Sadistiko i petrinjske igre

Tekstovi, podcastovi i ostali materijal kojeg objavljuju razne boardgame zajednice u Hrvatskoj.
Pravila foruma
Svaki korisnik otvara svoju temu u kojoj će opisivati zanimljivosti i crtice iz vlastitih igraćih događanja
Svoje blogove možete nam slati i putem obrasca na naše stranice kako bi bili vidljivi i van ovog foruma
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Senator u 3 i 4 igrača!

Post Postao/la sadistiko »

Iako nismo uspjeli igrati u utorak, pa čak skoro nismo ni u četvrtak. Uz teške napore ipak smo se okupili i išli isprobati novu igru Senator (novu za nas ;-) )

Senator (BGG rang 10904)

slika

Pad republike je blizu!
Senator je društvena igra za 3 do 5 igrača gdje igrači preuzimaju uloge moćnih Rimskih državnika. U ovoj igri diplomacije, podvala i upravljanja resursima, igrači istovremeno štite Rim, unapređuju svoju obitelj s krajnjim ciljem da ukinu senat i zahtijevaju naslov Cezara. Drvena Rimska Republika je bila burno i opasno mjesto. U Senatoru, Rim će se suočiti s bezbroj izazova, kao što su ekonomska previranja, pobuna, kuga i ratovi protiv Rimske Republike dok kuju zavjeru protiv vlastitih neiskrenih agendi.



Igra se igra u tri kruga kroz tri faze.
- 1. faza postavljanja: sastavlja se novi "dnevni red" od novo izvučenih agendi za koje će se otvarati debate.
- 2. faza debate: igrači se natječu za agende i oznake konzula pomoću svojih karata utjecaja ili atentatora ako žele prekinuti debatu za određenu agendu.
- 3. faza čišćenja: kada se vraćaju karte utjecaja u ruke igrača.

U svakom krugu utjecaj na sve debate imaju i karte Događaja koje na razne načine utječu na debate. Svaki tip agende ima suprotne agende koje se ne mogu imati u isto vrijeme pa je nekad dobro drugom igraču podmetnuti agendu koja će mu napraviti više štete nego aktivnom igraču koristi.
Pločice konzula omogućavaju da se osvojene agende zaključaju.
Pobjednik nakon trećeg kruga je onaj igrač koji ima najviše agendi.



A sad da vidimo kako se to desilo po prvi puta da smo u jednoj večeri odigrali čak 5 partija ove igre!
Inače se kod nas rijetko igra, čak samo 2 puta za redom, ista igra ovaj puta smo imali jednog novajliju, mog dobrog kolegu iz škole. Nismo ga htjeli ubiti u pojam na prvom igranju pa smo išli igrati jednu laganiju igru. Kako ovo nismo nikad igrali, a i BGG rang je stvarno visok, bio je malo rizik da ne zaigramo neku stvarno lošu igru pa da ga i na taj način odbijemo od daljnjih druženja s nama.



Ali dogodilo se baš suprotno. Kako smo se u prvoj partiji više snalazili kako se igra igra, nakon nje smo odigrali i drugu dok ne dođe Krki.
U prvoj partiji je bio sljedeći rezultat:

1. Dam Dam 3
2. Jaje 2
3. Sadistiko 2

Ocjene za igru su bile 7,5 Dam Dam i Jaje, a ja 7.
Prva nam je odnesla dosta vremena pa je potrajala skoro sat vremena.
U drugoj partiji je rezultat bio sljedeći:

1. Dam Dam 3(2)
2. Sadistiko 3(1)
3. Jaje 2

Ocjena kod Dama se promijenila u 8, a Jaje ostao na 7,5 i ja na 7.
Ova partija nam je trajala samo 23 minute, što će reći da je igra dosta brza ako se ne brblja previše za stolom.
Tad je došao i Krki, ali kako Jajčević nije htio učiti novu igru, a i Krki je mogao isprobati novu igru zaigrali smo još jednu partiju.
Ovog puta je situacija krenula u korist Krkija:

1. Krki 3
1. Dam Dam 3
3. Jaje 2
4. Sadistiko 1

Krki i Dam su imali točno isti broj Agendi, pa onda isti broj carskih i završenih tako da su podijelili pobjedu.
Ocjene su bile Dam Dam i Jaje 8, Krki i ja 7. Opet je potrajalo malo duže radi objašnjavanja Krkiju, ali ipak manje nego prva, 44 minute.
Jaje je inzistirao da odigramo još jednu partiju pa smo se bacili još jednom u poslove u Rimskom Sentu:

