Subotom u Splitu - Ajmo Se Igrat !

Igraonica društvenih igara, Info Zona, Jerina 1, Split

Moderator/ica: Gordan

Avatar
Nevermore
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 09 svi 2011, 09:55
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 61 put

Subotom u Splitu - Ajmo Se Igrat !

Post Postao/la Nevermore »

Split, subotom navečer od 19:30 - Info Zona

3. 10. smo otpočeli večeri modernih društvenih igara pod nazivom Ajmo se igrat! koje svake (ili skoro svake) subote od 19:30 u Info zonu donose organizatori FantaSTikona. Prvu večer održali smo 3. listopada a s obzirom na godišnjicu nestanka E.A.Poea obilježili smo je društvenim igrama s mirisom horrora, misterija i potrage.

Na drugoj subotnjoj večeri društvenih igara (10. listopada) ekipa FantaSTikona u Info zonu donosi - najbolje igre na svijetu! Dok se u Essenu bude održavao sajam SPIEL, najveći sajam dizajnera, proizvođača i igrača društvenih igara na svijetu, u Zoni ćete moći zaigrati igre koje su bile nominirane ili su nagrađene SPIELovom nagradom Spiel des Jahres - Alhambra, Carcassonne, Ticket to Ride, The Settlers of Catan, 7 Wonders…

B There !

za info pratite facebook organizatora
FantaSTikon -> https://www.facebook.com/fantastikon?fref=ts
Carta Magica Split -> https://www.facebook.com/CartaMagicaSplit?fref=ts
Stari svijet Split -> https://www.facebook.com/Stari-svijet-S ... /timeline/
ili Info Zonu -> https://www.facebook.com/infozona.hr?fref=ts
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nevermore za post (ukupno 11):
NuuqShichmiljenkoDread24KillasadistikoValsimWinkDickersonMarijangrof i još jedan korisnik
WinkDickerson
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 01 pro 2015, 19:16
Ima zahvala: 288 puta
 pohvaljen: 113 puta

Re: Subotom u Splitu - Ajmo Se Igrat !

Post Postao/la WinkDickerson »

Čitam, zelen od zavisti po cijelom tijelu, ove HIS izvještaje sa "heavy subota" u Zagrebu i mislim se postoji li nešto slično u splitsko-dalmatinskoj grofoviji, tako da ne moram svaki put urinirat kamence za uskladit kalendare sa svoja preostala dva prijatelja sklona cviljenju(*) ako su suočeni sa poslovnikom većim od 2 lista.
Što se igra u info zoni? Postoji li nešto analogno heavy subotama? Pa ja živim za heavy subote! (rađe petak) (i to ne baš svaki petak, al jednom mjesečnom - idealno)

(*)Usprkos početnim negodovanjima, nije im dugo trebalo da se navuku.
Zadnja izmjena: WinkDickerson, dana/u 16 sij 2016, 05:11, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru WinkDickerson za post:
sadistiko
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Subotom u Splitu - Ajmo Se Igrat !

Post Postao/la Gordan »

Igra se šta se stigne. :)
Terra Mistica, 7Wonders, Ticket to Ride, Dead of Winter, Cosmic Encounter... sigurno bi se dalo dogovorit i "teže" igre, samo triba na vrime počet jer je ne bi smilo dužit priko ponoć ipo.
A ovu nedilju (6.12.) je DDI u Klubu mladih, od 10 do 22 pa se sigurno stigne odigrat i nešto opsežnije. ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
WinkDickerson
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
WinkDickerson
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 01 pro 2015, 19:16
Ima zahvala: 288 puta
 pohvaljen: 113 puta

Re: Subotom u Splitu - Ajmo Se Igrat !

Post Postao/la WinkDickerson »

Što se tiče hard & heavy igranja na DDI-u, ja sam definitivno voljan položit svoj veliki mač za taj plemeniti cilj. Dignem se i u podne ako treba. Ionako sam mislio svratit i pogledat malo. Što se tiče ovih "dijetalnijih" igara, moram bit iskren, nisam najbolje upoznat sa navedenima. Zapravo uopće nisam upoznat, ali šta je problem pročitat pravilnik, pa i 2 puta
Ovi su korisnici zahvalili autoru WinkDickerson za post:
Gordan
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Subotom u Splitu - Ajmo Se Igrat !

