02.04. A Touch of Evil - Shadowbrook needs fearless heroes !

Igraonica društvenih igara, Info Zona, Jerina 1, Split

Moderator/ica: Gordan

Avatar
Enkidu
Reactions:
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 pro 2015, 17:27
Lokacija: Split
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 55 puta
Kontakt:

02.04. A Touch of Evil - Shadowbrook needs fearless heroes !

Post Postao/la Enkidu »

SHADOWBROOK TRAŽI NEUSTRAŠIVE HEROJE ! PRIJAVE SU SLUŽBENO OTVORENE NA :
https://www.facebook.com/fantastikon/

slika

Zora je 19. stoljeća, u modi su trorogi šeširi i dvoboji kuburama kremenjačama, industrijska revolucija se još nije razmahala, a svijet je još zavijen u mrak praznovjerja i straha.
Što nije čudo, s obzirom da u zabačenom selu imenom Shadowbrook hara i ubija nekakvo nadprirodno čudovište... Zaredala su misteriozna krvoločna ubojstva, a po noći se čuje zvjersko zavijanje, dok plima Tame polako preplavljuje cijeli kraj...


A Touch of Evil je društvena igra koja se može opisati kao horor avantura (ne zbilja jezivi horor nego više cheesy horror u stilu starih monster movies) sa elementima RPG-a (skupljanje itema i pojačavanje lika, ali vrlo pojednostavljeno).
Setting / theme igre je sličan onima iz filmova Sleepy Hollow (1999.) i Van Helsing (2004.), a mehanika i stil igre su donekle slični onima iz popularnih društvenih igara Arkham Horror, Fortune and Glory i Fury of Dracula.
Igrači preuzimaju ulogu detektiva, lovaca na čudovišta, i raznih avanturista i lutalica (odmetnica, vojnik, doktor, redovnik, krijumčar, učiteljica, kazališni glumac, opsjednuta osvetnica...) koji su se ili vlastitom odlukom ili igrom sudbine zatekli u Shadowbrooku i sad je na njima da ga spase od mračne sudbine... To će učiniti istražujući zločine i ubojstva po Shadowbrooku i okolici, skupljajući opremu (tipa bodeža, kubura, puški kremenjača, samostrijela, sablji, sjekira, baklji, glogovih kolaca, svete vodice, križeva, magičnih hamajlija, stranica iz dnevnika, starih karata itd.) i boreći se protiv zlikovaca (tipa Vampira, Vukodlaka, Bezglavog Jahača, Strašila, Gargoylea, Sirene, Ukletog Broda itd.) i njihovih miniona (vukovi, vrane, duhovi, demoni, zombiji, zli kultisti, kraken itd.). U tome im možda pomognu lokalni stanovnici (bar oni koji se ne skrivaju prestrašeno iza zaključanih vrata svojih kuća), međutim mnogi od njih su iskvareni do srži i prešli su na stranu Zla, tako da će trebati istražiti njihove prljave tajne i iskopati njihove "kosture iz ormara"...
Igra dolazi sa prekrasnom nacrtanom "starinskom" kartom Shadowbrooka i okolice, realističnim plastičnim figuricama za predstavljanje kretanja heroja na toj karti, pa čak i sa vlastitim službenim soundtrackom koji pomaže uspostavljanju "jezive" atmosfere za vrijeme igranja.

slika

slika

slika
Ovu srednju kartu odmah iznad ja volim zvati "Nećeš, razbojniče !"... :lol:


Igra ima tri osnovna načina igranja (moda) : competitive (tj. svatko za sebe), co-op (tj. svi zajedno) i team mode (tj. tim protiv tima).
U kompetitivnom modu svaki igrač igra neovisno od ostalih, ne smije razmijenjivati opremu i surađivati sa drugim igračima (ne može ih ubiti ali ih može potkopavati i sabotirati) i onaj ko prvi uspije pobijediti Villaina je pobjednik (a ostali gube).
U co-op modu svi igrači igraju zajedno protiv Villaina, slobodno razmjenjuju opremu (ja tebi bodež i svetu vodicu, ti meni kuburu) i informacije (kao prljave tajne lokalnih uglednika koje su uspjeli razotkriti), i svi zajedno pobjeđuju ili gube (ako Tama zavlada...). U co-op modu je lakše izgraditi snažnog i dobro opremljenog lika zahvaljujući razmjeni među saveznicima.
U timskom modu (po meni najzanimljivijem i idealnom za novajlije kao i za igre sa većim brojem ljudi) igrači se dijele u nekoliko grupa od 2-4 igrača, i prvi tim koji uspije srediti Villaina pobjeđuje a svi ostali gube. Pri tome igrači surađuju i razmjenjuju opremu i informacije unutar svog tima, dok istovremeno sabotiraju protivničke igrače ("E nećeš mrski razbojniče skupiti taj item, jer ja odigravam ovu kartu..."). To omogućuje lakše građenje lika nego u kompetitivnom modu uz istovremeno održavanje napetosti između igrača i natjecateljskog duha. Osim toga u timskom modu svi igrači istog tima igraju istovremeno, čime se znatno ubrzava igra i smanjuje downtime.
Dakle došlo je vrijeme da netko hrabar ustane i zlotvoru koji teroririzira Shadowbrook kaže :
"NEĆEŠ RAZBOJNIČE ! Pravda je stigla !"

