Igranja na moru i izvan svojih kuća

Tekstovi, podcastovi i ostali materijal kojeg objavljuju razne boardgame zajednice u Hrvatskoj.
Pravila foruma
Svaki korisnik otvara svoju temu u kojoj će opisivati zanimljivosti i crtice iz vlastitih igraćih događanja
Svoje blogove možete nam slati i putem obrasca na naše stranice kako bi bili vidljivi i van ovog foruma
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Igranja na moru i izvan svojih kuća

Post Postao/la Valsim »

Kupanje po cijele dane pa igranje navečer, pa gdje ćeš bolje ljeto od toga :thumbs .
Super izvještaj, drago mi je da ste se lijepo proveli :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Igranja na moru i izvan svojih kuća

Post Postao/la sadistiko »

1. dan
Ovaj vikend smo se dobro opremili sa igrama (preko 10 komada), ali nas je ipak malo prevarilo piće ;-)
U subotu smo se zaputili kod rodbine u Slavonski Brod. Od 4 para četvero igra redovito igre, dok još jedna od ovih ostalih 4 zna ponekad zaigrati Alhambru. Kako je prvi dan uvijek udarni, popilo se tu oko 9 litara vina pomiješano u gemište :facepalm
I kad je došlo vrijeme da se ide i malo zaigrat to da je bilo snimit bi bilo sigurno "poučno" za pogledat :-)
Nas dva muška, pjana ko violine, nismo ni znali kako se igra Village. Negdje nakon krug-dva sam uspio i prolit gemišt po igri pa je tu bio i kraj igre. U normalnim uvjetima bih sigurno bio zabrinut, ali ovako kažu da sam se uvatio smijat ko lud :lol:
Uglavnom, ujutro sam provjerio igru i stvarno nema nikakvih niti oštećenja niti išta. Izgleda je dobro vino :-)

2. dan
Drugi dan smo svi bili fino puno mirniji i opušteni :-)
Vino se više nije pilo, nego više čista voda ;-)

slika

Kako su se ostali razbježali, a domaćini nisu nikako za igranje, Marina i ja zaigrali Village da odradim revanš za sinoć. Naravno, opet sam izgubio, ali za tijesnih 6 bodova. Na kraju je bilo 66 za nju i 60 za mene.
Kako nam se priključila baka Dara (mama od domaćina), požalila nam se da se s njom nitko neće igrati a ona obožava i puzzle i čovječe ne ljuti se itd, a ova igra joj se posebno svidjela, jer veli nikad ni nije vidjela takvu igru.
Kako smo zaključili da će za početak Village možda biti malo pretežak za nju odlučili smo se na Thurn und Taxis ali Glanz und Gloria expanziju.

slika

Nije Dara baš najbolje i tu igru pohvatala, ali uz našu pripomoć nas je skoro i pobijedila!
Kasnije se ispostavilo da je baka krivo brojila jedan bonus kao 9 bodova, a ne 6 :-) Daro, Daro sbatine rofl

slika

I tako smo mi s Darom odigrali jednu partiju, ja krenuo skupljati igru, a kako ručak nije gotov, veli baka Dara: "A šta ćemo sad?" Hehehe. Ajmo ponovo. Ovaj puta smo uzeli base igru pa smo taman krenuli i dobro se zalaufali kad je bio gotov ručak pa smo morali skupljati i završiti partiju prije kraja.
Eto, tako smo zaigrali u Slavonskom Brodu, žena ima 72 godine i bila je jako sretna što se mogla poigrati. Bitna je volja a ne godine.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 5):
IgorMcGregormadoValsimShich
slika
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Igranja na moru i izvan svojih kuća

Post Postao/la Igor »

"Izgleda je dobro vino..." dobra kvalitetna ploča ;) koja je izdržala "Alien Blood - žilavka" domaće vino.....
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

2. Dan Društvenih Igara u Puli i okolo

Post Postao/la sadistiko »

Kako sam imao sreće da su me dečki iz Pule ponovo zvali da dođem u Pulu natrpao sam u auto igara koliko je stalo, a da mi stanu i žena i djeca :-) i lagano krenuo u petak popodne. Prognoza nam nije išla na ruku. Svi su se bojali kako ćemo stići do tamo (osim nas naravno). Čak mi je stari dao vojni ašov na sklapanje, lance za gume i idemo.
Lagana kišica do Bosiljeva i onda srećom odlučim da ipak ne idem dalje starom cestom jer se već počelo smračivati. I dobro da sam tako napravio. Prošli smo prvi tunel i evo snijega. Oko Ravne Gore je to već bilo dosta ozbiljan snijeg i bilo ga je dosta po cesti. Srećom, dobre zimske gume i nema većih problema. Druga prepreka je bila olujna bura prije Rijeke. Ni to nas nije spriječilo. Kad smo prošli Učku kao da smo ušli u drugu zemlju. Suhe ceste i milina klima.
Putovali smo oko 4 i pol sata. Stigli kumovima koji su imali goste pa smo malo pričekali da gosti (njihovi kumovi :-)) odu pošto nisu izrazili želju za igranjem neke igre. Onda je bio problem klinčadija koja nikako da zaspe. Nakon vožnje po gradu i naš Frane je napokon zaspao pa smo konačno mogli zaigrati. Već je bilo 0:45 kad smo krenuli igrati igru koju do sad nismo igrali igru broj 1:
San Marco.

slika

Mehanika mi je jedinstvena jer nisam igrao ništa slično dok je slična po temi El Grande-u. Imaš svoje aristokrate po raznim četvrtima Venecije za vrijeme njenog vrhunca. Fora je to što dva igrača vuku karte koje onda podijele u dvije hrpice a druga dva moraju uzeti jednu ili drugu hrpicu. Postoje razne karte za postavljanje novih aristokrata, mostova, bodovanje, micanje i premještanje suparničkih aristokrata i onih loših limitirajućih kojih kad skupiš vrijednost 10 ispadaš iz daljnje igre u tom krugu igre. Fora igra intrige i podvaljivanja. Ovoj ekipi se nije pretjerano svidjela, ali vjerujem da će se mojoj standardnoj utorkovnoj ekipi svidjeti. Igru smo završili u 2:25 ali smo onda brbljali još do pol 4 pošto se nismo dugo vidjeli.
Subota, dosta dugo smo uspjeli odspavati. Aldo mi je javio da treba doći već oko 11:05 pa sam požurio i krenuo sam pošto ostali ukućani nisu stigli jesti. Oni će kasnije poslije ručka.

slika

Kad sam stigao do mjesta gdje će se igrati: Circolo dečki su već raširili igre po cijeloj sali. Bio je to veličanstven prizor za svakog pravog igrača :-)
Dok smo čekali da počnu dolaziti ljudi Miroslav iz Igranja nam je pokazao kako se igra Splendor. Nažalost nisam stigao dovršiti partiju čistam zanimljive igre. Ne volim baš igre s kartama, ali ova mi se baš svidjela.
Stigla je ekipa koja je htjela igrati Village pa su mene dopali da ih ja naučim. I nije mi ni malo žao jer je partija postala baš zanimljiva, ne zbog toga što su dečki odigrali vraški dobru partiju nego radi njihove uvučenosti u igru. Dvojica koja su prvi htjeli igrati su se baš uživjeli, dok je treći igrač koji se priključio malo kasnije više pronalazio neku svoju taktiku za pobjedu. Kako Village nije igra na sreću, nisu imali šanse protiv mene iako sam im govorio da treba ići malo u svijet. Dečki su čak nazvali gradove na mapi, ali se nisu nikad pomakli iz Sela. Uživali su u raznim poslovima, vjećničkim dužnostima, marketu, ali to ipak nije dovoljno za pobjedu.

