Subotom u Splitu - Ajmo Se Igrat !

Igraonica društvenih igara, Info Zona, Jerina 1, Split

Moderator/ica: Gordan

Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Subotom u Splitu - Ajmo Se Igrat !

Post Postao/la sadistiko »

Da, dajte malo doživljaja i slika, kako je prošlo? Odaziv?
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Subotom u Splitu - Ajmo Se Igrat !

Post Postao/la Gordan »

Evo jedan široki kadar :D Ne vidi se još par stolova.
slika

Više fotografija na fb Kluba mladih.

Ujutro je bilo desetak ljudi, al neki su to iskoristili za upoznavanje s Worion (igra naših Kaštelana). Popodne se zahuktalo pa su svi stolovi bili puni, a odigrano i je i par turnira.
Ne znam što se točno igralo, al imali smo premijeru igre Firefly, a od klasike sam primjetio settlers, ticket, cosmic encounter, carcassonne, 7wonders, conquest, race for the galaxy. Jedna ekipa je igrala i D&D.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post (ukupno 6):
ValsimsadistikoKillaWinkDickersonstokagrof
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Subotom u Splitu - Ajmo Se Igrat !

Post Postao/la sadistiko »

Pa odlično! Ipak se kreće! ;-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
WinkDickerson
slika
WinkDickerson
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 01 pro 2015, 19:16
Ima zahvala: 288 puta
 pohvaljen: 113 puta

Re: Subotom u Splitu - Ajmo Se Igrat !

Post Postao/la WinkDickerson »

Pa evo ja sam se ukazao nadajuć se oprobat hrvatsku igru iz kaštela, međutim, eto, nakon što sam uz fanfare ušao u prostorije kluba mladih, shvatio sam da su momci koji su skrbili za Worion kliznuli u obližnju tavernu i odali se piću i lakim ženama, tako da smo se mimoišli. Kada su se vratili, ja sam već bio zauzet vođenjem antičkih legija u trijumfalne pobjede, ali u 7 Wonders-u. Da, nakon svih govora o heavy igrama, na kraju sam igrao 7 Wonders. I nemogu reći da sam požalio. Relativno jednostavna, ali krajnje zabavna igra. Doduše, treba reći da su i takmičari s kojima sam igrao bili sve sami tamburaši i šaljivdžije, tako da je velik dio zabave nedvojbeno njihova zasluga. Također, htio bi se zahvaliti i našem divovskom vodiču koji je utrošio vrijeme strpljivo i sustavno obučavajući neuke barbare poput mene suptilnim nijansama pravilnika. Ako bi na kraju - kao skromni pobjednik - morao izvući nekakav savjet za buduću hrvatsku vladu, poručio bih joj da je ulaganje u znanost promašena investicija. I neznam jesam li to dosad napomenuo, ali pobjednik sam bio ja. No ti neki detalji vezani uz moju brilijantnu igru su sad manje važni.

Nakon Sedam Čudesa, priključio sam se iskusnim voditeljima tamnica u Descent: Journeys In The Dark, iliti, Spuštanje: Putovanja U Mrak. Moj mi je igrači karakter, ta monstruozna nakaza bez pameti, doletio u naručje izravno iz teretane slobodnim padom na 10 stupnjeva od pramca. Ostatak družbe se sastojao od vremešnoga maga, okruženog haremom golišavih djevojki bez osobne.
Kako su pojedinci, uključujuć mene, bili nedovoljno upoznati sa pravilima, naš se visoki vodič morao još jednom upustiti u objašnjavanje pravnih začkoljica. Nakon njegovog elaborata i nešto dužeg petljanja po nebrojenim vrećicama sa neiscrpnom količinom raznih igraćih komponenti, igra je konačno započela.
I završila.
Teško mi je sada sjetiti se jesam li bacio kockicu dva ili tri puta, ali izgleda da smo u svom tom uzbuđenju uspjeli sasjeći potplaćene horde zla po kratkom postupku, iako je slabo opskrbljeni overseer (overlord? DM? BDSM?) uspio iskamčiti neriješen rezultat. Mogu slobodno reći da me ova igra nije pretjerano impresionirala.