Da li vi imate ono što je potrebno ?
Ako je odgovor da, nabijte barut i kuglu u svoju kuburu, nataknite svoje trororogi šešir na glavu, zgrabite svoj glogov kolac i krenite u lov na zla čudovišta !


BASIC INFO

Igru donosi i predstavlja : Veljko Dobrijević (A.K.A. Onaj Visoki / Brkati / Naočiti :D )
Maksimalni broj igrača - 8, lako može i do 12 (tako da biti će mjesta)
Trajanje - deklarirano 90 minuta, računajte da prvi put ide sporije i zajedno sa objašnjavanjem traje 2 do 3 sata
Žanr - horor avantura
Vrijeme - 02.04.2016. 20:00
Mjesto - Infozona, Split
Potrebno predznanje - nikakvo
Zabava - garantirana


P.S.
Igra ima niz ekspanzija, od kojih posjedujem dvije glavne - Something Wicked i The Coast, koje neće biti korištene u subotu (previše materijala za prvi put) ali ih toplo preporučam svima kome se sviđa ova igra. U odnosu na druge društvene igre i ekspanzije ove dvije ekspanzije dolaze sa jako velikom količinom materijala za tu cijenu (svaka skoro koliko i glavna igra, uključujući cijelu dodatnu mapu koja se nastavlja na osnovnu, dodatne heroje, villaine, karte...). Ostale ekspanzije ne bih preporučio jer imaju znatno slabiji omjer dobivenog i uloženog.

slika
Zadnja izmjena: Enkidu, dana/u 31 ožu 2016, 17:58, ukupno mijenjano 3 puta.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Enkidu za post (ukupno 3):
ValsimGordanWinkDickerson
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: 02.04. A Touch of Evil - Shadowbrook needs fearless hero

Post Postao/la Gordan »

Pretpostavljam da pod "Wrath of Dracula" misliš na Fury of Dracula? Taj dio lajkam. Sličnost s Arkhamom ne (mrzim tu igru).
P.S. Stavi ovo na fb event, vidit će više ljudi koji pohađaju.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
Enkidu
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Enkidu
Reactions:
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 pro 2015, 17:27
Lokacija: Split
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 55 puta
Kontakt:

Re: 02.04. A Touch of Evil - Shadowbrook needs fearless hero

Post Postao/la Enkidu »

