Sadistiko i petrinjske igre

Tekstovi, podcastovi i ostali materijal kojeg objavljuju razne boardgame zajednice u Hrvatskoj.
Pravila foruma
Svaki korisnik otvara svoju temu u kojoj će opisivati zanimljivosti i crtice iz vlastitih igraćih događanja
Svoje blogove možete nam slati i putem obrasca na naše stranice kako bi bili vidljivi i van ovog foruma
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

E da, još jedno pitanje koje se nismo složili:
Izgradio si svemirski dok u ovom krugu. Kasnije na svom potezu u istom krugu odigravaš Strategiju Proizvodnje.
Matta i SaleGT tvrde da smiješ graditi u tom Svemirskom doku iako u pravilima piše da Svemirski Dok ne može ništa proizvoditi do drugog kruga.
Istina da na strategiji Proizvodnje piše da ne treba aktivirati sustav gdje se proizvodi i da zato možeš proizvoditi. Mislim da sam to već prije tražio i našao da se ne smije, ali eto, opet smo potegli to pitanje.
Vaše mišljenje?
slika
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la thegrey »

Ne mozes proizvoditi na space docku
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Valsim »

Ah Twilight Imperium :ljubav .

Još jedan super izvještaj super igre :thumbs .

Čestitke Saletu na prvoj pobjedi :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Krvolov i Istanbul

Post Postao/la sadistiko »

Danas sam odredio utorak za testiranje naše nove igre Krvolov. Iako se prijavilo čak 5 testera, kako je Matta otpao okupilo ih se 4 i moja malenkost (od 100+ kila ;-) ).

slika

Kako i priliči, prvo se morala napraviti dezinfekcija rakijom (i to par puta) kako se i u stvarnosti ne bi zarazili ovim razornim virusom iz igre.

slika

Igra Krvolov vas smješta u post apokaliptični svijet gdje je gotovo cijela civilizacija uništena opasnim virusom koji uništava krv cijeloj populaciji planeta Zemlje. Samo oni bogati su uspješno sakupili dovoljno krvi i odselili na Mjesec gdje su na miru od stalnih napada siromašnih mogli nastaviti živjeti uz veliku količinu zaliha čiste krvi.
Na zemlji je nastao kaos, ulične bande su počele pljačkati, oni koji su htjeli produžiti život su morali doći do zaliha krvi, zapravo jedina valuta u tom svijetu je vrećica krvi!
Vi ste vođa jedne od 4 bande u vašem gradu i krajnji cilj vam je sagraditi vlastiti svemirski brod i pridružiti se bogatima na Mjesecu i lagodno živjeti uz svakidašnje transfuzije čiste krvi. Dok ste u ovom kaosu na Zemlji morate se pobrinuti za sebe i svoje pomagače. Svi kreću sa dva pomagača. Akcije koje po krugu možete poduzimati su krađa krvi iz banke krvi u Bolnicama, nabava raznih potrepština na Crnom Tržištu gdje se može desiti da dobijete zaraženu krv umjesto prave, pa se usosite još više.

slika

Možete nabavljati dijelove broda u napuštenoj tvornici, podkupiti lokalnu miliciju što vam omogućuje da ste prvi u sljedećem krugu, ali i da postavite lokalnu miliciju da zabrani korištenje određene akcije na ploči. U laboratoriju je moguće nabaviti znanost, u ljekarni pilule koje vam malo usporavaju propadanje krvi. Moguće je vrbovati još ljudi u svoju bandu, ako posjedujete tehnologiju koja to omogućava. U svakom krugu virus mutira i napada određene krvne grupe, postoji polje gdje možete pomoći da mutacija ide u određenom smjeru pa na taj način spasiti sebe i sve ostale u igri, ili namjestiti patku drugom igraču koji ima čovjeka baš te krvne grupe za koju predstoji pogoršanje.
I na kraju, postoji akcija koja omogućava krađu ili obranu u 3., 5. i 7. krugu igre. Kako cijelo vrijeme vlada policijski sat u ostalim krugovima nije moguća krađa.
Objašnjavanje igre je trajalo nekih 10-15 minuta pa su dečki krenuli s igrom:

