Boardgame adventures of Mislav, Slavica and friends

Tekstovi, podcastovi i ostali materijal kojeg objavljuju razne boardgame zajednice u Hrvatskoj.
Pravila foruma
Svaki korisnik otvara svoju temu u kojoj će opisivati zanimljivosti i crtice iz vlastitih igraćih događanja
Svoje blogove možete nam slati i putem obrasca na naše stranice kako bi bili vidljivi i van ovog foruma
Vatanen
Reactions:
Postovi: 414
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 252 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Boardgame adventures of Mislav, Slavica and friends

Post Postao/la Vatanen »

Jest, bormeč taj Prvi svjetski mnogo poetičan (na perverzan način naravno, ali gdje nema tragike nema ni poetike). Iako ju se više ne uzima kao znanstveno relevantnu, meni je Tuchmanica i dalje "neprevaziđena" u svojim opisima ludila s obje strane Zapadne fronte, iako je vjerojatn Stevenson najbolje kaj se danas može uzeti na hrvatskom... Ferro mi je pre sažet i bolje mi piše o drugim temama. Imaš neku preporuku? Mene Prvi svjetski, po prilici kao i Svemir, opere periodično...

Jel ti ovo prva objavljena priča? Znaš li da 2 puta godišnje izlazi i časopis UBIQ koji većinski objavljuje domaći SF/fantasy i sl.? Koliko ja znam, osim konovskih zbirki i zanemarivih biltena, fanzina, portala, blogova blabla to je jedino mjesto za objavu žanrovske književnosti u nas (Sirius B rijetko do nikada, ultra kratke priče na stranu) pa ako imaš što dobroga šalji...
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Boardgame adventures of Mislav, Slavica and friends

Post Postao/la Valsim »

Potpis na sve navedeno. Da, mislim da je navedena knjiga od Stevensona
1914.-1918., Povijest Prvog svjetskog rata
zaista najbolje što se na hrvatskom može ponuditi. Pa ako još koga zanima, link na knjigu je tu. Ipak nas stranci po količini tu pošteno šišaju. Na preskokce sam crpio saznanja i iz ovih knjiga - http://www.greatwar.co.uk/timeline/ww1-timeline.htm.

No apsolutno otkriće mi je bio ovaj lik na Youtubeu - The Great War Channel.

Čak je jedan video dodijelio i nama Hrvatima :) . - Croatia in World War 1 I THE GREAT WAR Special

A bilo je spomena i o Titu u I. Svjetskom ratu - Josip Broz Tito in World War 1 I WHO DID WHAT IN WW1?

I naravno o našem najuspješnijem generalu - The Tragic Downfall Of The Lion Of The Isonzo - Svetozar Borojević I WHO DID WHAT IN WW1?

Doznao sam za Ubiq baš negdje otprilike kada i za natječaj za SFerakonsku zbirku, negdje u ovo doba prošle godine. Poslao sam pred koji dan kratku priču, to jest tzv. minijaturu minijature na Sirius B natječaj za priču sa zadnje stranice. Trenutno me uhvatila inspiracija pa sam se bacio na pisanje vezano za transrealizam, a to je tema iduće SFerakonske zbirke.

Prvi natječaj i prvo objavljivanje :) .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 2):
sadistikoVatanen
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Boardgame adventures of Mislav, Slavica and friends

Post Postao/la sadistiko »

Daj link na to tvoje objavljeno (ako ima), nisam ja pokopčo da se redi o nekoj priči.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Boardgame adventures of Mislav, Slavica and friends

Post Postao/la kockica »

Stevenson je odlican, ali knjiga ima jednu manu - vecinom obradjuje zapadni front.
Uz njih preporucam Mirotvorci, knjiga kako se krojio svijet nakon ww1.

