6.3. treći Dan Društvenih Igara Split

Igraonica društvenih igara, Info Zona, Jerina 1, Split

Moderator/ica: Gordan

Odgovori
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

6.3. treći Dan Društvenih Igara Split

Post Postao/la Gordan »

FantaSTikon i Carta Magica Split organiziraju treći Dan društvenih igara Split

slika

Do sada smo bili
- na FESBu (prvi FantaSTikon, međunarodni Dan društvenih igara Split)
- u Info Zoni (16 večeri Ajmo Se Igrat!)
- u Klubu mladih Split (drugi Dan društvenih igara Split)

Vrijeme je za odabir nove lokacije. Ovog puta odabrali smo ugodan prostor gradskog kotara Lučac-Manuš Grada Splita, koji se nalazi na adresi Omiška 14. Ulaz u Omišku južno od osnovne škole Lučac, u zgradi kroz koju prolazi cesta. Označeni ulaz u kotar je do ulaza u stambeni dio zgrade na adresi Omiška 14.

Ponudit ćemo veliki fond igara. Od onih uobičajenih na ASI! do nekih koje smo do sada ljubomorno čuvali kod kuće. Slobodno ponesite i svoje igre. Otvaramo vrata u 12 pa sve do 21, tako da imate priliku za dogovorit partiju nekog teškaša ili pak za isprobati nekoliko igara koje su vam na listi želja.

Osim toga, u planu je čak 5 turnira!

Spartacus: A Game of Blood and Treachery
- početak u 12:30
- od 6 do 10 igrača

Settlers of Catan
- početak u 12:30
- od 4 do 8 igrača

Carcassonne (s opcionalnim ekspanzijama)
- početak u 17:00
- od 4 do 6

Cosmic Encounter
- početak u 18:30
- od 5 do 10 igrača

Alias
- početak u 19:00
- od 4 do 8 parova

Prijavite se na facebook eventu (klikom na banner gore) ili na licu mjesta najkasnije 15 min prije početka.

Pobjednike čekaju nagrade (majice prvog FantaSTikona i 10% popusta u Carta Magica Split).
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post (ukupno 3):
KillaWinkDickersonValsim
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: 6.3. treći Dan Društvenih Igara Split

Post Postao/la Gordan »

Premoren, ali sretan, pišem ovaj kratki osvrt današnjeg DDI.
Prostor odličan za naše potrebe, ljudi taman da smo puni, a ne prepuni, atmosfera opuštena, igara nikad više (po nekoj mojoj ad hoc procjeni stotinjak).

Već u 12h je bilo ljudi i uskoro su se oformili stolovi za Settlers of Catan i Spartacusa. Pridružio se dvojac partijom Horus Heresy, a dalje više ne pamtim. Igralo se sve i svašta - Carcassonne, Race for the Galaxy, opet Settlers i Spartacus, neizbježni Avalon, novu hit igru Samurai Sword, Hive, Dixit, Conquest, Lords of Waterdeep, Cosmic Encounter, Mr Jack, Alias... Od najavljenih 5 turnira, održalo se 4, a nagrade su završile u pravim rukama. Bilo je dosta novih lica i čini se da su svi odlazili zadovoljni, uz najdraže nam pitanje - "Kad će opet bit?"



























Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post (ukupno 9):
ShichburazstokaValsimKillasadistikomiljenkoWinkDickersonEnkidu
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: 6.3. treći Dan Društvenih Igara Split

Post Postao/la Gordan »

A evo i timelapse. 9 sati u 33 sekunde i s ponešto tehničkih problema. ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
WinkDickerson
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Enkidu
Reactions:
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 pro 2015, 17:27
Lokacija: Split
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 55 puta
Kontakt:

Re: 6.3. treći Dan Društvenih Igara Split

Post Postao/la Enkidu »

Gordan je napisao/la:Premoren, ali sretan, pišem ovaj kratki osvrt današnjeg DDI.
Prostor odličan za naše potrebe, ljudi taman da smo puni, a ne prepuni, atmosfera opuštena, igara nikad više (po nekoj mojoj ad hoc procjeni stotinjak).

Već u 12h je bilo ljudi i uskoro su se oformili stolovi za Settlers of Catan i Spartacusa. Pridružio se dvojac partijom Horus Heresy, a dalje više ne pamtim.
Ne želim ispasti nezahvalan i nitpicky, ali ne mogu se složiti ni oko prostora ni oko posjećenosti.
Što se tiče prostora meni je osobno bio očajan iz više razloga :
-krajnje tijesan i blatan parking
-krajnje nacionalističko-desničarski, kičast i neukusan dekor na zidu od kojeg se čisto nisam osjeća ugodno
-ljepljive gadosti na nekim od stolova
OK prostor je poslužio svrsi, ali meni su FESB Akvarij i Klub Mladih kao lokacije za 1. i 2. DDI bili neusporedivo bolji... Prostrani i ugodni prostori sa dobrim parkingom, čistim stolovima i bez liste nepoželjnih oglašene na zidu...
Što se posjećenosti tiče prva 3 sata nije bilo skoro nikoga, manje od desetak ljudi, tj. jedna partija Spartacusa i jedna partijica Catana sa samo troje ljudi. Koliko se sjećam na prva dva DDI je bilo puno više ljudi. Ja sam se prva 3 sata uglavnom samo dosađivao i čekao da ljudi dođu pa da nešto počne.
Ja sam planirao Titan i RFTG ali kako satima niko nije dolazio (do 3-4) Titan je sasvim otpao.
Igara stvarno je bilo više nego ikad, ali ljudi slabo, pogotov prvih par sati.