Uslijedilo je otkazivanje Ticket To Ride-a, pa sam ostao još malo kako bi inkvizitivno opstruirao operacijskog stručnjaka u Pandemicu. Kako je dnevnik već bio debelo prošao, pa i sport i vremenska prognoza, bio sam sve manje raspoložen za učenje novih igara, tako da sam se na koncu odlučio pozvati svog kočijaša i povući natrag u svoj mjesečinom obasjani dvorac na vrhu brda.
Uživao sam igrajući 7 Wonders, mora se to priznat (možda zato jer sam pobijedio, jeste li znali da sam pobijedio?), ali idući put ću svejedno dovuć ove svoje izdajnike i bičem ako treba, tako da bude topovskog mesa za GOT, Fury Of Dracula i slično. Ovo bi mi trebalo omogućit fokusiranije i organiziranije ciljanje igara, pa bi se i pravila mogla proučit PRIJE dolaska, a sve to u varljivoj nadi da će se minimizirat gubici na prazan hod.
Zadnja izmjena: WinkDickerson, dana/u 07 pro 2015, 17:54, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru WinkDickerson za post (ukupno 2):
stokasadistiko
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Subotom u Splitu - Ajmo Se Igrat !

Post Postao/la Gordan »

WinkDickerson je napisao/la:Pa evo ja sam se ukazao nadajuć se oprobat hrvatsku igru iz kaštela, međutim, eto, nakon što sam uz fanfare ušao u prostorije kluba mladih, shvatio sam da su momci koji su skrbili za Worion kliznuli u obližnju tavernu i odali se piću i lakim ženama, tako da smo se mimoišli. Kada su se vratili, ja sam već bio zauzet vođenjem antičkih legija u trijumfalne pobjede, ali u 7 Wonders-u. Da, nakon svih govora o heavy igrama, na kraju sam igrao 7 Wonders. I nemogu reći da sam požalio. Relativno jednostavna, ali krajnje zabavna igra. Doduše, treba reći da su i takmičari s kojima sam igrao bili sve sami tamburaši i šaljivdžije, tako da je velik dio zabave nedvojbeno njihova zasluga. Također, htio bi se zahvaliti i našem divovskom vodiču koji je utrošio vrijeme strpljivo i sustavno obučavajući neuke barbare poput mene suptilnim nijansama pravilnika. Ako bi na kraju - kao skromni pobjednik - morao izvući nekakav savjet za buduću hrvatsku vladu, poručio bih joj da je ulaganje u znanost promašena investicija. I neznam jesam li to dosad napomenuo, ali pobjednik sam bio ja. No ti neki detalji vezani uz moju brilijantnu igru su sad manje važni.

Nakon Sedam Čudesa, priključio sam se iskusnim voditeljima tamnica u Descent: Journeys In The Dark, iliti, Spuštanje: Putovanja U Mrak. Moj mi je igrači karakter, ta monstruozna nakaza bez pameti, doletio u naručje izravno iz teretane slobodnim padom na 10 stupnjeva od pramca. Ostatak družbe se sastojao od vremešnoga maga, okruženog haremom golišavih djevojki bez osobne.
Kako su pojedinci, uključujuć mene, bili nedovoljno upoznati sa pravilima, naš se visoki vodič morao još jednom upustiti u objašnjavanje pravnih začkoljica. Nakon njegovog elaborata i nešto dužeg petljanja po nebrojenim vrećicama sa neiscrpnom količinom raznih igračih komponenti, igra je konačno započela.
I završila.
Teško mi je sada sjetiti se jesam li bacio kockicu dva ili tri puta, ali izgleda da smo u svom tom uzbuđenju uspjeli sasjeći potplaćene horde zla po kratkom postupku, iako je slabo opskrbljeni overseer (overlord? DM? BDSM?) uspio iskamčiti neriješen rezultat. Mogu slobodno reći da me ova igra nije pretjerano impresionirala.

