Stipsonov - AAR

Tekstovi, podcastovi i ostali materijal kojeg objavljuju razne boardgame zajednice u Hrvatskoj.
Pravila foruma
Svaki korisnik otvara svoju temu u kojoj će opisivati zanimljivosti i crtice iz vlastitih igraćih događanja
Svoje blogove možete nam slati i putem obrasca na naše stranice kako bi bili vidljivi i van ovog foruma
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Stipsonov - AAR

Post Postao/la Stips »

Ok, ubuduće ću koristiti postimage.

Odnosno, @stoka , znaš li drži li tinypic slike vječno ili ih isto miče nakon 6 mj neaktivnosti?
Onak, ovo mi je malo hladan tuš sa strane imgura. Mislio sam kako je imgur pouzdano rješenje.

Općenito, @svi što koristite za postanje slika na forum?

Čak sam našao gornje slike na kompu, ali nisu dobro označene a ne da mi se sad skužavati koje je koje.


Dobro ništ, evo par sličica završnog stanja iz Churchilla solo:

Europa:
slika
Njemačka je pala a zapad ima totalnu dominaciju nad kontinentom. SSSR ima podoban režim na Baltiku i tajnu mrežu u Rumunjskoj, ostatak Starog kontinenta je sav pro Britanski ili pro Američki. Istraživanja oko A-bombe su Rusi skoro sasvim odšpijunirali, ali slaba je to vajda kad je premija izostala - Crvena armija je došla nadomak Njemačke ali ne i u nju. Njemačka je čvrsto u rukama anglo-američkih postrojbi.

slika
Japan je preživio i to praktički neokrnjen. Zanimljivo, niti jedan front se nije približio Japanu niti na dolet B29. Što će reći, u ovoj vremenskoj crti drveni i papirnati Japan je ostao neizgoren. Čak niti flotu nije izgubio.

slika
Kako Osovina nije poražena, bodovi su se obračunavali po kriteriju 3: Najslabiji saveznik sklapa separatni mir sa neporaženim članovima Osovine i dobija +5 bodova, što lomi noge pod najjačim saveznikom (-5) i onim trećim (-3 boda). Najslabiji je bio Roosevelt, koji se digao sa 31 na 36, Staljin je pao sa 36 na 33, a Churchill, koji je cijelu igru dominirao je pao sa 42 na 37 i time svejedno pobijedio.

Znači Amero-japansko pacifičko partnerstvo s jedne strane, SSSR za koji i dalje ne kužim otkud mu ti silni bodovi s druge strane (premda, pobijedio je u tri konferencije), a kao svjetski lider Velika Britanija.

Eh, al kak je do tog došlo?
Budem drugi put detaljnije. :)


Nego tehničko pitanje.
Jel se može namjestiti da se slike defaultno stavljaju kao [urlt] a ne [url]? Ispričavam se ako je ovo kriva tema, ali to mi se čini bolje rješenje - otvarati slika u novom tabu a ne gaziti postojeći. I može li nekih većih dimenzija? Ove slikice su ako se na njih ne klikne ko thumbnailovi.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post (ukupno 3):
vedran2006stokakockica
vedran2006
Reactions:
Postovi: 120
Pridružen/a: 20 lip 2018, 11:00
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 36 puta
Kontakt:

Re: Stipsonov - AAR

Post Postao/la vedran2006 »

ne znam ti pomoći za slike ali vido sam da imgur se reklamira kao:
"All your images are kept online forever until you decide to remove them."

možda je do linkova na forumu?
slika
ahri
Reactions:
Postovi: 122
Pridružen/a: 03 stu 2016, 16:02
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 44 puta
Kontakt:

Re: Stipsonov - AAR

Post Postao/la ahri »

Ja sam na imguru napravio account, i od kad tako uploadam slike; nikad mi nijednu nisu maknuli.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Stipsonov - AAR

Post Postao/la Stips »

Bit će da je to. Nisam imao account na imgur nego sam stavljao kao gost.
U retrospektivi, posve jasna stvar.
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Stipsonov - AAR

Post Postao/la stoka »

hvala za AAR. fascinantan mi je način bodovanja na kraju igre.
ne znam, nikad nisam imao nikakvih problema. slike uvijek uplodam za dvije minute i budu u veličini koju vidiš na mojim izvještajima, tako da mislim da je tinypic solidan izbor.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Stipsonov - AAR

Post Postao/la Stips »

stoka je napisao/la: 16 sij 2019, 12:47 fascinantan mi je način bodovanja na kraju igre.
Ma da, ali 20 bodova razlike je potrebna zbilja dominacija. U praksi mi se čini kako je ipak najbolje biti prvi, samo ne prelaziti u vodstvo veće od 10-15. No tek sam dvije partije odigrao, obje solo, lako moguće i da sam u krivu.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Stipsonov - AAR

Post Postao/la Stips »

Jučer sam igrao Spirit Island i Burgle Bros. Obje partije u 2 igrača.

Spirit island je kooperativa igra u kojoj igrači igraju duhove prirode, božanstva otoka koji je pod udarom invazije kolonizatora.
Cilj je igre oduprijeti se kolonizaciji.

Ovu igru nažalost nisam okinuo nijednu sliku. Bili smo frend 'Shadows Flicker Like Flame' a ja 'Heart of the Wildfire'.
Neprijatelj je bio Brandenburg-Prussia na levelu 3 (efficient) a scenarij Guard the Isle's Heart.

Dakle, invazija zlih Europljana bi trebala biti nešto ubrzana, pri čemu postoje dva područja na karti gdje ne smije biti sagrađeno baš ništa.
Tamo smije doći explorer, ali mora biti otjeran ili uništen prije nego stigne zasnovati selo.

