Stone Age Junior

Teme vezane uz igre predviđene za manju djecu
Jelena Pelena
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 17 svi 2016, 21:37
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Stone Age Junior

Post Postao/la Jelena Pelena »

Mi smo je kupili, iako nam je kćer napunila 8 godina, a preporučeni uzrast je 5+. Njoj je jednostavna i lako pobjeđuje. Igra je kvalitetne izrade, drvene komponente su jako lijepe (ja sam inače haba lover zbog svega navedenog).
Meni se ne sviđa previše jer su tokeni uglavnom nepomični (osim dva koja se mijenjaju) pa je pobjeda zapravo samo stvar toga tko je popamtio lokacije resursa i gradilišta. No eto, junior varijanta je, tko sam ja da se žalim.
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Stone Age Junior

Post Postao/la joezg »

Jelena Pelena je napisao/la: 09 tra 2018, 10:57 Meni se ne sviđa previše jer su tokeni uglavnom nepomični (osim dva koja se mijenjaju) pa je pobjeda zapravo samo stvar toga tko je popamtio lokacije resursa i gradilišta. No eto, junior varijanta je, tko sam ja da se žalim.
Pa u tome i jest poanta. To je varijanta memoryja, a što je dobro za klince jer su tako kompetitivni zbog toga što bolje pamte od odraslih.

Dosta je takvih igara za malu djecu (npr. Chicken cha cha cha ili Magic Labyrinth), svakak sa svojom varijantom memoryja.
Jelena Pelena
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 17 svi 2016, 21:37
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Stone Age Junior

Post Postao/la Jelena Pelena »

Znam da je, al mi svejedno nije draga kao neke druge igre za taj uzrast. Imam osjećaj da joj je baš to mana. Da se svi tokeni zamiješaju nakon građenja bila bi zabavnija.
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Stone Age Junior

Post Postao/la joezg »

Ali koja bi, onda, vještina bila potrebna za ovu igru?

Tvoje mišljenje da ti se igra ne sviđa je legitimno, ali što bi ostalo od igre da svaki put sve pločice zamiješaš? Pol sata bi naslijepo okretali pločice i na kraju vidjeli tko je pobijedio.

Za manji uzrast je i to ok. Igre za malce od 2-4 godine su uglavnom takve i njihova je svrha da nauče klince da postoji strukturirana igra po pravilima. Da ist der wurm drin je dobar primjer igre bez ikakve odluke, ali koja je malim klincima super zabavna.

Stone Age Junior je igra za predškolce i ipak treba tražiti (i nuditi) malo više.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Stone Age Junior

Post Postao/la kockica »

Osobno sam se dvoumio između ove igre i my first carcassonne (curica od 4 godine). Na kraju smo se odlučili za my first carcassonne i igra se pokazal super zabavnom za sve u obitelji. Možemo je čak odigrati i samo mi odrasli. Znam da su skroz neusporedive igre, ali ipak...
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Stone Age Junior

Post Postao/la miki0102 »

Jelena Pelena je napisao/la: 09 tra 2018, 10:57 Mi smo je kupili, iako nam je kćer napunila 8 godina, a preporučeni uzrast je 5+. Njoj je jednostavna i lako pobjeđuje. Igra je kvalitetne izrade, drvene komponente su jako lijepe (ja sam inače haba lover zbog svega navedenog).
Meni se ne sviđa previše jer su tokeni uglavnom nepomični (osim dva koja se mijenjaju) pa je pobjeda zapravo samo stvar toga tko je popamtio lokacije resursa i gradilišta. No eto, junior varijanta je, tko sam ja da se žalim.
Pa zakomplicirajte si. Svaki krug izmiješajte tokene na novo pa će biti napetije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post:
Jelena Pelena
slika
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Stone Age Junior

Post Postao/la priroda15 »

Umjesto 2, zamijenite mjesta 4 ili 6 tokena. Nije samo 2 a nije ni sve

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post:
Jelena Pelena
slika
Jelena Pelena
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 17 svi 2016, 21:37
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Stone Age Junior

Post Postao/la Jelena Pelena »

A morat ćemo :mrgreen:
Odgovori

Natrag na “Igre za djecu”