Moj otac je imao knjigu, mislim da se bas zove prvi svjetski rat, nekog domaceg tj jugoslavenskog autora jer je knjiga stara, odlicna po meni kao uvod, plus ipak obradjuje juznoslavensku perspektivu. Doduse kao socijalist opisuje ww1 kao sukob imperijalistickih sila, ali tu i nije fulao.

Edit: pronasao, to je ova knjiga
http://www.antikvarijat-bono.com/knjige ... S-st6BJ0wg
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Valsim
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Boardgame adventures of Mislav, Slavica and friends

Post Postao/la Valsim »

sadistiko je napisao/la: 01 lip 2017, 07:01 Daj link na to tvoje objavljeno (ako ima), nisam ja pokopčo da se redi o nekoj priči.
Nema nažalost verzije u virtualnoj formi :( .

@Kockica:

Dobar prijedlog. Autor nikako nije fulao nazvavši rat sukobom imperijalističkih sila.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Vatanen
Reactions:
Postovi: 414
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 252 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Boardgame adventures of Mislav, Slavica and friends

Post Postao/la Vatanen »

Mirotvorci su izvrsna knjiga (uostalom literatura na faksu, ili je barem bila), ali ako se dobro sjećam isključivo o Versajskoj konferenciji (naravno s nužnim uvodima, zaključcima, posljedicama) - no super pisana. Horvat je isto dobar pisac, iako ovo nisam čitao nego njegovu Političku povijest Hrvata i naravno njegov nezaobilazni klasik (zasigurno najbolje što je napisao) Preživjeti u Zagrebu, no on je više publicist... Ali u svakom slučaju ću to pročitati jer on lijepo piše.

Pogledat ću ovaj popis knjiga malo... Kanal mi je poznat - zanimljiv, ali mi je premalo dinamičan, a ima i dosta žestoke površnosti baš kad je riječ o našim prostorima. U biti frajer mi jednostavno ne govori dovoljno zanimljivo. A epizoda o Titu je ako se dobro sjećam više apokrifna (jer vuče iz Ridleyja, koji je koliko dobar toliko loš).

Za naše prostore dobri su, premda nekima kontroverzni, i Mesečari (srpsko izdanje, nisam siguran, ali čini mi se da je ili upravo ili se sprema i hrvatsko izdanje, a možda ima i bosansko), a imamo i Povijest balkanskih ratova, al to mi je koma dosadno pisano.

I naravno klasično Dedijerovo Sarajevo 1914 o atentatu... Izašla je buljumenta knjiga u Srbiji i Bosni povodom stogodišnjice, ali nisam ih baš popratio (osim Mesečara).

A ja ne znam ali baš ni za jednu dobru knjigu o Istočnom frontu - to je naravno gotovo sigurno moja lijenost, a ne okolnost da je ne bi bilo, premda je Istočni debelo zaboravljen u odnosu na Zapadni.
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Boardgame adventures of Mislav, Slavica and friends

Post Postao/la stoka »

