Stone Age Junior

Teme vezane uz igre predviđene za manju djecu
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Stone Age Junior

Post Postao/la mado »

U Mulleru je na sniženju igra Stone Age Junior sa 239kn na 105kn. Jel ju netko igrao? Jel valja?
https://boardgamegeek.com/boardgame/191 ... -stone-age
https://www.zmangames.com/en/products/m ... stone-age/
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Stone Age Junior

Post Postao/la grof »

Koliko sam čuo nije baš nekaj. Bolji ti he Mmm! To je Knizia I fora je za klince
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Stone Age Junior

Post Postao/la joezg »

Ja je imam.

Cilj igre je izgraditi tri kuće. Grade se slično kao i u verziji za velike. Treba skupiti određenu kombinaciju resurs pa te resurse zamijeniti za kućicu. Resursi se skupljaju kretanjem po tabli, a igrači se kreću tako da okrenu jednu od pločica okrenutih licem prema dole. Kako pločice, više manje, ostaju stalno na istom mjestu, da bi djeca bila uspješna u igri, moraju pamtiti gdje se što nalazi. Postoji još nekoliko sitnica koje igru čine zanimljivijom, ali to je u osnovi to.

Meni se igra konceptualno jako sviđa. Dosta inovativno korištenje memory mehanike, koja inače odgovara djeci, jer bolje pamte nego odrasli (ako su skoncentrirani, naravno). Igra je vizualno jako privlačna jer ima velike drvene komponente za resusrse i figurice. Odraslima nije posebno zanimljiva, ali je dovoljno zanimljiva da mogu odigrati koju partiju s mališanima.

Sve u svemu, mislim da je zasluženo dobila Kinderspiel des Jahres i nominaciju As d'Or za dječju igru godine.
Ovi su korisnici zahvalili autoru joezg za post:
mado
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Stone Age Junior

Post Postao/la mado »

Zaboravio napisati da je sniženje od 23.3. Tj. Ovog petka. Bio sam u trgovini na Jelačiću, imaju barem 10 primjeraka. Bit će odlična za predškolsku djecu i niže razrede.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
Vukozec
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Stone Age Junior

Post Postao/la grof »

Pogledaj si i ovo:
https://boardgamegeek.com/boardgame/172507/mmm

Simpatična kooperativna igra pametnog skupljanja hrane. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Stone Age Junior

Post Postao/la priroda15 »

moja kćer od 4,5 ne voli Mmm! iako je meni super igra (igram ju i solo i trebalo mi je čak deset partija da pobjedim ) a recimo voli Stone Age Jr., koji je meni dosadan. Voli se igrati s komponentama i u freestyle modu, naravno pod nadzorom

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

slika
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Stone Age Junior

Post Postao/la miki0102 »

priroda15 je napisao/la: 20 ožu 2018, 19:22 moja kćer od 4,5 ne voli Mmm! iako je meni super igra (igram ju i solo i trebalo mi je čak deset partija da pobjedim slika) a recimo voli Stone Age Jr., koji je meni dosadan. Voli se igrati s komponentama i u freestyle modu, naravno pod nadzorom slika

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Vidiš interesantno. I meni Mmm izgleda napeto, a Stone age junior mi je dosadan dok kod moje nećake je obrnuto (Stone Age Jr. joj je super, a Mmm! bez veze) sin nam je još mali za igru.
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Stone Age Junior

Post Postao/la Stips »

Knizia - zvuči mi da je Mmm igra za _mene_ :D
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Stone Age Junior

Post Postao/la Vukozec »

Imam i Mmm! i Stone Age Jr (i klinku od 5 god.). Generalno, slažem se da je Mmm! vjerojatno zanimljivija odraslima koji u toj igri kod svakog poteza moraju aktivno donositi odluke. Od svih dječjih igara koje imam ona mi je najdraža (plus: to je coop, idealno za roditelje i klince). No čini mi se da je klincima ipak zanimljiviji Stone Age. Da ne ponavljam, to je zbog ovih razloga koje je naveo joezg, koje potpisujem od riječi do riječi:
joezg je napisao/la: 20 ožu 2018, 17:04 Meni se igra konceptualno jako sviđa. Dosta inovativno korištenje memory mehanike, koja inače odgovara djeci, jer bolje pamte nego odrasli (ako su skoncentrirani, naravno). Igra je vizualno jako privlačna jer ima velike drvene komponente za resusrse i figurice. Odraslima nije posebno zanimljiva, ali je dovoljno zanimljiva da mogu odigrati koju partiju s mališanima.

Sve u svemu, mislim da je zasluženo dobila Kinderspiel des Jahres i nominaciju As d'Or za dječju igru godine.
Dakle, za 105 kn ne oklijevajte ni časa (ja sam je nedavno kupio kad je bila 120 na sniženju), kupite po nekoliko primjeraka pa poklanjajte po rođendanima :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
Stips
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Stone Age Junior

Post Postao/la Stips »

Evo baš kupio jedan primjerak, upravo za poklon :)
Moj mali nema još niti godinu, za njega ću naknadno :)
Odgovori

Natrag na “Igre za djecu”