7.5. Blood Rage i D&D 5th edition

Igraonica društvenih igara, Info Zona, Jerina 1, Split

Moderator/ica: Gordan

Odgovori
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

7.5. Blood Rage i D&D 5th edition

Post Postao/la Gordan »

Nakon uspješnog DDI prošle subote, postavilo se pitanje treba li na feštu sv. Duje orgnaizirati ASI ili da odmorimo jedan vikend. Odlučili smo ipak ići na 23. ASI pa sve i da ne bude ljudi...
Rezultat - zbog opravdanog kašnjenja osoblja Zone u 20:05 je pred vratimo bilo jedno 30 ljudi :D Dok smo se potrpali unutra, već oko 20:30 popunjene su bile doslovno sve stolice (oko 45 posjetitelja) i stolovi. NE samo da je velik dio stalnih posjetitelja došao opet, nego smo vidjeli i nekoliko novih lica, od 16 do 60 godina starosti.
Zbog tolike gužve, nisam prošetao i slikavao po stolovima pa samo kratki tekstualni pregled. Igralo se, koliko sam uspio pohvatat:
D&D 5th edition pod DMovskom palicom našeg gosta Luke, Blood Rage (gost Edi), Dead of Winter, Arkham Horror, Lords of Waterdeep, Cosmic Encounter, 7 Wonders, Codenames, Samurai Sword, Tides of Time, Alhambra, šah, Settlers of Catan, Saboteur i još dosta toga.

Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post (ukupno 4):
ValsimShichWinkDickersonKilla
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Enkidu
Reactions:
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 pro 2015, 17:27
Lokacija: Split
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 55 puta
Kontakt:

Re: 7.5. Blood rAge i D&D 5th edition

Post Postao/la Enkidu »

I briškula, nemojmo zaboraviti briškulu... :)
Koliko sam mogao viditi one dvije starije gospođe su igrale briškulu (i to drevni i istrošeni špil dobro obojan vremenom za koji su gospođe tvrdile da je proizveden 1913., u što osobno nisam baš uvjeren premda je kutija izgledala dovoljno staro), šah i čovječe ne ljuti se (ili nešto tome slično).
A Arkham Horror mislim da nije igran, ako mislimo na isti stol, jer je nakon jedno 20-ak minuta raspremanja komponenti, raspravljanja i mučenja sa fizičkim smještajem otkriveno da fali neka komponenta pa se odustalo od A.H. i prešlo na Lords of Waterdeep.
A gužva za Sv. Duju je bila zbilja epska, i unutra i vani. Zbog one vani ja sam masno zakasnio i svi planovi koje sam imao su mi pali u vodu, pa sam se tako našao na D&D 5ed (koji mi je malo bljeh prema 3ed i Pathfinderu). Krenuo sa Mertojaka u 19:40, susreo sa murjačkom blokadom na Matejuški, onda nazad kroz tunel pa opet prema gradu, pa traži misto za parking pola godine, pa se parkira kod glavne zgrade murije kilometrima daleko, pa pješke do IZ a kutije sa igrama koje sam nosio ostavio u autu, i tako stigao tek u 20:30...
Inače ova ekstremna gužva u IZ stvarno postaje problem. Ne smeta mi najviše to što smo blizu nabijeni i što mi ponekad netko zapne za stolicu gurajući se među stolovima, najveći problem je buka - jedini način za čuti jedan drugoga je da se dereš. Recimo dok smo igrali D&D djevojka do mene za stolom je nešto govorila DM-u 30-ak sekundi, a ja od toga nisam čuo NITI RIJEČI ! Bilo je kao da gledam TV sa mute opcijom, gledao sam kako joj se usta miču a nisam nikakav zvuk iz njih percipirao, samo zaglušujuću pozadinsku buku milijun glasova istovremeno.
Kad smo već kod DnD-a moram reć da je moj jadni paladin Thor nakon bezglavog herojskog jurišanja u opasnost bez razmišljanja o vlastitoj sigurnosti (kao što priliči jednom paladinu) ostao nagrađen samo podlom izdajom i prevarom, kao i drugo dvoje kolega za stolom (ranger kojeg je vodio iskusni D&D-ovac i dwarf fighter kojeg je vodila djevojka do mene), uslijed postupaka drugo dvoje "saveznika" iz naše družine. Jedan od njih je bio Lawful Evil wizard koji je odlučio pomoću magije Burning Hands raspaliti živom vatrom i po mrskom neprijatelju i po vlastitim kolegama, ne diskriminirajući mete, tako ubivši vlastite kolege, a drugi je bio Chaotic Neutral halfling rogue pod Markovim vodstvom, koji je prvo pljačkao teretna kola koja je plaćen da zaštiti i PREŽDERAVAO se mesom sa njih, a onda je lijepo dok su njegovi kolege ležali teško ranjeni i umirući na podu sve popljačkao od bilo kakvog blaga... Kad ga je kasnije pravedno sumnjičavi paladin ispitivao o nestanku blaga, taj proždrljivi lopov je imao obraza da ustvrdi da su škrinje sa blagom već bile prazne kad su heroji stigli na lokaciju, i kad paladin nije nasjeo na tu podlu laž, halfling je dao petama vjetra da ga ne bi objesili za noge i istresli zlato sa njega...
Rezultat svega je da su hrabrome Thoru ostale doživotne traume zbog kojih će odsad teško poklanjati svoje povjerenje ikome drugome, a pogotovo wizardima i halflinzima...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Enkidu za post:
WinkDickerson
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: 7.5. Blood rAge i D&D 5th edition

Post Postao/la Gordan »

Pa ti budi paladin
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
WinkDickerson
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Odgovori

Natrag na “Igraonica "Ajmo se igrat!" - Split”