Sadistiko i petrinjske igre

Tekstovi, podcastovi i ostali materijal kojeg objavljuju razne boardgame zajednice u Hrvatskoj.
Pravila foruma
Svaki korisnik otvara svoju temu u kojoj će opisivati zanimljivosti i crtice iz vlastitih igraćih događanja
Svoje blogove možete nam slati i putem obrasca na naše stranice kako bi bili vidljivi i van ovog foruma
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la dendarii42 »

sadistiko je napisao/la: 15 ožu 2021, 08:03 Sretna mi osma godišnjica opstojnosti na ovom forumu :-)
Nažalost više ne stignem pisati o našim igranjima, ali igra se dosta često, i više nego prije potresa, a na forumu sam skoro pa inventar ;-)
Kad odeš u penziju otvorit ćemo podforum s tvojim imenom.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la kockica »

Jok, bolja ideja bi bila smajlic sadistiko
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Valsim »

@sadistiko
Nedostaju mi baš tvoji opisi, ali razumijem da je teško naći vremena. Nisi mi jednom izmamio suzu od smijeha s nekim neobičnim potezom ili situacijom u igri :D .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
sadistiko
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Varaždin i Petrinjska Flottila

Post Postao/la sadistiko »

Ajd da nešto napišem u ovom mom šupljem blogu :-)
Jučer (zapravo kad pogledam na sat, bilo je to prekojučer) smo Dam Dam i ja zapalili do Varaždina. Već duže čekam da mi @marge dofura kupljeni Barrage iz Svaroga, ali nikako da dođe u Petrinju. Reko ako neće Muhamed brdu, onda će brdo Muhamedu (zapravo trebalo bi u ovom slučaju bt obrnuto), idemo mi za Vž i preuzmem igru, a usput bacimo nešto i na stol sa tamošnjom ekipom. Dam se odmah složio, a uzeli smo i moju ženu i sestru njenu tako da se niko ne žali. Njih dvije smo ostavili da se druže sa rođakinjom, a Dam i ja u Vakuum na igranje ;-)
Oboružali smo se sendvičima, kikirikijem i pivom, ali nas je Marge dočekao sa nekom special edition pivom, ladnom ladnom, reko ajd da pomognemo čovjeku da se ne zgrije piva ;-)

slika

I tako smo prvo na stol prevalili https://boardgamegeek.com/boardgame/227 ... -cathedral
Iako je kutija mini, a ploča još smješnija, ovo uopće nije light igra. Jako fora i posebna igra. Treba jako paziti što drugi rade i tempirati svoje poteze (naravno ako želiš bit dobar). Kako nam je pivica jako dobro tekla u grlo, odužilo se i igranje, jer uvijek se tu nađe i pokoja pričica, pa nije baš da se vidimo i znamo toliko. Marge je par puta bio u Petrinji, ali @Bolindus (Trupac) smo sad tek upoznali u živo. I tako oderao nas Marge ko budale, a partija odužila preko 2 sata, a trebala trajat sat i pol. Al dobro.
Tu je došla još jedna gajba pive i pizze (opet Marge), al ja više nisam smio piti jer treba voziti i do nazad.

Žene su već počele njurgati kad smo krenuli na pravog teškaša: https://boardgamegeek.com/boardgame/251247/barrage

slika

E ovo je već mrcina i po količini komponenti i po zeznutim potezima koji opet jaaaaako ovise o tome što drugi igrači igraju. Znali smo da je nećemo stići dovršiti, al barem smo osjetili prevrtljivost ove igre. Igrao sam je samo online, ali u živo je još bolja.
Ok, oni tokeni za mašine i strojeve su stvarno kao da su posudili iz neke druge igre, uopće nema nikakve veze sa igrom i temom, kao da se radi o nekom Space Invaderu ili sl. UŽAS! To sam rekao da uz insert radim prave bagere i mješalice, s ovim ja to neću igrat, koma, koma, sramota.
Pozdravili smo se s ekipom i dogovorili da su sad oni dužni doći do nas, a mi kad budemo išli opet u Vž da nam nađu neki jeftin smještaj i da igramo do pol noći ko ljudi i da prespavamo i ujutro na miru krenemo doma, pa da mogu i popit te fine pive koje su nam se nudile ;-)
Svaka čast dečki i nadam se da se vidimo uskoro opet ;-)

I da moja lista srama ne povećava svoj broj, danas sam sazvao ekipu za očevid da vidimo mi taj https://boardgamegeek.com/boardgame/275969/flotilla

slika

Iako je sve izgledalo smušeno, nakon prvog odigravanja starter likova krenula je igra i uglavnom nije bilo problema. Fora mi je taj preokret igre kad pređeš sa Sinkside na Skyside i igra skroz mijenja svoj tok. Dam Dam je naravno povezao konce i razbio nas ko budale. Naišao je na nekoliko karata koje izgleda imaju grešku, pa molim ekipu koja je već igrala Flotillu jesu i oni našli te karte koj na Skyside jedno piše u ikonografiji, a drugo dolje u tekstu opisa akcije. Radi se o kartama 52, 69, 78 (ova zadnja još i ima smisla). Ne znam jel to kod svih tako ili sam ja dobio neku prvu prvu ediciju s grešakama na kartama.
Eto, skinuo sam dvije igre sa popisa srama u dva dana i ja presretan.

Sadistiko pile of shame

Živjeli i bok
Zadnja izmjena: sadistiko, dana/u 08 srp 2021, 11:27, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 10):
kockicarealukadadotanelornpriroda15Mago de UmagosmurfORnotValsimblacxmiljenko
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Papaver »

Super osvrti, samo tako dalje. 8-)

Preporučam ti jedino radi lakše preglednosti da veće slike staviš u postove.
slika
Avatar
neoch
Reactions:
Postovi: 86
Pridružen/a: 12 stu 2017, 16:28
Lokacija: Delnice
Ima zahvala: 107 puta
 pohvaljen: 144 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la neoch »

I kakva je piva? :zvizdi
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Mago de Umago »

Barrage je vrhunska, ali ti bageri i mjesalice su bas kao iz space invadersa. :D
slika
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Bolindus »

Budemo drugi put manje pili, a više igrali? Ili možda ipak ne ... :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bolindus za post:
sadistiko
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Mago de Umago »

Bolindus je napisao/la: 08 srp 2021, 10:20 Budemo drugi put manje pili, a više igrali? Ili možda ipak ne ... :D
slika
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la smurfORnot »

Sreca pa su bar za Barrage promjenili one KS kapljice vode koje su bile užas...i rondele su poboljšali...ono kad backaš game a dobiješ sub par verziju u odnosu na retail. Ako ose ne varam, dobili su nešto flaka jer nisu mjenjali ekipi komponente a rekli su, jer kao, ovo vaše je funkcionalno, tako nešto...ali da, game je odlican! Dobro mi je kako u startu nemaš za biber, a onda se pomalo sve više i više opcija otvara, ali i dalje ne možeš sve, obzirom da si ogranicen rondelom i action spejsovima ili workerima, makar imao recimo resursa i para(nakraju nam se znalo desiti grcam u parama, nemaš kud s njima).
Odgovori

Natrag na “Blogovi iz boardgame svijeta”