O igranju u Klubu MC

Klub MC, Ulica kraljice Jelene 8 - Zagreb
Discord server, Facebook MC grupa
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la sadistiko »

fala za info
slika
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la mljeko »

Prošli vikend se opet igralo svašta, lakše i teže, Concordia, 7 Wonders Duel, Patchwork, Race for the Galaxy, Battlestar Galactica, Time Stories, Maria, The Crew, itd. nisam baš preveć pratio kaj drugi igraju jer sam ja igrao dulje igre.

Maria je opet izašla na stol, nakon dulje pauze. Fakat odlična igra i nadam se da Sivel i dalje radi na nečem novom. Izdao je tri igre, ali svaka je vrh. Uglavnom, ovaj put sam bio Francuz. Po mojoj procjeni najbolji igrač je bio Friedrich, a Mariu je igrao čovjek koji je pomalo zaboravio kako treba igrati. Krenuo sam s planom, ali dosta brzo se raspao jer sam napravio previd i ostavio si opskrbu nebranjenu. Nisam najme vidio da se Friedrich i Maria mogu urotiti da me tamo zeznu. Izgubivši od Prusije s dovoljnom razlikom, austrijski general je de facto napravio dvostruko kretanje te tako uspio stići do moje opskrbe, i to i francuske i bavarske te ih uništiti. Tako sam s dvojicom generala morao provesti tri kruga u povlačenju te prebaciti više snaga u Bohemiju iz Francuske. Nije sve međutim bilo loše za Francuze. General zaslužan za glad među Francuzima je svojim manevrom ostao slab te izoliran, a daljnji austrijski general se morao otići boriti u Italiju. Općenito, Maria je svaku bitku redom gubila. Po stabilizaciji opskrbe, Francuska se našla s većinom vojske u Bavariji i Bohemiji te se postavilo pitanje da li da dio vojske vrati i brani Francusku koja je ostala praktički nebranjena. Odluka je pala da ne, jer je Friedrich bio u uzletu i nije bilo vremena za pozicijsku igru. I tako se rat premetnuo u utrku. S jedne strane Prusija i Francuska su dijelile Austriju, a s druge je Austrija harala nebranjenom Francuskom. Odlučujuća bitka je bila kod Budweisa, između francuske glavne vojske te duplo slabije austrijske. U igri je bila kontrola nad dvjema utvrdama. Nijedna strana si nije mogla dopustiti poraz pa se borilo do zadnjeg čovjek i zadnjeg metka. Maria je pružila žestok otpor i na trenutak se činilo da bi mogla pobijediti bitku, ali Francuzi su iskoristili sve rezerve te izvolijevali pobjedu. Da stvar bude zanimljivija, osvetili su se i Prusima potjeravši austrijskog generala na put Friedrichu, blokiravši mu brzo napredovanje. U konačnici, Maria se više nije imala čime braniti, a francuska je s više vojske i manevarskog prostora bila brža te pobijedila. Vive la France!

Sljedeći dan smo igrali Time Stories: Expedition Endurance. Meni je bilo zanimljivo i ugodno, ali ostali su se razočarali, čak i oni koji su znali da ne mogu očekivati puno. Bila je to tipična avantura bez puno mozga, ali meni su nekako pasali tema i tempo.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post (ukupno 7):
Valsimmadodadosim4miki0102sadistikodgalesic2000
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la Valsim »

@mljeko Nije ti dovoljno što me mamiš s Twilight Imperiumom, sad si još počeo i s Mariom :D . Lajkam detaljni opis.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la mljeko »

Ovaj vikend je bilo dosta slabo, zbog hladnoće ili kiše ili čega. Igrao se Blood Rage, Evolution: Climate, The Flow of History, Insider, Antike, Chariots of Rome, 7 Wonders Duel, Dixit, Junk Art. Iliti na hrvaški: Ljuti bijes, Evolucija: klima, Tijek povijesti, Krtica, Antik, Kočije Rima, 7 čuda dvoboj, Reče, Slaba umjetnost.

Kao teorija, evolucija mi je dosta draga, ali kao igra ne baš. Još ne znam je li to greška igre ili mene. Dosad sam svaki put najme igrao loše pa sam završio u situaciji iz koje se nisam mogao izvući. Kada pola ili više igre ne samo da nisi konkurentan, već čak ne možeš ni graditi neke svoje kombinacije koliko god bile loše, onda to ne vodi uživanju u igri. Želim igrati ponovno, da uspijem biti više od vreće graha na stolici i pobijedim ili bar ostvarim nešto konkurentno, ali pitam se ne prikazuje li igra bespoštednost evolucije predobro. Pobjednici samo još više pobjeđuju, a gubitnici još samo više gube. Očito igra dozvoljava takvu situaciju, ali je li ona i neminovna ili samo rezultat mog nedostatka vještine? Kad su svi igrači dovoljno iskusni, završi li i dalje netko kao žrtveno janje? Ako da, onda je to bar s igraćeg iskustva, greška u dizajnu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post (ukupno 3):
madokovacuValsim
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la mljeko »

Prošli tjedan smo igrali, First Contact, Modern Art, Lost Ruins of Arnak, Deception: Murder in Hong Kong, Decrypto, Libertalia, Telestrations, Exit: The Pharaoh's Tomb, Kingdomino, War Chest, The Crew, itd.

First Contact je ispao hit.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post:
mado
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la mado »

Ovo? szbunjen
https://boardgamegeek.com/boardgame/258 ... st-contact

Prvi put čujem za to. Može detaljnija recenzija? :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
sadistiko
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la grof »

mado je napisao/la: 17 pro 2021, 16:13 Ovo? szbunjen
https://boardgamegeek.com/boardgame/258 ... st-contact

Prvi put čujem za to. Može detaljnija recenzija? :D
Bez brige Mado. Koliko sam shvatio iz jedne-druge-teme, i tako su igrali sve ono što ne voliš rofl
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la Valsim »

Kako se situacija s pandemijom već pošteno stabilizirala, tako su ponovno porasla druženja i igranja u našem Meeples Corneru :hepihepi .
Pa eto nekoliko fotki s nedavnog druženja od naše Sonje i Mikija.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 9):
grofdadomljekomiljenkosadistikotanelornLavovStipsjuri006
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Klubu MC

Post Postao/la marge »

da li ima neki iskusniji TS igrač, a da je možda sutra (srijeda 17h) raspoložen za odigrat uživo partiju Twilight Struggle?
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Klubu MC

Post Postao/la miki0102 »

Hoćemo koji put online igrati?
slika
Odgovori

Natrag na “Klub MC - Zagreb”