Pathfinder i balkanske kronike

Tekstovi, podcastovi i ostali materijal kojeg objavljuju razne boardgame zajednice u Hrvatskoj.
Pravila foruma
Svaki korisnik otvara svoju temu u kojoj će opisivati zanimljivosti i crtice iz vlastitih igraćih događanja
Svoje blogove možete nam slati i putem obrasca na naše stranice kako bi bili vidljivi i van ovog foruma
WinkDickerson
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 01 pro 2015, 19:16
Ima zahvala: 288 puta
 pohvaljen: 113 puta

Pathfinder i balkanske kronike

Post Postao/la WinkDickerson »

Prepristojni su ovi iz uprave. Daj nam neki ulomak iz kronika
Ovi su korisnici zahvalili autoru WinkDickerson za post:
Gordan
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: 9.4. - 20. ASI u Zoni - Pathfinder i Alhambra

Post Postao/la Gordan »

Ma logovi su uglavnom više formalni, a i vrlo neredoviti u zadnje vrime -_-. Evo zato jedan ulomak in-game konverzacije lika koji napušta priču (dwarf Grid) s psihotičnim piromanom koji ostaje (human Ekvius). Nisu se baš predobro slagali ;)


Ekvius:
Grid old pal,
We haven't exactly seen eye to eye...
but that's mostly due to you being a dwarf, making you a lower race...
(adding after, someone may call it an awkward pause)
... verticaly speaking, of course.
May the grass you walk on be short enough to avoid tickling,
farewell old chap, you will be missed,
for an hour or two..


Grid looks you in the eyes, starts picking his nose and says; "This world is dangerous enough without you by my side Ekvi" a little ball of govno iz nosa strikes u(or not), at which point grid starts rubbing his balls.. and says: "For the sake of your companions, i hope and pray to CC that change strikes u with some wisdom and compassion" Grids grim :) gaze takes a milder form as his offers his hand to you and says: "I will abandon my grudge against you.... if u promise(rape face grim gaze initiated) to treat Terzo, Rosom and Anko..... and every god forsaken dwarf in this cursed land, with dignity and respect from now on... " mild and friendly face with obviously fake smile initiated :)

"Dig... resp..." mutters Ekvi for a moment in a mild shock, looks at you with a brief amusement, then grins back taking your hand. "Why sure, I could do that. Your friendship means that much to me, after all. You be sure to watch your step and avoid any holes and pits. [U jednoj epizodi par dana ranije, Ekvius je casta Create Pit ispod Grida. Dwarfu se, začudo, to nije ni malo svidilo pa je izbilo sranje.] OH and I hear that bi.. that girl Nadja is in town. Good luck with her. I have no interest in that direction anymore. Got myself a more imposing date." [Nadja je npc tuka koja nan je išla na živce. Ekvi je pokušava barit, al je u tome potpuno nesposoban pa ju je onda zamrzija. Drugi date je winter wolfica s kojon se igrom slučaja (i magičnih itema) skompa.]
"Well, enough smalltalk. Off to see that boy Torso, seems to me that he dabbles with alchemy some. Might as well check what he's made of."


Bilo je i masu boljih momenata, al ovaj nam je na forumu. :) Tribalo bi sad tražit po logu detalje vridne šeranja, al kako napisah - više su informativnog karaktera.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post (ukupno 2):
ValsimWinkDickerson
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
WinkDickerson
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 01 pro 2015, 19:16
Ima zahvala: 288 puta
 pohvaljen: 113 puta

Re: 9.4. - 20. ASI u Zoni - Pathfinder i Alhambra

Post Postao/la WinkDickerson »

Sviđa mi se Ekvius. Vidi se da je dobar čovik. Koliko vas ima u družini?
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: 9.4. - 20. ASI u Zoni - Pathfinder i Alhambra

Post Postao/la Gordan »

Je, dobar je u duši. Jebe ga to šta je manični piroman, onižeg wisdoma i charisme, labavih morala i žešćih problema s ikakvim autoritetima, ali inače nije loš.
5 nas je. U aktualnom sastavu:
- Ancalagon Sigurdsson, human blodraged 1 / oracle 8; relativni vođa družine (ili to on misli)
- Ekvius Telgarsson (the Dragonslayer), human wizard (conjurer) 9; prepotentni seronja, slab sa ženama (i manje-više svim socijalnim kontaktima), battlefield controler i fire artillery
- Yuri the Wanderer, human ranger 9; tihi ubojica, archer kojem ne smetaju trivijalije poput lošeg osvjetljenja, prepreki i grmova na putu do mete. šuti i sipa strijele
- Jedediah Hickett, human gunslinger 5 / oracle 4; poludjeli lovac na vještice kojeg je određena baba cursala pa živi već parsto godina, ali je vezan za određeni lokalitet. spaja vrline Ekviusa i Yurija u smislu da sipa nemilosrdnu baražnu vatru iz boomsticka. barem dok mu se ne zaštipa, šta je otprilike svaku drugu rundu [rekli biste da se roll 1-3 na d20 očekuje cca 15% puta kad bacate, ali neee... bliže je nekih 40%]
- Rutgar Ulcraft, dwarf cleric af Abadar 9; što je družina bez bradonje? teško oklopljeni pop na solo questu za određenom relikvijom, nedavno priključen partyu. pokazao se korisnim kad je u pitanju izbjegavanje umiranja ostalih članova, a i inače