valsime, jedan od boljih izvještaja...volim ove red slike, red teksta...kutija izgleda vrhunski i ako elektronika radi kako treba, vidim tu solidan potencijal...doduše, ne znam koliko je originalna ideja, odnosno postoje li druge slične igre ove tematike...al svakako se vidi ogroman trud i volja i prije svega znanje uloženo u to.
drago mi je čuti da ti ide, pogotovo za priču...
za prvi svjetski rat...pročitao sam samo 2-3 ozbiljne knjige o tom ratu, tako da nisam u potpunosti upućen sa svime...gledao sam prije mjesec dana neki domumentarac na viasat history...gdje su na sličan način kao ti prikazali uvodni dio i uzroke rata...govoreći kako ni članovi kraljevskih obitelji i predstavnici vlada nisu čak ni u srpnju bili svjesni u što se upuštaju...mislim da su mnogi morali biti i više nego svjesni u što se upuštaju i što ih čeka...a vojnicima je ionako naravno lakše reći da su za mjesec dana u parizu, a za božić kući...nećeš im reći da će većinu pobiti u smrdljivim rovovima koji će im postati dom sljedeće četiri godine...
jednostavno, dešavanja koja su prethodila...agadirska kriza, aneksija bosne, balkanski ratovi...čudno da nije zaiskrilo i ranije...
austrija je bila primorana riješavati srpsko pitanje koje ju je morilo godinama, od raznih graničnih sporova, carinskih ratova i slično...i naravno, pitanja bosne, za koju je srbija naivno mislila da će pripasti njoj...aneksijska kriza je trajala mislim do ožujka 1909. i zapravo je jako čudno da rusija već tu nije reagirala...
nedavno sam gledao pomalo podcijenjen naš film josef...znam, hrvatska produkcija, gluma, ovo ono...nema se para...ali film relativno realno prikazuje katarzu hrvata na besmislenim istočnim ratištima WWI...
od knjiga možda italija, saveznici i jugoslavensko pitanje...knjiga prikazuje diplomatsku igru prije i tokom WWI i na trenutke djeluje poput dobrog trilera...
nažalost, već tada se iz razgovora hrvatskih predstavnika, prije svega supila i trumbića, sa pašićem i ostalim istaknutijim srbima dade vidjeti da pašić s njima priča sa figom u đžepu i da dok govori jugoslavija misli velika srbija...
ali pitanje je koje su nam druge opcije preostale u tom trenutku?neki jaki strani faktori slali su očite signale da postoji mogućnost da se osnuje samostalna hrvatska država, ali bez istre, većine dalmacije, pola slavonije...i sa vjerojatno jakim utjecajem italije...pitam se bi li u tom slučaju preživjeli još veću katarzu da dođemo do samostalne države u današnjim granicama...
magazin vojna povijesti izdao je gomilu materijala o bitkama WWI, mislim da je krenulo izdavati se na 100-tu godišnjicu rata i izlazilo je mjesecima...je malo suhoparno na trenutke, ali koga zanima...treća povijest je imala solidnu emisiju na temu WWI, šteta šta je emisija politički maknuta sa hrt3...na youtubeu se može pogledati.
iskoristio bih još priliku da savjetujem knjigu moderna vremenea (johnson), nije direktno WWI, ali odličan prikaz cijelog 20 stoljeća...
Zadnja izmjena: stoka, dana/u 01 lip 2017, 15:33, ukupno mijenjano 2 puta.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Boardgame adventures of Mislav, Slavica and friends

Post Postao/la kockica »

Zato ce horvat biti dobar, stvarno dobro i uravnotezeno pise, doduse publicisticki. Meni je posluzio kao odlican uvod u jedno razdoblje koje uopce nisam poznavao (izuzev nesto iz skole i zadnje sezone crne guje :-) ). I najbitnije, opisuje juznoslavensku perspektivu. Po meni bi to trebalo reprintati u modernijem ruhu upravo povodom 100-e obljetnice rata, kad vec nemamo moderne domace autore.

Ima i dobar uvod u rat.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Boardgame adventures of Mislav, Slavica and friends

Post Postao/la Valsim »

@Vatanen:

Nisam čitao Mirotvorce, što mi je zapravo tim traže jer mi nema boljeg osjećaja kada čujem za nešto što nisam znao. Vidjet ću kakvo će biti ljeto, pa se nadam da će i ova knjiga doći na red. Inače više od igara, počinjem patiti od sindroma prikupljanja knjiga, a ne imanja vremena pročitati sve što se kupi. Ne mogu si pomoći kada vidim neko dobro, ili zanimljivo štivo na nekom ekstra sniženju i akciji. Obožavam tišinu knjižnica, ali nisam tip koji pazi na rokove :D . Ah doći će jednog dana i ta starost i penzija pa će se imati vremena za sve :) .