slika

Uglavnom, nisu odustajali i do kraja su odigrali s voljom iako sama igra traje dosta dugo. Bodovi sad nisu važni, bitno je da su dečki kad sam ih kasnije sreo vani već razmišljaju kako bi nadogradili igru i sl. :-)
Nakon te igre su me pronašli stara ekipa od prvog dana igara u Puli i zamolili dam im pokažem Puerto Rico. Kako se nisu odmah skupili otišao sam na ručak. Nakon sat vremena kad sam se vratio došla je cijela moja ekipa. Žena Marina, sinovi Luka i Frane i ja. Odmah sam pronašao ekipu koja je jedva dočekala da probaju Puerto Rico. Matej, Martina i Zvjezdana su odslušali kratki brifing pravila. Pridružila se i moja Marina. Nažalost Zvjezdana je morala ići pomoći oko pokazivanja igara kako su tada ljudi počeli stizati u sve većem broju. U tim trenutcima nije bilo slobdnog stolca, a kamoli stola. Bili su iskorišteni svi živi stolovi u sali. Fenomenalan osjećaj.

slika

Vratimo se Puerto Ricu. Matej i Martina planiraju kupiti Puerto Rico pa sam ih odmah upozorio kako original igra ne izgleda baš prelijepo naspram ove moje verzije kuju sam sam napravio nešto nalik na 10th Aniversary inačici igre, mada nije sah artwork iz igre nego sam kombinirao nešto svoga, nešto fan dodataka i sl.

slika

Kako je partija bila skoro pred kraj, a došla je i naša kuma Andreja na igranje prepustio sam njoj vodstvo svog dijela otoka, a ja sam krenuo na objašnjavanje Formula D koju su htjeli naučiti neki mama i sin, dok su Aldo i Vicko također iskoristili priliku i naučili igru. Odigrali smo igru u 6 u timovima na stazi New Jersey. Sjetio sam te se Krscho (mrmlj... sbatine ) o da, puj.

slika

Luka i ja smo bili žuti tim, mama i sin, crveni, a Vicko i Aldo plavi. Kako je kocka htjela odprhao sam u prvih par krugova igre toliko daleko da me više nisu mogli stići. Na kraju je Vicko uspio napraviti stvarno veliki preokret jer se vukao oko zadnjeg mjesta te na pola staze uspio odskočiti i stići na 2. mjesto. Uglavnom, Žuti tim je pobijedio, Plavi tim drugo mjesto s izjednačenih 12 bodova, dok je Crveni tim imao samo 6 radi izlijetanja mame.
Kako smo završili tu partiju, nije više bila takva gužva pa smo Luka i ja iskoristili nabaciti jedan Ticket to Ride po Lukinoj želji. To je trajalo nekih 45 minuta. Luka me ovaj puta nije uspio pobijediti.

slika

Nakon toga mi je još pokazao kako se igra Flash Point Fire Rescue, ali se kasnije ispostavilo da su on i neki dječaci igrali po nekoj rezanoj verziji igre koja baš i nije nešto. Kad je Aldo malo objasnio kako to ide, već je bilo kasno i morali smo skupiti igre pošto je bio dogovor da događaj traje točno do 21.
Stvarno puno odigranih igara. Nakon toga smo se dogovorili da popijemo pivicu ili par (kako tko već može). Luka i ja smo sjeli s dečkima dok su Marina, Andrea i usnuli Frane otišli doma. Jedna pivica u nekoj birtijici i brže doma, jer kumovi bi se sigurno još igrali :-)
Već je bila skoro ponoć kad smo krenuli odigrati jednu kratku igru za kraj :-)
7 Wonders na stol i idemo. Kumovima se baš i nije pretjerano svidjela.
Ali kumi Andreji se nije još spavalo, ajmo još nešto! :-)
Pa kako ne bi!

slika

Village na stol u nejerojatnih 1 sat u noći. Što kraće objašnjavanje i krenulo je igranje. Uz dosta vina (nema pouke iz Slavonskog Broda :) ) zavrili smo partiju tek u 3:23. Ludnica! Već smo jedva gledali, a sutra treba putovati i kući.
Da dalje ne duljim. Ujutro nas je rano probudio naš Frane pa smo svi bili malo grogi. Rano smo kretali za Petrinju, ženu je rasturala glava (kako zna često imati migrene) pa smo krenuli na put dosta nesigurno kako će to ići ako krene povraćati svaki tren. Uglavnom sretno smo stigli doma i evo nas!
Hvala puljanima još jednom! Nadam se da ćete nas ponovo zvati!
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 5):
dgalesic2000NuuqburazVickoStudioworks
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Igranja na moru i izvan svojih kuća

Post Postao/la Nuuq »

Hocu i ja. Pozovite i mene iduće godine, i postanite internacionalni :) :) :)

Live long and prosper.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
sadistiko
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Brela Boardgame Marathon 2015.

Post Postao/la sadistiko »

Prvo da se ispričam na jako dugačkom postu.

I eto nas ponovo u Brelima. Naša Bugica nas je jedva dočekala, a i mi smo bili jedva dočekali da stignemo. Temeprature od preko 30°C su nas potjerale čim prije u more. Navečer smo naravno uhvatili odmah jednu od igara.

slika

Ovaj puta imamo još više igara nego zadnji puta jer smo po Bugi poslali dosta veliki dio kolekcije. Netko bi rekao - Ludi ste - a eto nama je to gušt, sjest navečer uza stol i zaigrati nešto.
Ukratko što se sve igralo ove godine:
  1. Lords of Waterdeep x2
  2. San Marco x2
  3. Alhambra x3
  4. El Grande x2
  5. Tuscany
  6. Risk:Godstorm
  7. Ragnarök: Aesir and Jötunn
  8. Among the Stars x2
  9. Shipyard
Nažalost neke od igara koje smo ponesli nisu dospjele na stol. Al, šta je tu je, to ne možemo promijeniti. Druge godine ćemo ipak ponesti nešto manje igara jer smo jedva sve potrpali u auto kad smo kretali doma :-)

1. večer

Prva igra na stolu je bila Lords of Waterdeep - Bugina najdraža.

slika

Iznenadilo me kad smo krenuli igrati i kad je Buga zapravo dosta toga zaboravila kako se igra. Ubacili smo obje ekspanzije i izbacili višak karata kako je navedeno u pravilima. Misije smo redali jednu za drugom, baš nas je išlo. Jedino što nas je malo zezalo s vremena na vrijeme su naleti vjetra, koju su bili dobrodošli da nas rashlade, ali loši po naše karte pa smo na kupove karata stavljali razne posudice i kutijice :-)

slika

Kako niti Marina zapravo nije znala što mora skupljati ja sam uspio doći do pobjede. Konačni rezultat:

1. Sadistiko Silverstars/Sagalor 169
2. Marina Gray Hands/Halaster Blackcloak 156
3. Buga Harpers/Durnan the Wanderer 132

Ocjene igre su bile: Marina 8, Buga 10 i ja 9. Pošto smo igrali izrazito dugo radi raznoraznih pojašnjenja pravila ali i bilo je dosta posla to je bilo to za prvu večer.