Na privremenom [nadamo se duljem] odsustvu
- Rosom Sigurdsson, human bard (dervish dancer) 7 / urban barbarian 1; Ancalagonov usvojeni brat, blesavi baletan sklon umiranju i zaljubljivanju u pogrešne likice. što je party bez jednog takvog? osim efikasniji, stabilniji i sigurniji...

dwarf ranger / inquisitor Grid Grimm i human investigator Terso su bivši članovi družine lika koji je prije igra s nama

kad san se već nasra, evo i obituaries:

1*
Name: Rosom Sigurdsson
Race: Human (Ulfen)
Classes/levels: bard (dervish) 2
Adventure: Snows of Summer
Location: High Lodge
Catalyst: careless exploration of Rokhar's room
Details: Following frost skeleton's crit, unconscious Rosom was sliced by ice splinters after being caught in skeleton's death explosion shortly afterwards; hero points were put to good use...

2*
Name: Rosom Sigurdsson
Race: Human (Ulfen)
Classes/levels: bard (dervish) 5 / barbarian (urban) 1
Adventure: Shackled Hut
Location: top floor of Logrivich's clocktower
Catalyst: close-quarters combat with angry white dragon, coupled with unfortunate positioning
Details: Dropped into negative health by Logrivich's AoO, unconscious Rosom slipped straight into Ekvius' 30ft-deep spiked pit & got impaled (and broken) to death; once the rest of party made it safely to Shrine of Everbloom, Solveig Ayrdahl raised the unfortunate dervish

3*
Name: Jedediah Hicket
Race: Human (Iobarian)
Classes/levels: gunslinger (musket master) 5 / inquisitor (witch hunter) 3
Adventure: Maiden, Mother, Crone
Location: entrance to Artrosa, on top of the Maiden
Catalyst: somewhat ironically, witch tree guardian
Details: after firing of salvo of bullets at the witch tree on the onset of battle (and taking down tree's hp by 40%), magical plant grabbed Jedediah and flensed it with its' tendrils; once rest of the team took down offensive tree (also after three(!) critical hits), gunslinger was resurrected via scroll (found days before in Dancing Hut's library)


fun fact: Jeddiah i Rossom su likovi istog igrača ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post (ukupno 3):
ValsimWinkDickersonKilla
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
WinkDickerson
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 01 pro 2015, 19:16
Ima zahvala: 288 puta
 pohvaljen: 113 puta

Re: 9.4. - 20. ASI u Zoni - Pathfinder i Alhambra

Post Postao/la WinkDickerson »

Koji je trenutni zaplet u kratkim crtama? (inače mislio sam se ugledat na Valsima i ne gnjavit te previše, al kad se već otvorila špina...)
Gordan je napisao/la:fun fact: Jeddiah i Rossom su likovi istog igrača ;)
Baš se pitam ko bi to, sklon umiranju, mogo imat visok procenat šanse za dobit 1-3 na d20
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: 9.4. - 20. ASI u Zoni - Pathfinder i Alhambra

Post Postao/la Gordan »