@stoka:

Vjerujem da bi ti se svidjela ova Bomba kutija, jako je zabavno, ali moram reći nimalo jednostavno. Pogotovo za osobu koja treba dešifrirati nacrte bombe i objasniti suigraču kako, kojim redom i na koji način deaktivirati pojedini segment bombe. Ima više modula koji se mogu uključiti u igru, ili izbaciti. Mislim da ih je sveukupno 11 bilo i svaki je bio tricky, zanimljiv i izazovan na svoj način.

Što se tiče I. Svjetskog rata, YouTube me svaki put iznenadi s količinom dokumentaraca koje nudi. Istina većina su šrot, ali nađe se bogme i dobrih. Uvijek me podsjeti zašto nemamo namjeru imati telku u stanu, OK osim za gledanje filmova preko USB-a na velikom ekranu.

Da, svi, ali apsolutno svi su predviđali da će se raditi o kratkom i brzom ratu u stilu Francusko-Pruskog obračuna. Negdje sam pročitao da Europljani nisu očito baš previše doživjeli Američki Građanski rat, i to im se obilo u glavu.

Austro-Ugarska i Srbija svoje trzavice vuku još od Austro-Ugarskog pripajanja Bosne 8. listopada 1908. Samo je bilo pitanje kada će doći i do sukoba.

Gledamo sam film Josef, čak mi se i svidio. S obzirom na naše jadne kinematografske budžete, izvrstan film.

S obzirom koje su sve alternative bile u tom kaosnom periodu sa završetka I. Svjetskog rata, kada na našem području i na istoku više nisi znao tko je na čijoj strani i tko na koga puca. Nisu naši bili ni toliko blesavi da se idu politički zbližavati s jednom od zemalja pobjednica u ratu. Jest da je Italija iovako ionako ugrabila dio naših zemalja, no mislim da prošli puno gore da se nismo sjedinili s Kraljevinom Srbijom i Crnom Gorom. Bilo je dosta iskri i s Mađarima oko Međimurja i pošteno se pucalo, mada smo do jučer eto bili zajedno u istoj zemlji. A sigurno bi se i Srbi odlučili proširiti što zapadnije, to bolje. Tako da se bojim da je alternativa mogla biti ravna sudbini jadne Poljske, kada su je oslabljenu unutarnjim sukobima Prusija, Austrija i Rusija raskomadale među sobom.

Što se tiče komadanja zemalja i oduzimanja matičnih teritorija gubitnicima, sile Antante (ponajviše Engleska i Francuska) su tu bili majstori obmane i praznih obećanja. Što sve nisu svima obećali, samo kako bi preokrenuli ratnu sreću u svoju korist i uvukli još koju zemlju u rat na svoju stranu. Doslovno su na silu uvukli Grčku u rati i praktički okupirali zemlju.

@kockica

Mogao bi se definitivno i Horvata uvrstiti za čitanje :thumbs .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
dlakar
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Boardgame adventures of Mislav, Slavica and friends

Post Postao/la Valsim »

Epizoda #20: Posljednji pozdrav velikanu horor žanra

slika
16.07.2017. će za mnoge fanove zombie horor filmova, knjiga i igara ostati s tugom upamćen kao dan kada nas je napustio George A. Romero. Onaj tko još nije čuo za ovog pionira horor žanra i tvorca zombie filmova, trk u još koju od preostalih videoteka, ili onih virtualnih, i pod hitno posudba filmova poput originalne Noći Živih Mrtvaca (1968.), Zore Živih Mrtvaca (1978.), Dana Živih Mrtvaca (1985.).

U čast posljednjeg ispraćaja ovog filmskog velemajstora, organizirali smo na brzaka kućnu tematsku večer druženja uz zombie horor igre. Nakon pobližeg pogleda na kolekciju, odluka je pala na novopristigli Miljenkov Dead of Winter: A Crossroads Game, a koji mu je upravo svježe pristigao zajedno sa samostalnom ekspanzijom The Long Night.

Za početak smo odabrali po trajanju srednje dugački scenarij - „Home Sweet Home“.