1. Krki 4
2. Dam Dam 3
3. Jaje 2(1)
4. Sadistiko 2(0)

Ocjene su ostale iste, a trajanje produžilo na 54 minute, ali vjerojatno radi sve većih i dužih razgovora za stolom.
Već je bilo skoro 1 sat kad je Jaje rekao, ajd još jednu pa kud puklo, a nas ne treba baš puno nagovarati pa smo se bacili još jednom na igru:

1. Krki 4
2. Jaje 2(2)
3. Dam Dam 2(0)
4. Sadistiko 1

Ocjene su još jednom ostale iste, a mi smo se stvarno potrudili da odigramo što brže i završili za 37 minuta.



Što reći o ovoj igri? Pa 10000+ mjesto na listi igara na BGG-u sigurno nije zaslužila, mislim da bi trebala puno bolje kotirati jer stvarno nije tako loša igra. Nije sad nešto što me potpuno uvuklo u ulogu Senatora. Pošto je moj kolega profesor Geografije i Povijesti dobili smo i razne crtice iz života u starom Rimu, tako da nam je malo začinio igru i svakako ga rado očekujemo na sljedećem druženju. Sama činjenica da smo odigrali 5 partija govori da igra nije loša. Nema nekih nejasnoća ali stvarno treba imati umijeće diplomate da bi balansirao s odlukama drugih igrača koji nekad osvojene agende uzimaju za sebe za svoje bodove, dok u drugom slučaju uvaljuju osvojenu agendu drugom igraču da mu pomrse poslove s prijašnje zahtijevanim agendama. Rado ću je ponovo zaigrati, ali vjerujem da neće biti pretjerano puno na stolu.
Za kraj evo i top liste:

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 6):
dadoValsimstokajuri006priroda15WinkDickerson
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Valsim »

Ah dobri stari Senator. Jedna od igara koju sam nabavio u starom Land of Magicu u svom prvom valu kupovine modernih društvenih igara. Sjećam se da sam se neko vrijeme jako dvoumio između te igre i Kraljevstva. Na kraju je ipak presudila ljubav prema Antici i rekao bih da nisam pogriješio jer sam za Kraljevstva tek puno kasnije zaigrao i vidio da je riječ o čistoj matematičkoj igri. A to se tada ni meni ni društvu ne bi nimalo svidjelo.

Senator je po meni dosta dobra igra, pogotovo iz perioda kojem pripada, govorimo o 2004. Šokiran sam što je na 10 904 mjestu. Ne znam jel to do nezasluženih niskih ocjena, ili činjenice što svake godine izlazi pregršt novih igara pa pomiću neke starije naslove niže duž ljestvice.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

Sinoć se igrala Agricola uz Agricolu ;-)

slika

Moram priznati da baš i nije neki okus, al gušt je :-)

Podmladak igra "Igrakolu" na svoj način ;-)

slika

Dok smo mi ostali preživljavali i skapavali od gladi.
Žena i ja imali isti broj bodova na kraju. To se još nije dogodilo. Što onda? Nema u pravilima.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Valsim
slika
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Bojan1983 »

sadistiko je napisao/la: 12 ožu 2017, 19:54 Žena i ja imali isti broj bodova na kraju. To se još nije dogodilo. Što onda? Nema u pravilima.
u mojem revised editionu u pravilima stoji :
"The player with the most points wins. In case of a tie, the player who has more building resources left in their
supply breaks the tie. If still tied, the involved players share a rank"
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bojan1983 za post:
sadistiko
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

uf, to onda ne smijem spomenut ženi jer sam u tom slučaju ja pobijedio :-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
stokaWinkDickerson
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Emira i 5 Šeika

Post Postao/la sadistiko »

slika
(BGG rang 3876)
Vratili smo se u doba vladavine Šeika, u doba kad je posjedovanje harema bilo potpuno uobičajena stvar, a tko je imao najljepše, najpametnije i najkorisnije princeze je bio glavni Šeik u pustinji.
Tako se okupilo pet najjačih Šeika i održalo jednu utrku. Samo ovaj puta utrka je o tome tko će prvi sakupiti princeze u svom haremu po određenim željenim karakteristikama ili šest bilo kakvih princeza.
slika
Našao su se tu vrlo uglađeni plavi Šeik Dam Dam koji je u borbu ušao s najljepšom odjećom od svih.

