, Patchwork, Godfather, New York 1901, Sheriff of Nottingham, Terraforming Mars, Carcassonne, Exploding Kittens, Inis, Kingdomino, Deception, Isle of Skye, Five Tribes, Rhino Hero, Quadropolis, Samurai Sword.

Sljedeći tjedan je DDI. Brija!
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post (ukupno 7):
dadoValsimDenimiki0102Shichmadomadcow1982
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la grof »

Evo, iako se ovaj vikend igra i na RiKonu, MC je radio punom parom.
U petak se skupilo jedno 25 ljudi, no jučer (u subotu) je bila poplava nove ekipe i sve skupa je došlo 34-vero ljudi.

Dosta smo se natrčali objašnjavati Mysteriume, Catane, Codenamese i sl. Malo na mje falio Ticket to Ride, no preživjeli smo i bez njega.

Uglavnom se igralo: Carcassonne, Catan, Dixit, Mysterium, Bang! Dice game, Codenames:Pictures, Myster-X, Blood Rage, Magic Maze, Kingdomino, Quadropolis, Exploding Kitenz. Majoj bilo je sigurno još nekih stvari koje su mi promakle.

Uglavnom odlična vremena u MC-u :)
Slike stavljam na fejs u grupu od MC-a, pa preporučam da se i tamo utefterite.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la Deni »

Ima li tko zainteresiran za Inis i Archipelago sutra od 17h? 0:)
(Sorry ako ovdje ovakva pitanja ne spadaju)
slika
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la mljeko »

Za Inis će se vrlo vjerojatno nać, za archipelago malo teže, ali ja sam osobno zainteresiran i za jedno i drugo.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la grof »

1. studenog, u srijedu Meeple's Corner biti će otvoren za igranje u redovnom terminu!
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la grof »

U subotu, 23.12.2017
Meeple's Corner
se otvara u 18 sati!!!
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la grof »

Sutra, u petak 22.12.2017
Meeple's Corner
je ZATVOREN!
(nema slobodnih volontera)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la Valsim »

Pred Božićno igranje u Meeple's Corneru

U subotu 23.12.2017. okupila nas se u Meeple's Corneru lijepa brojka od 35 igrača i igrala su se raznorazne zanimljive i zabavne igre.
Zaigrali smo utrkašku igru Downforce, zatim Game of Thrones 2nd edition, Codenames, Castles of Burgundy, Mysterium, Exploding Kittens, Kingdomino, Tiny Epic Galaxies, Tiny Epic Kingdoms, Race For The Galaxy, te još mnoge druge igre.

slika

slika

slika

slika

slika

Treba li uopće govoriti da smo se super proveli i da se igralo još i debelo iza ponoći :) .
Zadnja izmjena: Valsim, dana/u 22 ruj 2019, 09:56, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 4):
DenisadistikoAnwigrof
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Klub MC - Zagreb”