Gordan je napisao/la: Igralo se sve i svašta - Carcassonne, Race for the Galaxy, opet Settlers i Spartacus, neizbježni Avalon, novu hit igru Samurai Sword, Hive, Dixit, Conquest, Lords of Waterdeep, Cosmic Encounter, Mr Jack, Alias... Od najavljenih 5 turnira, održalo se 4, a nagrade su završile u pravim rukama. Bilo je dosta novih lica i čini se da su svi odlazili zadovoljni, uz najdraže nam pitanje - "Kad će opet bit?"
Moran reć da je Carcassone bio izuzetno napet i da je novajlija Petra jedva izvukla pobjedu za par punata protiv mene (nakon što smo nekoliko puta jedno drugome preotimali farmu koja je počela kao moja a završila podijeljena), da sam niz ljudi podučio RFTG-u i Hive-u (uz briljantne pobjede za mene naravno :D ), i da sam otkrio jednog natural talenta za Hive, momka imenom Ljubo Mamić (bar mi se čini), koji je odmah nakon objašnjavanja pravila rasturio dvojicu drugih ljudi u nekoliko partija, i onda izazvao mene i malo me namučio u dvije partije iako me nije uspio pobijediiti. Moram reć da sam otad opet sreo tog momka u Klubu Mladih pa je posuđivao od mene Hive da bi podučavao druge kako se igra, i pitao me di se to može igrati na netu, tako da očigledno je da se zaraza širi... :)
Zadnja izmjena: Enkidu, dana/u 31 ožu 2016, 17:24, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: 6.3. treći Dan Društvenih Igara Split

Post Postao/la Gordan »

Enkidu je napisao/la: Ne želim ispasti nezahvalno i nitpicky, ali ne mogu se složiti ni oko prostora ni oko posjećenosti.
Što se tiče prostora meni je osobno bio očajan iz više razloga :
-krajnje tijesan i blatan parking
-krajnje nacionalističko-desničarski, kičast i neukusan dekor na zidu od kojeg se čisto nisam osjeća ugodno
-ljepljive gadosti na nekim od stolova
Možda ne želiš, al ispa si. Parking zapravo i postoji (i to kao parkiralište, a ne nogostup). Za razliku od IZ. O obilježjima ne bi, ne tiće nas se jer smo tamo bili gosti (al da i meni je bolo oči). Nisan ima problema sa stolovima. Da san vidija, očistija bi. Ka šta si moga i ti. :P
Što se posjećenosti tiče prva 3 sata nije bilo skoro nikoga, manje od desetak ljudi, tj. jedna partija Spartacusa i jedna partijica Catana sa samo troje ljudi.
I Horus Heresy ili šta su već Toni i Jerko igrali.
Koliko se sjećam na prva dva DDI je bilo puno više ljudi.
U tu uru? Ne baš.. Par ljudi je bilo, ali moraš uzest u obzir da je KM misto koje ima svoje stalne goste, za razliku od gradskog kotara.
Ja sam planirao Titan i RFTG ali kako satima niko nije dolazio (do 3-4) Titan je sasvim otpao.
Igara stvarno je bilo više nego ikad, ali ljudi slabo, pogotov prvih par sati.
Molim lipo, popodne je bilo sasvim dovoljno ljudi. Praktički su cilo popodne stolovi bili zauzeti 80% ili više.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Enkidu
Reactions:
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 pro 2015, 17:27
Lokacija: Split
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 55 puta
Kontakt:

Re: 6.3. treći Dan Društvenih Igara Split

Post Postao/la Enkidu »

Gordan je napisao/la:O obilježjima ne bi, ne tiće nas se jer smo tamo bili gosti (al da i meni je bolo oči).
Drago mi je da nisam bio jedini... :D

Gordan je napisao/la:Nisan ima problema sa stolovima. Da san vidija, očistija bi. Ka šta si moga i ti. :P .
Actually pokuša sam, vlažnim maramicama, ali nije išlo koliko god sam upirao... I nisam se ja jedini s time mučio, čuo sam da netko sa strane spominje ljepljivu smolu na stolovima. A bilo je i neke sasušene piture na nekim stolovima...
Ja sam taj problem riješio jednostavno, tako da sam ga podmetnuo nekome drugome zamijenivši stolove... :twisted: :zvizdi
Odgovori

Natrag na “Igraonica "Ajmo se igrat!" - Split”