Sadistiko i petrinjske igre

Tekstovi, podcastovi i ostali materijal kojeg objavljuju razne boardgame zajednice u Hrvatskoj.
Pravila foruma
Svaki korisnik otvara svoju temu u kojoj će opisivati zanimljivosti i crtice iz vlastitih igraćih događanja
Svoje blogove možete nam slati i putem obrasca na naše stranice kako bi bili vidljivi i van ovog foruma
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

Papaver je napisao/la: 08 srp 2021, 08:22 Super osvrti, samo tako dalje. 8-)

Preporučam ti jedino radi lakše preglednosti da veće slike staviš u postove.
Evo povećao sam, ajd sad to više nije tak problematično ko prije.
neoch je napisao/la: 08 srp 2021, 08:45 I kakva je piva? :zvizdi
Medvedgradski Fantom je odličan.

slika

a Varaždinski Kahli beer nisam probao, al frend veli da nije baš nešto.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
Papaverrealuka
slika
Officer Barbrady
Reactions:
Postovi: 80
Pridružen/a: 03 pro 2019, 17:24
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Officer Barbrady »

Dobar je Kahli beer zadnjih godina...
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Valsim »

Ma neka nam ti i češće pišeš :thumbs .

A po fotkama se vidi da ste se super proveli.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

slika

Rekao sam da nema šanse da Barrage igram više s onim alienima. Pa eto mog odgovora.
Vrlo uskoro će biti uključeno i u InMyBox ponudu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 4):
ValsimPapaverMago de Umagopriroda15
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Kamp 2021 1. dio

Post Postao/la sadistiko »

Eto nas ponovo na tradicionalnom kampu na Kupi!

slika

Ove godine nas vrijeme nije pomazilo. Prvi dan smo napravili "landing" i očistili dosta brzo teren, srušili do kraja jedno drvo koje se izvalilo, maznuli još par opasnih suhih da nam se ne sruše na nas. Prognoza nije bila bajna, i već je jučer trebala biti cijeli dan kiša ali eto nije. A u Njemačkoj i Belgiji je bila ona velika poplava, pa smo krenuli s oprezom, jer znamo da Kupa zna imat divlju čud. Prvi šator (od Mireka) smo postavili na skroz novu višu poziciju nego inače stavljamo šatore čisto iz tog razloga da se ne probudimo po noći u vodi. Prvu noć nismo odigrali ništa jer je kiša padala pa smo samo pijuckali u šatoru.

slika

Već drugi dan se voda počela dizati kako smo i pretpostavili pa nismo ni postavljali ostale šatore. Voda se dizala iz sata u sat po 2-3-4 cm i gledali smo kako tone dio po dio područja gdje smo nekad imali šatore, a i kod susjeda kako lagano stolovi tonu u vodi. Bitno je da smo spasili rakiju iz njegovog frižidera ;-)
Ostala nam je opcija ili šator ili kampica od susjeda, a kako u šatoru nismo još imali nikakav stol otišli smo kod susjeda (koji je nije bio tamo) pa smo zaigrali novo nabavljeni https://boardgamegeek.com/boardgame/283 ... chatzsuche

slika

Kampica mala pa nije ni slika stala. Sreća Lost Cities ova verzija stvarno malo zauzima prostora. I mogu reći da sam se baš ugodno iznenadio sa tako "glupom" malom igrom. Prije par dana je vidio u Mulleru (City One East) na akciji za 55 kn, al zadnji komad. Odigrali par partija i baš se dobro zabavili. Nije sad da ćeš potrgat mozak na njoj, al brate mili, kad si drugi dan supijan i kad ti se neda razmišljat, a još manje nekom objašnjavat pravila, super stvar :-D

slika

Kiša je i stala, ali znamo da ako pada gore u Gorskom Kotaru treba proći dan - dva da se vidi pravo stanje stvari. Kupa je rasla i rasla. Obratite pozornost na onaj narančasti karnister, tu se vidi koliko je došla voda, a na kasnijim slikama kako treba biti. Digla se oko metar i pol iznad običnog ljetnog toka. Vrlo malo je falilo da odustanemo od svega i poberemo se doma.

slika

Četvrti dan nam je stigo susjed pa smo morali s njime bacit malo Bele. A dok se igra mi složimo i kakav divlji kampaški ručak. Ovaj put nam se nije dalo zafrkavati i trošiti vrijeme pa smo malo doradili kupovne Tripice ili ti Fileke. Bilo je ljudi koji to nisu nikad jeli i iznenadili se da je to sasvim fino jelo.

slika

Voda je napokon počela padati i odlučili smo ostati.

slika

Kako smo odigrali Belu, sad je bio red da i susjed odigra nešto naše. Za početak smo se odlučili na onu lajt igru od neki dan da ne moram ponu objašnjavat.