slika
Bijeli šeik Matta je već u startu imao najveću palaču s jednim proširenim krilom. Upravo je to krilo na fotografiji.

slika
Crni šeik Yella, najbogatiji od svih, poznat po velikoj trgovini začina je osigurao za sebe dodatne prihode kako bi se okušao u ovoj utrci.

slika
Ako je kome bilo do držanja svog visokog statusa, to je onda definitivno bio uobraženi crveni Šeik Saša, koji je već na samom početku bio na visokom glasu.

slika
Zadnji u utrci, ali ne i najnebitniji zeleni Šeik Sadistiko je bio poznat po svom neviđenom stadu deva. On se uzdao u svoje deve koje bi mu trebale olakšati cjenkanje što je u ovom dijelu Zemlje stvar pristojnosti. Ipak, priča se da je sam Sadistiko bio nastran i da se svašta znalo čuti iz njegove palače, malo je čudno što je rijetko bio u ženskom društvu, a deve je ljubio i grlio svim srcem.

Iako je na bliskom istoku zabranjen alkohol, šeici se nisu obuzdali ne popiti pokoju rakiju i bambus u hektolitrima.
slika
Prva princeza koja je u prvoj godini tražila svog šeika je imala čak tri šeika koja su je zanimali, ali se na kraju ipak odlučila za crvenog šeika.

slika
Princeza Layla je podučila svog Šeika dobrim manirima, ali je odmah i zatražila mnogo stvari koje joj je Šeik Saša morao oduvoljiti (naravno novcem).
Prve karavane su krenule i već u sljedećoj godini su počeli pristizati prihodi njihovim vlasnicima.

slikaslika
Ubrzo su nastupile i prve bolesti koje su upropastile trgovinu devama, ali nakon par godina su došle i takve bolesti gdje su stada deva prepolovljena. Sumnja se tu da su neki šeici igrali nepošteno pa podmetali te bolesti, ali ako i jesu, na kraju su i sami platili danak.

slika
Bila je zanimljiva situacija kad je šeik Matta ponudio da svi zaradimo 20% više od trgovine začinima, a Sadistiko poništio opću trgovinu začina u toj godini. SAD VIDIM DA JE IKONA U GORNJEM DESNOM KUTU ISTA NA OBJE KARTE I OVO NIJE BIO DOZVOLJEN POTEZ S MOJE STRANE!!!

Iz godine u godinu neki šeici su se bogatili, dok su drugi jedva sklapali kraj s krajem.
Yella je cijelo vrijeme prihvaćao princeze ali radi loše novčane situacije, kako su brzo dolazile, tako su još brže napuštale njegovu palaču :-)
Također, jedne godine se dogodila zgodna zgoda.

slika
Dam Damu je došla princeza Samira koju baš i nije želio, ali on joj se jako svidio i pohotnica ga je toliko trošila svake večeri da je čovjek izgudio malo na svom izgledu, izgleda je tu bilo i bičevanja i grebanja jer je čovjek prijavio da više nije tako zgodan kako je bio.

slika
U jednom trenutku, pojavio se i Sidi Sulejman, princ na bijelom konju (čitaj: pohotni kurviš) koji je jednu večer uletio u Yellinu palaču, i baš kao slučajno u odaje gdje su bile princeze i do jutra odlepršao s Malika princezom kojoj se očito svidjelo to što joj je ovaj radio tu noć.

slika
Šeik Matta je imao dvije zanimljive princeze, jedna je pozjecala iz bogate obitelji pa nije za nju morao plaćati, a druga je opet bila toliko ljubomorna da je morao platiti dodatnih 100 zlatnika ako prihvati novu princezu.