Za drugu patiju ikad, izi pizi. Pruska efikasnost nije došla do izražaja jer smo već na kraju drugog kruga sašili invaziju Europljana.
Bilo je tu i malo sreće u otvaranju i dobar event, no fora je što ova dva relativno lako uništavaju slabije mete poput solo explorera ili sela. Kada bi se kolonija razmahala i kad bi se otok načičkao gradovima i selima, to bi bio problem. No za razmahati koloniju, explorerima je potrebno ostati na karti dovoljno dugo kako bi mogli početi sa izgradnjom. U ovom scenariju, te jadnike je ili jeo mrak (shadows), ili pak gušio i izgarao požar (Wildfire).

Pobijedili.

Igrali svega dva poteza, pri čemu kolonisti nisu uspjeli sagraditi baš ništa.
U trećem potezu bi se krenula vrtiti Pruska efikasnost jer bi kolonizatorima došla kartica višeg levela, ali je Pruska kolonija odumrla prije realizacije...

Kako je partija bila toliko kratka, nemam što više reći o njoj.

Idemo na Burgle Bros.

Burgle Bros je koopertivna igra u kojoj igrači vode tim lopova koji mora pročešljati poslovnu zgradu u potrazi za sefom, probiti sef i potom se izvući. Riječ je o području 4*4 na 3 kata, načičkanom alarmima i pokojim noćnim čuvarom. Svaki kat ima jednog, i njegove akcije su glavni propeler igre. Konkretno, čuvar stalno nekuda ide, il na nasumičnu lokaciju ili na oglašeni alarm. Gdje se može manipulirati da jedna iz tima okine alarm kao decoy, otvarajući drugom ranije teško zamisliv prolaz. Igra ima perolaka pravila no nekad zna biti pravi izazov odgonetnuti koji je najbolji potez.


Postavljena igra. Desno 4x4 je najniži kat gdje startamo, srednji je iznad, a lijevo je najviši. Kartama se vide samo poleđine jer još ništa nije otkriveno.
Na svakom katu treba probiti sef, uzeti plijen i pobjeći na krov gdje nas čeka helikopter.


Prvi kat skoro riješen. Za sad se sve čini super.
Čuvar ovog kata je spor (narančasta kockica označuje lokaciju, a 2 brzina kojom se čuvar kreće), stealtha imamo puno, A evenata za sad nema.

Sef se nalazi dolje desno, otkriven je ubrzo nakon slike.


Sredina partije, prema kraju. Kolega (akrobat) se može vidjeti na drugom katu gore desno, a ja (hawk) sam na jedinoj kartici izvan slike, gornji kat, dolje lijevo. Tu je donji sef probijen i plan je probiti srednji. S tim da nas je ukenjao donji sef jer su plijen bile zlatne poluge gdje dva igrača moraju ponijeti po jednu, što je bilo zakomplicirano činjenicom kako je mene event poludjelog lifta otfurao na gornji kat sa kojeg nikako nisam mogao sići. U ovom trenutku se već nazire da bi pothvat mogao završiti u Sing Singu, jer stražari se ubrzavaju a mi smo razdvojeni. Ništa od timske igre, kud koji mili moji.


Kraj igre. Akrobat na zadnjem katu čeka da se rekonsilidiramo i napadnemo na zadnja dva sefa, ali...


...na Hawka je legla teška ruka zakona... :)

I to ubrzo nakon probijanja drugog sefa.

Dobra mi je igra. Sreća ima utjecaj ali taman koliko je ok. Rekao bih kako se ipak može fino taktizirati, nije posvemašnji kaos.

Na partiju je utjecao event koji nas je razdvojio pa je kooperacije malo i izostalo, ali kaj sad.
Super mi je twist kako svaki plijen ima neki svoj issue - zlato traži da ga nose oba igrača. Poštanske marke produciraju evente. Ostale nisam vidio, ali baš svaki loot igru nekako zakomplicira. I ubrza stražare, ok, ali na to računaš; prije nego uđeš u sef, ne znaš _što_ ćeš tamo zateći.


Eto.
Težu igru partiju dobili prelagano, lakšu igru partiju izgubili preteško. Obje partije super. GG.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post (ukupno 6):
stokaSpectrekockicaValsimShichsadistiko
vedran2006
Reactions:
Postovi: 120
Pridružen/a: 20 lip 2018, 11:00
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 36 puta
Kontakt:

Re: Stipsonov - AAR

Post Postao/la vedran2006 »

odlično :)

iduća partija BB je fort knox scenario, sa lost visual karticama ubaćenim u deck čuvara, gdje čuvari povremeno nestanu sa karte i random se pojave na nekoj drugoj lokaciji. da si još malo otežamo :)

btw ima loot, persian cat, koji za mehaniku ima da svaki krug bacaš kockice o kojim oviis hoće li mačka iskočiti iz ruke i pobjeći i moraš ju uhvatiti prije nego pobjegneš sa helikopterom. a maca povremeno odluta prema čuvaru :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru vedran2006 za post:
Stips
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Stipsonov - AAR

Post Postao/la Stips »

Hehe, može može :thumbs

ali za slijedeći put stoji, War of the Ring :)
vedran2006
Reactions:
Postovi: 120
Pridružen/a: 20 lip 2018, 11:00
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 36 puta
Kontakt:

Re: Stipsonov - AAR

Post Postao/la vedran2006 »

tako je :)
slika
Odgovori

Natrag na “Blogovi iz boardgame svijeta”