slika

I onda kako smo lagano proširivali kamp i imali ljepše vrijeme, napokon su došle i prave igre na red. Za ovu godinu sam si napravio poveću listu igara koje još nisam igrao da ih skinem sa svog stupa srama.
Prva na red je došla, nedavno dobivena od CGE-a, https://boardgamegeek.com/boardgame/201856/last-will

slika

Tematski, a i mehanički jako slična https://boardgamegeek.com/boardgame/181 ... igals-club ali opet puuuno jednostavnija jer nema toliko različitih stvari koje treba pratiti. Svejedno, jako zanimljiva igra. Baš smo se dobro zabavili, čak i u dvoje.

slika

Pa opet, s vremena na vrijeme pljusne kratki pljusak, a još uopće nismo ni igrali Power Grid ;-) (tko se sjeća od prijašnjih godina, zgoda sa Power Gridom). Ovaj je bio poseban jer je u isto vrijeme pljuštalo i sijalo sunce.
Kad smo se brojačno pojačali opalili smo partiju u 4 igrača.

slika

I igra je bila još zanimljivija. Baš dobra.

slika

Sljedećeg jutra smo isprobali još jednu igru koja od 2019. godine stoji na polici i pita se kad će stići na red. https://boardgamegeek.com/boardgame/35248/batavia I opet dobra! Baš smo se iznenadili. Oni koji ne vole aukcije, što dalje od ovoga, ali oni koji vole, ovo je baš fora rješeno.

slika

Sve pare koje se potroše se dijele među suparnicima :-) Možda je bodovanje moglo biti malo manje oštro što se tiče razlike između najmanje vrijednih roba i onih najvrjednijih, al dobro, kad se to zna onda se drugačije i igra. Sve u svemu, dobro smo se zabavili.

slika

I onda je došlo vrijeme da se proba https://boardgamegeek.com/boardgame/169794/haspelknecht
I ona jadna čeka od 2019 i nikako da dođe na red. E ovo već spada u srednje teške igre i trebalo nam je dosta dok smo povezale stvari koje nisu baš najjasnije napisane u pravilima.

slika

Šteta jer mi je igra vizualno fora. Volim taj stari švabski štih.

Drugi dan su stigli i klinčadija i žene pa smo jednu vereč "potračili" na zajebanciju sa ženama i djecom na igru pokvarenog telefona. Bilo je tu i popišanih gača, lača i tenisica. Neka smo malo i klinčadiju uključili. Ali druga večer smo se vratili na Bataviu da probamo s full brojem igrača

slika

Nažalost, igra nije toliko bolja kako smo se nadali u više igrača. Puno teže je odraditi baš ono što si planirao jer ima puno više ostalih koji ti mogu pomutiti planove, ali ajd dobro, na kraju nije bila toliko velika razlika u bodovima.
Kad smo sve potjerali na spavanje onda smo još Matta i ja za kraj odigrali jednu "kratku" - https://boardgamegeek.com/boardgame/215 ... yo-highway

slika

slika

Nakon ovog čuda smo otišli na spavanac. Recimo da je to prvi dio našeg kampa, valjda će bit još dobrih igara na stolu do kraja kampa!

E da, evo i slije nakon što se rijeka vratila u svoje korito kako bi i trebalo biti. Još kojih 10 cm niže i to je onda to.

slika

A nadogradili smo malo i frižider.

slika

EDIT: Uh, pa zaboravio sam stavit link na moj Sadistiko pile of shame. Lagano se smanjuje. ;-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 13):
DarkDefenderkockicadadoLourdinpriroda15juri006dlakardendarii42tanelornsmurfORnot i još 3 korisnika
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Valsim »

Lijepo je vidjeti da se tradicija nastavlja :thumbs .

A vidi se i kako su temperature varirale. Na nekim fotkama ste goli do pasa, na drugima zabundani u trenirke.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la dlakar »

Varirala je količina rakije u krvi
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Kamp 2021 2. dio

Post Postao/la sadistiko »

Eto, kamp završio i opet je završio prije nego smo htjeli jer uvijek ta kiša mora usrat zadnji ili zadnja dva dana kad nam je bitno da odemo kući sa suhim stvarima, a ne da moramo onda sve sušiti još tjedan dana :facepalm

Da nastavimo s igranjima. Sljedeću igru koju smo probali je bila https://boardgamegeek.com/boardgame/8989/hansa
Čovjek bi pomislio da ima veze sa https://boardgamegeek.com/boardgame/430 ... -teutonica , ali nema baš nikakve veze jedna s drugom.

slika

Iako je na prvom čitanju izgledalo zbunjujuće, igra je zapravo stvarno jednostavna (čak i previše za moj ukus). Nažalost nema pretjerano puno mogućnosti (bar si tako mislim nakon prvog igranja) u igri da bi se moglo bolje udubiti. Imaš par mogućih puteva (nekad i samo jedan) kuda možeš, ali ajd, možda se da bolje odraditi stvar sa trgovinom i kupovinom robe. U svakom slučaju ne bi je preporučio. Al još jedna je skinuta sa liste srama.