2. večer

Da ni na plaži nemamo mira evo i ove slike kad su Marina i Luka igrali X i Ox na ručniku s kamenčićima i borovim grančicama :-)

slika

Drugu večer smo Bugi ponudili revanš, pa smo malo ranije krenuli s igrom i opet Lords of Waterdeep.

slika

Ponovo obje ekspanzije, samo jedinu stvar koju sam zeznuo je da nisam ponovo umiješao i izbacio višak karata iz osnovne igre pa smo igrali s istim špilom i ovu večer. Ovaj puta kao da smo igrali skroz drugu igru. Iako sam imao istog lika nikako mi nije išlo, ali ni drugima nije baš sjalo sunce (a i kako bi kad je već davno pao mrak ;-) ). Bilo kako bilo, Marina je danas izvukla najbolji kraj, dok smo Buga i ja ponovo zaglibili u korupciju iz koje se teško izvuči ako ne dolaze građevine i karte koje ti pomažu da se ispetljaš iz mutnih poslova. Rezultat večerašnje partije i 3 puta kraće trajanje nego jučer:

1. Marina Red Stashes/Brianne Byndraeth 71
2. Buga City Guard/Halaster Blackcloak 53
3. Sadistiko Silverstars/Sangalor 31

Ocjene igre: Marina 9 (malo je digla ocjenu), Buga i dalje 10, a ja ostajem na 9.

slika

Mali Frane je u međuvremenu zaspao na ležaljci.
Kako smo dosta brzo završili dogovorili smo se da idemo nabaciti još nešto kratko. Odluka je pala na San Marco. Bugi ja trebao kratki podsjetnik i mogli smo krenuti u zakulisne okršaje za prevlast u Veneciji.

slika

Igra je trajala oko sat i 20 minuta i na kraju je Marina izašla kao pobjednik. Možda joj je pomoglo i to što smo Buga i ja pili Jackie Colu, a ona samo Colu :-) U svakom slučaju baš smo se dobro zabavili i nasmijali. Rezultat igranja:

1. Marina 89
2. Buga 64
3. Sadistiko 61

Ocjene su sljedeće: Marina 10, Buga 10 i ja 9. Te večeri smo još brbljali i zezali se do 2:30 i onda u krpe. Večeras nije bilo vjetra ali je baš lijepo gore na terasi kod Buge.

3. večer

Kako su naši dečki (Frane 3,5 i Luka 11) danas već bili malo ljuti jer se samo igramo navečer išli smo malo do centra grada da se malo iskaču na trampolinu i da si kupe kakvu drku po štandovima. Pojeli sladoled i brže na igranje ;-)
Buga već čeka, a nabavila je i pojačanje. Stigla joj je prijateljica Suzi koja se izjasnila da bi isto rado igrala kakvu igru.
Kako je jako puhalo odlučili smo se igrati u apartmanu pod klimom. Bilo je kasno pa smo se odlučili za još jedan San Marco da Suzi uvedemo u svijet igranja.

slika

Bez obzira što joj je bila prva igra vrlo brzo je Suzi pokazala zube i krenulo je šamaranje na sve strane. Mi nju nismo štedili, a boga mi niti ona nas. Čak je dobar dio partije bila u vodstvu. Marina je zaostala i to stvarno jako. Bila je na 0 bodova dok smo mi bili već blizu 50 bodova. Buga i ja smo je podcijenili što je ona iskoristila i u samo zadnjem Pasažu iskoristila i izbila na prvo mjesto u samom završnom bodovanju! Za jedan bod! Konačni rezultat večerašnje igre:

1. Marina 65
2. Sadistiko 64
3. Buga 61
4. Suzi 51


Mislim da sam ja primio najviše šamara u ovoj igri i pravo je čudo što sam skupio toliko bodova. Teško je to kad imaš 3 žene protiv jednog muškarca. Ocjene igre su sljedeće: Suzi 10, Buga 10, Marina 10 i ja 9,5. Baš uzbudljiva partija do samog kraja!

4. dan

E danas smo moja Marina i ja nastavili s proučavanjem expanzija za Alhambru dok se pripremao ručak. Igrali smo dio s Treasure Chest-ovima. Usput smo skužili da smo prošle godine cijelo vrijeme igrali krivo kad smo igrali u dvoje! Kad se igra u 2 onda treba uvesti 3. virtualnog igrača Dirk-a, a mi to nismo nikada. Zato nam je i išlo tako lijepo i imali pregršt bodova :-) Ovako je ipak nešto teže skupiti tako puno bodova.

slika

Uglavnom, odigrali smo s tom ekspanzijom i meni se više svidjela, dok Marini baš i nije. Pobijedila me za 3 boda (156 vs 153 boda).
Navečer smo dogovorili igranje nešto ranije, ali radi nekih problema Buga nije mogla stići ranije pa smo opet krenuli nešto kasnije.

slika

Postavili smo El Grande i zaigrali. Igrali smo skraćenu verziju gdje se preskaču 3, 6 i 9 krug. Hmmm, Suzi se danas već ponašala kao da odkad - ikad igra igre i rasturala nas je cijelo vrijeme. Spletkarenje joj izgleda dobro leži :-)

slika

U samom finišu, Buga uspjeva prijeći Suzi za samo 1 bod :-) Ja sam ponovo imao okršaj sa svima, jer kad se babe udruže nema pomoći. Joj … joj.
Konačni bodovi na kraju igre:

1. Buga 106
2. Suzi 105
3. Sadistiko 96
4. Marina 88


Ocjene za igru: Suzi 10, Buga 10, Marina 8 i ja 9,5. Cure (Buga i Suzi) su oduševljene igrom, dok moja Marinca ne voli baš spletkarenje i nikako joj ova igra ne leži.
Kako smo završili prije ponoći vele žene da hoće još igrati pa sam izvukao Alhambru.
Buga je već igrala, a Suzi je brzo skužila bit pa smo zaigrali i to.

slika

Igra je bila dosta izjednačena za nas troje, dok je Suzi odmah odskočila. Rekli smo Bugi da je nabavila prejaku konkurenciju ;-)
Do kraja je bilo neizvjesno za 2. mjesto, a konačni rezultat igranja je:

1. Suzi 117
2. Sadistiko 106
3. Marina 102
4. Buga 78


Ocjene igre: Svi osim mene 10, a ja 9. Kako je već bilo prošlo 1:15 brže smo se povukli spat.

5. večer

Večeras je bio dogovor da ćemo igrati Risk Godstorm ako se rano krenemo igrati, ali opet nismo krenuli prije 22 pa sam postavio Tuscany. Kako Buga ne voli ništa što se sadi uzgaja i sl. igre odmah je počela njurgati. Igrali smo skoro do 1 sat ali se nismo maknuli dalje od početnih 5 bodova.

slika

Taman se stvar krenula razvijati kad je Buga potpuno odustala i otišla na spavanje. Tako Tuscany nismo završili.