SaleGT - žuti
Dam Dam - plavi
Krki - zeleni
Tona - bijeli

Prvi igrač je bio Dam Dam i krenula je nabava krvi u svoje zalihe, dok se Tona bacio na masovnu nabavu dijelova broda. On je odlučio što prije napustiti Zemlju i sva sranja koja se ovdje događaju. U 3. krugu je već sastavio cijeli brod i položio vozačku dozvolu, ali pošto je taman bila smjena lokalne milicije, krenula je krađa među igračima pa je SaleGT ukrao jedan dio broda i onemogućio Tonu da se vine put Mjeseca. Krki je bio skupio 3 pomagača, ali je jedan umro od prevelikog zagađenja krvi virusom, dok su se ostali spasili ili zalihama krvi ili pilulom.

slika

U 4. krugu, Tona nije imao dostupan dio u Tvornici, ali je iskoristio rotaciju dijelova broda i u sljedećoj šarži dijelova broda se pojavio dio koji mu je nedostajao i to je bila prva pobjeda u povijesti Krvoloka na način da je netko uspješno odletio na Mjesec.

slika

Njegova pobjeda je bila zagarantirana bez obzira na broj bodova. Igra je prekinuta u 4. krugu.
Konačno bodovno stanje:

Tona: 15
Dam Dam: 14
Sale GT: 11
Krki: 5

Ocjene za igru: Tona 10, Sale GT i Dam Dam 9 i Krki 8.
Kako je ovo bilo relativno brzo gotovo (sat vremena, ali se dosta pričalo za vrijeme igre, vjerojatno rakija kriva :-) ) krenuli smo na još jednu partiju. Krki nije htio igrati nego je rekao da želi vidjeti kako ću ja odigrati svoju igru.
Dakle u drugoj partiji su bili ovi igrači:

Tona - bijeli
Sale GT - žuti
Dam Dam - plavi
Sadistiko - zeleni

Kako je Krki bio zadnji, onda sam ja umjesto njega bio prvi u ovoj partiji. Taktika je bila, što prije proširiti ljudstvo i onda rasturati, a raketu potpuno zanemariti.

slika

Plan je išao dosta dobro, ali se Tona opet opasno približio svom cilju da što prije napusti planet. Srećom, u trećem ili petom krugu ga je Dam Dam pokrao taman kad je opet imao spreman broj i vozačku. Upravo to ga je koštalo života. Zanemario je zdravlje i nakon 6. kruga je preminuo taman kad je htio okrenuti ključ za paljenje motora rakete. Koja tragedija. Složiš brod, položiš vozački i onda umreš od teške bolesti prije nego stigneš do mjesta gdje bi doživio duboku starost uz hrpe čiste bogataške krvi.
Mi ostali smo se okrenuli svojim problemima i nastavili preživljavanje. U zadnjem krugu je Dam Dam također sastavio svemirski brod, ali nije imao dovoljno ljudi da položi i vozački, tako da sam ja osigurao pobjedu sa dosta istraženih tehnologija, od toga i blok mutacije koja me je potpuno izliječila pa više nisam imao degradaciju moje krvi. Također dogurao sam do 4 pomagača, dok je ostatak ekipe ostao na svoja početna dva. Konačni bodovi:

Sadistiko: 20
Sale GT: 12
Dam Dam: 10
Tona: DNF

Ocjene su se malo korigirale: Tona 10, Dam Dam 9, ja 8,5, Sale GT 8.
Dakle u dvije partije s potpuno novim ljudima imali smo skoro 2 polijetanja brodom što se do sad smatralo neostvarivim, ali sa samoubilačkom taktikom koju je odigrao Tona je i to moguće.
Ova partija je trajala opet nešto manje od sat vremena, ali opet je tu bilo i priče i zajebancije i tak dalje. Dečki su zaključili da je igra zabavna ali vjeruju kako je sklapanje broda i odlazak sa Zemlje prelagan. To ćemo još vidjeti, možda i je.
Kako je noć bila mlada (oko ponoći ;-) ) dečki su poželjeli odigrati jedan Istanbul.

