O igranju u Carti Magici

Igraonica društvenih igara Carta Magica, Frankopanska 24, Zagreb
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4948
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3562 puta
 pohvaljen: 3652 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Carti Magici

Post Postao/la sadistiko »

Shich nemoj zajebavat. Šta je? Danas idem tamo na testiranje Parnjača!
slika
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3538
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1134 puta
 pohvaljen: 1532 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Carti Magici

Post Postao/la Shich »

Nis ne brini. Ti ni neces skuziti razliku kad si rijetko tamo.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4948
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3562 puta
 pohvaljen: 3652 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Carti Magici

Post Postao/la sadistiko »

Nemoj me plašit, već sam mislio da neš ne valja
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Carti Magici

Post Postao/la Deni »

Bez obzira na udrugu, je li moguce i dalje utorkom doci i igrati?
slika
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3538
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1134 puta
 pohvaljen: 1532 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Carti Magici

Post Postao/la Shich »

Da, utorak je normalno predviđen za boardgame-anje.
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Carti Magici

Post Postao/la Deni »

Ako je tko voljan doci u cartu 13.9. frend i ja cemo biti tam od 17h. Vjerojatno ponesem Blood Bowl i Five Tribes pa ako se zeli netko prikljuciti ili vam fali igraca za nesto drugo, count on us ;)
slika
Avatar
Enkidu
Reactions:
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 pro 2015, 17:27
Lokacija: Split
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 55 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Carti Magici

Post Postao/la Enkidu »

Evo dakle i moje viđenje CM prostora u Zagrebu i igranja tamo, sad kad sam ga konačno vidio (nedavno prvi put).
Donji kat je jedno predivno i magično mjesto, prepuno geek-blaga poput Aladinove pećine. Toliko boja, mirisa, prizora, svakakvih šarolikih blaga da sam mogao cijeli dan to razgledati, opipavati i njušiti, da me nisu već čekala dvojica kolega (Deni i jedan njegov frend) da počnemo gameanje. Plus što me vrlo brzo zabolio vrat jer sam se cijelo vrijeme kretao okolo pogrbljen sa sagnutom glavom (kao u pravoj MALENOJ pećini) jer je donji kat doslovno MANJI OD MENE... :)
Kad smo se popeli na gornji kat otkrio sam da smo po Murphyevom zakonu neplanirano uletili tačno usred tjedne Tragic the Garnering večeri, i da je prostorija već bila popunjena sa jedno 20-30 ljudi koji su vrlo glasno i uzbuđeno igrali već spomenuti TTM (koji neki zovu MTG). Kad kažem prostorija mislim PROSTORIJICA prilično male površine, ali stolovima i dvostrukim klupama (dakle sa sjedenjem na obje strane klupe leđa uz leđa) je pokrivena tako efikasno da je jednostavno NEMOGUĆE nagurati više sjedećih mjesta u prostor te veličine (bar bez da netko visi sa stropa). S obzirom da je bila MTG večer bili smo za vrijeme igranja nabijeni kao sardine, uz povremene akrobate koji su izlazili i ulazili penjući se preko klupa. Ali ipak se dalo preživiti. Isto vrijedi za atmosferu, koja je bila relativno zagušljiva i vruća (20 ljudi u takvoj prostoriji je ko 5 grijalica raspaljenih na maksimum), ali ipak izdrživa zahvaljujući blizini konstantno otvorenih ulaznih vrata.
Što se našeg gameanja tiče bacili smo partiju Smallworlda i partiju Carcassonea (nakon čega je ostalo samo pola sata do zatvaranja pa smo zaključili da nema smisla ništa počinjati, i otišli na hamburgere).
U Smallworldu sam smatrao da mi ide prilično dobro i mislio sam da ću nakon konačnog zbrajanja punata biti prvi ili drugi, a na kraju sam ispao zadnji. U Carcassoneu sam stalno izvlačio neke retardirane tileove koje nisam želio i bio sam uvjeren da ću na konačnom zbrajanju loše proći a na kraju sam ispao prvi. Kako drug Deni reče - toliko o predviđanjima... :)
Ključ Denijeve pobjede u Smallworldu je rekao bih bio kao prvo to da je igrao lukavo, sretno i podmuklo, a kao drugo to da ga ja i treća strana nismo tukli dovoljno agresivno pa je mogao slobodno taracati novce i na trenutačnu rasu i na dugovječne declining rase. Dok bi moje declining rase izumrle skoro čim odu u decline.
Ključ moje pobjede u Carcassoneu je bio što sam lukavo early on uvidio kako se globalna mapa razvija i uvalio se na najveću farmu ravno u sredini mape, i onda je žestoko branio pojačavajući je dodatnim meepleom kad sam vidio da se neki greedy landgrabbing claim jumperi (Deni) pokušavaju ubaciti na moju farmu. I onda sam ih još razuvjerio psihološkim ratovanjem (taktika "momci ne želite se dalje boriti sa mnom za ovu farmu, samo ćete potratiti meeplee i opet će biti moja na kraju")... :D
Inače igrali smo skoro pa basic Carcassone sa samo jednom ekspanzijom (svinje i builderi, bez goodsa), a ja preferiram Carcassone dobro začinjen sa ekspanzijama koje dodaju taktičke opcije i povećavaju strateški faktor na račun sreće. Nažalost ih nisam veći dio još isprobao jer mi malo fali voljnih igrača koji već imaju prethodno iskustvo u Carcassoneu pa su spremni tackleati takav izazov.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Enkidu za post:
Valsim
manijakk
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 29 ruj 2015, 00:38
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 48 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Carti Magici

Post Postao/la manijakk »

se moze u toj carta magici samo doci i igrati ili se mora prvo nesto kupiti, biti neki clan isl?!
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3117
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2286 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Carti Magici

Post Postao/la Valsim »

Prvo moraš prinijeti žrtvu svemogućem Cthulhu, zatim pobijediti Slavicu u Raceu, nakon toga možemo razgovarati o uplati godišnje članarine u iznosu 10kg čistog Ferengi Latinuma i onda ćemo još sve lijepo zapečatiti krvnim paktom. I imaj na umu da pri svakom dolasku moraš kupiti neki aritkl u minimalnoj vrijednosti od 149,96 kn.

Ako to sve zadovoljiš welcome aboard :-) .

Ma koga ja zavaravam, samo dođeš i igraš.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
smurfORnot
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
manijakk
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 29 ruj 2015, 00:38
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 48 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Carti Magici

Post Postao/la manijakk »

nije ferengi latinuma; nego gold plated latinum-a. Stavili su taj latinum u bezvrjedno zlato ćisto da nemoraju pomoću kapaljke vraćati ljudima kusur
Odgovori

Natrag na “Igraonica "Carta Magica" - Zagreb”