O igranju u Klubu MC

Klub MC, Ulica kraljice Jelene 8 - Zagreb
Discord server, Facebook MC grupa
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la miki0102 »

Uglavnom do 23+ sata , a ponekad i duže od 1 sat.
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post:
DarkDefender
slika
Avatar
Igorohhhh
Reactions:
Postovi: 2
Pridružen/a: 18 ožu 2021, 10:16
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la Igorohhhh »

Moze li se igrati bez maski ako smo cijepljeni ili svi moraju imati maske?
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la kovacu »

Igorohhhh je napisao/la: 01 ruj 2021, 09:48 Moze li se igrati bez maski ako smo cijepljeni ili svi moraju imati maske?
Ak si cijepljen, mozes bez maske
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post:
wm_lsmm
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la grof »

kovacu je napisao/la: 01 ruj 2021, 09:49
Igorohhhh je napisao/la: 01 ruj 2021, 09:48 Moze li se igrati bez maski ako smo cijepljeni ili svi moraju imati maske?
Ak si cijepljen, mozes bez maske
Ima tu jedna začkoljica koja veli da mora cijela grupa u prostoriji imati ili maske ili svi moraju imati covid-potvrde, tako da bi masku dobro bilo imati uz sebe.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
kovacujuri006
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la Valsim »

Subota 25.09.2021.
slika

We're baaaaccckkkk!!!
Nakon silnih godina jedan kasnonoćni izvještaj sinoćnjeg igranja :) .

Okupilo nas se skromnih 12 igrača, ali je ambijent u MC-u bio kao da nas je bilo 50.
Za početak se jedna grupica od petero odmah bacila na teškaša - odličnu Concordiu, dok je druga grupica započela lagano s malom igrom kocaka - Ganz Schön Clever: Challenge I.
slika
Nakon toga smo se prebacili na Unlock!: Epic Adventures. Zaigrali smo horor scenarij The Seventh Screening, što je troje od petero igrača ujedno bilo i prvo Unlock iskustvo. Uz dvojicu starih iskusnjara poput Borne i Nila, tranzicija i nas novaka u nove fanove igre je prošla potpuno bezbolno.
slika
Moram priznati kako je maštovit i interaktivan koncept ovakve vrste igre u kombinaciji s digitalnom aplikacijom bilo iznimno zabavno i novo iskustvo. Većinu izazova smo prošli s lakoćom, no bez Bornine pomoći mislim da finalnu zagonetku ne bi uspjeli nikada dokučiti. Ovako smo uz odlično iskustvo mogli i slaviti zadovoljavajuću pobjedu osvojivši 5/5 zvjezdica.
slika
Moguće da se kroz to vrijeme za susjednim stolom krenula igrati još jedna partija Concordije. Hej, ne sudite. Teško je sve pratiti kada pokušavate spasiti život od pomahnitalog vukodlaka, i pritom još morate naprezati male sive stanice do samih granica u rješavanju zagonetki.

Nakon dovoljne količine adrenalina i uzbuđenja, odlučili smo se malo opustiti uz teraformiranje Marsa. Prema redoslijedu igranja od kompanija su igrali:

1. Inventrix - Nil (crveni)
2. Tharsis Republic - Mislav (zeleni)
3. Phob Log - Slavica (plava)
4. Thorgate - Borna (žuti)
5. Vili - Saturn Systems (crni)
slika
Slavica i Vili su se uglavnom orijentirali na proizvodnju rude i gradili strategiju oko toga, Nil je bio onaj igrač koji uzgaja različite vrste bakterijica, gljiva i lišajeva, Borna se orijentirao na energiju, a ja na izgradnju što veće količine gradova na Marsu. Nakon dva i pol sata igre rezultati su bili sljedeći - Mislav (72), Borna (66), Slavica (59/49), Nil (59/42) i Vili (51). Viliju je to bila prva partija tako da se dobro i držao za novaka.

Za susjednim stolom je Viktor s ocem odigrao čak dvije partije The Castles of Tuscany i jednu partiju Century: Spice Road.
slika

I to bi bilo to. Budite nam pozdravljeni do idućeg igranja, kada se nadam se vidimo u još većem broju :thumbs .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 6):
tanelorndendarii42miki0102sadistikomadoRockAndStone
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la mljeko »

Ajde, probat ću i ja ponovno ovo oživiti. Ali bez slikica, tu povlačim granicu.

Bilo je dosta ljudi ovu subotu i to novajlija zbog slobodnog ulaza. Igrao se u podrumu neki RPG te Terraforming Mars. U prizemlju pak Unlock!, Ticket to Ride: Europe, Dune: Imperium, Pax Pamir, Legends of Andor.

Ja sam bio u ovoj grupi što je igrala Andor s čovjekom koji ju je donio, tzv. Kooperativcem te dvoje posjetitelja iz osječkog kluba Titan Atlas. Davno sam gledao Rahdu kako to igra i zapalo mi za oko, tako da mi je bilo drago što sam je konačno zaigrao. Bolja je od očekivanog, uspješno ostaje tečna. Igrali smo prva tri scenarija, dva dobili, jedan izgubili.

Eto.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post (ukupno 2):
dadodendarii42
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la sadistiko »

nemoj mi to pričat, malo mi fali da bacim bid na Essenu :-D
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la Valsim »

Suza radosnica mi pobjegla na tekst.
slika
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la mljeko »

Ovaj petak i subotu nas je dosta došlo. Igrali smo Pandemic, Ticket to Ride:Europe, Ticket to Ride: Germany, Just One, Azul, Quest, Mysterium, Ankh, Magic Maze on Mars, Intrepid, Village, Fantasy Realms, Codenames, Dixit, 7 wonders, itd.

Takoďer smo probali jedan prototip dvoje simpatičnih Rabljana, a budući da su došli po kritike to su i dobili. Ipak, vjerujem da ih nismo obeshrabrili. Imaju dizajnersku crtu iako im fali iskustva.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post (ukupno 3):
grofValsimdado
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la Valsim »

Bogme se igralo zaista raznoliko :thumbs .

Btw. o kakvoj igri je riječ prototip koji ste isprobali? Dojmovi?
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Klub MC - Zagreb”