6. večer

Danas je bio zanimljiv dan. Radi kiše, pa nekakvog promjenjivog vremena, a kasnije i dosta jake bure nismo išli na kupanje. Preselili smo stvari iz jednog apartmana u drugi i odali se piću. Strikan Goran i ja smo popili stvarno dosta gemišta taj dan i još navečer drmnuli po votku kod susjeda poljaka. Uglavnom, bilo je jako upitno jel budemo išta igrali pošto smo se okupili oko stola tek u 23 sata. Kako sam jedva uspio nagovoriti Gorana da nam se ovaj puta pridruži i da mi pomogne u ovoj babljoj prevlasti iz dana u dan, morao sam izvući igru za 5 igrača i da ne traje predugo. Na stolu je zasjao ponovo El Grande.

slika

Bilo je tu svega, ali smo na kraju ipak Goran i ja izvukli deblji kraj. Čak nas ni nisu toliko pritisnule babe koliko smo mi zapravo loše odigrali. Eto napokon smo dobili i Striku da zaigra. Sjećam se da je bilo raznih insinuacije prošle godine nakon mog reporta gdje je Goran svo to vrijeme dok se mi igramo, pa eto, barem jednu večer je sad bio s nama i čak aktivno igrao.
Razultat igranja:

1. Suzi 95
2. Marina 79
3. Buga 65
4. Sadistiko 59
5. Goran 43


Ocjene za igru: Buga i Suzi 10, Marina (koja je opet malo digla svoju ocjenu) i ja 9, a Goran 7. Suzi nas je opet rasturala, dok smo se Goran i ja batrljali na začelju.

7. dan

Kako smo danas Marina i ja odlučili ne igrati navečer radi premora, odigrali mi jednu Alhambru u dvoje nakon ručka.

slika

Ubacili smo dodatak Bazaar. Meni i nije neki pretjerano dobar dodatak, dok se Marini svidio. Ja sam konačno uspio pobijediti.

8. večer

Večeras sam iznio Risk:Godstorm pa smo krenuli igrati u 4 igrača: Buga, Marina, Luka i ja. Frane je imao svoju 5. vojsku na posebnom stolu i imao utrku slonova kućnih ljubimaca :-) . E da, ono što bih samo rekao usput. Danas je malac (3.5 godine) uzeo moj Treasure Chest, ono što nas je više uzelo preko Kickstartera i zabavljao se preko nekoliko sati bez prestanka s raznim resursima.

slika

Pa sad iako ne koristim toliko često iste, nije mi žao, jer se dijete toliko zaigra i toliko raznih zamisli izbaci uz ove zgodne resurse.

slika

Nego, vratimo se na Risk. Dosta nam je trebalo da se podsjetimo kako se ovo čudo uopće igra. Znam da smo zadnji puta odigrali krivo dio u Underworldu, ali sad sam to detaljno pročitao i bio sam siguran kako se to igra. Rezultat igre je bio sljedeći:

1. Marina 23
2. Luka 12
3. Buga 10
4. Sadistiko 10


Ocjene su bile: Luka 9, Marina i Buga 8 i ja 7.
Naravno, opet smo neke stvari propustili, a to sam shvatio tek drugi dan kad sam ponovo malo prolistao pravila. Ono što nas je ubijalo je loša sreća na kocki. Ovdje kocka ima stvarno prejak utjecaj na sve ishode, to je to, zašto mi se Risk više ne sviđa previše. S druge strane, zanimljive karte s efektima koji mogu potopiti cijeli kontinent (što mislite zašto je Atlantida potopljena? ;-) ) i predivne figurice uvijek privuku igrače. Igra je trajala jako dugo (skoro 4 sata) pa smo na kraju već bili premoreni. Brže na spavanje jer će ispasti da smo na more došli samo radi igranja :-)

9. dan

Danas smo na plaži Luka i ja nabacili jedan Ragnarök: Aesir and Jötunn. Morali smo se malo podsjetiti kako to ide, ali nakon prve borbe smo već igrali kao i prije. Ovdje se bore dvije strane, Norse Bogovi i Snježni Divovi za sudbinu zemlje kroz 9 kraljevstava. Kocka ima dosta utjecaja ali ipak treba znati dobro odigrati i s kartama koje uglavnom služe za utjecaj koliko kocki ulazi u igru. Iako je Luka imao nešto jače karte u par borbi, uspio sam ga pobijediti. Na kraju je bilo 5:2 za mene.
Navečer smo se malo duže zadržali s klincima u Promajni na điksaoni i igraonici pa smo stigli dosta kasno, tako da smo Marina i ja planirali odigrati samo jedanu kratku Among the Stars, ali kad su došli Buga i Goran onda smo se toliko zapričali da smo odustali od igre.

10. dan

Danas je dobar dan za igranje. Imali smo u planu provesti dan na plaži i za ručak otići u obližnji restoran na jumbo obiteljsku pizzu kao prošle godine za predzadnji dan mora, ali se ispostavilo da je kao i prošle godine da čim smo završili s ručkom i došli na svoju plažu počela kiša na Braču (koji se vidi iz Brela), grmljavina i nevrijeme, a kod nas skoro pa ništa. Malo vjetra i onda kad je krenula i kod nas lagana kišica pobjegnemo u apartman. Naravno, čim smo stigli gore, sunce udara i od tada sve nastavlja kao da ništa nije bilo i postaje jako vruće. Kako nam se nikome nije dalo vraćati dolje, s Bugom smo dogovorili da proba Among the Stars. Bugi se jako svidjelo i opalili smo prvu partiju gdje nas je skoro i pobijedila. Ipak, to je Marinino carstvo i tu ju je teško pobijediti. Uspjela je za 2 boda prešišati Bugu dok sam ja bio sasvim dobar ali opet slabiji za 2 boda od Buge. Konačni rezultat igre je bio:

1. Marina 83
2. Buga 81
3. Sadistiko 79


slika

Ocjene za igru su bile Marina i Buga po 10, ja ostajem na svojih 8. Cure su odmah htjele navečer ponoviti. Kad je došla večer, reko, ajd da probamo pitati Bugu za Shipyard. Znam da joj se Viticulture/Tuscany nije nikako svidio, možda upali Shipyard. I stvarno, opet je počela jadikovati kako ona ne zna slagati brod i od čega se sastoji, i niš joj nije jasno i tako dalje. Onda odma i moja Marina predlaže idemo to sklopiti i igrati nešto lakše.

slika

Srećom nakon par ovakvih zdravica, Buga je izdržala prvu godinu i kad je većinu skužila počela se diviti igri i govoriti kako je igra stvarno super.

slika

Istina je, igra nije jednostavna, spada u neki medium euro, ali jednom kad svladaš mehaniku i kad vidiš što te vodi kroz igru (a to su ugovori kojih se moraš držati ako želiš biti uspješan), onda igra postaje zabavna i privlačna.
Partija je potrajala oko 2 i pol sata, što je ok za prvi put a rezultat je bio:

1. Marina 71
2. Sadistiko 64
3. Buga 55


Ocjene za igru, svi troje 10. Tako da je i Marina sad digla svoju ocjenu na 10. Prvi brodovi su nam bili stvarno ogromni, a Buga je pobrala slavu s najviše skupljenih bodova za svoj prvi brod.

slika

11. večer - zadnja večer :-(

Kako smo sad već bili totalno iscjeđeni kasnim igranjem, za zadnju večer nisam htio forsirati ništa novo pa smo zaigrali Among the Stars. To ne traje dugo pa ajd, a i cure je obožavaju.
Marina ja opako krenula i pobjegla nam je do kraja druge godine strahovito daleko, ali onda kao da se desio neki klik i samo je stala dok smo je Buga i ja sustigli, a Buga i prestigla. Igrali smo s javnim ciljevima, a Buga je ubola prvi cilj jer je prva prešla 50 bodova prije kraja 4. godine. Do kraja nisam uspio konkurirati babcima koji su samo jurili prema naprijed. Na kraju je situacija izgledala ovako:

1. Marina 76
2. Buga 76
3. Sadistiko 63


Cure su opet dale 10-ke, a ja 8.
Nakon igre smo se još dobrano napričali dok nismo krenuli na spavanje jer je sutradan trebalo gibati doma.
Eto toliko za ovu godinu. Pozdrav svima do drugog izvankućnog igranja koji će kod nas (nadam se) nastupiti već drugi tjedan.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 8):
ArtykockicadadoValsimdgalesic2000KillaSatarashmiljenko
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Kamp na Kupi 2015.