Uslijedilo je otkazivanje Ticket To Ride-a, pa sam ostao još malo kako bi inkvizitivno opstruirao operacijskog stručnjaka u Pandemicu. Kako je dnevnik već bio debelo prošao, pa i sport i vremenska prognoza, bio sam sve manje raspoložen za učenje novih igara, tako da sam se na koncu odlučio pozvati svog kočijaša i povući natrag u svoj mjesečinom obasjani dvorac na vrhu brda.
Uživao sam igrajući 7 Wonders, mora se to priznat (možda zato jer sam pobijedio, jeste li znali da sam pobijedio?), ali idući put ću svejedno dovuć ove svoje izdajnike i bičem ako treba, tako da bude topovskog mesa za GOT, Fury Of Dracula i slično. Ovo bi mi trebalo omogućit fokusiranije i organiziranije ciljanje igara, pa bi se i pravila mogla proučit PRIJE dolaska, a sve to u varljivoj nadi da će se minimizirat gubici na prazan hod.
Onda smo se mimoišli, al smo vjerojatno sidili blizu. :)
Igra se subotama u Infozoni na Šperunu tako da ne morate čekat treći DDI. Da, proučavanje pravila za domaći rad je definitivno dobra ideja, pogotovo ako ga zbilja svi i naprave. Jer krenete li GOT igrat tek nakon što nekome objasnite pravila, trebat će vam barem 5-6 sati za sve skupa.
Možemo se jednom dogovorit i za Draculu kad budem slobodan (za idući put već imam nekakav dogovor).
Btw: naravno da si uživa, ka šta bi vjerojatno uživa i u drugim light i medium igrama. :) Descent je smeće od igre sama po sebi, a i pitanje je kako je Veljko (div iz tvoje bajke) igra dungeon mastera, tako da ne čudi da nisi impresioniran.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
WinkDickerson
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 01 pro 2015, 19:16
Ima zahvala: 288 puta
 pohvaljen: 113 puta

Re: Subotom u Splitu - Ajmo Se Igrat !

Post Postao/la WinkDickerson »

Jedan drugi momak je bio DM u Descentu. Rado bi se dogovorio za drakulu, samo subota mi je često rezervirana drugim ambicijama, ali moglo bi se nešto sredit :thumbs
WinkDickerson
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 01 pro 2015, 19:16
Ima zahvala: 288 puta
 pohvaljen: 113 puta

Re: Subotom u Splitu - Ajmo Se Igrat !

Post Postao/la WinkDickerson »

Ako će bit akcije u info zoni u iduću subotu (19-og), eto mene u pratnji moje opakije polovice. Ukoliko je Gordan u mogućnosti, voljan i zainteresiran, možemo bit spremni za privođenje drakule na obavijesni razgovor. Ako ne, osmislit ćemo već nešto
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Subotom u Splitu - Ajmo Se Igrat !

Post Postao/la Gordan »

dalo bi se dogovorit :)
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
WinkDickerson
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 01 pro 2015, 19:16
Ima zahvala: 288 puta
 pohvaljen: 113 puta

Re: Subotom u Splitu - Ajmo Se Igrat !

Post Postao/la WinkDickerson »

Izvrstno, izvrstno. Možemo još konačno potvrdit (ili opovrgnit) aranžman do četvrtka-petka. Mi se u principu možemo nacrtat tamo već od 19:30.
Također, ako smo za peglu, ne bi nikako bilo loše kada bi se mogla nać još 2 revna igrača da upopunimo momčad
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Subotom u Splitu - Ajmo Se Igrat !

Post Postao/la Gordan »

WinkDickerson je napisao/la:Izvrstno, izvrstno. Možemo još konačno potvrdit (ili opovrgnit) aranžman do četvrtka-petka. Mi se u principu možemo nacrtat tamo već od 19:30.
Također, ako smo za peglu, ne bi nikako bilo loše kada bi se mogla nać još 2 revna igrača da upopunimo momčad
Evo, upoznajte se, otiđite na piće i u kino, možete i na večeru:
https://images-cdn.fantasyflightgames.c ... arules.pdf
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Odgovori

Natrag na “Igraonica "Ajmo se igrat!" - Split”