slika

Kad sam im počeo objašnjavati kako se igra, počeli su se hvatati za glavu, ali ubrzo su uhvatili ritam s igrom i krenulo je natjecanje tko će prije skupiti 5 rubina. Krkija smo zeznuli da nije uspio završiti igru, a bio je tako blizu, pa je kasnije ipak uspio skupiti 5. rubin, ali i ja sam pošto je krug išao do Tone, a ja sam mogao odigrati predzadnji potez u igri i također uspio skupiti 5. rubin i imati više novaca od Krkija i na taj način pobijediti u igri. Konačni rezultati:

Sadistiko: 5 (8 Lira)
Krki: 5 (5 Lira)
Sale GT: 4 (23 Lire)
Dam Dam: 4 (21 Lira)
Tona: 2

Ocjene igre: ja 10, Sale GT 9,8, ostatak ekipe: 8. Igra je trajala dobrih 2 sata ali opet je bilo priče i zafrkancije.

slika

I za kraj ovotjedna top lista:

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 9):
dadoStudioworksShichRon_SwansonValsimNuuqkockicaSatarashKilla
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Nuuq »

Jbt kako bi ja to volio probati

Live long and prosper.
slika
Deda
Reactions:
Postovi: 32
Pridružen/a: 19 pro 2015, 02:33
Lokacija: Pula
Ima zahvala: 56 puta
 pohvaljen: 28 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Deda »

Oho, drago mi je da igra napreduje i da se ljudima sviđa. Vidim da ima i puno vizualnog napretka u odnosu na ono što sam vidio na Jamu, najs!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deda za post:
sadistiko
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Valsim »

Me wanna play, me wanna play :D .
Daj se zaleti do Zagreba da i mi purgeri imamo priliku zaigrati igru :) .
Moram reći da vizualno igra izgleda fenomenalno, a opis igre tek. Ma sve skupa je pravi par excellence :bravo .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 2):
Shichsadistiko
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

slika

Malo sam još mamuran, al probat ću dočarati jučerašnji događaj.
Naime, jučer je bio tradicionalni Žznićki dan: Dan Velikih Sanjki. Održavamo ovaj događaj sad već ravno 10 godina. Malo je zeznuto što se mora održati baš 17.2. pa se zna desiti da uleti kao ove godine u najgorem mogućem trenutku kad drugi dan većina nas mora ranom zorom na posao. Neki su morali već u 4 na posao!

slika

Pa da malo pojasnim za one koji još nisu čitali o događaju prošle godine i prijašnjih godina. Na taj dan se jede ultra ljuti čili meksički grah sa ultra ljutim sušenim banijskim kobasicama ;-)

slika

slika

Neki su mislili da grah ipak neće biti tako ljut ove godine ;-)

slika

Piju se rakija i gemišti u velikim količinama!

slika

A od prije par godina smo krenuli tradicionalno igrati A Game of Thrones na taj dan. Kako smo prošle godine imali manjka mjesta u igri, ove godine sam pripremio potpuno promijenjenu igru koja omogućava do 9 igrača. 3 Nove kuće Arryn, Tully i Targeryen.

slika

Žznići se navikavaju na ovakve događaje od najmlađih dana ;-)

slika

Cijela mapa je dosta izmjenjena i dodan je istočni kontintet za Targeryene. Kako je ovo više ležerno igranje vjerojatno nije dobro za procjenu balansa ove verzije. Ipak se tu puno pilo i pričalo pa se i igra odužila, a na kraju je nismo ni završili.

Igrači: Mirek (Stark), Mlac (Geyjoy), Yella (Tully), Matta (Arryn), ja (Lannister), Axi (Baratheon), Tona (Targeryen), Sale GT (Tyrell) i Dam Dam (Martell).