Post Postao/la sadistiko »

Bome, kako za naše obitelji ovdje kriza nikako da prođe bilo je vrlo upitno hoće li se skupiti bar dvije obitelji da ove godine idemo na Kamp na Kupi. Neki odoše na more, neki u Njemačkoj na privremenom radu i eto.
Srećom, bili smo ustrajni i ipak u zadnji tren, ali nadvoje - natroje krenuli na kamp. Bio je plan ostati barem 3-5 dana. Na kraju smo ipak bili 8 dana i nismo požalili!
Ove godine je vrijeme odlično poslužilo i nismo imali niti jedan kišni dan u ovom periodu.
Ponio sam hrpetinu igara ali sam već u startu znao da se više od pola toga neće odigrati. Pa ipak, dosta smo se igrali, a djeca su bila zadovoljna.

3.8.2015. FangFrish

Slađa (žena od Saleta GT) je zaigrala s djecom, mattinom Teom (7) i mojim Lukom (11) jedan FangFrish aka Cach-a-Catch. Vjerujem da su se dobro zabavili čim su svo troje dali ocjenu 10 za igru.

4.8.2015. Twilight Imperium

slika

Po nekakvim mojim procjenama ovo nam je bila jedina prilika da odigramo ovu džinovsku igretinu. Uz dosta muka oko starta, jer uvijek ti neko svrati na Kamp, počeli smo dosta kasno (oko 14:30 ako se ne varam) tako da uz brzinsko objašnjavanje SaletuGT i podsjetnik Matti i mom Luki krećemo u osvajanje jedne baš lijepe galaksije.

slika

Nažalost ovo neće biti partija za pamćenje jer nismo uspjeli završiti igru. Odigrali smo samo 3 kruga i taj zadnji je završio oko 22 kad je Luka već bio premoren i otišao direkt u šator na spavanje. Kao i obično na Kampu, nismo non stop igrali, bilo je i pauza za kupanje, pa se Sale GT otišao provozati malo Kupi u čamcu i tako, laganini tempo, sve je usporeno, nema žurbe na Kampu ;-)
Od zanimljivosti je bilo to da je već u prvom krugu bio napad SaleGT-a na Luku, ali bez uspjeha. Netrpeljivosti s druge strane galaksije smo Matta i ja čuli preko galaktičkih vijesti ali nismo previše marili za to. Luka je odigrao strašno taj svoj prvi krug i raširio se enormno po galaksiji. Toliko jako da smo se zapitali da ne igramo nešto krivo. Bilo kako bilo, nastavile su se sporadične bitke i u drugom krugu između te dvije rase.

slika

Taman se kretalo zakuhavati između Matte i mene kad smo morali prekinuti.
Sale i ja smo skupili po 2 boda, a Matta i Luka po 1. Ova partija je obečavala baš zanimljive zgode, ali eto, nije nam bilo suđeno. Kako je na Kupi dosta velika vlaga nisam se usudio ostaviti igru preko noći na stolu pod pokrivačima pa da ujutro nastavimo, nego smo sve spakirali i vozi u auto na sigurno.

5.8.2015. Lords of Waterdeep

Kao i obično preko dana se stalno nešto događa, dolaze nam gosti, kuha se ručak itd, opet smo tek navečer uhvatili igru i to Marina, Luka i ja. Tea nam se pridružila samo da gleda pošto je još premala za ovu igru gdje bi trebalo znati čitati i to još engleski.

slika

Bez obzira na to Tea i Frane su se dobro zabavljali skupljajući kockice u raznim bojama.
Ja sam uspio pobijediti zahvaljujući tome što me nisu uspjeli uštopati kod izgradnje građevina.

6.8.2015. Ragnarok i San Marco

Danas sam uhvatio kuma na megdan i pokazao mu igru koju još nije probao. Zaigrali smo Ragnarok.

slika

Ovo je brza igra s kartama i kockama za dva igrača, al opet, kad nemaš pametnijeg posla ili vremena za “pravu” igru dobro dođe. Ima dosta raznolikosti da ne ispadne skoro nikad ista partija, ali nije sve ni čista sreća. Jednom kad imaš već dovoljno iskustva kad vidiš da imaš loše karte onda ni ne forsiraš nekog jačeg predstavnika, a ponekad ako imaš prejake karte možeš si sačuvati dvije za kasniju borbu. Sve u svemu, slatka mala igrica.

slika

Navečer smo pak dosta kasno, kad je zaspala Tea, zaigrali San Marco. Misha i Luka su igrali prvi puta, ali bome, Misha nas je dobrano pobijedila već u toj prvoj partiji.

7.8.2015. Ragnarok, FangFrish i San Marco

Preko dana je Luka zaželio revanš za našu partiju Ragnaroka s mora.

slika

Borili smo se dosta dugo. Došli do 9. kraljevstva gdje je ipak prevladala sila Norse Bogova. 5:4 tako da je Luka dobio zadovoljštinu na onu izgubljenu partiju s mora.
Navečer smo zaigrali FangFrish. Ovaj puta smo imali novog igrača Tonu.

slika

Djeca nam nisu dala disati svojom, dosta često preranom kupovinom, pa je igra bila dosta čudna. Sve u svemu na podij je isplivala Misha s 59 €. Svi osim mene dali ocjenu 10, ja 7.
Kako je Matta zaspao kod uspavljivanja Tee, mi ostali zaigrali San Marco.

slika

Toni smo nabrzinu objasnili kako se igra, a kako je San Marco stvarno jednostavan brzo smo krenuli dalje. Danas smo igrali čak do 0:33 kad je pobjedu odnio Luka sa čak 77 bodova dok smo Misha i ja imali po 58.

8.8.2015. Fangfrish i Lords of Waterdeep

Negdje oko 10 sati smo išli igrati Fangfrish pošto nije bilo nikakvih gosti tog jutra. I ovaj puta smo opet teško dolazili do mogućnosti kupnje ali u svoj toj pomutnji je Tona izvukao najviše od nas starijih i uspio zaraditi čak 81 € dok je Misha imala 56 €. I opet svi ocjenili igru s 10, osim moje ocjene 7.
Ne sjećam se sad jesmo li odmah krenuli s drugom igrom, ali to je taman bilo negdje prije ručka. U igru je u zadnji tren uletio Matta pa nas je bilo 4.

slika

Toni smo na brzaka objasnili kako se igra. Matta i Tona su povremeno naizmjence radili ručak pa nisu bili non stop prisutni. Ja sam opet dobio Larissu i uspješno gradio građevinu za građevinom do predzadnjeg kruga kad me Matta napokon uspio štopati. Svejedno, pobjeda je bila uvjerljiva. Ovaj lik je jednostavno prejak ako ostali igrači ne shvate na vrijeme da ga treba štopati po svaku cijenu.
To je ujedno bila i zadnja igra koju smo igrali na kampu jer smo se 9.8. pakirali doma, a 8.8. navečer opet malo zagalamili, napravili prvi Kupski Krijes na čamcu.

slika

Bio je ovo još jedan jako lijepi Kamp na Kupi.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 6):
miljenkoNuuqgrofValsimSatarashburaz
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Igranja na moru i izvan svojih kuća

Post Postao/la Valsim »

Opa vidi Twilight Imperium na par fotki na stolovima :thumbs .