Post Postao/la stoka »

Bude li kakvih heavy dogadanja na dalmatinskom prostoru, spreman sam podrzati.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Subotom u Splitu - Ajmo Se Igrat !

Post Postao/la Gordan »

Pa ljudi, imamo forum, imamo fb event (https://www.facebook.com/events/1522060604779658/)... Mlatnite post "igra bi _______, tražim x ljudi, odgovara mi ta i ta ura" :D
Mislim da će na DDI na raspolaganju bit Game of Thrones + ekspanzija, Arkham Horror, moguće je da bude Chaos in the Old World... Normalno, možete donit svoje.
Od lakših i srednjih, tu su Fury of Dracula, Settlers of Catan, Carcassonne (s brojnim ekspanzijama), Alhambra (+ ekspanzije), Puerto Rico, Cosmic Encounter, Race for the Galaxy, 7 Wonders, Lords of Waterdeep, Ticket to Ride, Avalon a sigurno će bit i drugih igara koje će ljudi donit.
Zadnja izmjena: Gordan, dana/u 04 pro 2015, 17:35, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
WinkDickerson
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Subotom u Splitu - Ajmo Se Igrat !

Post Postao/la Gordan »

Evo ja sam voljan peglat Fury of Dracula. Igra na prvu ruku nije pretjerano kompleksna, al ima dosta dubine i partije znaju trajat od 2 sata do 4-5 sati (been there). Ako se nađu 3-4 huntera, računajte da možemo to igrat. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
WinkDickerson
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
WinkDickerson
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 01 pro 2015, 19:16
Ima zahvala: 288 puta
 pohvaljen: 113 puta

Re: Subotom u Splitu - Ajmo Se Igrat !

Post Postao/la WinkDickerson »

Dosta je to demokratičan sustav, sa puno izbora, a ovako bez nekog predznanja i suvisle vizije osjećam se ko da sam dobio mandat u saboru.

Budući da GOT poznajem, za njega sam raspoložen bilo kad i ako bi morao dignuti ruku za mandatara neku igru bio bi to GOT. Ove ostale ću morat proučit, ali u principu sam spreman širit svjetonazore.
Fury of Dracula (treća edicija, jelte?) mi djeluje zanimljivo ovako na prvi pogled, tako da nebi imao ništa protiv probadanja vampirskog vojvode kvalitetnim kolcem. Po pitanju ljudstva, eventualno bi mogao regrutirat dodatne igrače, ali bilo bi dobro kada bi znao što se točno igra i u koje vrijeme. Govoreć o vremenu, paše mi sve nakon 2. U slučaju da bi bila nužna žrtva za više ciljeve, i raniji termin je moguć.
Ovi su korisnici zahvalili autoru WinkDickerson za post:
Gordan
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Subotom u Splitu - Ajmo Se Igrat !

Post Postao/la Gordan »

Za GOT je uvik teško skupit ljude, jer se igra masu dugo, a i obično nekome brzo dosadi. :?
Šta se pravila tiće, mi ćemo bit tamo da bi ljude uputili u igre. Barem ove jednostavnije, čija se pravila mogu objasnit u 10-15 min :)
Dracula je druga edicija, meni je vrhunska. Treću nemam (još). Ako će se prijavit još kogod, možemo je dogovorit recimo oko 4 - 4 ipo.
Ili se možete probat skupit za GOT ili nekog drugog kapitalca (ja ne mogu toliko vrimena izdvojit, ipak moram bit na usluzi :D )
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
WinkDickerson
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Subotom u Splitu - Ajmo Se Igrat !

Post Postao/la stoka »

Ako se na GoT zapinje, tesko ce se ista heavy dogovorit...
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post:
WinkDickerson
Odgovori

Natrag na “Igraonica "Ajmo se igrat!" - Split”