Od likova su igrali:

Olivia Brown i Brandon Kane (Mislav)

Ashley Ross i David Garcia (Slavica)

Rod Miller i Edward White (Miljenko)

Sparky i Maria Lopez (Jura)

Taman smo se uljuljkali u sigurnost nedavno osnovane kolonije, koja bi nam trebala poslužiti kao dom u ovom zombie poharanom postapokaliptičnom svijetu. No kako to uvijek biva, nevolje uvijek vrebaju u prikrajku. Horda nemrtvih koja se konstantno seli iz jedne pokrajine u drugu, uvijek u potrazi za svježim mozgovima živih, nabasala je na naše novoosnovano naselje. Srećom pa se radilo o prethodnici od svega par nemrtvih, no znali smo da će ubrzo uslijediti i glavnina. Vođe četiriju grupica preživjelih koji su sačinjavali koloniju okupili su se kako bi vijećali što činiti. Olivia Brown je došla u ime klana Mislav, Ashley Ross u ime klana Slavica, Rod Miller u ime klana Miljenko i pas Sparky u ime klana Jura. Sporazumijevanje sa Sparkyjem je bilo malo problematično, no s gestikulacijama, rukama, nogama, šapama i lavežom, i to se nekako prevazišlo. Svi vođe su se tako složili da će se ostati i pokušati obraniti kolonija i svi njeni žitelji. Valjalo je stoga izgraditi što jače barikade oko kolonije, prije nego dođe glavnina zombie horde. Problem je bio u tome što su određene grupice imale i svoje tajne planove koje su namjeravali sprovesti u ovom kriznom razdoblju.
slika
#239

Bez obzira na to, sve je u početku krenulo dobro. Preživjeli su se razišli na sve strane u potrazi za hranom, oružjem, lijekovima, i naravno materijalima za izgradnju barikada. Prilikom svojih posjeta različitim napuštenim lokacijama, nailazili su i na druge preživjele, koji su se tako pridružili pučanstvu kolonije. Jedna od istaknutijih je bila i Bev Russell, poznatija i kao „Majka“, a koja se ubrzo pokazala kao iznimno sposoban novi član zajednice.

Dok su neki nailazili na nove preživjele, grupica koja je pripadala klanu Mislav – Olivia Brown i Brandon Kane su se opasno naoružavali oružjem na koje su nailazili. Neki od ostalih klanova su postali poprilično nervozni i zabrinuti zbog toga. Nije nimalo pomagalo ni to što članovi tog klana nisu bili voljni podijeliti s ostalima oružja koja su uspjeli prikupiti.

Situacija s povjerenjem, i sukladno tome trzavicama, nije bila ništa bolja ni među žiteljima koji su ostali u koloniji. Vrhunac je bila dodatna podjela kada je pronađeno tek rođeno dijete pokraj kontejnera za smeće. Majka, mlada tinejdžerica je ubrzo pronađena i dovedena pred sud mase. S jedne strane su se mogli čuti uzvici oprosta, s druge osuda ovakvog nečovječnog čina. Na kraju je većina prevagnula za izgnanstvo iz kolonije. Nedugo nakon ovog incidenta izbila je tučnjava između dvoje mlađahnih muškaraca. Nakon istrage ubrzo se doznalo da je jedan od njih kukavički otac djeteta čija majka je izgnana iz kolonije. Grižnja savjesti što se nije odazvao među ruljom da pokuša spasiti djevojku ga je očito pojela, pa se sada opio i počeo izazivati ulične sukobe. Rulja ni ovoga puta nije imala oprosta, tako da je i on izbačen iz kolonije.