Bogme se ne štedite s teškašima ni izvan kuće :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Igranja na moru i izvan svojih kuća

Post Postao/la sadistiko »

To je specijalno napravljeni stol za igranje za kamp i još uvijek je malkoc premali za TI3. Jedva sve stane za 4 igrača :-)
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Kamp na Kupi 2016.

Post Postao/la sadistiko »

Kao i skoro svake godine (kad vrijeme i Kupa dopuste) ove godine smo se opet uputili na divlje kampiranje u prirodu kraj naše drage rijeke Kupe. Ove godine nismo baš išli čoporativno kako smo to običavali nego nas se za landing skupilo samo troje hrabrih. Dam Dam, SaleGT i ja, Sadistiko.

slika

Čamcem smo nekoliko puta prevozili hrpetine stvari koje će nam trebati u sljedećih dva, pa možda i tri, tjedna života u polu divljini.
Kako je bila najava nevrijemena i nenormalnih kiša nije nam bilo svejedno, ali čim od jutra nije krenula kiša mi smo krenuli u osvajanje i počeli s pripremama na najgore.

slika

Dam Dam je srušio pošteno polu suho drvo da imamo za vatru u sljedećih par dana, a Sale i ja smo postavili prvi šator da se imamo kuda skloniti u slučaju kiše. Kako kiše uopće nije bilo večer smo proveli u društvu pijanog susjeda koji živi preko puta nas koji se nije dao kući, tako da smo mi već otišli i spavati, a on je tek oko 4 ujutro uspio doći do čamca i jedva prijeći na svoju stranu Kupe. Slike tog događaja bolje da ne vidite :-)
Na drugi dan smo išli pomoći našem prijatelju Krkiju precijepati i pospremiti 10 metara drva i pred sam kraj nas je prekinulo nevrijeme. Dam Dam je morao ostati kod kuće dok smo se Sale i ja dvoumili hoćemo li na kamp ili ćemo pauzirati jedan dan. Srećom pa je Sale dovoljno lud kao i ja pa smo otišli na Kamp pa makar padala kišica. Nakon kojih sat seruckanja, kiša završi i nebo se skroz otvori i bi opet lijep dan do večeri. Nakon što smo postavili ceradu za natkrivanje stola nabacimo nas dva jednu partiju The Big Time!-a.

slika

Ovo je bila prva partija za Saleta i igra nit mu se nešto posebno svidjela niti je rekao da je više neće igrati. Nit miriši - nit smrdi :-) Sale joj je dao ocjenu 6, dok ja 7.
Sale je dobio tu partiju sa 51 bod naspram mojih 44.
Sljedeće jutro, kako se ja jako rano budim, sam čekao i čekao da se Sale probudi i lagano obnovio vatricu (koja inače kad se upali prvi dan kampa gori ili barem tinja sve do zadnjeg dana) i uz rakijicu promatrao kako se Kupa isparava.

slika

Ko to može platit!
Nakon što se Sale probudio išao sam Saleta naučiti kako se igra Glen More.
Pošto je ovo dosta rijetka i nepoznata igra, a ovaj kamp smo je igrali gro puta ajde da je malo opišem.

slika

Igra ima nešto sličnosti sa Carcassonneom jer se razvija škotsko selo tako da se postavljaju kvadratne pločice, ali tu svaka sličnost prestaje. Potrebno je skupljati razne resurse (drvo, žito, kamen, stoku i ovce) kako bi se dalje razvijalo. Moguće je graditi razne dvorce, pronaći Loch Ness i slična jezera te izgraditi druge građevine koje će pomoći pri skupljanju bodova. Bodove donosi (naravno) wiskey, glavešine sela, novac i Dvorci. Što je veća razlika u odnosu na druge igrače to se više bodova skuplja, dok je bitno za kraj igre imati što manje selo.
Igra nije prezahtjevna i lako se pohvata, ali u prvoj igri još nitko nije napravio savršenu kombinaciju, tako da ipak treba kojih par igara kako bi čovjek počeo kopčati i razmišljati o najboljojj strategiji u kojem smjeru razvijati selo.
Sale je opet pobijedio sa čak 34 boda naspram mojih jadnih 11. Ocjene su bile, Sale 6,5 dok sam ja dao 7,5.
Kako smo mi bili prethodnica ostaloj ekipi koja je trebala doći na kamp ne možemo se samo igrati po cijele dane nego smo morali malo i urediti prostor, pa smo se uhvatili izrade stepenica do našeg dnevnog boravka.

slika

Vjerujte nije lako na kojih 30 stupnjeva pod velikom vlagom i hrpetinom komaraca i obada.

slika

Nakon toga je uslijedilo betoniranje ;-)
Kako je zemlja (ili bolje reći mulj) podložan stvaranju blata čim prva kišica padne onda na mjesta gdje bi mogla doći voda stavljamo fini sitni pijesak kako se ne bi stvaralo blato. Tako da ipak nismo baš betonirali :-)
Malo mi je žao Saleta što je uletio u ove radne akcije, ali mislim da je i njemu bilo lijepo kao i meni. Nekako me ova fizikalija opušta i tih prvih par dana se stvarno naradim ko konj, ali sam nakon toga opušten do bola. Čak sam došao na kamp s težim bolovima u leđima, a kući došao zdrav zdrav.
Taj dan je Sale otišao doma radi nekih obaveza, a došli su Dam Dam i njegova kćer Paola i moja obitelj (žena Marina i sinovi Luka i Frane). Inače imam problema s ovim mlađim (frane 4 g.) oko spavanje jer se njemu nikad ne spava dok na kampu on uredno u 21 traži da ga otpratim na spavanje u šator. Tako da smo mi ostali mogli nabaciti jedan Dominion.

slika

U ovoj partiji je pobjedu odnio Damir sa 41 bodom, dok smo Marina i ja bili izjednačeni sa 36, a Luka 17.

slika

Sljedeće jutro. Dečki i ja obnavljamo vatricu. Sad već imamo 4 postavljena šatora.

slika

A evo i pogled na kuhinju, iako smo na kampu, ne želimo se odreći luksuza.
Navečer smo Dam Dama naučili kako se igra Fresco.

slika

O da, zaboravio sam napisati da smo napokon složili i igraonu u kampu. Imamo ogroman masivan stol (za kojeg smo Dam Dam i ja pošteno otegli jaja dok smo ga dovukli iz obližnje vikendice od frenda Axija) a ispod njega tepih kako se ne bi desilo ono što se desilo prošle godine kad sam u sitnom pijesku pod stolom pogubio hrpu dijelova od igara koji su me na kraju dosta skupo koštali kad sam naručivao zamjenske.