Istu večer smo još bacili u više igrača https://boardgamegeek.com/boardgame/274960/point-salad

slika

Pošto je već bilo dosta kasno, morao sam staviti nešto kratko i jednostavno na stol. A ovo je već dosta poznata igra. Fora kod nje je što je s jedne strane karte jedna od mogućih opcija što se boduje, a s druge jedna vrsta povrća koje služi za bodovanje. U svemu tome se najbolje snašao moj Luka.

Sljedećeg dana su dečki tražili rano da odigramo još koju igru, pa sam ja s mladićima odigrao još koju igru.
Za početak https://boardgamegeek.com/boardgame/206 ... e-amazonas

slika

Ovaj put je Leo (sin od Yelle) bio najbrži u spuštanju niz Amazonu. Ma meni je ovo možda i najbolja verzija Carcassonnea.

Dečkima nije bilo dosta pa smo se odmah bacili na sljedeću igru. Pridružila nam se i moja Marina pa smo nabacili https://boardgamegeek.com/boardgame/66362/glen-more

slika

Nakon što smo se podsjetili ove igre koju dugo nismo igrali najbolje se snašao Luka sa svojom proizvodnjom Viskija.

Dečkima opet nije bilo dosta pa smo išli po još jednu igru u šator. Odabrali smo https://boardgamegeek.com/boardgame/118 ... s-industry
Već je bilo dosta kasno, a ja nisam igrao od prošlog kampa ovu igru. Sjećam se da me ugodno iznenadila s obzirom koliko sam dao para za nju.

slika

Brzo smo pohvatali pravila i krenulo je građenje svojeg industrijskog imperija. S malom razlikom u bodovima sam ja odnio pobjedu. I završili smo opet u sitne sate i morali brže na spavanac.

Drugi dan je bio red da se pilići stave na ražanj i tu dolazimo do one priče koju sam već prepričao.

slika

Taman smo pristavili piliće na vatru, a ono krenulo neko mrčenje vremena i reko ajd da prijatelje prevezem brže dok nije krenula kiša. I taman kad smo stigli do mjesta gdje ostavljamo aute krene oluja i to od 0 do maximuma u samo 10 sekundi. Takvo divlje vrijeme nisam doživio u svom životu, da je tako brzo podivljalo. Ostali koji su ostali na kampu nisu stigli ni ražanj i solarnu elektranu maknuti sa pljuska. Ceradu nad glavama im je vjetar strgao i kažu da su tako ostali stajati na kiši neko vrijeme dok se netko nije sjetio da mogu pobjeći u šatore što su i napravili. Jedna tenda nad dječjim djelom je isto bila bačena u šumu. Nakon kojih 10 minuta se sve vratilo u normalnu i nastavili smo peći piliće kao da ništa nije ni bilo.

slika

Nakon 3 sata lijepog pećenja su bili bolji nego ikad. Dakle, prvo 5-10 minuta na pljusak, a onda za pravo ;-) To je naš kamperski recept.
Nažalost, frend kad je stigao u Petrinju javlja da je počupalo stabla, bacalo dimnjake s krovova, kao da nismo imali dovoljno sranja ove godine sa potresima. Ma užas. Moj mlađi sin Frane se toliko uplašio ovog nevrijemena da smo morali ići doma. A tamo nas dočekalo da nema struje. Cijela ulica je ostala cijeli dan bez struje jer se kod susjeda srušila jabuka koja je izvalila kabel od struje. Tako smo odlučili da odemo do ženinih na jedno igranje.

slika

Odigrali jedan Stone Age (koji mi već ide na nos) i bome došli doma oko 1 u noći. Klinci su ostali kod punca i punice, a mi došli doma i onda nas još zdrma jedan pošteni potres od 4,2 po Rihteru. Baš dan za čim prije zaboravit.

Drugi dan smo se na kamp vratili samo Marina, Luka i ja, pošto se mali nije više dao na kamp. Njemu dosta nakon onog jučer :-)
Prvo smo probali https://boardgamegeek.com/boardgame/608 ... nd-edition jer nas je Luka handrio da probaju dečki. Ali znao sam ja da to neće dobro završiti. Matta i Dam su se skoro posvađali jer ih nije išla kocka i na kraju smo zaključili da je bolje da spremimo igru dok se nisu pobili.
Nakon toga smo se bacili na https://boardgamegeek.com/boardgame/32116/airships

slika

Dam Dam je skupio najbolje dijelove za svoje brodove i bome odnio sigurnu pobjedu.
Kako je još bilo vremena vratili smo se na Lost Cities da odradimo još jednu avanturu prije spavanja.

slika

Bome, nova i najmlađa igračica (Paula od Dama) je odnije čistu pobjedu.

