Pathfinder i balkanske kronike

Opisi druženja s kućnih igranja...
Pravila foruma
Svaki korisnik otvara svoju temu u kojoj će opisivati zanimljivosti i crtice iz vlastitih igraćih događanja
drwlad
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 12 puta
Status: Offline

Re: Pathfinder i balkanske kronike

Post Postao/la drwlad » 14 ruj 2017, 14:32

Pa probajte samo, dobro je svako toliko promijeniti DM-a. svaka osoba drugačije vodi i druge stvari su joj bitne.

da je rizik raspadanje grupe nakon promjene sustava - je.
Otkrivanje novih svijetova/settinga je totalno u dugu roleplay-a tako da ne mogu vjerovati da ste na istom 15 godina :O
slika

smurfORnot
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 153 puta

Post Postao/la smurfORnot » 14 ruj 2017, 15:16

Možda se jednostavno drže onog, if it's not broken, don't fix it? :D
A i ljudi su bića navike...

Gordan
Član udruge
Ima zahvala: 216 puta
 pohvaljen: 519 puta

BGG logo

Post Postao/la Gordan » 14 ruj 2017, 17:04

DMovi su se mijenjali dosta. Sisteme smo pratili u hodu. DND 3 pa DND 3.5 pa je smo se kolektivno izpovračali kad je najavljen DND 4 i otprilike u isto vrijeme otkrili Pathfinder kojeg igramo od tada.

Igralo se u Faerunu, u raznim homebrew settinzima, sada Golarionu; s manje ili više houserule-ova, smišljene avanture/kampanje ili gotovi moduli/adventure pathovi...

dio grupe je neko kraće vrijeme igrao WH 40k. znam da je više ljudi izražavalo želju igrat masquerade, par puta se pričalo o neki drugim settinzima koje su najzagriženiji od nas čitali sa strane...

ali mislim da sam gore jasno naveo razloge - jednostavno, nemamo vremena (ni volje) provest godinu dana učeći novi setting. mala smo i relativno zatvorena grupa, svi 30+, zaposleni, neki s obiteljima. pitanje je tko će se uhvatit DManja i u poznatom okruženju, jednom kad završimo aktualnu kampanju.
kao igrači bismo možda i mogli bit nagovoreni na učenje nečeg novog (ako nam se stvarno svidi), ali trebao bi nam DM s kojim želimo igrat i koji dovoljno dobro zna taj setting. ne vidim kako bi se to moglo dogodit :)
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika

drwlad
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 12 puta

Post Postao/la drwlad » 20 ruj 2017, 09:10

Nije to toliko komplicirano koliko se čini. moja grupa smo isto već svi 30+ neko vrijeme, i novi setting se da voditi kroz premade avanturu.
ja sam prije koju godinu baš tako uzeo onaj star wars edge of empire i super je sistem, igrali neko kraće vrijeme i dobro je iskustvo bilo.
Nije da nisam igrao 3.0, 3.5,5 više kampanja - ali uglavnom, igrajte kako god vam paše i drago mi je čuti da nismo jedini fosili što rp-amo u 35+ range-u

Trenutno igramo Alternity iz 1998 :D
slika

Odgovori

Natrag na “Mala kućna igranja”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.