Sve u svemu, ono što mi je ostalo usječeno u pameti (ovo malo što je još imam) je da Tully ima prestrašne karte i bolje vam se ne petljati s tom kućom. Od nekih 5-6 borbi samo jednom sam pobijedio i tad bi se izvukao da mu moj kolega Tyrell nije zatvorio vrata pa se nije imao kuda povući, pa su zato natradale 3 jedinice. Kako se boriti protiv Tully-a ne znam. Sve u svemu, već sam i na BGG-u čitao o tome kako se neki bune da je Tully OP. Istina, zguran je na mapi u mali prostor i između 5 igrača na direktnom udaru, ali ako mu ništa ne možeš u borbi, pa makar imao jaču vojsku od njega, ne znam što napraviti.

slika

Ovaj puta je za razliku od prošle godine odmah u drugom krugu krenuo opći rat i bilo je tu mašinjana Baratheona (što baš nije moguće često za vidjeti od strane Axija, koji često igra pasivno), pa onda vječni rat između Lannistera i Tully-a koji je uvukao i Greyjoya i Tyrella na stranu Lannistera, pa izdaja Greyjoya, pa prevrat na jugu zemlje gdje ej Greyjoy udario po Martellu, zatvaranje Tyrella Lannisteru jedinog prolaza prema središtu kontinenta, pa čiščenje Baratheona od strane udruženih snaga Martella i Tyrella. Malo prckanje na moru između Starka i Arryna i nedočekani rat između Arryna i Targeyena na istočnom kontinentu. Bila je to zapravo zanimljiva partija puna prevrata, ali užasno spora. Čak nije bilo puno rasprava oko pravila, al eto, opet sam zeznuo i u par bitaka oštetio sebe i još nekoga (ne sjećam se više), ah, kad čovjek ne može popamtiti baš sva moguća pravila od svih igara koje ima. Ali zadovoljan sam, bilo je stvarno malo toga što smo krivo igrali i sad već skoro svi znaju sve što treba znati. Jedini zelenko je bio Tona koji je prvi put igrao ovu igru, ali nakon prvog kruga kad mu je Dam Dam objasnio skoro sve u igri brzo se ufurao.

slika

Druga stvar koja mi je bila čudna je to da smo imali jako puno Oznaka moći, ali to je vjerojatno zato jer vlasnici Prijestolja i Gavrana nisu dali da se licitira za promjenu stanja, nego su dozvolili da se skupljaju oznake moći u par navrata.
Treća stvar koja mi se učinila prelakom (ali to je možda povezano sa time što smo imali power tokena na bacanje) je kad smo se branili od Divljaka da smo se obranili bez imalo muke, jer 9 igrača ipak lako skupi veći broj oznaka. Iako su ti brojevi veći nego u osnovnoj igri možda bi trebali biti još veći.

slika

Kasnije je već počela i topovska paljba radi graha pa su neki posegnuli za zaštitnim sredstvima ;-)
Kako je Tona morao dizat sidro onda smo i mi završili igranje iako nismo završili igru. Stigli smo do 5. ili 6. kruga, a Dam Dam je bio na 5 dvoraca.
Kako bi ispravno ocijenio ovaj dodatak, morat ćemo još jednom odigrati ali u malo manje pijanom stanju ;-)

I to je bilo to.
Ta-daa, The End.

Do čitanja
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 7):
dadostokaValsimmiljenkoKillaIgorkockica
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Valsim »

Lijepo je vidjeti da se tradicija održava, pogotovo ona kulinarska :thumbs .

Mada nisam ni najmanje ljubitelj pikantne hrane, ali moram priznati da izgleda zaista slasno da bih čak došao u napast :) .
A onda opet s druge strane kada vidim neka crvena lica s fotki, odmah se sjetim jedne bezobrazne podvale čilija i najljućeg čili umaka u sendvič za vrijeme maturalnog putovanja. Stoički sam podnio muku ne posegnuvši za mlijekom, ali uh nikad više taj osjećaj :D .

A di ćeš boljeg ovakvog druženja nego uz Game of Thrones partiju. To se onda zaista može reći kruha i igara :) .
Kladim se da se neki nisu crvenili samo zbog čilija tijekom igre :D .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Igor »

A Game of Thrones - Fart Bird...
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Odgovori

Natrag na “Blogovi iz boardgame svijeta”