Indeed sam mislio na igru Fury of Dracula, grešku sam ispravio, hvala na ispravci.
Btw ne znam što taj nemrtvi Dugozubi uopće ima biti bijesan ? :) Mislim, sagledajmo situaciju objektivno u usporedbi sa nama svakodnevnim ljudima :
-ima riješeno stambeno pitanje jer posjeduje vrijednu nekretninu povelike kvadrature (dvorac u Transilvaniji), premda pomalo zastarjelog uređenja i punu propuha, ali zato je potpuno otplaćena i njegovo privatno vlasništvo, za razliku od mnogih naših sunarodnjaka Drakula se ne mora brinuti o kreditima u švicarcima
-živi slobodni život neženje bez neke "old battleaxe" da mu stalno zanovijeta, ima omanji harem ultra-seksi mladolikih (makar stoljećima starih) stalnih priležnica (poput Monice Bellucci) koje ako je vjerovati filmu sa Garyem Oldmanom imaju sklonost prema oskudnoj odjeći (što je super) i puzanju po stropu i zidovima (što je pomalo disturbing), i još predivne mlade povremene ljubavnice poput Mine Murray (A.K.A. Winona Ryder) i Lucy Westenra, pa koji muškarac mu ne bi zavidio na tome ?
-ne plaća ni osnovno ni dopunsko zdravstveno osiguranje i nikad ne posjećuje doktore, a ipak je doživio 900 godina (ili tako nešto) i još uvijek izgleda mladoliko (kad tako želi), pa kozmetičke kompanije bi se tukle za njegovu tajnu glatke kože !
-OK kužim da ga povremeno gnjave pesky smetala poput Abrahama Van Helsinga (superbni Anthony Hopkins) i iritantne rulje sa bakljama i vilama, ali kvragu ne možeš imati sve (i vječni život i druge povlastice) bez iti jednog downsidea !
Što se tiče sličnosti ATOE sa Fury of Dracula i Arkham Horror, nisam igrao nijednu od ove dvije druge igre (Draculu bi rado probao) pa ne mogu osobno posvjedočiti koliki je tačno stupanj poklapanja, ali vidio sam da u recenzijama ATOE često uspoređuju sa obje te, pogotovo sa A. H. jer je to valjda daleko najpoznatija društvena igra tog žanra (horor avantura), ja osobno znam bar tri različite ekipe koje igraju ili to ili varijante toga. Ne znam zašto se tebi toliko ne sviđa A. H. (ne branim ti pravo na osobni ukus, svačiji je drukčiji, ja osobno ne podnosim mnoge od TOP 20 BGG igara dok neke od njih obožavam, a što se A. H. tiče meni općenito nije baš drag Lovecraftov setting, villaini su mu previše krakati i groteskni a završeci depresivni i neizbježno loši po čovječanstvo) ali možda će te zanimati da sam u tim recenzijama vidio komentare bezbroj ljudi koji kažu da su probali A. H. i ne vole ga a ATOE po njima popravlja mane koje su njih smetale kod A. H.-a (pa možda tako bude i kod tebe).
Anyway ako se želiš prijaviti i probati igru slobodno to učini, svi su dobrodošli, samo bi te molio da se svim silama suzdržiš od ispada kakvi su se znali među nama dogodit u prošlosti (znaš već na šta mislim). Btw zva sam i našeg mutual acquaintancea W. D.-a, jednoj takvoj epskoj potjeri za čudovištima treba i epski kroničar...
E sad što se tiče fb-a, slažem sa da je tamo veći visibility (možda griješim ali imam dojam da osim ovih Zagrepčana jedino ja, ti i W. D. pratimo ovaj forum) i rado bih stavio obavijest na fb, međutim nikad nisam imao niti htio imati fb account, tako da mogu čitati vaše obavijesti ali ne i komentirati.
Nemam fb account jer mi ide na živce opće pozerstvo (npr. apsolutno svi moji poznanici izgledaju naočitije i cool-ije na svojim fb profil fotkama nego u stvarnom životu, očigledno su vrlo pažljivo birane ako ne i fotošopirane), a osim toga ne želim pritisak stalnog stavljanja novih fotki i statusa niti gnjavljenje tuđim opisima odlaska na WC... That being said, lately razmišljam o tome da otvorim fb account pod nekim apstaktnim imenom, čisto da mogu interaktirati sa udrugama koje imaju fb grupu i koriste je a nemaju web stranicu ili je ne koriste (poput ove boardgamerske ili biciklističke udruge Timun).
Zasad bih bio zahvalan da ti ili Jerko ili netko već umjesto mene stavite obavijest o ovome tamo na fb event. Ne morate prenosit cili članak, bilo bi dovoljno napisat nešto tipa :
"Između ostaloga će se igrati A Touch of Evil, horor avantura za do 12 ljudi, evo ovdje kratkog opisa :
igranje.hr/forum/viewtopic.php?t=4344"
Zadnja izmjena: Enkidu, dana/u 30 ožu 2016, 14:50, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: 02.04. A Touch of Evil - Shadowbrook needs fearless hero

Post Postao/la Gordan »

Ne znam, igra sam A.H. dva puta davno i baš mi je loše iskustvo. Nisam još siguran hoću li se prijavljivat. Odlučit ću na licu mista ako mi se bude dalo i ako bude mista.

Šta se fb tiće - niko te ne tira da ga koristiš na ovaj ili onaj način. Ja san sad stavija obavijest da tražiš ljude za ATOE, vidit ćemo koliko će bit prijava.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post (ukupno 2):
EnkiduWinkDickerson
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Enkidu
Reactions:
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 pro 2015, 17:27
Lokacija: Split
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 55 puta
Kontakt:

Re: 02.04. A Touch of Evil - Shadowbrook needs fearless hero

Post Postao/la Enkidu »

OK thanks. Šta se tiče prijava samo da se zna da sam pozva nekoliko ljudi sa strane, sad koliko će od njih doći nemam pojma. Ako bude viška ljudi ićemo po principu ko se prvi prijavio (na bilo koji način). Igra po pravilima podržava onoliko igrača koliko imaš heroja na raspolaganju, što je u mom slučaju 16, ali toliko sigurno ne bi bilo praktično. Mislim da ako bude gužva ću apsolutni maksimum postavit na 12 (4 tima po 3 ili 3 tima po 4).
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: 02.04. A Touch of Evil - Shadowbrook needs fearless hero