slika

U svakom slučaju u Frescu je pobijedila moja Marina sa 82 boda, za jedan više od Dam Dama. Ja sam bio na 72, dok je Luka imao 55. Svi smo dali ocjenu 9, osim Damira koji je dao 8,5.

slika

Sljedeći dan smo osposobili i drugi dio dnevnog boravka s još jednom ceradom. Nažalost, nemam niti jednu sliku gdje se vide ogromne police s te strane kampa :-)

slika

Nakon toga smo išli pokazati Dam Damu kako se igra Glen More. Partija je prošla u moju korist. Skupio sam 52 boda, Dam Dam 45, Marina 33, a Luka 23.
Marina je morala kući radi posla pa je i Frane otišao s njom, a Luka je ostao samnom.
Taj dan je opet pala kiša, ali to nas ne muči previše pa se znalo desiti da se vozimo i po najjačem pljusku.

slika

Tad su negdje stigli i Matta, Misha (žena) i Tea (kćer). Kad je stigao Axi, bome to se ne sjećam.
Kad nam je stigao prijatelj Yella sa svojim sinom Leom opalili smo po Forbbiden Desertu. Yella i Leo još nisu igrali pa smo ih naučili ovu co-op igru. Partije su trajale između 20 i 30 minuta i odigrali smo ih čak tri i niti u jednoj nismo došli ni blizu rješenju igre. Sva tri puta smo ostali bez kapi vode i pocrkali u toj divljoj pustinji. U zadnjoj partiji nam se pridružio i zagriženi “neigrač” Tomca koji je ipak popustio nakon dugo nagovaranja da sjedne za stol i zaigra. Nažalost ni to nije pomoglo pa smo i u ekipi od 5 igrača također izgubili.
Ocjene za igru nakon ovog trećeg poraza su bile sljedeće: Luka 10, ja 8, Yella 7, Tomca 6 i Leo 5.
Nakon toga, već u ponoć smo se odlučili na još jednu igru ali ovaj puta The Big Time! Yella je nekad davno igrao ali se više nije sjećao kako se igra tako da su sva trojica (Yella, Tomca i Leo) bili novaci u ovoj igri.
Pobjedu sam odnio ja sa 53 boda, Yella drugi sa 49 bodova, Tomca 45 i Leo sa 26. Ocjene igre su bile: Leo 8,7 (ugledao se na starog po ocjenama na decimalu :-) ), Yella 8,2 i Tomca i ja po 8.
Sljedeći dan je došlo još hrpa ekipe, prijatelji iz zagreba Mlac i žena mu Irena, onda redom iz Petrinje Tona, Dara i Ines. Ujutro smo kartali omiljenu igru Mlaca i Irene - Remi i moram priznati da me nije baš nešto oduševila. Kartali smo mi još i Belu i Raub koje volim, ali ovo mi nekako nije sjelo. Tu je negdje i Luka išao kući jer su se Marina i dečki spremali ići na Mariju Bistricu. Pošto ja nisam čovjek od vjere, ja sam ostao uživati na kampu.
Kako je to bio fešta dan, navečer nakon mnogo alkohola ne znam koji mi je bog bio ali izvadim ja Panic Station da naučim Yellu, Ines i Tomcu. Da napomenemo da su Tomca i Ines totalni neigrači i nisu navikli igrati društvene igre. Dodajmo još i velike količine alkohola tome i eto ti katastrofa igre :-)
Dva sata igre gdje neki nisu do kraja igre skužili kako se igra, da ne kažem da je Yella zarazio Ines na nedozvoljen način predavši joj kartu Domaćina (Host) i cijele zbrke. Uglavnom, paraziti su pobijedili jer ljudi nisu imali dovoljno karnistera da se zapali leglo ovih alienskih govnadi. Nemam niti jedne slike jer sam i ja bio u dosta pripitom stanju.
Jedno jutro nakon te burne noći smo Tomca, Axi, Matta i ja opet sjeli u igraonu i zaigrali Glen More. Sva trojica su prvi puta igrala i lako sam odnio pobjedu sa 64 boda, Matta 45, Axi 28 i Tomca 22. Kako su dečki na kraju rekli: “Ok, ne spremaj igru, sad znamo kako se igra pa idemo bacit još jednu!” I ajd, odigramo mi još jednu i ovaj puta Axi odnese pobjedu sa 56 bodova, Matta 46, dok smo Tomca i ja imali po 36, ali ja bio 3. kod gledanja na izjednačenje.

slika

Skoro svaki dan smo se prehranjivali i od prirode. Baš sam se fino nahvatao Bjelica ove godine pa smo malo malo jeli pržene ribice, a jedan dan smo imali i Somiće.
Koja je to sad večer bila više ne znam ali okupila se opet ekipa oko stola u igraoni. Matti za volju, pošto on slovi za majstora ove igre, zaigrali smo Puerto Rico. Igrali su Matta, Tomca, Misha i ja. Bome, Matta mi je ukazao na neke stvari koje krivo igramo već 3 godine otkad znam za tu igru :-) Bože moj. Uglavnom, zaigrali smo i bila je to jedna od mojih boljih partija.

slika

Uspio sam pobijediti Mattu šampiona sa 51 bod, on 40, Misha 32 i Tomca 28. Tomca je bio njubara, ali brate mili ja sam presretan radi njega jer je ove godine uopće pristao zaigrati nešto. Ono što me nije iznenadilo kad je rekao da mu se zapravo svidjelo igrati. Nakon toga smo Matta i ja morali baciti još jednu partiju nečega i to je bio Ragnarök: Aesir and Jötunn. Ovo je igra u 2 igrača gdje jedan vodi Sjeverne Bogove, a drugi Snježne divove. Bori se u 9 kraljevstva, od toga po dva od svakog klana. Zapravo borba se svodi na odabir svog vojskovođe, nakon toga što boljih karata za taj napad i onda ili se bacaju kocke ili dobiva vrijednost snage na kartama. Na samom kraju borbe se dodaju još bonus snage i bez obzira što ima jako puno sreće u igri, bude zanimljiva partija jer netko mora pobijediti 5 puta pa ima dosta fore da se odhrva jačem protivniku. Što je zanimljivo, nekad je bolje izgubiti partiju kad se vidi da protivnik ima jačeg vojskovođu i sačuvati karte nego uludo potrošiti karte koje potencijalno mogu donest pobjedu u sljedećem okršaju. Da ne idem u detalje, borba se vodila do 9. kraljevstva gdje sam ja ipak uspio pobijediti tako da je rezultat bio 5:4 za mene.
E sad, jel to bilo tu večer ili večer prije ili tad. Već sam bio mrtav umoran i taman sam se došao oprostiti od ekipe uz vatru na plaži kad odjednom kao u filmu dolaze tri auta s druge strane Kupe, duga svjetla se probijaju kroz grmlje, prašina, magla! Kao u filmovima kad FBI ili neka slična postrojba napada. Kad su sjeli u čamac (a nama onako pod gasom izgledalo kao da ih ide 10 u 3 čamca) već smo si pomislili, sad smo gotovi! :-)
Na kraju se ispostavilo da su to susjedi s kampa ispod nas i oni došli na rakiju i pjesmu :-D
Ohaj haj, ajd udri po rakiji i pivi i pjesmi. Pjevali smo tako do kojih 5 sati, ja ne znam, ali sam došao sebi negdje oko 6, pol 7, sam na plaži, nigdje nikoga :-)
Ništa kupi se u šator i odspavaj koliko se može.
Ojoooj, kakva je to gužva taj dan bila. Susjedi s kampa od noćas su danas organizirali pečenje praseta tu na kampu. Ekipa je bila već rano ujutro na terenu a gazda koji se noćas s nama sašio kasnio pošteno :-) Čudi me kako su uopće uspjeli otići kući.
S čamcem su prevozili cijeli dan ljude s one strane na našu. Mislim da ih je bilo preko 50. Kako nam je gazda obećao hrpu mesa za ručak i rekao da ne radimo svoj ručak bome smo se malo zapitali hoće li išta ostati za nas nakon što ovi svi najedu :-)