Pred kraj igre su licitacije rasle i rasle i pokazivala se stvarno velika raskoš u trošenju para uludo, ali ipak je najpametniji šeik ispao Dam Dam plavi koji je u zadnjoj godini primio 5. princezu i proširio svoju Palaču kako bi privukao i jednu princezu od prošle godine koja je bila neodlučna jer se više šeikova kvalificiralo za njene želje.
Igra je trajala nevjerojatno dugo (preko 5 sati) ali smo svi bili zadovoljni sa odigranom igrom. Fora sustav licitacije oko svake akcije je najzanimljiviji jer se treba dobro procijeniti koliko ići, a da navučeš ostale da uzmu nešto što tebi trenutno ne treba po što skupljoj cijeni :-)
Kako smo ispočetka radi malih prihoda trošili do maksimalno kojih 100 zlatnika po licitaciji, kasnije pred kraj igre su se ti iznosi podizali i preko 1500 zlatnika. Trošilo se i veselilo se baš kao da smo pravi šeici ;-)
Šteta što je ovo još jedna od igara koja je pokupila jako loše ocjene, meni jako zanimljiva i da se stvoriti jako lijepa priča oko same igre. Trajanje od 5 sati je najviše jer smo svi igrali prvi puta (ja sam igrao jednom, ali prije dvije godine, pa kao da nisam ni igrao), ali nakon 2-3 kruga već sve sjedne na mjesto i počinje uživancija u cjenkanju i navlačenju.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 10):
dadostokadlakarkockicaValsimmljekonewgamerdsisdnfkjjuri006WinkDickerson
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

Napokon je došao i taj dan da se proba igra koju sam nabavio još prošle godine.
HEGEMONIC BGG rank: 2115



Radnja se odvija 10000 godina nakon što se čovječanstvo raširilo po cijeloj Mliječnoj Stazi. Otkrivena je nova galaksija i kreće nemilosrdna utrka za osvajanje novog prostora. Ali nova galaksija nije prazna, tu se već nalaze neke tuđinske civilizacije.
Ove večeri, tri ljudske (ako se to može više zvati ljudima) su krenule u utrku za osvajanje nove galaksije.


Kuća Yaksha (Matta/zeleni) - koji se više vole sebe prilagoditi prirodi nego prirodu po svom uzoru. Prepuštaju se evoluciji kako bi se što bolje uklopili u bilo koje okruženje.

Kuća Vanir (Sadistiko/ljubičasti) - koji svojim umom mijenjaju stvarnost.

Kuća Daedalus (Dam Dam/plavi) - tehnologijom i izumima pokušavaju dokučiti tajne multiversa i otključati nedokučive energije.


Svaka od tri kuće je krenula iz svog dijela galaksije gdje su postavili svoje domaće sektore. Uskoro je krenulo početno otkrivanje novih područja svemira, a nakon toga i prvi val osvajanja. Yaksha su u tome prednjačili u prvom valu prvog desetljeća. U drugom valu su se poj-ačali i Vaniri, dok su Daedalus imali dosta problema s uletom Yaksha kuće u blizinu njihovog dijela galaksije.



Već u drugom desetljeću je došlo do prvog sukoba. Kuća Deadalus je slavila, mada je borba bila dosta izjednačena na kraju.

Sukobi su u ovoj igri potpuno različiti od ičega što sam do sada vidio u igrama. Postoje tri vrste građevina i jedinica - Industrijski (žuti), Politički (plavi) i Vojni (crveni). Sukob se izvodi na određenom sektoru (hexu), ali svako od sudionika može tražiti potporu od okolnih građevina koje su u dometu i istoj vrsti građevina, što se zna protegnuti na pol svemira pa za prvi puta izgleda dosta zbunjujuće. Nakon što se izračuna ukupna snaga svake strane, onda se dodaje snaga sa odabrane karte tehnologije (što mu dođe nešto slično kao odigravanje karata u Game of Thrones board game).

slika
Karte tehnologije

slika
Karte s akcijama

Uskoro su otkriveni i drugi dijelovi galaksije gdje je u gluposti prednjačila kuća Vanir (čitaj, ja) tako da je susjedima priskrbila super sektore, a sebe zakinula potpuno.



Sve je to dobro i prošlo, još oko sredine igre je čak Vanir bio na čelu kolone po bodovima, ali u zadnjem desetljeću su obje kuće Daedalus i Yaksha uzvratile udarce te izgradile skupe tehnologije kako bi osigurale što više bodova na kraju igre.
Konačni zbroj bodova je izgledao ovako:

Kuća Yaksha (Matta) 86
Kuća Vanir (Sadistiko) 78
Kuća Daedalus (Dam Dam) 76

Ocjene za igru su bile: Sadistiko 7,8; Matta 7 i Dam Dam 6.
Trajanje igre je bilo nešto više od 3 i pol sata. Sasvim pristojno ako se uzme u obzir da smo igrali prvi put i da je to moja gejming grupa ;-)