Zadnja večer na kampu, za igru smo bili samo Marina, Luka i ja. Bacili smo se na Amazonu. Nisam ni znao da Marina nikad nije ni igrala ovu verziju Carca.

slika

Ovaj puta sam ja slavio na kraju s najbržim kajakom.
Nakon Amazone smo se prebacili na izgradnju zračnih brodova. Ponovo Airships (Giganten)

slika

I to je bilo to za ovu godinu.
Zadnji dan smo skupljali stvari, a ja sam čak uspio malo odmoriti na mom krevetiću u tišini uz predivnu Kupu dok su moji još spavali, a svi ostali već otišli za Petrinju obavit što su trebali.

slika

Još cijeli dan smo skupljali stvari i prevozili u aute i tek kasno navečer stigli doma. Nažalost, sve što je lijepo prebrzo završi, pa tako i ovaj kamp. Čekamo drugu godinu i da se ponovo vratimo u hladovinu Vrba na Kupi.

Evo još i pogled na moju policu srama koju sam uspio ipak malo smanjiti za par igara: Sadistiko pile of shame
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 5):
dadotanelornPapaverpriroda15juri006
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

The Belgian Beers Race

Post Postao/la sadistiko »



Na Essenu smo se sprijateljili sa Belgijancima koji su donesli svoju novu igru https://boardgamegeek.com/boardgame/299 ... beers-race i hrpetinu Craft pive proizvedenog točno za njihovu igru. Bit će o tome malo više u drugom dijelu moje priče iz Essena, ali u kratko: Dali smo ljudima naše rakije s čime su oni bili oduševljeni i non stop smo bili opskrbljivani sa njihovim Belgijskim pivama ;-)
Ma rakija je zakon!
Uglavnom, nakon par rakija i piva sklopili smo deal da će im InMyBox raditi insert za igru. Dam Dam je kupio Deluxe verziju, a ja sam dobio običnu Retail verziju za usporedbu dok budem radio insert.



I tako je prva igra nakon Essena došla na red baš TBBR.
Bez obzira na neozbiljnost teme, gdje vi putujete po Belgiji i trebate probati čim više pive i ostat trijezni, isprobat čim više različitih pivi, kupit pive, sira, nazdravljat sa suigračima i sve ostale peripetije, ovo je stvarno duboki euro koji nije nimalo jednostavan. Istina da nam je trebalo dosta čitanja po pravilima koja su onak dosta dobro napisana, ali ima tu još mjesta za poboljšanje. Dečki su složili sve stvarno logično. Ak si supijan, ne smiješ više vozit bicikl, koji te BTW trijezni ako se voziš na malo dužu rutu, ako si još pijaniji više te neće povest ni bus niti stati itko ako stopiraš. Valuta u igri je vrijeme i fora je da aktivni igrač je onaj koji je zadnji na time tracku, ali igra sve dok ne dođe na prvo mjesto. Dakle neki modificirani track sličan AuZtraliji. Do kraja partije koja je trajala skoro 5 sati jer smo sve živo provjeravali da odigramo čim točnije. Skužili smo da je igra dosta i bezobrazna gdje nas je Dam Dam ispreskakao sa svojim potezima i pokrao nam nek stvari pred nosom. U igri ima jako puno bodova i treba paziti na sve. Vjerujem da se igra može završiti unutar kojih 2 i pol sata, možda 2 sata kad svi sve znaju. Preporučam igru.



Ovo je Deluxe verzija, ja još svoju nisam otvorio, ali glavna razlika je da su ove kockice u retailu mali papirni diskići i da playerboardovi nisu dvoslojni. Još jedna stvar koja me iznenadila kako su se dosjetili napraviti izvrsnu stvar za dvoslojnu ploču. Uopće nisu lijepili papir za papir nego su ga tako prefrknuli da čini dva layera i to funkcionira odlično, nisam to ni skužio dok mi Damir nije pokazao na kraju igre. Ovo rješava sva ona frkanja koja se događaju pri promjeni vlage u zraku gdje mnoge igre imaju problem sa frkanjem ploča.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 7):
kockicadadodendarii42realukatanelornLourdinValsim
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la kockica »

Očito edukativna igra :D ali zvuči zanimljivo
Odgovori

Natrag na “Blogovi iz boardgame svijeta”