slika

Kako nismo morali brinuti o ručku Tomca, Matta, Misha i ja zaigrali The Big Time!
Matta i Misha još nisu igrali pa im se igra jako dopala. Tomca je sad već bio veteran pa je već puno bolje mogao igrati. Rezultat je na kraju bio Misha 50, Matta 46, Tomca 45 i ja jadnih 38 bodova. Ocjene su bile Matta i Misha 10, Tomca 9 i ja 8,5. Bila je baš zanimljiva partija s puno prevrata u slavi izvođača.
Tu je naletio i Dam Dam s motorkom da nam opet malo “naruša” drva.

slika

Tako da smo opet bili spremni za sljedećih tjedan dana za našu vatricu na plaži.
Popodne dosta kasno smo se već malo pobojali za svoje trbuhe jer smo već bili dobrano gladni, a od susjeda ni traga ni glasa, dolazi susjed, opet pjan ko avion, skoro prospe ogromnu hrpetinu mesa na pladnju. U alaj smo se obradovali, gladni ko vukovi. Nakon dobre prehrane navečer smo mogli opet bacit koju partiju igre. Ovaj puta smo zaigrali Istanbul. Kako se ispostavilo da Matta i, naravno, Tomca nisu igrali ovu igru, opet smo bacili dvije partije za redom. U prvoj sam pobijedio ja s 5 rubina, Dam Dam 4, Matta 3 i Tomca s 1. Ocjene igre su bile Dam Dam 10, ja 9,5, Matta 7 i Tomca 6.

slika

U drugoj partiji je situacija bila sljedeća (Tomca nije imao snage za revanš): Opet ja prvi s 5 rubina i 8 Lira, dok je Dam Dam isto imao 5 rubina ali samo 4 Lire, dok je Matta opet imao 3 rubina. Ocjene su bile sljedeće: Dam 10, ja 9,5, a Matta 8.
Tu sam ja uzeo jedan dan pauze od kampa da obavim poslove u mojoj firmici pa sam se opet vratio drugi dan. Sad su opet samnom došli Marina i dečki pa smo tu večer zaigrali Toakido. Igrali smo Marina, Luka, Frane i ja. Ostali su bili, ako se dobro sjećam, pjani ko majke pa im nije bilo do igre. Uglavnom, bilo kako bilo, ja sam pobijedio s 85 bodova, Marina druga sa 68, Luka 44 i Frane 38 jer što bi on radio ono što daje najviše bodova, on ide tamo gdje se njemu hoće, to je provod na takvom proputovanju Japanom :-)
Ocjene: Marina, Luka i Frane 10 i ja 8,5.

slika

Drugo jutro je Luka htio revanš u Tokaidu pa se u igru uključila i Tea. Pa je rezultat bio sljedeći: Luka 79, Marina 63, Tea 62, ja 55 i Frane 41 bod.
Preostao nam je još jedan lijepi dan (samo mi to nismo znali) u kojem smo uživali u kupanju u Kupi. Još smo dva dana nakon onog što nam je susjed donio pečenicu jeli ostatke a navečer nam se redovito pridruživala i jedna lisica koje se nismo mogli riješiti.
I tako je došla noć potopa, nakon Dan Oluje uslijedila je prava oluja!
Krenuo je jak vjetar taman kad smo se spremali odigrati Thurn und Taxis. Brzo smo pospremili sve što nije bilo pod krovom i potrpali se svako u svoj šator. Tada smo već imali 7 šatora! Cijelo malo selo :-)
Kako moj šator nije napravljen za ovakve uvjete (moglo bi se reći da je namjenjen za postavljanje valjda u nekoj prostoriji kako ne bi prokisnuo) nažalost pri jačem pljusku koji je nastupio krenulo je promočivanje. Kako su prognostičali u cijela ova dva tjedna non stop najavljivali kišu i nevrijeme nisam vjerovao da će baš sad pogoditi. Nažalost jesu! Moja Marina se jako boji nevrijemena, pa smo morali ostati budni, dečke smo uspjeli postaviti na dijelove koji još nisu promočili, a nas dvoje smo se smjestili u sredini šatora koji nije za spavanje gdje nije promočilo. Prvo smo malo razgovarali a onda kad smo vidjeli da se vrijeme neće smiriti rekoh ajdmo odigrati jedan Catan Dice da malo skrenemo s uma ovo crnilo. Već je prošlo 2 sata i već smo bili skroz umorni kad je jedna od soba procurila pa smo Franu morali evakuirati u svoj dio šatora. S Lukine strane je još sve izgledalo dobro. Šta sad, nevrijeme ne posustaje, idemo složiti ležaj od ležaljki za plažu i ručnika pa ćemo ubit bar malo oko. Tako smo smotani spavali i budili se s vremena na vrijeme i provjeravali kako je kod Luke. Mislim da je kiša stala tek oko 5 ujutro. Bili smo ko prebite mace.
Tona u drugom šatoru koji je također promočio je također bio sav mokar i smrznuo se ko p… jer nije imao nikakvu rezervnu robu. Matta i family nisu imali problema jer je njihov šator rađen od pravog materijala koji ne propušta vodu.
Ujutro na doručku smo išli viječati hoćemo li ostajati na kampu ili se moramo povući. Naš šator se brzo suši ali voda koja se nakupila u sobama je preobilna. Pune 2 i pol kante od one kante Jupola sam uscijedio iz Soba. To je bilo katastrofa. Mi smo imali one velike madrace na napuhavanje pa nam ta voda nije puno značila, ali je sve bilo vlažno. Kako je moja Marina dosta osjetljiva na takve stvari krenulo je šmrcanje i odlučili smo da se povlačimo s kampa!

slika

To je najžalosniji dan jer treba sve što smo u ova dva tjedna dovlačili sad pokupiti i vratiti kući. Mirek i Marijana su nam došli pomoći. Cijeli dan smo spremali i vozili preko Kupe u aute i onda smo navečer dečki (Frane i Luka) i krenuli nizvodno čamcem s ostatkom glomaznih stvari koje nisu mogle stati u aute. Bila je to predivna večer i dečkima je to bio poseban doživljaj. Evo i jedna slika za kraj sa pogledom prema kamu, zalasku sunca i još jednom lijepo provedenom vremenu na našoj Kupi!

slika
Zadnja izmjena: sadistiko, dana/u 08 ruj 2016, 13:49, ukupno mijenjano 2 puta.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 10):
stokadadokockicaKillaJelena PelenaLourdinValsimArtySatarashmiljenko
slika
Odgovori

Natrag na “Blogovi iz boardgame svijeta”