Post Postao/la Gordan »

A gle, ako bude prijava priko fb, moram tamo objavit broj slobodnih mista. Napisa san da je max 8, a trenutno 2 prijavljena (ti i WD). Ako se nešto promini, moraš mi javit. Tj. najbolje je da tim svojim pajdašima kažeš da se sami prijave na FB tako da nemamo odvojene evidencije.
I evo, to ti je razlog zašto bi mora imat FB account, pa makar samo za ASI :D
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
WinkDickerson
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 01 pro 2015, 19:16
Ima zahvala: 288 puta
 pohvaljen: 113 puta

Re: 02.04. A Touch of Evil - Shadowbrook needs fearless hero

Post Postao/la WinkDickerson »

Strahovit poklopac od kutije...

Inače WD nije prijavljen i zasad su mali izgledi da će se uopće pojavit u subotu
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: 02.04. A Touch of Evil - Shadowbrook needs fearless hero

Post Postao/la Gordan »

Imaš dvije prijave priko FB za sad.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Enkidu
Reactions:
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 pro 2015, 17:27
Lokacija: Split
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 55 puta
Kontakt:

Re: 02.04. A Touch of Evil - Shadowbrook needs fearless hero

Post Postao/la Enkidu »

Gordan je napisao/la:A gle, ako bude prijava priko fb, moram tamo objavit broj slobodnih mista. Napisa san da je max 8, a trenutno 2 prijavljena (ti i WD). Ako se nešto promini, moraš mi javit. Tj. najbolje je da tim svojim pajdašima kažeš da se sami prijave na FB tako da nemamo odvojene evidencije.
OK, doda sam gori u announcement da se treba prijavit na fejs (i još par slika) i reći ću pajdašima da se prijave... Dobro je što si ti napisao 8 ljudi, tako ima malo rezervnog mjesta za još par ljudi, pa neće biti problem ako se i desi da je neko vidio announcement a nije znao da se treba prijavit na fejsu, ili ako se netko premišlja do zadnjeg trenutka hoće li doći (kao W. D.) ili sudjelovati (kao ti).

Gordan je napisao/la:I evo, to ti je razlog zašto bi mora imat FB account, pa makar samo za ASI :D
Slažem se, i meni se sve više čini da ću nakon deset godina hrabre borbe biti prisiljen pokleknuti pred nezadrživom plimom Tame :cry:
Ne možeš drukčije kad danas svi pretpostavljaju da svatko ima fejs. Nije samo ovaj boardgaming nego i Timun i druge stvari... Eto ni vaše obavijesti o igri tjedna ne vidim u zadnje vrijeme...
Na kraju će bit kud svi Turci tud i mali Mujo... Samo ovaj mali Mujo će morati osmisliti nekakav tajni alter-ego da može biti na fejsu inkognito bez da ga gnjave svi poznanici sa svojim updateovima o njihovom posljednjem odlasku na WC, mrzim to...

WinkDickerson je napisao/la:Inače WD nije prijavljen i zasad su mali izgledi da će se uopće pojavit u subotu
Bestraga, bez tebe će to biti samo grupa ljudi koja sjedi oko stola i igra igre na ploči. :( Dok bi s tobom uključenim u kolektivno sjećanje ostala uklesana epska bitka dobra i zla, povijesne potjere za zlotvorima po ukletim šumama i dvorcima, spektakularni breathtaking prevrati, i da ne govorim imaginarna (da ne kažem izhalucinirana) korupcijska hobotnica koja pruža svoje bezbrojne sluzave pipke u sve pore splitskog boardgamerskog društva...
Avatar
Enkidu
Reactions:
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 pro 2015, 17:27
Lokacija: Split
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 55 puta
Kontakt:

Re: 02.04. A Touch of Evil - Shadowbrook needs fearless hero

Post Postao/la Enkidu »

Gordan je napisao/la:Imaš dvije prijave priko FB za sad.
Misliš dvije nove ili je to računajući mene ? :) Ja ne mogu to vidit trenutačno.
Btw hvala na trudu ali stvarno ne moraš pružat update stanja svaki čas, bilo bi dovoljno da u petak naveče ili subotu ujutro napišeš trenutačno stanje da znam u šta se upuštam (pustoš ili gladnu rulju)...
Ubuduće mislim da ću stvarno morati eliminirati posrednika i sam zaprljati ruke na fejsu...
Odgovori

Natrag na “Igraonica "Ajmo se igrat!" - Split”