Igre za djecu po godištima

Teme vezane uz igre predviđene za manju djecu
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Igre za djecu po godištima

Post Postao/la grof »

Dobili smo molbu s portala Klokanica da ima damo prijedloge za dječje igre, pa sam složio tablicu po godištima ovdje (nema logina, samo upisujte nastavno u tablicu):
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Molio bih ekipu s klincima da upišu u određene stupce po godištima koje su njima društvene igre za klince najbolje, pa da dobijemo jedan objektivan presjek igara pogodnih za našu dječicu, pa da to Klokanica malo ispromovira. :)

Hvala.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu po godištima

Post Postao/la mado »

Trebalo bi možda još malo proširiti dobi za niže razrede OŠ. Prijatelj igra s djecom u osnovnoj školi u produženom boravku. U prvom razredu su to još Djeca i teže hvataju pravila, dok u trećem nemaju problema s većinom gatawaya (Ticket, Splendor...).
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Igre za djecu po godištima

Post Postao/la joezg »

Edit: Mado me već preduhitrio :)

Mislim da nije dobra podjela po razredima kako piše.
Primjerice Carcassonne i još neki naslovi su i prema mišljnju publishera 8+, a skupina u tablici je 1-4 razred što je od 6-10. Razumijem da se školarci prirodno razdvajaju na 1-4 razred i 5-8 razred, ali djeca se u toj dobi brzo razvijaju i u trećem razredu bi svi trebali bez problema igrati Carcassonne, Karubu, Memoarrr!, King of Tokyo i sl.

Ako već moraju ostati takve kategorije, ja bih radije stavio 8+ igre u kategoriju 1-4. Moj mali predškolarac od skoro 7 godina igra sve takve naslove. Ne igra ih dobro, ali s lakoćom prati pravila i zabavlja se igrajući ih. OK, on je izložen BG od ranih nogu, ali svejedno mislim da bi (u ovoj kategorizaciji) Carcassonne, Ticket i slični trebali u 1-4.
ahri
Reactions:
Postovi: 122
Pridružen/a: 03 stu 2016, 16:02
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 44 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu po godištima

Post Postao/la ahri »

Carcassonne mi se cini malo too much za treci razred, ali King of Tokyo zvuci good.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu po godištima

Post Postao/la grof »

Da, mislim da dosta ovisi o izloženosti BG-u u kućnoj atmosferi. Moj mali je sve živo hvatao u ranim razredima OŠ-a, dok to gotovo nitko nije od djece njegove dobi, ali on je već doma igrao sve i svašta, pa bih ipak ostao prema preporukama korisnika s BGG-a.
Sva naša djeca vrlo vjerovatno hvataju igre kao da su s njima i rođena (jer i jesu :) ). No za opće klince bih bio malo oprezan po pitanju godišta.

Dapače, ako mislite da treba drugačiju raspodjelu, možemo drugačije rasporediti. Samo stavite tu kako, pa kad se složimo, preraspodijelim tablicu
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Igre za djecu po godištima

Post Postao/la Vukozec »

Spot It imate pod vrtićka djeca, a Dobble pod OŠ 1.-4. razred ;)
EDIT: vidim da je netko editirao i stavio napomenu. Uglavnom, slažem se sa prvim, ne treba čekati do škole za to.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu po godištima

Post Postao/la grof »

ajde stavim 1-2, 3-4, 5-8 pa premjestite igre
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Igre za djecu po godištima

Post Postao/la joezg »

ahri je napisao/la: 27 ožu 2018, 15:51 Carcassonne mi se cini malo too much za treci razred, ali King of Tokyo zvuci good.
Ma ne može biti. Moj mali ga igra od svoje šeste godine. Kao što rekoh, igra ga loše. Ali u potpunosti kuži što se događa i prati strukturu igre. Uglavnom radi gradove, jer ga to zabavlja. Ne vjerujem da u dvije godine neće toliko napredovati da će mu Carcassonne biti mačji kašalj. Razumijem da govorimo o općoj populaciji, a ne o malim gamerima, ali većina bi trebala s 8 godina igrati Carcassonne s lakoćom (iako ne i pobjeđivati s lakoćom). To uostalom smatra i publisher i BGG community (dobro, ovi potonji nisu baš relevantni, ali svejedno).
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu po godištima

Post Postao/la mado »

Frend mi je sad javio informacije od kojeg razreda mu djeca prohvate pojedine igre, pa sam upisao tu informaciju u listu. Iznenadilo me da Ticket igraju već u drugom, a No thanks tek u trećem.

PS I veli da je dosta individualno, da nekoj djeci su pojedine igre dosadne u 1. razredu, a onda ih oduševe u 2. ili 3. I da ovisi i o generacijama.
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Igre za djecu po godištima

Post Postao/la joezg »

grof je napisao/la: 27 ožu 2018, 15:57 ...pa bih ipak ostao prema preporukama korisnika s BGG-a.
S ovim se ne slažem, jer su to, također, djeca gamera.
Ovi su korisnici zahvalili autoru joezg za post:
mado
Odgovori

Natrag na “Igre za djecu”