WinkDickerson je napisao/la:Koji je trenutni zaplet u kratkim crtama? (inače mislio sam se ugledat na Valsima i ne gnjavit te previše, al kad se već otvorila špina...)
Uf, igramo 15 miseci, kako da to sažmen u kratke crte? :D U pitanju Pathfinderova kampanja Reign of Winter. U jednoj sjevernoj zemlji stoljećima vlada Baba Yaga i njene vištice. Svakih sto godina postavi novu ćer da vlada u njeno ime. Nedavno se jedna njena ćer odmetnila i uspila nekako sjebat Babu (niko ne zna di je), a k tomu ima i plan za pokorit cili svit.
Mi smo živili u selu negdi masu južno od toga kad se u šumi otvorija portal. U srid lita je postalo masu ladno, pa je snig, a pojavila se i gomila zlih ledenih feyeva, ice trollova i drugih stvorenja koja tu ne pripadaju. Long story short, sredili smo neposrednu opasnost, prošli kroz portal, naletili na jednog od 4 babina jahača koji je bija na izdisaju i obilježija nas ka Babine sluge (jer su sve jahače uspili potamanit). Onda smo izazivali sranja u selu blizu druge strane portala (koje je neodoljivo podsjećalo na naše, nekakav duality) pa slistili ekipu iz određenog Icetowera i stekli archenemya u liku određene vištice pa došli u Whitethrone - prijestolnicu zlog carstva di smo napravili žešći kaos ubivši zapovjednika straže koji je inače white dragon, a sve kako bi šačici guardova odanih Babi pomogli da pokušaju svrgnut novu gardu. Potom smo došli do Babinog artifakta - čudnovate kolibe s kokošjim nogama koja putuje kroz prostor (a možda i vrime). To nas je odvelo na skroz drugi kraj kontinenta di sad tražimo ključeve za upravljanje tom kolibom. Inače, u kolibi (koja je ekstradimenzionalni prostor, ogroman, promijenjiv i nepredvidiv) je već neko vrime i ova ćer koja pokušava neki kurac kako bi skroz sjebala Babu i trajno preuzela vlast. Zemlja u kojoj smo sad je divlja, ljudi su iznimno rijetki, kentauri i divovi uobičajeni. Ključevi koje tražimo se u podzemnoj utvrdi, tj. dungeonu u kojem smo sad. I tu ide priča o određenom demon lordu kojeg je Baba sjebala prije ko zna koliko stoljeća, provali demona koji jebu zrak po regiji u zadnje vrime i tako.
Na idućem sessnu bismo se tribali pošajbat s nekim demonskim clericom koji je upa u taj dungeon i pri tom doć do drugog ključa koji nam triba.
Eto, ukratko. :D
Gordan je napisao/la:fun fact: Jeddiah i Rossom su likovi istog igrača ;)
Baš se pitam ko bi to, sklon umiranju, mogo imat visok procenat šanse za dobit 1-3 na d20
Neš virovat, al - nisan ja :D Znam predobro da bi igra takvog lika. To je jedan od razloga zašto se držin wizarda - da barem ne moran rollat attack. A save protiv spellova rolla DM :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
WinkDickerson
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
WinkDickerson
Reactions:
Postovi: 72
Pridružen/a: 01 pro 2015, 19:16
Ima zahvala: 288 puta
 pohvaljen: 113 puta

Re: 9.4. - 20. ASI u Zoni - Pathfinder i Alhambra

Post Postao/la WinkDickerson »

Kompleksan jedan narativ sa Babom Yagom... Još da mi je znat iz kojeg ste to sela potekli... Ali moram priznat da sam dovoljno neupućen u Pathfinderov balkanom inspirirani lore (a da ne govorim da me gugl pretraga za bijelim zmajem dovela do ovoga), pa je možda najbolje da vam u ovom trenutku poželim sve najbolje u nadolazećoj borbi sa klerom i povučem se natrag pod ovaj kamen u drači
Ovi su korisnici zahvalili autoru WinkDickerson za post:
Gordan
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: 9.4. - 20. ASI u Zoni - Pathfinder i Alhambra

Post Postao/la Valsim »

Zanimljive priče se ovdje razvezale, povlačim riječ da ne bih želio gnjavit. Samo dajte :-) .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
WinkDickerson
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: 9.4. - 20. ASI u Zoni - Pathfinder i Alhambra

Post Postao/la Gordan »

WinkDickerson je napisao/la:Kompleksan jedan narativ sa Babom Yagom... Još da mi je znat iz kojeg ste to sela potekli... Ali moram priznat da sam dovoljno neupućen u Pathfinderov balkanom inspirirani lore (a da ne govorim da me gugl pretraga za bijelim zmajem dovela do ovoga), pa je možda najbolje da vam u ovom trenutku poželim sve najbolje u nadolazećoj borbi sa klerom i povučem se natrag pod ovaj kamen u drači
White dragon je sve rofl rofl rofl

Selo je Heldren (mi smo ga doživili nešto ka Vrgorac). 3 originalna lika (braća Sigurdsson i Ekvius Telgarson) potječu iz sjeverne kraljevine granične onoj u kojoj se nalazi Whitetrone i odvija drugi dio kampanje.
Pathfinderov setting je zapravo inspiriran svim i svačim (al ne poznajem ga baš). Balkanska mitologija je svojstvena ovom adventure pathu. Imena većine likova pa i lokacija u ovom pathu su dosta zanimljiva. Recimo sad smo u điru s vješticom koja se zove Jadrenka. Na mapi smo našli selo Gojko :D i tako.. Guglaj Reign of Winter adventure path ako te zanima.

