21.05. Codenames turnir

Igraonica društvenih igara, Info Zona, Jerina 1, Split

Moderator/ica: Gordan

Avatar
Enkidu
Reactions:
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 pro 2015, 17:27
Lokacija: Split
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 55 puta
Kontakt:

Re: 21.05. Codenames turnir

Post Postao/la Enkidu »

Gordan je napisao/la:Enkidu koliko si spreman plaćat veći prostor? I šta misliš koliko ima ljudi koji bi ga bili spremni plaćat svaki misec? I koliko ima prostora u gradu koje se može dobit po dostupnoj cijeni, a da ispunjavaju minimalne uvjete (čist, velik, opremljen stolovima i stolicama, kvalitetnom rasvjetom, klimom, wc) i da su na pristupačnoj lokaciji? (Najam + režije + čišćenje i održavanje) x Split = vjerojatno previše.
Da si nekad bija u Prostoru kojeg Udruga Igranje koristi za svoja druženja, kleknija bi u Zoni i poljubija pod. :) Da, ima svojih mana (mogla bi bit malo veća prostorija i parking), al zapravo je vrhunski.
Vid, ja nikad nisam tvrdio da imam rješenje za taj problem (inače bi ga davno već iznio), ali to ne znači da nemam pravo iznijeti svoje mišljenje (niti iznošenje mišljenja znači da nisam zahvalan što mi svi zajedno nismo na ulici), a i drugi (npr. Deni a i mnogi drugi) su već iznosili isto mišljenje (da je IZ skučena i bučna).
Inače meni je IZ jako draga kao prostor, i odgovara mi super po svim kriterijima osim veličine / buke, i da se i preselimo negdje drugo bilo bi mi malo žao iz sentimentalnih razloga.
Što se tiče bivših prostora, imao sam priliku viditi one ruševne barake šta ste unajmljivali prije, bio sam tamo jednom sa Markom, i kad sam vidio one rupe po stropovima i podovima majke mi pomislio sam da to mjesto izgleda kao neko ilegalno okupljalište drogeraša... :) IZ je tri klase iznad te rupe i zahvalan sam što je tako.
Što se plaćanja tiče ja bih actually bio spreman platiti skromniju sumu mjesečno za pristojan smještaj, ali plaćanje IMHO nema smisla ako ne plaćaju svi jednako, a naravno da neće svi htjeti plaćati pa bi se osulo društvo kad bi na tome inzistirali, tako da mislim da ideje sa unajmljivanjem nemaju baš šanse...
Također mislim da s obzirom kakve se sve kvazi-udruge i njihovi prostori financiraju iz javnog novca u ovoj državi (od ridikuloznih do profašističkih) da bi splitski boardgameri trebali imati dodijeljen nekakav javni prostor u Splitu (pa makar samo na jedno popodne / večer tjedno). Mislim da smo dokazali dosad da je zainteresiran značajni broj ljudi, da se ne radi o nekoj ekscentričnoj subkulturi nego raznim tipovima ljudi, i da ne štetimo time nikome. Tako da gradske / državne strukture bi to trebale priznati i dati splitskim boardgamerima na korištenje nekakav prostor kakav zaslužuju. Kao što je nekad bilo sa Magic the Gathering turnirima u Domu Mladeži i gradskom kotaru Mertojak...
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: 21.05. Codenames turnir

Post Postao/la Gordan »

Složit ću se s tobom da "bi trebali" dat prostor. Kao i da ga ne bi smili davat profašističkim i nekim drugim udrugama. Al živimo di živimo i vjerojatno se niti jedno od to dvoje neće prominit. Aplicirat ćemo kad bude moment, al nije da se baš previše nadamo. Osim toga, i da dobijemo neki prostor na korištenje, opet ga triba plaćat nekako. A, kako si i sam napisa, čim bi se uvela neka članarina ili ulaznica, vjerojatno bi se dobar dio društva iz IZ osuja.
Uglavnom, imamo mi i neku kombinaciju za prostor koji bi se moglo koristit u nekom terminu (ne umisto zone, nego paralelno s njom), ali o tom potom.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post (ukupno 2):
WinkDickersonKilla
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: 21.05. Codenames turnir

Post Postao/la Deni »

Nirko nije htio umanjiti trud i rad organizatora, ali odrzavanje kvalitete samog iskustva je nesto na cemu treba radit. Naravno, nemoguce je na isto 100% utjecati, al eto... rasprava je krenula pa cemo vidjeti. Raspitat cu se i ja za prostor, mozda sta nadjem.
sta se tice clanarine ili donacija, ne vidim problem. U zagrebu sam redovito ostavljao 5,10kn bio to zagusljivi prostor u podrumu ili polukat u carta magici.

i gore je isti problem bio s avalonom/bangom/mafijom itd al se pumo rijedje igralo. Zato kruha i igara, a ne avalona i pive :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post:
Enkidu
slika
Avatar
Enkidu
Reactions:
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 pro 2015, 17:27
Lokacija: Split
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 55 puta
Kontakt:

Re: 21.05. Codenames turnir

Post Postao/la Enkidu »

Deni je napisao/la: Zato kruha i igara, a ne avalona i pive :D
Avalonomrzac... :D
Slažem se s tobom osim o tome da je Avalon glavni i jedini problem. I bez Avalona je bučno. Osim toga ne možeš spriječit ljude da igraju Avalon.
Btw dođi ovu subotu pa da bacimo na Splendor. Već me ODAVNO nitko nije pobijedio u Splendoru pa mi postaje malo jednolično. Pročitaj onaj moj Splendor strategy guide šta sam napisao... :D sopak
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3542
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1534 puta
Kontakt:

Re: 21.05. Codenames turnir

Post Postao/la Shich »

Party igre strpajte na jedan kraj prostorije, a ako su stvarno tako glasni, jednostavno ih upozorite da smanje dozivljaje.

Dakle razvijajte nekakav igracki bonton kako bi svima bilo ugodno.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: 21.05. Codenames turnir

Post Postao/la Gordan »

Segregacija je u zapadnom svijetu odbačena kao neprihvatljiva već prije nekoliko desetljeća. :p ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
McGregor
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Odgovori

Natrag na “Igraonica "Ajmo se igrat!" - Split”