Neke stvari smo odigrali krivo, pa bi cijela situacija izgledala drugačije. Puno je tu bilo i nepoznanica, pošto je ovo skroz novi koncept borbe, gdje je sve povezano i ima dosta matematike kako bi se dobro pripremilo za sukob. Kad sam prvi put vidio igru zaljubio sam se u njen izgled i komponente, tek kad sam je nabavio, vidio sam da su pravila dosta drugačija nego u drugim sličnim igrama. Malo me uhvatila frka jer sam se pobojao da će ovo biti fijasko, jer i ocjene i komentari na BGG-u ne obećavaju. Pa opet, mogu reći da je prvo igranje prošlo i bolje nego sam očekivao. Nakon par krugova smo pokopčali osnove, nakon još par smo uočili neke greške i dalje igrali na taj način kako treba. Kad ćemo igrat drugi puta, biti će puno lakše.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 8):
dadokockicadlakarValsimstokaneuromancerStipsWinkDickerson
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la kockica »

Da su manje kopali nos, mozda kuca daedalus ne bi bili zadnji :-P

Djeluje zanimljivo igra.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Eclipse s gostima i GWT turnir

Post Postao/la sadistiko »

U zadnja dva tjedna smo imali malo netipična igranja za naše pojmove, pa ajde da se malo osvrnem.
Prošli petak su nam u goste došli naši prijatelji iz Kutine i Popovače. Naš @dlakar i Marko, za kojeg ne znam ima li ovdje profil. Dlakar je poželio probati dobri stari Eclipse. Uspjelo nas se skupiti 5 pa smo krenuli u osvajanje svemira.
Bile su tu rase:
Čaks - Sentinels
Dam Dam - Exiles
Marko - Federation
Dlakar - Directorat
Sadistiko - Mechanema



Marko, Čaks i Dlakar su igrali prvi puta pa smo u kojih pol sata i možda malo više objasnili osnove igre. Sad kad gledam, Eclipse uopće nije komplicirana igra osim što ima hrpetina tehnologija i dijelova za brodove koje čovjek treba poznavati kako bi učinkovito razvio svoju svemirsku civilizaciju.



Ovaj puta smo odmah u drugom krugu krenuli s ratovima i mogu reći da je puno zanimljivije nego kad se okupljaju flote samo za završni čin u 9. krugu. Dok je s jedne strane bilo dosta stabilna zona (oko Čaksa i Dama), od Marka, preko Dlakara do mene su povremeno izbijali ratovi između svih trojice.
Kako sam ja vodio Mechanemu imao sam pristup velikom broju nadogradnji broda što sam i iskoristio, ali premalo koristio u stvarnim ratovima. Iako su Mechanema Drednoti bili strah i trepet u poznatom svemiru, na kraju se pokazalo da je to bilo dovoljno tek za predzadnje mjesto.



Pred sam kraj igre se i Dam Dam pridružio u ratovima protiv Marka gdje se vjerojatno dogodila mala prevaga u bodovima da Dam dobije partiju.



Marko je od samog početka sudjelovao u puno borbi sa Drvenima pa je na taj način priskrbio veliki broj visokih bodova za kraj igre. Dok je za razliku od njega Dlakar u prvoj borbi izgubio dva broda u borbi s Drevnim, što ga je vjerojatno koštalo velikog kašnjenja za ostalima pa i zadnjeg mjesta na kraju igre. Čaks se spremao za rat, ali je to na kraju iskoristio samo za preuzimanje središta galaksije, dok se Dam Dam jedva iskobeljao iz svog, gotovo odvojenog svemira.



Tu je došao i kraj igre. Nekako sam krivo procijenio da imam dovoljno bodova pa nisam htio previše stiskati Dlakara i Marka, ali se to pokazalo kobno za mene tako da sam ostao na predzadnjem mjestu.
Krajnji rezultat je bio:

Dam Dam - Exiles 36 (10)
Marko - Federation 35 (9)
Čaks - Sentinels 33 (9)
Sadistiko - Mechanema 30 (9,7)
Dlakar - Directorat 26 (8,5)

Brojevi u zagradama su ocjene za igru. Partija je trajala oko 4 i pol sata.
Ponovo se pokazalo kako kocka jako utječe na tijek igre, ali to je tako, kad igraš takvu igru, svi plivamo u istim govnima, samo neko će imati više sreće, a neko manje. Dlakar ovaj puta nije baš imao sreće na kocki pa se tako pokazalo i na bodovima. Može se tu utjecati na vrijednost kocke pomoću dodatnih poboljšanja brodova, ali još uvijek je to kocka i ako te ne ide, onda te ne ide. U svakom slučaju svi su bili zadovoljni odigranom partijom i poželjeli smo ponoviti sraz.