Usprkos toliko izbačenih i protjeranih ljudi, i dalje je vladao veliki manjak hrane. Uskoro je nastupila i posvemašnja nestašica, a s njome i glad. U takvoj kriznoj situaciji donesena je drastična odluka da se iz kolonije protjeraju svi članovi klana Slavica, a kako bi ostalo dovoljno hrane za nekolicinu preživjelih iz ostalih klanova. Ne treba ni spominjati kako je nakon svih ovih događaja moral pao na iznimno niske grane.
slika
#240

U međuvremenu, unatoč svemu, izgradnja barikada je iznenađujuće dobro napredovala. Međutim sve veći broj neživih se počeo gomilati pred kolonijom, a neke od vanjskih lokacija su potpuno pregažene pred njihovom navalom. Ostatak preživjelih, koji su dotad vani prikupljali resurse za koloniju, su bili primorani povući se, ili dočekati sigurnu smrt.

Na koncu nije bilo neke razlike jer ih nakon kratkog vremena ista sudbina i zadesila u samoj koloniji. Pravedna kazna za svu nemilosrdnost koju su iskazali jedni prema drugima.

Drugi scenarij koji se igrao je bio kraće duljine trajanja – „Too Many Mouths“.

Od likova su igrali:

Thomas Heart i Bev Russell (Mislav)

Rod Miller i Alexis Grey (Slavica)

Sophie Robinson i Carla Thompson (Miljenko)

Gray Beard i Talia Jones (Jura)

U alternativnom svijetu u kojem su žitelji kolonije iz prijašnjeg scenarija ipak uspjeli izdržati i obraniti svoj dom od najezde zombie hordi. Našli bi se upravo u poteškoćama u kojima su se našli u ovom scenariju. Kako u postapokaliptičnom svijetu prehraniti sva usta koja prebivaju u koloniji? Cilj naoko vrlo jednostavan, no ne i ako znaš da moraš biti konstantno u potrazi za hranom izvan sigurnosti kolonije, a nemrtvi vrebaju iza svakog ugla.

Usprkos svim opasnostima, skoro pa svi naši heroji su se odmah razišli na sva okolna mjesta. Jurin klan se pokazao kao najsposobniji u pronalascima hrane i snabdijevanju kolonije istom. Dio tih zasluga se dugovalo i vještim krađama gusara Gray Bearda od ostalih igrača. Tako da ostali klanovi nisu bili u mogućnosti sebično čuvati hranu samo za sebe. Zapravo klan Jura je bio taj koji je ponajviše pomagao i doprinosio opstojnosti kolonije. Upravo ta činjenica je izazivala sve veću zavist ostalih klanova, kojima je u jednom trenutku prekipjelo pa su se urotili i zajedničkim snagama izbacili dobronamjernu i korisnu grupu. Što je bilo najgore od svega, sumnjalo se da se među jednim od ta tri klana nalazi grupa izdajnika koji imaju za cilj uništiti koloniju. Najveće sumnje su privlačili klan Slavica i klan Miljenko. Klan Miljenko se vrlo brzo pokazao da radi u interesu dobrobiti zajednice, kada je u ključnom trenutku spasio koloniju općeg rasula zbog zatrpanosti smećem.
slika
#241

Kraj igre smo tako ipak uspjeli dočekati s održivim moralom izvojevavši pobjedu. Klan Jura je uspio do završnice također izvršiti svoju novu misiju, dok je klan Slavica, za koje se pokazalo na kraju igre da su zaista bili izdajnici, su jedini izgubili igru.

Mi smo svoju počast Romeru odali, a vi, što čekate? Zgrabite jednu od svojih omiljenih zombie igara i zaigrajte.

Ako ste po prvi put čuli za ovakve tematske igre, evo nekih naslova koje preporučujemo.

Zombicide, Last Night On Earth, Dead of Winter: A Cross Roads Game, Dead of Winter: The Long Night, City of Horror, Carnival Zombie, Z War One: Damnation, Dark Darker Darkest, Zombies!!!
Zadnja izmjena: Valsim, dana/u 10 lis 2019, 00:56, ukupno mijenjano 3 puta.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 7):
Shichsadistikodadostokadlakarkockicamiljenko
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Blogovi iz boardgame svijeta”