Sad kad san se već razveza, da ispričam dvi anegdotice.
Daklem, završimo mi session u sred jebenog fajta, a ja mozgam kako djelovat idući put budući da sam prvi na potezu. I lipo sve izkalkuliram, di se pozicionirat da nemam cover kad pucam, a imam cover od melee napada, koga gađat i s čim (konkretno Scorching Ray spell). Na početu idućeg sesna se prvo 10 min prepiremo oko pravila za cover (DM ima strašnu sposobnost krivo interpretirat jasne stvari i k tomu svako par miseci iznova, jer zaboravi šta smo mu objasnili. Naravno, on ovo nikad neće priznat.) Uglavnom, kad je konačno shvatio da je sve legalno, kaže: "aj igraj, i onako ćeš rollat 1". Odgovorim s "a e, garant" i, nećete nikad pogodit šta se dogodilo... *roll.... 1. Urnebes, smijeh i bese ispunjavaju prostoriju, kadli ja mudro odlučim: "hero point!" Naime, koristimo opcionalno pravilo s herojskim puntima koji se, između ostalog, mogu iskoristit za reroll. Uhvatim se kocaka, žamor se stiša, krenem rukom prema dice toweru i u iznenadnoj gromoglasnoj tišini tiho promrmljam: "sad će opet 1". Par trenutaka kasnije, nakon što je prokletinja od d20 sišla niz 3 kata tornja, svi stanari susjednih zgrada su izašli na balkone, al ne da pozdrave šampione, već da pogledaju odakle stiže taj uragan emocija. Naravno, usrana kocka je aterirala na još jednu 1, na opće zadovoljstvo i predinfarktno stanje prisutnih.

Druga situacija je ingame.
Šetali smo prijestolnicom zlog vještičjeg kraljevstva (Whitethrone) kojim su patrolirali Mirror men, konstrukti sa zrcalom umjesto lica koji po potrebi mogu pingat vještice naiđu li na išta sumnjivo. U nekom momentu skužimo da nam se približava jedan od rečenih.
Treba napomenut da su winter wolves u tom gradu bili uobičajeni suradnici vještica i najčešće imali ljude za robove. Nadalje, u krugu grada, zimski vukovi su imali mogućnost shiftanja u ljudski oblik. Ekvius je tada nosio rimeplt winter wolfa, magični item koji izgleda kao (i zapravo jest) krzno winter wolfa, ali zapravo omogućava da drugi winter wolfovi registriraju nosioca rimpelta kao jednog od njihovih.
Dakle, na znak uzbune, družina napusti cart s ribom (i pod njom skrivenim oružjem i oklopima) te se da u panično sakrivanje. Grid se baca u neke škovace u pokrajnjoj uličici i rolla dobar hide check, Ancalagon se hvata za nekakvu gredu i uspješno penje na krov kuće, dok mu brat Rosom pada nekoliko climb checkova za redom i ostaje visit na spomenutoj gredi. Ekviusu je bilo ispod granice prihvatljivosti da se radi nekakvog hodajućeg zrcala gura među škovace ili bavim gimanstikom pa je mrtav hladan (neki bi rekli arogantan i neoprezan), odlučio oslonit se na zid kuće i ispraznit mjehur. I tako mirror man stiže u trenutku dok je dwarf zakopan u škovacama, Ancalagon skriven na krovu kuće, Rosom visi s grede, a Ekvius bezbrižno urinira po zidu iste kuće. Rosom, ne znajući kako bi mogao objasnit svoju situaciju, počinje - radit zgibove. Ekvius na to prihvati igru i nevjerojatno prikladnim tonom [svoje drugove ionako manje-više vidi ko minione] se, još uvijek škropeći zid kuće nekog nesretnog plebejca, zadere na Rosoma: "bildaj, pizda ti materina, kako ćeš mi inače teglit cart!"
Ne trebam posebno objašnjavat da je, nakon 5-ominutne pauze za brisanje suza i hvatanje daha, mirror man produžio dalje ništa ne sumnjajući.

Ne znam koliko vam je ovo smišno čitat, al mi smo rikavali od smija. :)

Inače, spomenuti rimeplt je nešto kasnije odigrao ulogu u situaciji spomenutoj u ranijem postu. Ekvius je zbario određenu winter wolficu. Kad kažem zbario, mislim općio s njom, usprkos svim opasnostima koje je takav pothvat nosio.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
WinkDickerson
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: 9.4. - 20. ASI u Zoni - Pathfinder i Alhambra

Post Postao/la Gordan »

Eto, da se možete bolje uživit u likove, stavljam i slike likova. sve popaljene, naravno. ;)

Ancalagon Sigurdsson



Ekvius Telgarson



Rosom Sigurdsson



Yuri the Wanderer



Jedediah Hickett



Rutgar Ulcraft



Grid Grim



Terzo Holmes

Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
WinkDickerson
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Odgovori

Natrag na “Blogovi iz boardgame svijeta”