Za razliku od prošlog tjedna i jedne duge igre, ovaj tjedan smo dogovorili nešto što se ne viđa baš često! Kako sam ja nedavno ponovo kupio Great Western Trail jer jednostavno nisam mogao prežaliti što sam je prodao Dam Damu. Kako smo jučer dogovorili igranje kod Dam Dama, a on je rekao da igramo Kauboje, predložio sam mu da nabacimo paralelno dvije partije i složimo mali turnir. Kako je naš @Nuuq rekao pravi stočni turnir :-)



Sudjelovali su: Čaks, Matta, Dam Dam i ja.
Na izvlačenje smo napravili ždrijeb gdje je ispalo da Čaks i ja igramo za jednim stolom, a Dam Dam i Matta za drugim (u praksi smo igrali na jednom veliiikom stolu ;-) ). Igre smo podesili tako da oba stola imaju isti poredak neutralnih kuća i stanica (s time da je i to podešeno za jedan stol na random, a onda kopirano na drugi), dok je sve ostalo išlo na potpuni random.
Krenulo je opasno i uskoro su krenule žalopoljke. Matta se uplašio kad je Dam krenuo oštro i na prvu, dok je kod nas Čaks preuzeo inicijativu. Bile su baš zanimljive partije i dok se kod nas vrlo brzo napredovalo kroz igru, Dam i Matta su sporo napredovali, kako oni i igraju malo sporije, ali i zbog toga što je dolazilo puno hazarda i tipija pa nisu mogli brzo napredovati kroz igru.
Na kraju prve partije, gdje smo Čaks i ja završili možda i pol sata ranije od druge dvojice, s rezultatom:

Sadistiko 116 (10)
Čaks 105 (9)

Igrali smo malo manje od sat i pol. Nisam vjerovao da je razlika tolika i cijelo vrijeme sam imao osjećaj da je Čaks jači. Dakle dobili smo prvog finalistu.
Drugi par je završio za kojih pol sata kasnije gdje je uvjerljivo pobijedio Matta.

Matta 138 (9,65)
Dam Dam 115 (10)

Ubrzo smo maznuli novu rakiju i krenuli u nove partije.



Krenuli smo u nove stočarske avanture. Do nekog vremena smo Matta i ja bili podjednaki, ali onda je sve krenulo nizbrdo. Općenita nestašica i potpuno loš raspored neutralnih kuća je u našoj partiji donio mnoge probleme na koje se Matta bolje prilagodio, a ja sam krenuo kasniti. Do kraja igre sam skupio samo 3 krave i nisam ostvario niti jedan cilj :-) , dok je Matta samo u tom dijelu bio nešto bolji i tu je i došlo do te razlike u bodovima koja je Matti omogućila da postane pobjednik prvog stočnog turnira!



U drugoj partiji je Dam Dam poveo i do kraja igre uspio skupiti više bodova od Čaksa. Zanimljivo je da smo skoro u isti čas završili igranje. Dečki su završili jedan potez ispred nas (kojih 5-6 minuta). :-)

Rezultati finala:

Matta 93 (9,65)
Sadistiko 75 (10)

Rezultati polufinala:

Dam Dam 111 (10)
Čaks 92 (9,5)

Nakon toga smo se baš dobro osjećali pa smo htjeli odigrat još nešto. I skoro pa smo krenuli igrati Robo Rally, kad je Dam rekao, nema ništa, daj rakiju i evo novi špil karata za Belu i idemo oplest.



Uf, bile su to dvije partije za zaboravit :-) Dam Dam i Matta, protiv Čaksa i mene. Pobijedili su nas 2:0 pa smo onda mogli ići kući.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 11):
kockicadadoSpectredlakarpriroda15juri006StipsSatarashstokaValsim i još jedan korisnik
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la dlakar »

Marko je na forumu @zabuzacro i moram napomenuti kako je na slici bezuspješno uvukao trbuh. 😃
Super je Eclipse...ima sreće dosta(koji ćeš hex otkrit, tehnologiju izvuć, dobit bonus od borbe sa drevnima, kockice u borbi....sad kad nabrajam ima toga pun k..), ali opet nije toliko utjecalo na moju ocjenu igre.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Odgovori

Natrag na “Blogovi iz boardgame svijeta”